خارجی‌ها متقاضی نفت کش‌های ساخت داخل شدند

خارجی‌ها متقاضی نفت کش‌های ساخت داخل شدند

مدیرعامل شرکت صنعتی دریایی ایران گفت: دو فروند نفتکش 750 هزار بشکه‌ای از دیگر پروژه‌های این شرکت است که برای کارفرمای خارجی ساخته شده است و دو فروند دیگر در دست ساخت است.

اسدالله ابویسانی، مدیرعامل شرکت صنعتی دریایی ایران با اشاره به اینکه این شرکت در سال 1347 تاسیس شد و با هدف طراحی و ساخت شناورها و تعمیرات آنها را دارد و پس از انقلاب که به مالکیت دولت درآمد با همین ماموریت ادامه فعالیت داده و پروژه‌های نفتی و گازی که فعالیت دوم این شرکت است ورود کرده است.

وی ادامه داد: شرکت صنعتی دریایی ایران پروژه‌های مهمی را در همین حوزه به سر انجام رسانده است که در حوزه نفت و گاز می‌توان به پروژه‌های پارس جنوبی، فاز یک ،4،5،6،7،8 و اخیرا فازهای 13،22،23و 24و فاز 17 و 18 که تماما سکو های نصب شده در آب را توسط این شرکت ساخته شده و همچنین بارگیری، حمل، نصب و راه اندازی شده و یا با مشارکت شرکت‌های خارجی انجام شده است.

به گفته ابویسانی در ابتدا با شرکت‌های خارجی مشارکت داشته و اکنون از طراحی ساخت حمل و نصب سکو ها همگی توسط این مجموعه به انجام می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه کشتی سازی پروژه‌های متعددی به ثمر رسیده است، اضافه کرد: پروژه‌های شاخصی نظیر دکل حفاری جکاپ ایران خزر را در کارخانه کاسپین استان مازندران در دهه 70 به انجام رسیده است و در دهه 80 سکوی نیمه شناور امیر کبیر را طراحی و ساخت و در محل نصب شد که سنگین‌ترین سازه ساخته شده توسط شرکت‌های ایرانی است.

ابویسانی با اشاره به اینکه همچنین دو فروند نفتکش 750 هزار بشکه‌ای از دیگر پروژه‌های این شرکت است که برای کارفرمای خارجی ساخته و تهیه شده است، گفت: همچنین دو فروند نفتکش 750 هزار بشکه‌ای در دست ساخت است که ساخت فروند سوم به زودی آغاز می‌شود که مدت زمان دو و نیم ساله برای تحویل آن در نظر گرفتیم که پس از تحویل فروند سوم می‌توان کارهای اجرایی فروند چهارم را آغاز کرد.

به گفته وی اگرچه وقفه‌هایی برای پرداخت منابع وجود داشت با این حال منابع مالی پروژه از طریق کارفرما به موقع تزریق شده و اکنون در حال مذاکره هستیم که منابع پیش پرداخت کشتی سوم را دریافت کنیم و مار را آغاز کنیم.

ابویسانی ادامه داد: همچنین رایزنی‌های انجام شده که بتوانیم سفارش‌های داخلی از شرکت ملی نفتکش دریافت کنیم و رویکرد مثبتی به این مساله برای واگذاری کار و سفارش ساخت نشان دادند که مذاکرات خوبی در این راستا در نمایشگاه نیز انجام شده است.

به گفته مدیرعامل شرکت صنعتی دریایی ایران طی مذاکراتی که انجام شد قرار بر آن است که شرکت ملی نفت کش کشتی شناور را با همین ظرفیت سفارش دهد و ما اعلام آمادگی کرده ایم و کشتی‌های دیگری را از کشتی‌های جمهوری اسلامی سفارش گرفتیم.

وی با اشاره به اینکه پروژه‌های فرا ساحلی جاری می‌توانند در زمره پروژه‌های شاخص ما قرار داشته باشند، گفت: در حوزه فراساحل سکوی نفتی رشادت در دست اقدام داریم که با کارفرمای این پروژه شرکت نفت فلات قاره است و سرمایه گذاری این پروژه در بخش سطح الارض 131 میلیون که مربوط به شرکت صدرا است و بخش تحت الارض طی کنسرسیومی به انجام خواهد رسید. در این پروژه 4 سکو وجود دارد که دو سکو در داخل آب نسب می‌شوند و ساخت آن نیاز به تکمیل دارند و پس از آن راه اندازی می‌شوند

وی توضیح داد: دو سکو هم در شیپی آرد است که در حال تکمیل ساخت است و امیدوارم تا چند ماه آتی بارگیری و حمل و نصب در محل داشته باشند تا هرچه زودتر این پروژه در مدار تولید قرار بگیرند

وی در خاتمه خاطر نشان کرد: در پروژه بلال توانستیم که جکت این پروژه را از شرکت پترو پارس اخذ کنیم که در حال طی مراحل مهندسی و تامین کالا قرار دارد که امیدواریم تا پایان سال به سر انجام برسد همچنین پروژه فاز یازده را هم جکت آن را گرفتیم و در همین مرحله قرار دارد و به صورت همزمان پیشروی دارند که امید می‌رود این پروژه تا پایان اسفند ماه به نتیجه برسد.

قیمت اجاره مسکن در کرج + جدول خودروهای خارجی کی می رسند؟ / واردات خودروهای کارکرده روی دور تند عملکرد بیت کوین در ماه ژوين چگونه خواهد بود؟ ریزش دستوری بورس صحت دارد؟ ارزش دلاری بورس نصف سال 99؛ عقب ماندگی بورس از دلار چه زمانی جبران می شود؟ پیش‌بینی باد شدید و گرد و خاک در شرق و غرب کشور سکه به 30 میلیون 496 هزار تومان رسید اسناد غیررسمی مسکن باید نامعتبر شود پیوستن 30 بانک روسیه به سیستم پرداخت بین بانکی فرامرزی چین آرامش در بازار مرغ/ به زودی از سامانه معاملاتی جوجه رونمایی می‌شود 5000 واحد مسکونی نوسازی شده در بافت‌های فرسوده 17 استان افتتاح شد تسهیلات‌دهی بانک‌ها تحت یک سیستم نظارتی قوی قرار دارد تجمع بازنشستگان صندوق مس؛ روی صندوق ما دست گذاشته‌اند و وعده توخالی می‌دهند افزایش 2 برابری تسهیلات ودیعه نوسازی بافت‌های فرسوده ماجرای آمیتیس؛ آیا بیمه مرکزی می‌خواهد استارتاپ‌های اینشورتک را نابود کند؟ برنامه‌ریزی ایران و ازبکستان برای ارتقای همکاری‌های اقتصادی و فناوری‌ 40 پروژه زیرساختی طی 2سال اجرایی شد / در حوزه... جزيیات رشد تجارت ایران و امارات در سال گذشته/ تاجران دو کشور چه کالاهایی خریدند؟ مسکو: بریکس می‌تواند مرکز ثقل در جهان چند قطبی باشد قیمت دلار در صورت احیای برجام چقدر می‌شود؟ تقاضای تسهیل در تخصیص ارز از سوی واردکنندگان موبایل کاهش قیمت خودرو در بازار آزاد همچنان ادامه دارد/ نبود مشتری برای خودروهای میلیاردی بغداد: پیگیر پرداخت بدهی گازی به ایران هستیم بلاتکلیفی کارگران برای خانه دار شدن آخرین ‌قیمت ارز و طلا در بازار تهران تجارت ایران و ازبکستان تا 1404 به یک میلیارد دلار می‌رسد چند بنگاه مسکن با یکدیگر هم دست می‌شوند تا قیمتها را افزایش دهند واردات خودروهای کارکرده روی دور تند افتاد تغییرات جدید «کالا برگ» برای سه دهک درآمدی از شنبه / مددجویان مشمول افزایش مشروط 20 درصدی یارانه ادامه آشفتگی در بازار اجاره بها استقرار خودروهای امدادی گروه بهمن در جاده‌های کشور جزيیات اجرای طرح کالابرگ/ با کالابرگ کدام کالاها را می توان خرید؟ توافق بازخرید 58 هزار میلیارد تومانی در اجرای عملیات بازار باز آگاهی دستگاه‌های نظارتی از نحوه پرداخت وام کارمندان بانک‌ها قیمت طلا و سکه 11 خرداد 1402/ افزایش جزيی قیمت ها نسبت به دیروز کاهش 460 هزار بشکه‌ای تولید نفت کشورهای عضو اوپک این فروشگاه از معدن طلا باارزش‌تر است! بهبود شاخص‌های اقتصادی ایران به رغم تشدید تحریم‌های غیرقانونی آمریکا کدام سدها کمتر از 50 درصد آب دارند؟ وزارت صمت به این شهرک‌های صنعتی وام کلان می‌دهد ریزش دستوری بورس صحت دارد؟ / صمدی: خواستند شتاب افزایشی بورس را کم کنند، کار از دست‌شان در رفت موافقت بانک مرکزی با سود پلکانی تسهیلات مسکن ملی/ نرخ سود وام مسکن کم می‌شود پایان عملیات اعزام حجاج به سرزمین وحی در 3 فرودگاه کشور دولت کند و گران مسکن می‌سازد/ 600 هزار واحد مسکونی در تهران باید نوسازی شود یارانه این گروه 80 هزار تومان زیاد می شود این افراد حق زندگی ندارند /خانه هایی که تنها به... تقویت برند فولاد هرمزگان در دنیا با اجرای طرح‌های توسعه‌ای ترافیک سنگین در همه محورهای تهران-شمال‌‌/ جاده کندوان یک‌طرفه شد دولت کند و گران مسکن می‌سازد واردات خودروهای کارکرده روی دور تند افتاد/ می‌توانیم به این زودی منتظر واردات باشیم؟