بخش آب کشور به 2 آزمایشگاه مهم و کاربردی تجهیز شد

بخش آب کشور به 2 آزمایشگاه مهم و کاربردی تجهیز شد

محمدرضا کاویان پور گفت: راه اندازی دو آزمایشگاه مهم و کاربردی بخش آب کشور در این موسسه افق‌های تازه‌ای در زمینه تحقیقات و آزمایش های منابع آبی باز می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، «محمدرضا کاویان‌پور» روز دوشنبه در مراسم افتتاح این دو آزمایشگاه افزود: موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو 2 پژوهشگاه مهم منابع آب و هیدرولیک با 3 مرکز فعال در بخش تحقیقات و پژوهش‌های آبی دارد.

وی ادامه داد: مرکز مطالعات و تحقیقات دریای خزر یکی از این مراکز فعال است که پژوهش‌های مهمی درباره دریای خزر انجام داده که با توجه به نوسان‌های اخیری که این دریا دارد پژوهش‌های مرکز مطالعات و تحقیقات دریای خزر از اهمیت بیشتری در این زمینه برخوردار شده است.

ريیس موسسه تحقیقات آب مرکز مطالعات و تحقیقات آب و فاضلاب را یکی دیگر از مراکز مهم این موسسه برشمرد که کارهای زیادی درباره تحقیقات در بخش آب و فاضلاب در دستور کار دارد.

این مقام مسيول مرکز تحقیقات و مطالعات سازندهای سخت را یکی دیگر از مراکز فعال این موسسه دانست.

کاویان‌پور ادامه داد: علاوه بر اینها موسسه تحقیقات آب آزمایشگاه‌های تخصصی در بخش آب دارد که آزمایش‌های زیادی در این زمینه انجام داده و می‌دهد که این آزمایشگاه‌ها یکی از مهم‌ترین ارکان آب و فاضلاب کشورمان به‌حساب می‌آیند.

وی افزود: علاوه بر آزمایشگاه‌های مذکور امروز 2 آزمایشگاه تخصصی میکروبیولوژی برای آزمایش‌های بیولوژیکی در بخش آب و آزمایشگاه پایلوت فناوری‌های نوین صنعت آب و فاضلاب را راه‌اندازی کردیم که افق‌های تازه‌ای فراروی بخش آب کشور قرار خواهند داد.

ريیس موسسه تحقیقات آب گفت: صنایع دارویی کشور بخش قابل‌توجهی از آب را مورداستفاده قرار می‌دهند که با درصد بالایی آلودگی به مواد شیمیایی رهاسازی می‌شوند که آزمایشگاه بیولوژی راهکارهای ایمن‌سازی این آب‌ها برای برگشت بی‌خطر آنها به چرخه طبیعت را بررسی کرده و بهترین راهکارها را ارايه می‌دهد.

کاویان‌پور ادامه داد: آزمایش‌های این آزمایشگاه کمک خواهد کرد فعالان صنایع دارویی بتوانند با انتخاب این راهکارها آب سالمی را به چرخه طبیعت برگردانند.

وی افزود: آزمایشگاه فناوری‌های نوین بخش آب نیز راهکارهای مناسب تصفیه آب در صنایع را بررسی کرده و بهترین روش‌ها را در اختیار صنایع قرار خواهد داد تا بتوانند پساب سالم تولید کنند.

ريیس موسسه تحقیقات آب خاطرنشان کرد: در این آزمایشگاه سنجش کیفی فاضلاب نیز صورت می‌گیرد.

به گفته کاویان‌پور برای راه‌اندازی این دو آزمایشگاه از ظرفیت بخش خصوصی استفاده شده است.

پیام جدید رییس‌کل بانک مرکزی برای بازار ارز/ خرید و... عرضه خودرو در بورس کالا؛ از حذف دلالان تا کنار گذاشتن قیمت گذاری دستوری پیش فروش فراری با موعد تحویل 2 ساله! طلا رکورد افزایش قیمت را شکست با 5 میلیارد کجای تهران می‌توان خانه خرید؟ تاکید وزیر نیرو بر افزایش مبادله برق بین ایران و ترکمنستان طلا رکورد افزایش قیمت را شکست اعزام اکیپ‌های فنی برای رفع اختلال برق در مناطق زلزله‌زده هرمزگان یک پیش‌بینی جذاب از اقتصاد جهان در سال 2023 جژيیات طرح فروش فوری وانت جدید ایران خودرو اعلام شد _ بدون قرعه کشی 9 دستگاه همچنان به درگاه ملی مجوزها متصل نشدند جزيیات فروش فوق‌ العاده سایپا اعلام شد _ آذر 1401 روزگار سپری شده اتاقک های زرد ارتباط اتفاقی هشدار‌آمیز و جدی برای تورم در کشور گزارش بازار‌ها امروز 9 آذر 1401 | بازار بیت کوین برای سرمایه گذاری خطرناک است چهار مصوبه جدید برای رفع موانع تولید ابلاغ شد روسیه و چین به دنبال دور زدن سويیفت ایران چگونه از تله فقر فرار کرد و به دام درآمد متوسط افتاد؟ بیشترین افزایش قیمت آبان برای گوجه فرنگی و پیاز / تورم روغن علیرغم بیشترین افزایش قیمت سالانه، در آب... آخرین وضعیت قیمت طلای جهانی تورم نقطه به نقطه 43.2درصدی تولید در تابستان / کشاورزی صدرنشین تورم تولید تسهیل در روند صدور مجوز کسب و کار بدون مراجعه حضوری حجم پایه پولی به حدود 713 هزار میلیارد تومان رسید سایه سنگین ابهام بر بازار نفت/ سقوط بی‌سابقه تقاضا... تسهیلات آنی بانک شهر بدون حضور در شعبه اوراق ارزی، پاسخگوی بخشی از تقاضای موجود در بازار ارز شرط مهم افزایش قیمت طلا چیست؟ بحران خاموشی در اتریش غذا را جیره بندی کرد اجاره‌های میلیاردی برای آپارتمان‌های نقلی! میانگین هزینه سرسام‌آور برای سفر به قطر اجاره های میلیاردی برای آپارتمان های نقلی شمال تهران ! اعلام شرایط مشارکت در بورس بین الملل مناطق آزاد سه بانک چک الکترونیک خود را رونمایی کرده اند قیمت خودرو چقدر بالا رفت؟ / لیست جدید را اینجا بب... وضعیت سبد سهام عدالت امروز چهارشنبه 9 آذرماه 1401 آماده عرضه این خودروهای جدید در بورس باشید + اسامی ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است تغییر تعطیلات در کشور کلید خورد؟ آخرین جزییات از ادامه پرداخت یارانه نقدی / دریافت کالابرگ اختیاری یا اجباری؟ خودروهای وارداتی به مزایده گذاشته خواهد شد ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است افزایش صادرات غیر نفتی در 7 ماه نخست سال شاید اکنون بهترین فرصت برای خرید بیت‌کوین باشد! فردا؛ سفر ريیس جمهور به کردستان استفاده از ظرفیت ابزار‌های مالی بانک مرکزی یک ضرورت است مصوبات جدید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ابلاغ شد کاهش حقوق گمرکی کالا‌های مشمول از 4 به یک درصد مسکو و پکن در حال توسعه تسویه حساب‌ ها بدون سويیفت حراج جدید اوراق مالی اسلامی بانک مرکزی در هفته آینده رکود در منطقه یورو شدیدتر خواهد شد