وب‌سایت صهیونیستی: جنگ غزه رکود اقتصادی اسرايیل را وخیم‌تر کرد

وب‌سایت صهیونیستی: جنگ غزه رکود اقتصادی اسرايیل را وخیم‌تر کرد

پایگاه خبری مارکر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که یک وب‌سایت اقتصادی رژیم صهیونیستی می‌گوید که (رژیم) به دنبال عملیات طوفان الاقصی وارد رکود اقتصادی شده و تجارت آن در حال حاضر صفر است.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، وب سایت اقتصادی «مارکر» رژیم صهیونیستی که ضمیمه اقتصادی روزنامه «هاآرتص» است، بر اساس داده‌های خود نوشت: اسرايیل در حالی وارد جنگ شد که در رکود اقتصادی به سر می‌برد و در حال حاضر تجارت ( در این رژیم) به صفر رسیده است.

این وب‌سایت تاکید کرد که اکنون احساس عمومی در اسرايیل این است که همه در شرایط بحرانی جنگ موجودیتی هستند.

مارکر ادامه داد: هفته دوم جنگ رو به پایان است و این هفته‌ای است که تقریبا هیچ تجارتی در اسرايیل وجود نداشت و بسیاری فقط برای بقا و نگه داشتن سرهای خود بالای آب تلاش می‌کنند و از آینده هراس دارند. آنها هنوز نمی‌دانند چه کسی و چه زمانی به آنها غرامت می‌دهد؟

رتبه اعتباری اسرايیل تحت بررسی قرار گرفت

امروز جمعه روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» و خبرگزاری «بلومبرگ» اعلام کردند که آژانس رتبه‌بندی اعتباری آمریکا «مودیز» گزارش دادند که رتبه اسرايیل را در سطح A1 با قید تحت بررسی قرار داده و کاهش این رتبه ممکن است استقراض برای اسرايیل را گران‌تر کند.

به گفته مودیز، رتبه A1 نشان دهنده وجود برخی ریسک‌های اعتباری متوسط ​​است و کاهش آن ممکن است وام گرفتن را برای وام گیرنده هزینه بردارتر کند.

آژانس رتبه بندی اعتباری ایالات متحده فیچ هم دیروز رتبه اعتباری رژیم اشغالگر را تحت بررسی منفی قرار داد.

روزنامه بریتانیایی «فایننشال تایمز» پیش از این گزارش داده بود که معامله گران محاسبات خود را در برابر شکل اسرايیل افزایش داده‌اند که این امر به بانک اسرايیل فشار می‌آورد تا نرخ‌های بهره را بدون تغییر نگه دارد و ارز را ثابت نگه دارد، علیرغم هزینه‌های جنگ که بر اقتصاد این رژیم تاثیر می‌گذارد.

در این زمینه، آجی بانگا، ريیس بانک جهانی، چند روز پیش گفت که درگیری بین اسرايیل و غزه یک شوک اقتصادی غیرضروری جهانی است که بانک‌های مرکزی جهان را در دستیابی به کاهش آرام تورم در اقتصادهایشان دشوار خواهد کرد.

اقتصاد رژیم صهیونیستی از قبل از وقوع طوفان الاقصی رو به وخامت گذاشته بود که شهرک نشینان را بر آن داشت تا نارضایتی خود را بیان دارند، به نحوی که 76 درصد شهرک نشینان طبق نظرسنجی انجام شده از سوی کانال «کان» رژیم صهیونیستی معتقدند، وضعیت اقتصادی اسرايیل در سال گذشته به سمت بدتر پیش رفت.

پایان پیام/

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد