در مجمع وکبهمن چه گذشت؟ | برنامه های آتی وکبهمن چیست؟

در مجمع وکبهمن چه گذشت؟ | برنامه های آتی وکبهمن چیست؟

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مدیریت سرمایه گذاری کوثر بهمن با حضور سهامداران، نماینده سازمان بورس، نماینده موسسه حسابرسی و بازرس قانونی و ناظرین به ریاست آقای آقابابایی به صورت حضوری و آنلاین برگزار گردید. گزارش جامع و کامل نبض بورس از این مجمع را بخوانید.

به گزارش نبض بورس، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مدیریت سرمایه گذاری کوثر بهمن با حضور سهامداران، نماینده سازمان بورس، نماینده موسسه حسابرسی و بازرس قانونی و ناظرین به ریاست آقای آقابابایی به صورت حضوری و آنلاین برگزار گردید.

آقای شفیع پور مدیرعامل شرکت گزارشی از فعالیت شرکت در خصوص سال مالی منتهی به 30 اسفند 1399 به صورت زیر ارايه دادند:

بررسی وضعیت بازار سرمایه:

در ابتدای سال 1399 با عرضه سهام شرکت‌های دولتی شاهد قوت گرفتن نقش بازار سرمایه در چهارچوب اقتصاد به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری و تامین مالی بوده ایم.

همچنین با توجه به تمرکز دولت بر جبران کسری بودجه تضمینی بالای 200 هزار میلیارد تومانی، به وضوح شاهد تبلیغ بازار سرمایه به عنوان فرصت سرمایه گذاری در بین عامه مردم بودیم.

در واقع فروش صندوق‌های قابل معامله دولتی که در سه بخش بانک و بیمه، پالایشی و خودرویی و فلزی، از جانب دولت برنامه ریزی شده بود بیش از پیش بر مورد توجه واقع شدن بازار سرمایه بین عامه مردم افزود. قانون گذاری دولت در بازار‌های موازی همچون مالیات بر عایدی سرمایه و یا ثبات در سود بانکی و اوراق بدهی و همچنین قوانین مربوط به شرکت‌ها همچون نرخ ارز 4.200 تومان یارانه ای، معافیت‌های مالیاتی و قوانین مربوط به تجدید ارزیابی دارایی شرکت‌ها بخشی از رفتار حمایتی دولت از این بازار در 6 ماهه ابتدای سال بوده است.

در نیمه اول سال، بورس در شرایطی رشد کرد که در برخی مقاطع به طور مشخص بازار‌های جهانی به طور جدی با ریسک ناشی از ویروس کرونا درگیر بودند و این در حالی بود که روند شاخص بورس صعودی بوده و این امر جز به دلیل دو فاکتور ورود نقدینگی حقیقی و تورم انتظاری نبوده است.

با ابهام در خبر فروش دارا دوم، اصلاح بازار آغاز شد و با شرایطی، چون وقفه و تاخیر در سامانه‌های معاملاتی، توقف نمادها، عرضه غیر اصولی، فروش هیجانی حقوقی ها، کاهش حد نصاب سرمایه گذاری صندوق‌های با درآمد ثابت، کاهش حد اعتباری، نرخ گذاری دستوری بورس کالا، افزایش تدریجی نرخ سود بین بانکی و ... ادامه پیدا کرد.

در پایان سال 1399 بازار سرمایه در مقایسه با بازار‌های موازی با 155 درصد رشد، مسکن 98 درصد، سکه 83 درصد، طلا 82 درصد و دلار 61 درصد نسبت به سایر بازار‌ها رشد بیشتری داشته است.

