دو شرکت بورسی در شرایط کرونایی هم سهام‌داران را به باجه بانک کشاندند

دو شرکت بورسی در شرایط کرونایی هم سهام‌داران را به باجه بانک کشاندند

دو شرکت بورسی با وجود شرایط کرونایی در اطلاعیه‌ای اعلام کردند: سود سهام سهامداران خود را به صورت حضوری با مراجعه به بانک پرداخت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در حالی که از سال گذشته افراد تازه وارد شده به بازار سرمایه و بورس به دو علت آزادسازی سهام عدالت و همچنین استقبال گسترده مردم افزایش پیدا کرده است، بنابر این با توجه به خرد بودن سهامداران و همچنین با توجه به وضعیت کرونایی که باید رفت و آمد و مراجعه مردم به بانک‌ها به حداقل برسد، لازم است شرکت‌های حاضر در بورس سود سهامداران خود را که در مجامع عمومی تصویب می‌شود، را از طریق شماره حساب‌های اعلام شده در سامانه جامع اطلاعات مشتریان، سجام و به صورت غیرحضوری واریز کنند، البته در مورد سهامداران عمده و بزرگ می‌توانند از طریق نامه‌نگاری با شرکت‌ها واریز سود را انجام دهند، اما سود سهامداران حقیقی که معمولا تعداد اندکی سهام دارند و در نتیجه سود سهام آنها نیز ناچیز است، نباید این سود از طریق مراجعه به بانک در شرایط کرونایی دریافت شود.

در این زمینه بیش از 85 هزار از مخاطبان سامانه فارس من با ثبت موضوع «لزوم واریز سود سهام بورسی از طریق سجام» خواستار پیگیری این مساله و پاسخ از سوی مسوولان شدند.

امروز در سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران بورسی، کدال اطلاعیه‌ای از سوی شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه و نیز اطلاعیه دیگری از سوی شرکت سرمایه‌گذاری نیروگاهی ایران، سنا منتشر شده است، از سهامداران خود خواسته‌‌اند به ترتیب به بانک صادرات و رفاه مراجعه کرده و با ارايع کارت ملی و شناسنامه سود سهام خود را دریافت کنند.

در نامه مدیر عامل سرچشمه که خطاب به ريیس اداره نظارت بر ناشران مالی گروه مالی و خدماتی در مورد نحوه پرداخت سود نوشته شده،‌آمده است، به اطلاع سهامداران شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه که در زمان مجمع عمومی سالیانه مورخ 1400.4.29 سهامدار این شرکت بودند می‌رساند سود تقسیمی به شرح زیر پرداخت می‌شود.

سهامداران حقیقی می‌توانند از تاریخ 1 دی ماه 1400 تا 29 اسفند سال جاری با ارايه کارت ملی و شناسنامه خود به یکی از شعب بانک صادرات در سراسر کشور مراجعه کرده و نسبت به دریافت سود خود اقدام نمایند. سود سهامداران حقوقی نیز ظرف مهلت قانونی و پس از ارايه شماره حساب قابل پرداخت خواهد بود.

وکلای سهامداران برای دریافت سود سهام موکلان خود لازم است علاوه بر شناسنامه و کارت ملی اصل و تصویر وکالتنامه معتبر خود را نیز ارايه نمایند.

همچنین سهامداران حقیقی که به هر دلیلی نتوانستند به بانک مراجعه نمایند می‌توانند با ارسال مشخصات به آدرس شرکت سود سهام خود را دریافت نمایند.

همچنین در نامه شرکت سرمایه‌گذاری نیروگاهی ایران، سنا در کدال آمده است: سهامداران این شرکت از 1 تا 100 هزار سهم اول مهرماه 1400 ، سهامداران 100 هزار و یک تا 500 هزار سهم در اول آبان و از 500 هزار سهم به بالا در اول آذر با مراجعه به بانک رفاه سود سهام خود را بگیرند.

در مورد سهامداران حقوقی هم اعلام شده است در مهلت مقرر 8 ماهه سود سهام به حساب آنها واریز می‌شود.

به گزارش فارس، به گفته حسین قشمی مدیر سیستم‌های تسویه و پرداخت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی امسال بیش از 40 شرکت بورسی سود سهام خود را از طریق سامانه سجام تا کنون دریافت کرده‌اند و برخی از شرکت‌های دیگر نیز اعلام آمادگی کرده‌اند که سود سهام خود را به صورت غیرحضوری و با استفاده از شماره شبا اعلامی در سامانه سجام واریز کنند.

لازم است قوانین سازمان بورس با توجه به گسترده شدن این بازار و سهامداری خرد مردم متناسب با شرایط جدید تغییر پیدا کند تا اولا مردم بتوانند به سود ناچیز سهام خود برسند و ثانیا این سودها در حساب شرکت‌های سرمایه‌پذیر رسوب پیدا نکند. شرایط کرونایی و لزوم پرهیز از رفت و آمد مردم به بانک‌ها نیز مزید بر علت شده که باید واریز سود به صورت غیرمستقیم از طریق واریز به حساب سهامداران انجام شود.

انتهای پیام/ب

آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟

آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟

بر اساس گفته ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار آزادسازی سهام عدالت از صفر شروع می‌شود تا از تاثیر منفی این اقدام بر روند معاملات بازار جلوگیری شود و به دنبال این اتفاق آزادسازی سهام عدالت را از یک درصد ...

TejaratNews.com/
هفتمین عرضه اولیه بورس تهران/"سپید" به بورس می آید

هفتمین عرضه اولیه بورس تهران/"سپید" به بورس می آید

سهام شرکت سپید ماکیان در روز چهارشنبه هفته جاری عرضه اولیه می شود.

BourseNews.ir/
واریز سود سهام عدالت تا چند روز آینده

واریز سود سهام عدالت تا چند روز آینده

ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: سود سهام عدالت تا چند روز آینده پرداخت می‌شود.

BourseNews.ir/
رکورد افزایش سرمایه تاریخ بورس می‌شکند / افزایش سرمایه 1200 درصدی شستا

رکورد افزایش سرمایه تاریخ بورس می‌شکند / افزایش سرمایه 1200 درصدی ...

مدیر عامل «شستا» از افزایش سرمایه 1200 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها خبر داد.

TejaratNews.com/
ارزش سبد قابل فروش سهام عدالت 7 میلیون تومان شد

ارزش سبد قابل فروش سهام عدالت 7 میلیون تومان شد

ارزش 60درصد قابل فروش سبد 532هزار تومانی سهام عدالت به 7 میلیون و 42هزار تومان رسیده است.

BourseNews.ir/
اخباری که بورس فردا را متاثر خواهند کرد | قندی ها خواستار آزاد سازی نرخ شکر!

اخباری که بورس فردا را متاثر خواهند کرد | قندی ها خواستار آزاد ساز...

فردا در حالی بازار سرمایه کار خود را آغاز خواهد کرد که احتمالا ده خبری که در روز جاری منتشر شد بر روی آن تاثیرگذار خواهند بود. قبل از معاملات فردا دوشنبه 21 تیر 1400 این ده خبر را ببینید.

NabzeBourse.ir/
آخرین صورت حساب سهام عدالت 13 اردیبهشت 1400 / کاهش 2 درصدی ارزش سبد سهام عدالت

آخرین صورت حساب سهام عدالت 13 اردیبهشت 1400 / کاهش 2 درصدی ارزش سب...

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه عمده نمادهای شاخص‌ساز و در سبد سهام عدالت منفی و با روند کاهش قیمت همراه بودند. ارزش سبد سهام عدالت 532 هزار تومانی امروز 1٫91 درصد کاهش یافت.

TejaratNews.com/

آخرین صورتحساب سهام عدالت 22 خردادماه 1400 | امروز دلیل افت ارزش سبد چه بود؟

چرا سود سهام عدالت من واریز نشد؟ | چگونه پیگیری کنم؟

چرا سود سهام عدالت من واریز نشد؟ | چگونه پیگیری کنم؟

تاکنون طی دو مرحله سود سهام عدالت برای مشمولین این سهام واریز شده است اما برخی از سهامداران هنوز موفق به دریافت سود سهام عدالت خود نشده اند و این سود برای آن ها واریز نشده است. این سهامداران چگونه پیگ...

NabzeBourse.ir/
باقیمانده سود سهام عدالت تا چند روز آینده پرداخت می شود

باقیمانده سود سهام عدالت تا چند روز آینده پرداخت می شود

سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت گفت: پنجاه درصد باقیمانده سود سهام عدالت بزودی به دارندگان این سهام پرداخت می‌شود.

Bartarinha.ir/
پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
آخرین صورتحساب سهام عدالت امروز 5 خرداد / رشد ناچیز سهام عدالت در جریان معاملات امروز

آخرین صورتحساب سهام عدالت امروز 5 خرداد / رشد ناچیز سهام عدالت در ...

ارزش سبد سهام عدالت امروز به 9 میلیون و 892 هزار تومان رسید. این رقم نسبت به دیروز 71 هزار تومان افزایش و 0٫72 درصد رشد داشته است.

TejaratNews.com/
"شرانل" در مجمع 5000 ریال تقسیم کرد / پرداخت سود سهام از طریق سامانه سجام

"شرانل" در مجمع 5000 ریال تقسیم کرد / پرداخت سود سهام از طریق ساما...

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت نفت ایرانول برای سال مالی منتهی به 1399/12/30 با رشد اکثر شاخص‌ها و با حضور سهامداران...

Borna.news/
پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/
تازه‌ترین خبر درباره مالیات خانه‌های گران و لوکس شاخص کل رشد 1700 واحدی دارد "کشرق" صورت مالی 3 ماهه منتشر کرد نرخ رسمی 20 ارز افزایش یافت مجمع صندوق سرمایه گذاری نوین نگر آسیا برگزار می شود صورت‌های مالی 12 ماهه صندوق سرمایه گذاری زرافشان امید ایرانیان منتشر شد ثبت تصمیمات مجمع عمومی "رکیش" "فخوز" صورت مالی میاندوره‌ای 3 ماهه را منتشر کرد بورس انرژی میزبان عرضه 192 هزار تن انواع فرآورده هیدروکربوری تورم 50درصدی در روستا‌های 10 استان صورت مالی 3 ماهه حسابرسی نشده "سپید" منتشر شد انتشار صورت مالی میاندوره‌ای 3 ماهه "غنوش" حرکت معکوس طلا و نفت سهام خصدرا | شرکتی که زیان انباشته را 15 درصد کاهش داد سیگنال تازه گرانی در بازار گوشی موبایل "تاپیکو" صورت مالی 12 ماهه منتشر کرد سهم‌های ارزنده‌ در انتظار بلیت پرتفوی سهامداران افزایش شکاف طبقاتی در ایران سهامداران بخوانند / مهم‌ترین سیگنال‌های بورسی امروز 12 مرداد خارج‌شدن کشتی به گل نشسته ایران در آستراخان 112 هزار سهامدار تیرماه در سامانه سجام احراز هویت شدند زنگنه: تلاش کردیم بابک زنجانی درست نشود موج مهاجرت کشاورزان ایرانی به عمان/ هورالعظیم مصنوعی خشک شد کاهش نرخ اجاره در مناطق شرق تهران / حکیمیه ارزان‌تر است یا نارمک؟ قیمت انواع مرغ و تخم‌مرغ در 11 مرداد 1400 + فهرست قیمت‌ها توزیع سرم تزریقی در داروخانه‌های شهری ممنوع شد سهام عدالت امروز 11 مرداد چقدر شد؟ قیمت گوشت در 11 مرداد 1400 + فهرست قیمت چه خبر از بزرگان بورس؟ | چرا فرمان در اختیار خودرویی ها بود؟ قیمت سکه امامی به 11200000 تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز 1400/5/11 کشتی باری ایران در آستراخان به گل نشست سهام شاراک | روند قیمتی این نماد در روزهای آینده بورس چگونه خواهد بود؟ پتک آماده سنا برای فرود بر صنعت رمزارزها خبر جدید برای متقاضیان وام ودیعه مسکن / تکلیف نیمه دوم سال چیست؟ اخبار بورس فردا | افزایش سرمایه بیش از 4000 درصدی یک نماد قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | عقب گرد دلار با کاهش تقاضا در فضای تغییر دولت /... پیش‌بینی قیمت طلا فردا 12 مرداد / قیمت سکه کاهش پیدا می‌کند؟ وضعیت اقتصادی، مردم را هنرمند کرد! اجاره و خرید مسکن در کدام مناطق تهران ارزان شد؟ قیمت اجاره و خرید مسکن در شیراز افزایش 67 درصدی سود سیمان بهبهان، ثمره شفافیت در فروش با 300 تا 650میلیون چه خودرویی می‌توان خرید؟ محبوبیت شاهین از زبان شاهین‌سوار‌ها 7 سامانه‌ای که سهامداران عدالت باید با آن آشنا باشند احراز هویت 112 هزار سهامدار در تیرماه در سامانه سجام شناسایی 3 دستگاه ماینر در یک منزل مسکونی پیش‌بینی کارشناسان از گروه‌های پیش‌رو بورسی/ پتروشیمی‌ها رشد می‌کنند؟ پیش بینی بورس فردا سه شنبه 12 مرداد | کدام گروه سبزپوش خواهد بود؟ "شپلی" در مجمع سودی تقسیم نکرد کاهش بسیار اندک ارزش سهام عدالت

در حال بارگیری...