مجمع رتاپ 1403 | اگر جلسات موزخوری دولت و شرکت تمام شد، برای سهامدار هم بجنگید!

مجمع رتاپ 1403 | اگر جلسات موزخوری دولت و شرکت تمام شد، برای سهامدار هم بجنگید!

امروز 26 اردیبهشت ماه 1403 مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تجارت الکترونیک پارسیان با حضور 83/32 درصد سهامداران برگزار شد. گزارش نبض بورس از این مجمع را بخوانید.

به گزارش نبض بورس، امروز 26 اردیبهشت ماه 1403 مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تجارت الکترونیک پارسیان با حضور 83/32 درصد سهامداران برگزار شد. در این مجمع گزارش فعالیت هیيت مدیره منتهی به سال مالی 29/12/1402، گزارش حسابرس قانونی، سوالات سهامداران، مصوبات مجمع مورد بررسی قرار گرفت:

صورت سود و زیان شرکت
سوالات سهامداران

یک سری خلاء وجود دارد که دست سهامدار را باز نمی گذارد و سهم تعدادی PSP ها چرا افشا نمی شود؟ فرمولی که محاسبه می شود یک قسمت بر عهده ی رگولاتور است می توانیم حدس بزنیم که خود نمی تواند بگوید شاید مسايل امنیتی باشد و دلیل دارد که هیچ کدام از PSP ها افشا نمی شود و فقط ترند کلی می تواند دیده شود. اجازه افشای اطلاعات را نداریم و در گزارش هیيت مدیره تعداد تراکنش ها را اعلام می کنیم و اینکه شاپرک تعداد بقیه را افشا کند و این مجموعه تحت نظارت می باشد و زیر نظر بانک مرکزی است.

چند درصد مالکیت دستگاه کارتخوان متعلق به شرکت است و چند درصد پشتیبانی می کنید (کارمزد)؟ ما غیرمالکیت دستگاه خیلی کم است مگر موارد خاص وگرنه همه دستگاه های پز مالکیتی می باشند. کارمزد در نظام جدید تغییر کرده و عدد خاصی نیست که بگوییم جذب می کنیم. نظام کارمزد مرحله سوم در حال اجرا می باشد و احتمالا تغییر می کند 87 درصد متعلق به psp است مبلغ متعلق به بانک و پذیرنده متفاوت است و بانک طرف قرارداد PSP متفاوت است.

به عنوان سهامدار 60 درصد سهامم از بین رفت و جلسات موزخوری دولت رو میبینیم، جلسات موزخوری اینجارو می بینیم برای سهامدار هم بجنگید همانطور که به فکر شرکت هستید؟ بر عملکرد بازارگردان معترض هستیم؟ من خودم با مورد خاصی برخورد نکردم که بازارگردان انجام دهد و سهامدار عمده هیچکدام اقدام به فروش نکردن و سهم اضافه کردیم. هیچ کدام از حقوقی های سهم پارسیان یک سهم به راحتی نفروخته. بسیاری از سهام ها در بازار سرمایه، ارزشی کمتر از ارزش واقعی دارند و بسیاری از سهام و بازار سرمایه دچار این معضل هستیم.

سود بیشتری تقسیم و تصویب نمایید؟ در مورد تقسیم سود نظر همه سهامداران را می گیریم.

چه تعدادی از سهامداران سود دریافت نکرده اند؟ حدود 236 نفر فقط سود سهام را نگرفتند که مشکل سجام بود.

با توجه به بازدهی شرکت در یکسال اخیر، سود سهامداران چطور است؟ بازدهی سود سهام نسبت به شرکت های همگروه خوب بوده و شرکت افزایش سرمایه نیز داشته است.

نظام کارمزدی چه تغییراتی کرده است؟ نظام کارمزدی از رویکرد تعدادی به مبلغی تغییر کرد تقریبا 0.0007 کارمزد مبلغ، نزدیک به واقعی است و در مقایسه با قدیم یک نقطه بی تفاوتی دارد که تقریبا 270 هزار تومان جدید بهتر است و زیر این رقم، نظام قدیم، امسال متوسط مبلغ تراکنش 250 هزار تومان بود ولی در اسفند 1402 ، 330 هزار تومان بود بنابراین ماه به ماه، در شرایط متفاوت و ماه های متفاوت کشور؛ متفاوت خواهد بود که نرخ تورم می تواند بر میزان کارمزدها تاثیرگذار باشد.

سود مصوب و زمان پرداخت آن

به ازای هر سهم 150 ریال سود تصویب شد.

مصوبات مجمع
  • حق حضور اعضای غیر موظف برای حداقل یک جلسه در ماه به میزان 5 میلیون و 200 هزار تومان تصویب شد.
  • روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار درج آگهی تصویب شد.
  • حق حضور اعضای کمیته ها به میزان 4 میلیون و 200 هزار تومان تصویب شد.
  • مسيولیت اجتماعی شرکت به میزان 400 میلیون تومان تصویب شد.
  • پاداش هيیت مدیره به مبلغ 600 میلیون تومان تصویب شد.
  • موسسه شرکت بهراد مشار به عنوان حسابرس اصلی و موسسه شرکت رایمند به عنوان علی البدل انتخاب و تصویب شد.
  • در این مجمع ماده 129 نیز تصویب شد.

آخرین اخبار بورس و اقتصاد