 
دستاورد‌ها و اقدامات انجام شده در سال 1399:
 • افزایش 27 درصدی شناسایی سود نسبت به سال 1398.
 • افزایش خالص ارزش دارایی‌ها شرکت به میزان 164 درصد نسبت به پایان سال 1398.
 • افزایش خالص دارایی‌های شرکت نسبت به شاخص کل.
 • اصلاح پرتفوی شرکت و خرید و فروش سهام شرکت با رویکرد تقویت سهام‌های دی پی اس محور.
 • پیگیری و انجام اقدامات لازم در خصوص پرونده مالیاتی.
تغییر سرمایه گذاری‌های شرکت:
 

عمده تغییرات سرمایه گذاری‌های کوتاه مدت مربوط به سرمایه گذاری وجوه حاصل از دریافت سود سهام در اسناد خزانه اسلامی و صندوق‌های درآمد ثابت به انضمام شرکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه پذیر بوده است.

پرتفوی سرمایه گذاری‌های غیر بورسی شرکت در تاریخ 30 اسفند 1399:

شرکت در مجموع 321 میلیار ریال سرمایه گذاری غیر بورسی دارد.

 
نسبت ارزش بازار به بهای تمام شده پرتفوی سهام شرکت:
 

همانطور که مشاهده می‌شود روند ارزش بازار نسبت به بهای تمام شده از روند رو به رشدی برخوردار بوده است.

عملکرد مالی شرکت در سال مالی مورد گزارش:
 

همانطور که مشاهده می‌شود سود خالص شرکت با 27 درصد رشد به مبلغ 3.329.767 میلیون ریال رسیده است.

سود حاصل از سرمایه گذاری‌ها به صورت زیر می‌باشد:

 
 

جایگاه شرکت در فرابورس شرکت از لحاظ ارزش بعد از صبا و وسپهر در جایگاه سوم قرار دارد.

برنامه‌های آتی شرکت:
 • برنامه ریزی جهت تاسیس شرکت سبدگردان، صندوق سرمایه گذاری و تامین سرمایه.
 • سرمایه گذاری در شرکت‌های مرتبط با فعالیت بانکی جهت تکمیل  زنجیره ارزش سهامدار عمده.
 • پایش مستمر پرتفوی سهام با هدف کاهش ریسک و افزایش بازدهی سرمایه گذاری ها.
 • سرمایه گذاری در ابزار‌های نوین مالی.
 • سرمایه گذاری در شرکت‌های دانش بنیان.
 • مشارکت در طرح‌های سرمایه گذاری.

 

در ادامه گزارش حسابرس و بازرس قانونی توسط نماینده موسسه حسابرسی مفید راهبر قرايت شد و با توجه به گزارش شفاف شرکت بند شرط و نکته مبهمی در گزارش موجود نبود.

 

در انتها به ازای هر سهم 440 ریال سود تقسیم گردید، موسسه حسابرسی مفید راهبر به عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت و موسسه حسابرسی انتخاب گردید.

در مجمع سپیدار چه گذشت؟ | سود هر سهم چقدر بود؟

در مجمع سپیدار چه گذشت؟ | سود هر سهم چقدر بود؟

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیپدار سیستم آریا با حضور 74.48 درصد سهامداران، نماینده سازمان بورس، نماینده موسسه حسابرسی و بازرس قانونی و ناظرین به ریاست آقای فولادی به صورت حضوری و آنلاین برگزار گردید...

NabzeBourse.ir/
وکبهمن، عرضه اولیه‌ای که گران عرضه شد؟

وکبهمن، عرضه اولیه‌ای که گران عرضه شد؟

این روز‌ها حال و روز عرضه اولیه‌ها چندان مساعد نیست و یک به یک به زیر قیمت عرضه اولیه می‌رسند! وکبهمن 12 درصد زیر ارزش عرضه اولیه رسیده است!

NabzeBourse.ir/
حاشیه‌های امروز بورس 14 بهمن 99 / آغاز انتشار پیش‌بینی سود هر سهم در کدال

حاشیه‌های امروز بورس 14 بهمن 99 / آغاز انتشار پیش‌بینی سود هر سهم ...

در پایان معاملات امروز بورس، شاخص کل با حدود 2٫3 درصد افت، در آستانه از دست دادن کانال 1٫2 میلیون واحدی قرار گرفت.

TejaratNews.com/
وکبهمن در آستانه عرضه اولیه دوباره!

وکبهمن در آستانه عرضه اولیه دوباره!

در حالی که از عرضه اولیه وکبهمن کمتر از دو ماه می‌گذرد این نماد امروز 13 بهمن 99 در آستانه عرضه اولیه دوباره قرار گرفت!

NabzeBourse.ir/
چالش مهم ارايه گزارش پیش بینی سود هر سهم از سوی شرکت ها

چالش مهم ارايه گزارش پیش بینی سود هر سهم از سوی شرکت ها

سود پیش‌بینی شده توسط شرکت‌ها می‌تواند به گمراهی، دستکاری و حباب قیمت‌ها منجر شود و در نتیجه بازار به سمت غیر واقعی حرکت کند و افرادی که دانش کمی در بازار دارند و به طور مستقیم خرید و فروش می‌کنند دچا...

BourseNews.ir/
یک خبر جدید برای وکبهمن

یک خبر جدید برای وکبهمن

وکبهمن نمادی که در پاییز سال جاری عرضه اولیه شد، چند روزی است که در صف فروش قفل می باشد. حالا یک خبر جدید برای این نماد منتشر شد.

NabzeBourse.ir/
وکبهمن کی بازگشایی می شود؟

وکبهمن کی بازگشایی می شود؟

امروز مورخ 8 دی 99 معاملات نماد وکبهمن متوقف شد. معاملات این نماد چه زمانی از سر گرفته خواهد شد؟

NabzeBourse.ir/
خبر جدید برای سهامداران وکبهمن

خبر جدید برای سهامداران وکبهمن

ناظر بازار از تعیین محدودیت حجمی برای نماد وکبهمن که هفته گذشته ثبت سفارش شده بود خبر داد.

TejaratNews.com/
"وسینا" سهام "وکبهمن" را فروخت

"وسینا" سهام "وکبهمن" را فروخت

بانک سینا سهام شرکت سرمایه گذاری کوثر بهمن را واگذار کرد.

BourseNews.ir/
وکبهمن، به هر کد معاملاتی چقدر رسید؟

وکبهمن، به هر کد معاملاتی چقدر رسید؟

وکبهمن به عنوان دومین عرضه اولیه پاییز سال جاری بود که فرآیند عرضه اولیه آن از روز گذشته مورخه 18 آذر 99 آغاز شد. امروز میزان مشارکت و تعداد سهامی که به هر کد معاملاتی تخصیص یافت مشخص شد.

NabzeBourse.ir/
پایان ثبت سفارش عرضه اولیه وکبهمن

پایان ثبت سفارش عرضه اولیه وکبهمن

ثبت سفارش عرضه اولیه وکبهمن که از ساعت 13 آغاز شده بود پایان یافت و احتمالا فردا تعداد سهم‌های تخصیص یافته به هر کد اعلام خواهد شد.

TejaratNews.com/

یازده نکته که باید درباره عرضه اولیه وکبهمن بدانیم!

«وکبهمن»، هجدهمین عرضه اولیه فرابورس ایران در سال جاری/ «وکبهمن» را بیشتر بشناسید

«وکبهمن»، هجدهمین عرضه اولیه فرابورس ایران در سال جاری/ «وکبهمن» ر...

شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری کوثر بهمن که در حوزه نهادهای مالی مانند سرمایه‌گذاری، شرکت‌های سرمایه‌پذیر و... فعالیت می‌کند، دومین شرکت پذیرش‌شده پس از آغاز عرضه‌های...

EghtesadOnline.com/
فردا، روز عرضه اولیه "وکبهمن"

فردا، روز عرضه اولیه "وکبهمن"

فردا، سهام شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری کوثر بهمن در بازار اول معاملات فرابورس عرضه اولیه خواهد شد.

BourseNews.ir/
دلار به کانال 23 هزارتومانی باز می‌گردد؟ چین در یک قدمی ارز دیجیتال ملی قیمت سبد نفتی اوپک کاهش یافت رقابت داغ برای خرید بنزین در بورس انرژی فهرست پروازهای خارجی ایران اعلام شد پیش‌بینی بورس شنبه 29 خرداد / بازار نوسانی و رنج خواهد بود آغاز رسمی فروش خودرو شاسی بلند فیدلیتی تاب‌آوری اقتصاد ایران در وضعیت نامطلوب حال و هوای بازار مسکن در جنوب پایتخت + قیمت ورق قیمت‌ها در بازار سکه و طلا برگشت قیمت گوشت قرمز در بازار بورس در هفته‌ای که گذشت/ سهامداران منتظر مشخص شدن نتایح انتخابات تهدید جدی صادرات گاز ایران/ بازار عراق از دست می‌رود؟ یک هفته با صنایع بورسی سیمان زنجان و سیمان سفید نی ریز هم بورس کالایی شدند 3 قطعه زمین به زودی روی تابلوی بورس کالا می‌رود یک هفته با بورس کالا کارنامه تجارت خارجی ایران در سال 99 منتشر شد اگر روحانی نبود| قیمت‌گذاری دستوری بلای جان بازار سرمایه/ ریسکی که دولت به شرکت‌های بورسی تحمیل می‌ک... بورس، گزینه‌ای معقول برای سرمایه‌گذاری در سال 1400 روند هفتگی صندوق‌های دولتی هفته آخر خرداد 1400 عرضه مرغ بالاتر از قیمت مصوب/ دستگاه‌های ناظر پاسخگو باشند معرفی 4 واحد متخلف تولید فراورده‎‌های گوشتی + اسامی ابلاغ آیین‌نامه اجرایی طرح ملی مسکن/ وام ساخت چقدر است؟ عینک هم‌قیمت ربع سکه شد / گرانی، تعمیر عینک را زیاد کرد رستوران هات‌پات چینی با ظرفیت 7200مشتری آغاز فروش فوق‌العاده 4 محصول زامیاد از شنبه اعلام جزيیات فروش نقدی خودرو فیدلیتی + جدول خبر خوش در مجمع/ "شپترو" از زیان‌دهی و ماده 141 خارج شد بررسی بازارها نسبت به انتخابات سال 96 / کدام بازار 1300 درصد رشد کرده است؟ ارايه 2 طرح ویژه برای حمایت از بورس امروز سکه چقدر شد؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/3/27 بنیانگذار علی بابا، نقاش می‌شود؟ جزيیات حمله به خط انتقال برق ایران در عراق پیش‌بینی بورس هفته آخر خرداد 1400 / چه نمادهایی بعد از توافقات برجام پیش‌رو هستند؟ فروش 4محصول زامیاد از روز شنبه ماشین‌های برقی به ایران می‌آید؟ مهلت ثبت‌نام و سقف تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن آخرین خبرها از انفجار خط انتقال برق ایران به عراق/ وضعیت صادرات برق سایپا با تنوع در طراحی به دنبال جلب رضایت است تعداد و ارزش چک‌های برگشتی زیاد شد ارزش سهام عدالت در هفته گذشته چه تغییراتی کرد؟ رکورد خردادی معامله سهام در بورس مازندران شکسته شد جردن؛ محله شمالی بی‌آرام! وام ودیعه مسکن، مردم را خانه‌دار می‌کند؟ / «وزیر با این وام می‌تواند خانه اجاره کند؟» بازار آرام و کم‌نوسان بورس در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری تحلیل تکنیکال و بنیادی یک نماد پالایشی | اهداف قیمتی شبندر کجاست؟ افت ناچیز شاخص کل بورس در این هفته / کدام نمادها بیشترین بازدهی هفتگی را داشتند؟ "مبین" و انتشار صورت‌های مالی تلفیقی "فزرین" صورت‌های مالی 12 ماهه منتشر کرد

در حال بارگیری...