سهمیه بنزین این افراد صفر شد!

سهمیه بنزین این افراد صفر شد!

طبق گفته مسيولان ذخیره سهمیه بنزین همچنان برای کسانی که سقف آنها به 540 لیتر نرسیده است محفوظ است.

اقتصادآنلاین نوشت: طبق گفته مسيولان ذخیره سهمیه بنزین همچنان برای کسانی که سقف آنها به 540 لیتر نرسیده است محفوظ است.

مالک شریعتی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در خصوص مشکل ایجاد شده در روند توزیع بنزین توضیحانی ارايه کرد. همچنین مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده نفتی گفته است: ظرفیت تمام بخش‌ها را به کارگرفته ایم تا بتوانیم این چالش را برطرف کنیم و مردم بتوانند طبق روال عادی با کارت سوخت تا ساعات آینده سوخت گیری کنند. طبق گفته مسيولان ذخیره سهمیه بنزین همچنان برای کسانی که سقف آنها به 540 لیتر نرسیده است محفوظ است اما بنزین ذخیره شده کسانی که 9 ماه هیچ استفاده‌ای از ذخیره سوخت خود استفاده نکردند باطل می شود.

سهمیه و اعتبار کارت سوخت خودرو تا 540 لیتر قابل ذخیره است. ذخیره این 540 لیتر هم فقط برای خودروهای شخصی و سواری‌های شخصی امکان پذیر است. چنانچه یک خودروی سواری که ماهانه 60 لیتر سهمیه دارد، برای9 ماه متوالی از سهمیه خود استفاده نکند، 60 لیتر ماه دهم برای او لحاظ نمی شود. زیرا سهمیه موجود در کارت او در مجموع از 540لیتر فراتر می رود.

همین خودرو اگر 330 لیتر سهمیه در کارت سوخت خود داشته باشد، در ماه دهم، فقط 30 لیتر سهمیه دریافت می کند. اعتبار سهمیه بنزین کارت سوخت خودروهای تاکسی با توجه به اینکه سهمیه بنزین آنها بیشتر از یک خودروی سواری است، یک ماه است. به این معنی که اگر یکی از خودروهایی که بالا نام بردیم، سهمیه یک ماه خود را به هر دلیل استفاده نکند، سهمیه او سوخت می شود و در ماه جدید سهمیه جدید برای او لحاظ می شود. این قانون برای وانت ها نیز اجرا می شود.

پ

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد