قدرت بیزینس کوچینگ برای رشد کسب و کار

قدرت بیزینس کوچینگ برای رشد کسب و کار

افزایش سرمایه، عرضه محصولات و خدمات جدید، استخدام نفرات بیشتر، جابه‌جایی محل کار، شرکت در دوره‌های مختلف یا دریافت مشاوره از مربی کسب و کار؟ کدام روش برای رشد کسب‌وکار بهترین گزینه است؟

به گزارش بورس نیوز، افزایش سرمایه، عرضه محصولات و خدمات جدید، استخدام نفرات بیشتر، جابه‌جایی محل کار، شرکت در دوره‌های مختلف یا دریافت مشاوره از مربی کسب و کار؟ کدام روش برای رشد کسب‌وکار بهترین گزینه است؟

بعید است که مالک یا مدیر یک کسب‌وکار باشید و هر روز به رشد و توسعه آن فکر نکنید. هر مدیری دوست دارد در کارش رشد کند و بتواند شرایطی بهتر از گذشته را فراهم کند. اما این موضوع نباید در حد یک آرزو یا هدف باقی بماند. بسیاری از مدیران، چون از آینده خبر ندارند، خیلی اهل ریسک کردن نیستند، ضمن اینکه شرایط موجود باعث شده تا نتوانند تصمیم‌های درستی بگیرند.

برای اینکه بتوانید بیزینس خودتان را روزبه‌روز بهتر کنید و شاهد رشد آن باشید، روش‌های زیادی وجود دارد. اما اینکه کدام‌یک بهترین گزینه برای شماست، موضوعی است که به راحتی نمی‌توان آن را انتخاب کرد. گرچه اول باید بدانید توسعه کسب و کار چیست؟

رشد کسب و کار چیست؟

رشد کسب و کار تعریف پیچیده‌ای ندارد. می‌توانیم آن را همه اقدامات، تدابیر و تفکرات مثبتی بدانیم که برای بهتر شدن و توسعه کارتان در نظر می‌گیرید. اما برخلاف این تعریف ساده، اجرای پیچیده و سختی دارد و هر کسی نمی‌تواند خیلی راحت رشد و توسعه کسب و کارش را رقم بزند. برای اینکه بتوانید همیشه بهتر از قبل باشید، باید روش‌های مختلفی را در نظر بگیرید. اما یادتان باشد، راهکاری از همه بهتر است که جامع‌تر و عملیاتی‌تر باشد.

روش‌های توسعه و رشد کسب و کار

همان‌طور که گفتیم، برای رشد کسب و کار روش‌های مختلفی وجود دارد. اما بسیاری از مدیران در انتخاب درست آن‌ها یا انجام اقدامات لازم دچار مشکل می‌شوند و در نتیجه نه‌تن‌ها کسب‌وکارشان رشد نمی‌کند، بلکه کوچکترین اشتباه باعث می‌شود تا حتی افت کنند.

از جمله مهم‌ترین روش‌های موجود برای رشد کسب و کار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• افتتاح شعب جدید
• عرضه محصولات جدید و متنوع
• ارايه نمایندگی
• حضور در بازار‌های جدید
• همکاری مشترک با برند‌های دیگر
• استفاده از مشاوره‌های مختلف و بیزینس کوچینگ
• به‌کارگیری تکنولوژی‌های جدید
• افزایش صادرات و ایجاد شعب خارجی
• و...

حال سوال مهم اینجاست که کدام گزینه را باید انتخاب کنیم؟ آیا به عنوان مدیر می‌توانیم به خوبی تشخیص دهیم که کدام روش برای رشد کسب و کار مناسب ماست یا باید از یک کوچ (Coach) و مربی کمک بگیریم؟ برای پاسخ به این سوال، باید بخش بعدی را ببینید.

قدرت بیزینس کوچینگ برای رشد کسب و کار

نکته مهم این است که برای توسعه کسب و کارتان باید جنبه‌های مختلفی را بررسی کنید. زمانی رشد بیزینس شما تسریع می‌شود که بتوانید همه موارد زیر را پوشش دهید:
• تدوین استراتژی
• کارمندان
• بازاریابی
• فرآیند‌های کسب و کار
• سرمایه‌گذاری

بیاید یک بار دیگر به راهکار‌های ارايه‌شده در قسمت قبلی نگاه کنیم. به نظر شما کدام مورد همه این موارد را پوشش می‌دهد؟ همان‌طور که می‌بینید هر کدام از روش‌های بخش خاصی را نشانه گرفته است. اما فقط بیزینس کوچینگ است که به صورت کامل و جامع همه موارد رشد کسب و کار را پوشش می‌دهد.

یک مربی کسب و کار در مرحله اول به شما کمک می‌کند برای توسعه کارتان یک برنامه و استراتژی اصولی و حرفه‌ای تدوین کنید. سپس به شما یاد می‌دهد که چطور سیستم‌سازی کنید تا حتی بدون حضور خودتان، چرخ‌های کسب‌وکارتان به بهترین شکل بچرخد و با سرعت مرز‌های موفقیت را پشت سر بگذارد.

مزیت دیگر کوچینگ کسب و کار این است که بهترین و هوشمندانه‌ترین روش‌های بازاریابی برای رشد بیزینس خودتان را پیدا می‌کنید تا بتوانید نرخ بازگشت سرمایه خوبی داشته باشید.

فرایند‌ها و روند‌ها در رشد کسب و کار نقشی انکارناشدنی دارند و اگر نتوانید با استفاده از فرایند‌های اصولی یک سیستم چابک بسازید، قطعا به بن‌بست می‌رسید. اینجاست که یک کوچ خوب حسابی به کمکتان می‌آید و در طراحی یا بازطراحی این فرایند‌ها به دادتان می‌رسد.

در آخر هم به جای اینکه با سرمایه‌گذاری اشتباه، به جای رشد کسب و کار با سرعت به ته چاه بروید، می‌توانید با روش‌های درست و کم‌خطر، سرمایه‌تان را در جای درست به کار بگیرید.

یک مربی کسب و کار خوب چه کسی است؟

اگر برایتان مهم است که با قدرت مسیر رشد کسب و کارتان را پشت سر بگذارید، بهترین گزینه انتخاب یک مربی کسب و کار حرفه‌ای و کارکشته است. اما به نظر شما یک کوچ (coach) خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ آیا هر کسی می‌تواند به رشد شما کمک کند؟

یادتان باشد یک مربی خوب، اول وظیفه آموزش و کشف استعداد‌های شما را بر عهده دارد. سپس باید بررسی کنید که خودش چه موفقیت‌هایی داشته است آیا در کسب‌وکارش موفق بوده یا نه. همیشه به این فکر کنید چطور کسی که خودش نتوانسته کار خاصی کند، می‌خواهد درآمد شما را افزایش دهد؟

برای انتخاب یک کوچ خوب و حرفه‌ای باید به سوابق و نتایج او نگاه کنید. بررسی کنید تا کنون مربی چند کسب‌وکار بوده است، خودش در چه جایگاهی قرار دارد و به کجا رسیده است. سوابق تحصیلی و دانش او را بررسی کنید و ببینید دقیقا چه کمکی به شما می‌کند.

برنامه یک ساله بیزینس کوچینگ ویدان با راهبری محمد مهدی ربانی

همان‌طور که گفتیم، مهم‌ترین دغدغه انتخاب یک کوچ حرفه‌ای و به اصطلاح کاردرست است که بدانیم تجربه کافی برای بیشتر کردن درآمد ما را دارد. محمد مهدی ربانی در برنامه یک ساله بیزینس کوچینگ ویدان فقط به شما انگیزه نمی‌دهد، بلکه هر ماه راه‌کار‌های صریح، امتحان شده و قابل اجرا را در اختیار شما می‌گذارد.

در ویدان بر موضوعات زیر تمرکز ویژه‌ای داریم:

• چگونگی سیستم‌سازی برای زندگی ایده‌آل و لذت‌بخش
• ساخت سیستم تفویض اختیار
• ساخت سیستم شبکه‌سازی و ارتباطات
• اصول ساخت کسب‌وکار‌های سودآور
• تفکر برنده و بازنده در زندگی و کار، و روش تغییر الگو
• تبدیل تفکرات به نتایج سرشار
• سیستم تاثیرگذاری حداکثری برای افزایش درآمد پایدار
• ساخت سیستم ثروت‌سازی بیش فعال
• تسلط بر بازی ذهنی
• موفقیت در کسب‌وکار
• مهارت‌های ساخت کسب‌وکار پرسود جهانی

شرکت در برنامه یکساله بیزینس کوچینگ ویدان، به شرط اینکه همه موارد را با پشتکار دنبال کنید، می‌تواند سرنوشت شما را تغییر دهد. کافیست همین حالا اینجا کلیک کنید و با پر کردن فرم در نظر گرفته شده، از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید.

هفتمین عرضه اولیه بورس تهران/"سپید" به بورس می آید

هفتمین عرضه اولیه بورس تهران/"سپید" به بورس می آید

سهام شرکت سپید ماکیان در روز چهارشنبه هفته جاری عرضه اولیه می شود.

BourseNews.ir/
رکورد افزایش سرمایه تاریخ بورس می‌شکند / افزایش سرمایه 1200 درصدی شستا

رکورد افزایش سرمایه تاریخ بورس می‌شکند / افزایش سرمایه 1200 درصدی ...

مدیر عامل «شستا» از افزایش سرمایه 1200 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها خبر داد.

TejaratNews.com/
اخباری که بورس فردا را متاثر خواهند کرد | قندی ها خواستار آزاد سازی نرخ شکر!

اخباری که بورس فردا را متاثر خواهند کرد | قندی ها خواستار آزاد ساز...

فردا در حالی بازار سرمایه کار خود را آغاز خواهد کرد که احتمالا ده خبری که در روز جاری منتشر شد بر روی آن تاثیرگذار خواهند بود. قبل از معاملات فردا دوشنبه 21 تیر 1400 این ده خبر را ببینید.

NabzeBourse.ir/
پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس شنبه 5 تیر 1400

پیش‌بینی بورس شنبه 5 تیر 1400

کارشناس بازار سرمایه معتقد است: واژه اعتماد به بازار سرمایه واژه صحیحی نیست بلکه اعتماد باید به اقتصاد و رونق در سرمایه‌گذاری شکل بگیرد تا مردم سرمایه‌گذاری کنند در واقع بهبود شرایط اقتصادی اعتمادسازی...

TejaratNews.com/
بورس بین‌الملل در کیش افتتاح می‌شود

بورس بین‌الملل در کیش افتتاح می‌شود

بازرگانیتهران- ایرنا- دبیر شورای‌ عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه بورس بین‌الملل در کیش به زودی و پس از صدور مجوز از سوی شورای عالی بورس افتتاح خواهد شد، گفت: این بورس برای جذب سرمایه‌های...

Irna.ir/
پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس هفته دوم تیر / اعتماد به بازار چگونه برمی‌گردد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 از نگاه کارشناسان بازار سرمایه نشان می‌دهد بازار سهام احتمالا روندی متعادل را پشت سر بگذارد.

TejaratNews.com/
پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 2 تیر 1400

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 2 تیر 1400

امروز 1 تیر 1400 بورس بعد از مدت‌ها یک روز سبز را به خود دید و ارزش معاملات به شکل قابل توجهی رشد کرد و از 7 هزار میلیارد تومان عبور کرد. بورس فردا سبز خواهد بود؟

NabzeBourse.ir/

پول‌های تازه در راه بورس

پیش بینی بورس فردا دوشنبه 31 خرداد 1400

پیش بینی بورس فردا دوشنبه 31 خرداد 1400

هر چند امروز بورس کار خود را با سبزپوشی شاخص ساز‌ها و رشد شاخص کل آغاز کرد، اما رفته رفته فشار فروش بر خرید غلبه کرد و در نهایت شاخص کل تنها با 1690 واحد افزایش به کار خود پایان داد. بورس فردا چگونه خ...

NabzeBourse.ir/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
چه خبر از بزرگان بورس؟ | یک بانک بورسی برای سهامدارانش گل کاشت | روز خوب «شفا» با رکورد متفاوت

چه خبر از بزرگان بورس؟ | یک بانک بورسی برای سهامدارانش گل کاشت | ر...

روز منفی شاخص‌های بورسی با تداوم نوسان نماگر کل در کانال 1.3 همراه بود. در این میان، گروه دارویی‌های بازار، روز خوبی را سپری کردند.

NabzeBourse.ir/
گروکشی سود سهامداران عدالت از سوی دو شرکت سرمایه‌پذیر پاداش 500میلیونی جزو کمترین پاداش‌‎ها است! تورم نقطه‌ای 62 درصدی هتل و رستوران‌ها قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در انتظار پایان دولت تدبیر و امید برق دوباره قطع می‌شود؟ نگاهی به اخبار رمزارز‌ها 1400/05/03 جزییات تقسیم سود 7 نماد بورسی | سهامداران کدام نماد بیشترین سود را دریافت میکنند؟ 147 هزار تن موز در 15 ماه گذشته غیرمجاز وارد شد کاهش تولید و عرضه در بورس کالا باعث افزایش قیمت سیمان شد کاهش بی‌سابقه تعهدات سایپا به 170هزار خودرو آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟| زمان پرداخت 10 درصد باقیمانده سود سهام عدالت توضیح بانک در مورد رقم پاداش نیم میلیاردی اختلاف 11 درصدی قیمت ارز نیمایی و آزاد، رانت‌آفرین است چرا قیمت بیت‌کوین در سه روز اخیر رشد کرد؟ بازار سیمان در دست 15 نفر!/ سلاطین سیمان چه کسانی هستند؟ تداوم تولید «شاهین» در ایام تعطیلات تابستانی ویديوی عجیب از تصویب پاداش 500میلیون تومانی قیمت گوجه‌فرنگی به بیش از 10هزار تومان رسید پیش‌بینی بورس 4 مرداد / اولین روز معاملاتی بورس مثبت خواهد بود؟ تکلیف گرانفروشی ایرلاین‌ها مشخص می‌شود؟ سیگنال‌های مهم برای بورس فردا دوشنبه 4 مرداد | افزایش سرمایه آپ لغو شد! اخلالگر 135میلیاردی بازار مرغ دستگیر شد آزاد سازی سهام عدالت بدون تاثیر در بازار سهام سقوط قیمت مسکن جدی است؟ آیا قیمت مرغ دوباره پرواز می‌کند؟ اجاره خانه دوباره افزایش یافت/ تعطیلات کرونایی به ضرر بازار مسکن تحلیلی بر دلایل رشد امروز قیمت بیت کوین بیت‌کوین 900 دلار بالا رفت/ روز نسبتا سبز بازار بقیه ارزهای مجازی توقف تولید نیسان آبی بعد از نیم قرن / آخرین قیمت نیسان چند است؟ سایپا چقدر خودرو به مردم بدهکار است؟ استارتاپ‌های سلامت؛ میان‌بری از داروخانه تا خانه دستان خالی سهامداران "لازما" از مجمع/مجمع لازما سود نداد تورم 2 رکورد جدید زد هیات مدیره جدید "فتوسا" تعیین شد رشد چراغ خاموش دلار در تعطیلات چرا ایرانی‌ها هر سال فقیرتر می‌شوند؟ سیگنال مهم به صنعت روغن‌سازی / ساوه در بهار به ازای هر سهم چقدر سود محقق کرد؟ 20 نماد با بیشترین بازدهی در تیرماه | عرضه اولیه‌ای با 100 درصد سود آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟ صادرات نفت ایران به چین قطع می‌شود؟ چین از ایران نفت وارد نمی‌کند افزایش 41 درصدی قیمت روغن موتور هیات مدیره "شرنگی" با مصوبه مجمع تغییر کرد چرا مجوزهای زايد کسب و کار حذف نمی‌شود؟ استخدام در یک شرکت خودروسازی جزيیاتی از افزایش سرمایه چند شرکت بورسی / لغو افزایش سرمایه آپ روغن خودرو 41درصد گران شد فروش سهام عدالت از چه زمانی آغاز می‌شود؟ "سکارون" املاک تهرانی را می‌فروشد "حفارس" اعضای هیات مدیره را تغییر داد

در حال بارگیری...