رشد 11 هزار و 386 واحدی شاخص بورس تهران / ارزش معاملات دو بازار به 29 هزار میلیارد تومان نزدیک شد

رشد 11 هزار و 386 واحدی شاخص بورس تهران / ارزش معاملات دو بازار به 29 هزار میلیارد تومان نزدیک شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند فزاینده با رشد 11 هزار و 583 واحد روبرو شد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری فارس، شاخص کل بازار در بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند رو به رشد قرار گرفت به گونه‌ای که در پایان معاملات با افزایش 11 هزار و 583 واحد به رقم 1 میلیون و 437 هزار و 30 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن با رشد 1246 واحد به رقم 420 هزار و 796 واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 5 میلیون و 774 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله گران امروز بیش از 7.7 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 973 هزار فقره معامله و به ارزش 6677 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

ارزش معاملات در فرابورس هم به بیش از 22 هزار و 167 میلیارد تومان رسید که با این حساب ارزش معاملات دو بازار از 28 هزار و 884 میلیارد تومان فراتر رفت.

امروز همه شاخص‌های بورس مثبت بودند به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی 81 صدم درصد تقویت شدند. این دو شاخص با معیار هموزن 3 دهم درصد رشد کرد، شاخص آزاد شناور 49 صدم درصد افزایش یافت، شاخص بازار اول بورس 89 صدم درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس 72 صدم درصد افزایش یافت.

امروز نمادهای گسترش نفت و گاز پارسیان، سرمایه‌گذاری غدیر، پتروشیمی پردیس، هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تامین، پتروشیمی جم، پتروشیمی نوری و پتروشیمی پارس به ترتیب بیشترین اثر افزایشی بر شاخص بورس را داشتند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل امروز با افزایش 100 واحدی به رقم 20 هزار و 960 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 170 هزار میلیارد تومان رسید. ارزش بازار پایه بورس هم به بیش از 370 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله گران امروز در فرابورس ایران بیش از 3 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 529 هزار فقره معامله و به ارزش 22 هزار و 169 میلیارد تومان داد و ستد کردند.


نقشه معاملات امروز بورس تهران

امروز نمادهای آریاساسول، پتروشیمی زاگرس، صنعتی مینو، پتروشیمی تندگویان و پالایش نفت لاوان بیشترین اثر افزایشی بر شاخص فرابورس را داشته و نمادهای بیمه پاسارگاد و پالایش نفت شیراز بیشترین اثر کاهشی بر شاخص فرابورس را داشتند.

هر واحد سرمایه‌گذاری پالایشی یکم بعد از 13 ماه به جای سود ،‌با 21 درصد زیان همراه است،‌قیمت آن از 10 هزار تومان شهریور سال قبل به 7950 تومان رسیده است. بارها مقامات دولت قول دادند که خریداران پالایشی سود می‌برند و زیان آنها با سهام جایزه جبران می‌شود، حتی مصوبه سران سه قوه هم گرفته شد،‌اما دریغ از یک جو عمل! و مصوبه در حد حرف باقی ماند.

به گزارش فارس، با توجه به اینکه دولت نتوانست از کلیت بازار سرمایه حمایت کند، بخش عمده‌ای از سرمایه‌گذاران خرد از بازار سرمایه خارج شده و پول‌های خود را در رمزارزها سرمایه گذاری کردند، در حالی که بازار رمزارزها به هیچ وجه در اختیار ایران نیست و ریسک بسیار بالایی دارد، به طوری که گفته می‌‌شود روزانه حدود یک سوم معاملات بورس در رمزارزها سرمایه‌گذاری می‌شود و این خطر بسیار بزرگی است که باید متولیان امر برای آن چاره بیندیشند.

مقامات شرکت توسعه مدیریت بورس اعلام کردند در کشورهای پیشرفته در ازای هر نماد بورسی سه صندوق قرار دارد و سرمایه گذاران خرد به سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها هدایت می‌شوند و به این ترتیب میزان ریسک آنها کاهش پیدا می‌کند، اما در کشور ما اعتمادی به صندوق‌ها نیست، به گونه‌ای که سرمایه گذاری در صندوق‌ها تنها 4 درصد و سرمایه گذاری در سهام شرکت‌ها 96 درصد است، بنابراین باید با اعتماد سازی مردم نسبت به سرمایه گذاری در صندوق‌ها، سرمایه گذاران حقیقی و خرد به سمت سرمایه گذاری غیرمستقیم یعنی سرمایه گذاری در صندوق‌ها هدایت شوند.

به هر حال با توجه به اینکه دولت قصد دارد سهام عدالت به جاماندگان اختصاص دهد، در آینده تعداد بیشتری از مردم وارد بازار سرمایه می‌شوند و هم اکنون 70 درصد از جمعیت کشور در بورس حضور دارند، بنابراین باید متولیان امر به این نکته توجه کنند که قوانین بازار سرمایه را متناسب شرایط جدید تغییر دهند و از سرمایه‌گذاری مردم در بورس حمایت کنند، زیرا برای دستیابی به هدف ایجاد یک میلیون شغل نیاز به سرمایه‌گذاری چندین هزار میلیاردی در اقتصاد است که یکی از محل های تامین مالی برای این سرمایه‌گذاری بازار سرمایه است.

انتهای پیام/ب

شاخص بورس بر مدار نزول

شاخص بورس بر مدار نزول

بورستهران- ایرنا- شاخص کل بازار بورس امروز (دوشنبه، 3 آبان ماه) با 23 هزار و 639 واحد کاهش در جایگاه یک ‌میلیون و 384 هزار واحدی قرار گرفت.

Irna.ir/
با ثبت‌نام برای خانه، بازار مسکن آرام‌تر شد

با ثبت‌نام برای خانه، بازار مسکن آرام‌تر شد

بنا به گفته واسطه‌های ملکی، مقدمات اجرای طرح نهضت ملی مسکن و فراخوان برای ثبت نام از متقاضیان منجر به ایجاد آرامش و انتظارات کاهشی در بازار مسکن شده است.

Bartarinha.ir/
عرضه انواع فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی

عرضه انواع فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی

امروز انواع فرآورده هیدروکربوری در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران عرضه می‌شود.

Sena.ir/
خزانه پنهانی برای حمایت از ارزنده‌های بازار

خزانه پنهانی برای حمایت از ارزنده‌های بازار

گزارش ها نشان می دهد بسیاری از شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری و هلدینگ های پتروشیمی و معدنی از وضعیت خوب وجه نقد ونقدینگی برخوردارند و امکان حمایت از سهم های زیر مجموعه خود را دارند.

BourseNews.ir/
وضعیت بازار اجاره منطقه 8 تهران در شروع آبان

وضعیت بازار اجاره منطقه 8 تهران در شروع آبان

وضعیت بازار اجاره آپارتمان‌های مسکونی در منطقه 8 تهران بررسی شد.

Bartarinha.ir/
تکذیب انتساب فایل صوتی خلاف واقع به کارمندان سازمان بورس

تکذیب انتساب فایل صوتی خلاف واقع به کارمندان سازمان بورس

در پی انتشار فایل صوتی درباره شرایط بازار سرمایه و انتساب آن به کارمندان سازمان بورس و اوراق بهادار، مدیریت روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بورس و اوراق بهادار، طی اطلاعیه‌ای انتساب صوت مزبور به ه...

Sena.ir/

چند پیش‌بینی مهم از بورس / کدام گروه‌ها ارزنده هستند؟

چند پیش‌بینی مهم از بورس / کدام گروه‌ها ارزنده هستند؟

در آخرین روز معاملاتی هفته جاری شاخص کل باز هم با اصلاح رو به رو شد و در پایان، بازار با 28 هزار واحد منفی در محدوده یک میلیون و 407 هزار واحد قرار گرفت. پیش‌بینی‌ کارشناسان از روند بازار در روزهای آی...

TejaratNews.com/

شاخص کل بورس 23 هزار واحد ریخت

بورس دوباره کانال یک میلیون و 400 هزار واحد را از دست داد

شاخص بورس بر مدار نزول

برخورد سلیقه‌ای ناظران بورس در چارچوب قانون است!

برخورد سلیقه‌ای ناظران بورس در چارچوب قانون است!

کارشناس بازار سرمایه گفت: ناظران بازار می‌توانند در برخی شرایط نسبت به ابطال معاملات حداکثر تا روز معاملاتی بعدی اقدام کنند.

YJC.news/
آنچه بورس نیوز در خشت خام دیده بود...

آنچه بورس نیوز در خشت خام دیده بود...

گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به خواب خرگوشی اهالی بهارستان و تحلیل نادرست اساتید ذوق مرگ‌ شده و طعنه بوداری به اهالی باب همایون و پرسنل نامريی...

BourseNews.ir/
تامین مالی 6 هزار میلیارد تومانی یک شرکت سرمایه‌گذاری از بورس/ تولید آلومینیوم امسال به 300 هزار تن می‌رسد

تامین مالی 6 هزار میلیارد تومانی یک شرکت سرمایه‌گذاری از بورس/ تول...

