شهرک اکباتان2 درتهران ساخته می‌شود/اجاره داری حرفه‌ای در دستورکار

شهرک اکباتان2 درتهران ساخته می‌شود/اجاره داری حرفه‌ای در دستورکار

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران از آماده سازی زمین 50 هکتاری برای ساخت شهرک مسکونی با تمام خدمات در تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر حمید رضا صارمی در مراسم کلنگ زنی ساخت 3 هزار واحد مسکونی در منطقه 18 تهران با بیان اینکه ظرف 8 سال گذشته مرتبا کاهش صدور پروانه داشتیم گفت: برنامه کوتاه مدت شهرداری تهران کاهش زمان صدور پروانه ساخت در سامانه شهرداری از سوم مرداد جاری در سامانه شهرداری تهران فعال می‌شود و جریان ساخت مسکن در شهرداری رونق می‌گیرد.

وی افزود: تا شهریور امسال 21 هزار واحد مسکونی به پروانه‌های صادره که در حال حاضر 9 هزار و 300 واحد است افزوده خواهد شد. در نتیجه این شیب نزولی که در صدور پروانه‌ها داشتیم به سرعت صعودی خواهد شد. از شهریور امسال قطع به یقین شیب نزولی ساخت مسکن روند افزایشی در پیش می‌گیرد.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران یادآور شد: هدفگذاری ما آغاز ساخت 180 هزار واحد مسکونی در در شهر تهران در سال است. امروز 3 هزار واحد کلنگ زنی می‌شود ضمن اینکه عملیات طراحی و صدور پروانه و ساخت این واحدها سه ساله پیش بینی شده است.

صارمی کلنگ زنی مراسم امروز ساخت مسکن در تهران را در مناطق 18 و 19 پایتخت عنوان و اظهار کرد: پیش بینی ما ساخت 40 هزار واحد مسکونی در منطقه 19 و 60 هزار واحد در منطقه 18 است.

وی با اشاره به اجرای کامل شرایط طرح‌های جامع و تفصیلی پایتخت در ساخت و سازهای پایتخت را یادآور شد و گفت: با توجه به سیاست کشور مبنی بر ازدیاد جمعیت، سقف جمعیت پذیری مناطق تجدیدنظر می‌شود.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران یکی دیگر از برنامه‌های شهرداری تهران را ایجاد محله‌های الگو با رویکرد ایرانی- اسلامی و فناوری نوین عنوان و اظهار کرد: به زودی یکی از محلات الگو با تمام خدمات به مساحت 50 هکتار که در مراحل طراحی اولیه است آغاز می‌شود و قرار است الگویی باشد که شهرک اکباتان در برابر هیچ باشد.

وی گفت: از سال 1384 تا زمان شهردار شدن زاکانی سازمان نوسازی شهرداری تهران غیر از محلات نواب، 5 هزار واحد مسکونی در تهران را نوسازی کرده است اما در زمان مدیریت شهری زاکانی 3 هزار واحد فرسوده نوسازی شد و تا شهریور امسال از 5 هزار واحد عبور می‌کند.

صارمی تاکید کرد: از سه شنبه هفته جاری دو تفاهم نامه با بنیاد مسکن و ستاد اجرایی فرمان اجرایی (ره) امضا می‌شود که ظرفیت این دو نهاد در قرارگاه جهادی تامین مسکن شهرداری تهران مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه اجاره داری حرفه‌ای را عملیاتی می‌کنیم تصریح کرد: با قانون جهش تولید مسکن به این حرکت رو به رشد کمک می‌کنیم تا مردم در سایه سیاست‌های نظام به خدمات مطلوبی دست یابند.

خبر مهم معاون شهردار: شهرک اکباتان 2در تهران ساخته...

خبر مهم معاون شهردار: شهرک اکباتان 2در تهران ساخته...

مسکنمعاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران از برنامه ساخت شهرک اکباتان 2 در تهران خبر داده است.

KhabarOnline.ir/
نوسازی بافت فرسوده پیرامون حرم عبدالعظیم به بنیاد مسکن واگذار شد

نوسازی بافت فرسوده پیرامون حرم عبدالعظیم به بنیاد مسکن واگذار شد

ريیس بنیاد مسکن از واگذاری توسعه حرم عبدالعظیم و نوسازی بافت فرسوده پیرامون آن به این بنیاد خبر داد.

MehrNews.com/
بازپرداخت اقساط وام نوسازی بافت فرسوده 20 ساله شد

بازپرداخت اقساط وام نوسازی بافت فرسوده 20 ساله شد

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: قبلا تقسیط وام نوسازی مسکن 12 ساله بود اما با پیگیری‌های وزارت راه و شهرسازی تقسیط هر دو وام 20 ساله می‌شود.

