کولاک رونق عطر و ادکلن در آمریکا و دنیا | علت چیست؟!

کولاک رونق عطر و ادکلن در آمریکا و دنیا | علت چیست؟!

در سه ماهه سوم، شرکت محصولات زیبایی چندملیتی Coty درآمد بالایی را منتشر کرد که تا حدی به دلیل تقاضای زیاد برای عطرهای معتبرش بود. Coty در انتشار درآمد خود گفت: بخش عطرهای معتبر آن در میان جوانان رشد قابل توجهی را تجربه کرده که نسبت به سه ماهه قبل شتاب گرفته است.

به گزارش نبض بورس، ترجمه: پویا احمدی |مصرف کنندگان به خرج کردن پول روی کالاهای تجملاتی کوچک ادامه می دهند، و اگرچه این روند "اثر رژ لب" (Lipstick Effect) نامیده شده است، اما اخیرا می بینیم که عطرها نیز از انعطلاف بالایی در شرایط بد اقتصادی برخوردار هستند.

در سه ماهه سوم، شرکت محصولات آرایشی بهداشتی چندملیتی Coty درآمد بالایی را منتشر کرد که تا حدی به دلیل تقاضای زیاد برای عطرهای معتبرش بود. Coty در انتشار درآمد خود گفت: بخش عطرهای معتبر آن در میان جوانان رشد قابل توجهی را تجربه کرده که نسبت به سه ماهه قبل شتاب گرفته است.

سو نبی، مدیر عامل Coty به Yahoo Finance Live گفت: "این دسته محصولات در ایالات متحده در حال رونق هستند. شاخص فروش عطر اکنون 60 درصد بالاتر از سطح قبل از همه گیری است؛ و اکنون، این رشد شاخص عطر در حال جهانی شدن است. شما می‌توانید آن را در حال حاضر در اروپا و همچنین در چین مشاهده کنید؛ بنابراین این پدیده رشد عطرها، در حال جهانی شدن است. "

مصرف کنندگان عطر "بیشتر اسپری می کنند"

نبی سه عامل اصلی رشد فروش اش در عطرها را توضیح داد: در حال حاضر مصرف کنندگان بیشتری در حال پیوستن به این دسته می باشند، همچنین افراد عطرهای درجه یک بیشتری را انتخاب می کنند و طبیعتا بیشتر از عطرها استفاده می کنند.

به گفته نبی، استفاده بیشتر در این فضا را می توان به مصرف کنندگانی نسبت داد که در حال «بازیابی» این مقوله هستند، مانند «نسلZ یا جوانان، مردان [و] جامعه اسپانیایی تبار ساکن در ایالات متحده».

نبی ادامه داد که این مصرف کنندگان عطر را نه تنها به عنوان یک محصول "الهام بخش" و "تقویت کننده رفتار و کردار"، بلکه به عنوان "ابزار ابراز خود و تقویت اعتماد به نفس" می دانند. و به تبع استفاده از آن را نیز افزایش داده اند.

نبی گفت: «و در واقع، کاری که مصرف‌کنندگان انجام می‌دهند، [آنها] عطر بیشتر اسپری می‌کنند؛ به‌ویژه نسل Z که از عطرها [تنها] روی پوست خود استفاده نمی‌کنند، بلکه آنها از عطرها روی لباس‌ها عادی و رسمی خود نیز استفاده می‌کنند. بنابراین آنها خیلی مقادیر بیشتری اسپری می کنند و این باعث کاهش طول عمر استفاده از محصول می شود. بنابراین این چیزی است که در واقع این رونق را هم از نظر حجم و هم از نظر ارزش در پشت این بازار توضیح می دهد.»

نبی همچنین تاکید کرد که مصرف‌کنندگان به‌طور فزاینده‌ای عطر ادو پرفیوم بیشتری نسبت به ادو تویلت خریداری می‌کنند. ادوپرفیوم حاوی غلظت بیشتری از روغن است که به آن اجازه می دهد در طول روز ماندگاری بیشتری داشته باشد.

نبی گفت: «مردم این تجملات کوچک را دوست دارند. در پایان روز، حتی در محیطی که مردم در آن محدود هستند،... اتفاقی که می افتد این است که این نوع تجملات کوچک چیزی است که مردم حاضر نیستند از آن دست بکشند. پس این فوق العاده، فوق العاده مهم است. و من معتقدم که این مقوله، و به طور کلی مقوله بهداشت و زیبایی شخصی، به وضوح یکی از انعطاف پذیرترین ها در هر شرایط اقتصادی است.»

منبع: Yahoo Finance

آخرین اخبار بورس و اقتصاد