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر با بیان اینکه امسال 6 هزار میلیارد تومان از طریق بورس تامین مالی می‌کنیم، گفت: تولید آلومینیوم در هلدینگ فلزی غدیر امسال به 300 هزار تن می‌رسد.

FarsNews.ir/
بازارها در 7 ماهه اول امسال/ خودرو پرسودترین بازار تا پایان مهر

بازارها در 7 ماهه اول امسال/ خودرو پرسودترین بازار تا پایان مهر

در هفت ماهی که از سال 1400 گذشته، بازار خودرو بیش از دیگر بازارها رشد کرده و سود 20 درصدی برای سرمایه‌‌گذاران خود به همراه داشته، در مقابل بازار طلا کم‌نوسان ظاهر شده است.

TejaratNews.com/
ارزش 37 هزار میلیارد تومانی انجام عملیات بازار باز در معاملات امروز آنچه بورس نیوز در خشت خام دیده بود... سعیدمحمد در افتتاح پترشیمی کیش راه‌اندازی نخستین سوپر مارکت مالی در کشور لامپ‌های جیوه‌ای جایگزین لامپ‌های LED در معابر کشور دستکاری شاخص با عرضه اولیه / با این شرایط رشد شاخص بورس امکان ندارد افزایش‌سرمایه 898 درصدی از مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها پیشنهاد افزایش سرمایه هیات مدیره به " بسویچ " چرا دلار رانتی نیمه دوم سال حذف نشد؟ تکذیب انتساب فایل صوتی خلاف واقع به کارمندان سازمان بورس نماد 2 شرکت در سامانه پس از معاملات درج شد اعلام وضعیت بیش از دو هزار خودرو دپویی به وزارت اقتصاد گاز گران می‌شود؟/تغییر تعرفه مشترکان پرمصرف گاز تامین مالی 6 هزار میلیارد تومانی یک شرکت سرمایه‌گذاری از بورس/ تولید آلومینیوم امسال به 300 هزار تن ... دلایل افزایش قیمت تایر چیست؟ قیمت آریزو 5 جدید اعلام شد " فخوز " از سهامداران دعوت کرد برگزاری مجمع " پردیس " در نیمه ماه جاری برگزاری مجمع " قنقش " نزدیک است آغاز پرداخت سود " حتاید " از دهم همین ماه نزول شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 43 هزار میلیارد تومان فراتر رفت 2 میلیارد برگه بهادار دست‌به‌دست شد شاخص بورس بر مدار نزول فلزات اساسی در صدر گروه‌های بورسی تصمیمی برای حذف ارز 4200 تومانی گرفته نشده از حذف دلار 4200 تومانی تا تخلیه تومور اقتصادی ماموریت جدید وزارت اقتصاد برای حمایت از تولید و دریافت مطالبات نظام بانکی وضعیت سبد سهام عدالت در سوم آبان ماه سامانه "استعدادیابی مدیران کارآمد" قیمت مرغ افزایش یافت افت 23 هزار واحدی شاخص کل / کدام نمادها بیشتر معامله شدند؟ جریمه 86 میلیاردی برای قاچاق کالا حذف ارز 4200 تومانی به تعویق افتاد شاخص کل بورس 23 هزار واحد ریخت برگزاری مجمع صندوق سرمایه گذاری بانک توسعه تعاون در روز جاری بورس دوباره کانال یک میلیون و 400 هزار واحد را از دست داد " خبهمن " صورت مالی 6 ماهه منتشر کرد " فسوژ " تصمیمات مجمع را ثبت کرد قیمت سوخت در سال 1401 افزایش می‌یابد؟ ماجرای قطعی گاز در 2 منطقه تهران چیست؟/ مشکل قطعی کی حل می‌شود؟ سقوط بورس از ارتفاع 1.4 میلیون واحدی | شاخص کل 23 هزار واحد دیگر افت کرد چگونه برای در طرح جهش مسکن ثبت‌نام کنیم؟ شاخص بورس بر مدار نزول پیشنهادات ريیس سازمان بورس به وزیر نفت پذیره نویسی " آوای پارس " به روش ثبت سفارش آغاز بازارگردانی " فافق " به روش مبتنی بر حراج در فرابورس " ساروج " در فرابورس درج شد فروش فوق العاده محصول زامیاد از امروز انتشار صورت مالی حسابرسی نشده " کماسه " فروش فوق العاده 5 محصول سایپا از امروز