MehrNews.com/
اعطای 26 هزار فقره وام نوسازی بافت فرسوده طی 3 سال

اعطای 26 هزار فقره وام نوسازی بافت فرسوده طی 3 سال

مدیرعامل بانک مسکن از پرداخت 2 هزار و 467 میلیارد تومان تسهیلات نوسازی در بافت فرسوده از ابتدای سال 98 تاکنون خبر داد.

MehrNews.com/
اعطای 26 هزار فقره وام نوسازی بافت فرسوده طی 3 سال

اعطای 26 هزار فقره وام نوسازی بافت فرسوده طی 3 سال

ایلنا: مدیرعامل بانک مسکن از پرداخت دو هزار و 467 میلیارد تومان تسهیلات نوسازی در بافت فرسوده از ابتدای سال 98 تاکنون خبر داد.

Ilna.news/

امکان استفاده همزمان از تسهیلات نهضت مسکن و بافت فرسوده فراهم شد

پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن در بافت فرسوده شهری به 50 درصد رسید

پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن در بافت فرسوده شهری به 50 درصد رسید

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری گفت: میانگین پیشرفت فیزیکی پروژه‌های در دست اجرای شرکت بازآفرینی شهری در محلات هدف 50 درصد است.

MehrNews.com/
نحوه دریافت وام 600 میلیون تومانی بافت فرسوده

نحوه دریافت وام 600 میلیون تومانی بافت فرسوده

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: متقاضیانی که ملک آنها در بافتهای هدف بهسازی و نوسازی قرار دارد و پروژه شان به 10 درصد پیشرفت فیزیکی رسیده می‌توانند از سقف تسهیلات نوسازی تا 600 میلیون تومان استفاده کنند...

Isna.ir/
وام بافت فرسوده 600 میلیون تومان شد

وام بافت فرسوده 600 میلیون تومان شد

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری گفت: سقف وام نوسازی مسکن در بافت فرسوده به 600 میلیون تومان رسید و متقاضیان می‌توانند 150 میلیون تومان از مبلغ وام خود را بدون سود بانکی دریافت کنند.

MehrNews.com/
ساخت چهار واحد جدید در هر پلاک بافت فرسوده

ساخت چهار واحد جدید در هر پلاک بافت فرسوده

آنطور که معاون وزیر راه و شهرسازی گفته است در بافت‌های ناکارآمد شهر تهران به ازای هر واحد بازسازی شده 3.9 واحد جدید ساخته شده و این بدان معناست که هم یک سقف لرزان کم شده و هم حدود 3 واحد جدید به دست آ...

Isna.ir/
نوسازی مسکن در محلات دارای بافت فرسوده و ناکارآمد تهران کلید خورد

نوسازی مسکن در محلات دارای بافت فرسوده و ناکارآمد تهران کلید خورد

تفاهم‌نامه همکاری نوسازی مسکن در محلات دارای بافت فرسوده و ناکارآمد شهری تهران در هفت ماده و برای چهار سال بین شرکت عمران شهرهای جدید و شهرداری تهران به امضا رسید.

MehrNews.com/
سود تسهیلات نهضت ملی مسکن در بافت فرسوده 12 درصد

سود تسهیلات نهضت ملی مسکن در بافت فرسوده 12 درصد

بنا به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، بر اساس مصوبه شورای عالی مسکن مقرر شده تمام حمایت‌های مدنظر در نهضت ملی مسکن بدون لزوم رعایت شرایط چهارگانه از نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده اعمال شود؛ نرخ تسهیل...

Isna.ir/
تراکم جایگزین راه‌حل مساله‌ بافت فرسوده تهران/ چرا بافت فرسوده شهری نوسازی نمی‌شود

تراکم جایگزین راه‌حل مساله‌ بافت فرسوده تهران/ چرا بافت فرسوده شهر...

کارشناس توسعه شهری گفت: تخصیص تراکم جایگزین به سازندگان در زمین‌های ذخیره شهری می‌­تواند تا حد زیادی سرمایه­‌گذاران را برای ورود به بافت فرسوده ترغیب کند.

FarsNews.ir/
صدور پروانه ساخت در بافت فرسوده، 2 ماهه شد + رقم تسهیلات نوسازی

صدور پروانه ساخت در بافت فرسوده، 2 ماهه شد + رقم تسهیلات نوسازی

مدیرعامل بازآفرینی شهری ایران از توافق با شهرداری تهران برای صدور 2 ماهه پروانه ساخت در بافت های فرسوده پایتخت خبر داد.

MehrNews.com/
شهرک اکباتان چگونه ساخته شد؟

شهرک اکباتان چگونه ساخته شد؟

شهرک اکباتان از جمله شهرک‌هایی است که به دلیل داشتن معماری خاص، مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته و از طرفی به دلیل دارا بودن مکان‌های رفاهی در داخل خود شهرک باعث شده است تا از بسیاری از جهات زندگی ...

Bartarinha.ir/
رستوران‌های معمولی، لاکچری شدند/ فلافل هم دست نیافتنی شد! اعطای 200 متر زمین و وام به مردم برای ساخت مسکن پرداخت 2500 میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی پرفروش‌ترین موبایل‌های بازار چند؟ حباب برنج ایرانی ترکید/ کاهش 15 تا 25 هزار تومانی قیمت برنج فروش ماشین آلات خطوط تولید و صنعتی در مزایده مردادماه پیش بینی قیمت ارز سولانا | وقت خرید سولانا است؟ اخبار مهم کدال یکشنبه 23 مرداد 1401 | خبری مهم برای بورس تهران علل افزایش تورم/ حکمرانی اقتصادی برای کنترل تورم و دستیابی به رشد شکست پروژه آلمان برای جایگزین کردن گاز روسیه با گاز قطر هشدار امداد خودرو سایپا به متقاضیان خدمات امدادی سخنگوی دولت: وضعیت اقتصادی کشور در مسیر اصلاح قرار گرفته است قیمت فیله مرغ به 100 هزار تومان رسید/ افزایش قیمت سینه مرغ + جدول قیمت ببینید | اظهارنظر جنجال‌ساز محمدرضا پهلوی: سیستان ارزش اقتصادی ندارد! پیش بینی قیمت سکه | هشدار به خریداران سکه انتقاد از نحوه توزیع وام ضروری بازنشستگی واردات نفت اتحادیه اروپا از روسیه افزایش یافت روزانه 2 هزار کامیون نفت نیجریه به سرقت می‌رود وام فوری 200 میلیون تومانی بدون ضامن | شرایط دریافت وام فوری با سود کم برای همه رشد 15 درصدی سود خالص "کچاد" طی 3 ماه نخست برای حضور در اربعین در "سماح" ثبت نام کنید انتقاد از نحوه توزیع وام ضروری بازنشستگی/ حرف حساب منتقدان چیست؟ اقتصاد ایران نیازمند بازتعریف اولویت‌هاست خروج سرمایه از کشور به دلیل نبود روند واحد درصدور مجوز ایجاد کسب و کار لیست قیمت خودرو امروز در بازار | ثبات قیمت خودرو امروز در بازار حباب قیمت برنج ایرانی ترکید مشکل آب چهار محال و بختیاری تا فردا برطرف می‌شود شاخص هم‌وزن افت کمتری به نسب شاخص کل ثبت کرد جراحی اقتصادی منجر به قطع عضو نشود! معاون هماهنگی شرکت ملی صنایع مس ایران منصوب شد قیمت این پنیر، 215 هزار تومان ناقابل! همه خودروهای وارداتی و داخلی در بورس کالا عرضه شوند شرایط تجمیع کارت‌های بانکی/ بانک مرکزی موافق تجمیع کارت‌هاست؟ خبرهای جدید از پرداخت سود سهام عدالت تامین خودروهای جایگزین سمند و تیبا با واردات خوردن صبحانه هم لاکچری شد/ قیمت این پنیر 215 هزار تومان ناقابل! خبرهای جدید از پرداخت سود سهام عدالت | سجامی شدن این افراد رایگان شد منطقی‌تر شدن قیمت‌گذاری عرضه‌های اولیه با تربیت کارشناسان ارزش‌گذاری بلومبرگ: کمبود سس گوجه‌فرنگی و کچاپ در آمریکا به دلیل خشکسالی و هزینه بالای سوخت 3 فاکتور مهم برای رشد بورس/ بانکی‌ها از مدار حقیقی‌ها خارج شدند درخواست انجمن شرکت‌های ریلی برای شفاف‌سازی آمارهای بخش حمل و نقل کدام نماد پالایشی بیشترین بازدهی را در یکساله... مزایده 259 سازمان اموال تملیکی برگزار می شود نشست مدیر عامل شرکت نفت سپاهان با نمایندگان عاملان پخش روغن موتور رتبه 25 ایران در سازمان بین المللی استاندارد بورس دوباره منفی شد | کاهش 3447 واحدی شاخص کل جزيیات بازگشت درآمدهای مالیاتی به استان محل فعالیت پدیده جدید بازار اجاره / فروش آپارتمان بدون اطلاع مستاجر آخرین گزارش ها از قیمت مسکن | قیمت هر متر مربع چند؟ افزایش قیمت نفت در ماه آینده