150 درصد افزایش قیمت ویلا در مازندران / ویلا در محمودآباد متری 8 میلیون تومان

150 درصد افزایش قیمت ویلا در مازندران / ویلا در محمودآباد متری 8 میلیون تومان

با توجه به خرید و فروش ویلا در استان مازندران در یک سال گذشته، درصد افزایش قیمت خرید ویلا در برخی از شهرهای این استان به دست آمده است که بر اساس آن شهرهایی همچون چالوس و رامسر بیش‌ از 150 درصد رشد قیمت را ثبت کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بنا بر اطلاعات به دست آمده از سایت دیوار و قیمت ویلا دو تا پنج سال در استان مازندران، فهرستی از متوسط قیمت خرید ویلا تهیه شده است. همچنین بر اساس تغییرات قیمت از شهریور سال 99 تا شهریور 1400 درصد افزایش قیمت ویلا در برخی از شهرهای این استان به دست آمده است.

با توجه به داده‌های جدول زیر، میانگین افزایش قیمت ویلا دو تا پنج سال در برخی از شهرهای مازندران در آگهی‌های دیوار حدود 99 درصد رشد داشته است. این درحالی است که میانگین افزایش قیمت در مناطق گران قیمت تهران (شمال شهر تهران) از شهریور 99 تا شهریور 1400 حدود 31 درصد ثبت شده بود.

همچین بالاترین درصد افزایش قیمت در بین محلات مختلف شهر تهران (با توجه به آگهی‌های سایت دیوار) برای مناطق امیریه و سوهانک با 50 درصد افزایش قیمت سالانه بوده است.

در بین شهرهایی که تعداد زیادی آگهی خرید و فروش ویلا در سایت دیوار را داشته‌اند، شهرهای رامسر با 188 درصد افزایش قیمت و چالوس با 155 درصد افزایش قیمت در یک سال گذشته بالاترین درصد افزایش قیمت ویلا در مازندارن را ثبت کرده‌اند.

بر اساس آگهی‌های دیوار، بابلسر و محمود آباد از شهریور 99 تا شهریور 1400 با 120 درصد افزایش قیمت یک متر مربع ویلا از دیگر شهرهایی بودند که میزان افزایش قیمت زیادی را تجربه کرده‌اند.

متوسط قیمت هر متر مربع ویلا در شهر بابلسر در شهریور 99 حدود چهار میلیون تومان و در شهریور 1400 حدود 9٫2 میلیون تومان اعلام شده است. همچین قیمت هر متر ویلا در شهر محمود آباد در شهریور 99 معادل 3٫6 میلیون تومان و در شهریور 1400 برابر با هشت میلیون تومان(120 درصد افزایش) است.

افزایش بیش از 100 درصدی قیمت ویلا در مازندران در یک سال گذشته در حالی رخ داده است که میانگین افزایش قیمت یک سال گذشته در شهر تهران حدود 40 درصد اعلام شده است.

شهرهای آمل و نوشهر از دیگر شهرهایی هستند که ویلا در این شهرها در یک سال گذشته بیش‌ از 100 برابر شده است. درصد افزایش قیمت هر متر مربع ویلا در شهر آمل از شهریور 99 تا شهریور 1400 حدود 112 درصد و برای شهر نوشهر 102 درصد بوده است.

شهرهایی همچون بابل و فریدون کنار حدود 35 درصد افزایش قیمت داشته‌اند. از شهریور 99 تا شهریور 1400 ویلا در شهر نور حدود 58 درصد، در شهر تنکابن 68 درصد و در شهر قايم شهر 78 درصد افزایش قیمت داشتند. نکته قابل توجه آن است که شهر نور از مرداد 1400 تا شهریور حدود 12 درصد کاهش قیمت داشته است اما در مقابل شهر قايم شهر از مرداد تا شهریور 1400 حدود 12 درصد افزایش قیمت در هر متر مربع ویلا را ثبت کرده است.

در جدول زیر متوسط قیمت خرید ویلا در برخی از شهرهای مازنداران در کنار درصد افزایش قیمت سالانه و ماهانه از مرداد تا شهریور 1400 را مشاهده می‌کنید.

 

مطالعه بیشتر: افزایش 25 درصدی قیمت در منطقه 3 شهرداری تهران / افزایش بیش از 30 درصدی ونک و جردن
نرخ اجاره ویلا در شمال چقدر است؟ / مازندران گران‌تر است یا گیلان؟

نرخ اجاره ویلا در شمال چقدر است؟ / مازندران گران‌تر است یا گیلان؟

با توجه به آگهی‌های سایت دیوار و داده‌های موجود جدولی از متوسط اجاره ویلا در برخی از شهرهای استان مازندران و گیلان به دست آمده است. میانگین اجاره ویلا در کدام شهر بیش‌تر است؟

TejaratNews.com/
قیمت مسکن در منطقه شش تهران

قیمت مسکن در منطقه شش تهران

بررسی فایل‌های فروش آپارتمان‌های مسکونی منطقه شش تهران در یک ماه گذشته که در یکی از استارت‌آپ‌های جست‌و‌جوی املاک ثبت شده، نشان می‌دهد با وجود کم بودن فایل‌های نوساز، همچنان تب فروش بالاست و هر چند از...

Bartarinha.ir/
خبر خوش برای مستاجران / اتفاق عجیب در بازار مسکن

خبر خوش برای مستاجران / اتفاق عجیب در بازار مسکن

تورم بخش اجاره مسکن آخرین بار بیش از 27 درصد اعلام شده که علت اصلی آن احتمالا به روند تورم قیمت مسکن برمی‌گردد. با این حال در گزارش جدید مرکز آمار ایران اعلام شده که قیمت مسکن پس از 9 ماه گرانی، در شه...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی قیمت مسکن در نیمه دوم سال

پیش‌بینی قیمت مسکن در نیمه دوم سال

ساخت و ساز در شهر تهران نسبت به سال گذشته افت 18 درصد و در مقایسه با سال 1390 کاهش 80 درصدی را نشان می‌دهد؛ رکود معاملات، کاهش توان متقاضیان و افت بازده سرمایه از مهمترین عوامل تردید سازندگان در تعریف...

Bartarinha.ir/
سیگنال مهم برای بازار مسکن / کمبود مسکن در تهران!

سیگنال مهم برای بازار مسکن / کمبود مسکن در تهران!

یکی از روزنامه‌های صبح امروز از کمبود فایل نوساز در شرق تهران خبر داده است. آیا این به معنای احتمال افزایش قیمت در آینده است؟

TejaratNews.com/
رشد 7 برابری قیمت مسکن در 4 سال گذشته

رشد 7 برابری قیمت مسکن در 4 سال گذشته

ريیس اتحادیه مشاوران املاک شمیران با بیان اینکه اکثر واحدهای خالی مربوط به بانک‌ها است، گفت: از سال 96 تا الان بعضی از املاک در شمیرانات هفت برابر رشد قیمت داشته است.

TejaratNews.com/
خرید ویلا در استان گیلان چقدر هزینه دارد؟ / ویلا در بندانزلی متری 11 میلیون تومان

خرید ویلا در استان گیلان چقدر هزینه دارد؟ / ویلا در بندانزلی متری ...

فهرستی از متوسط قیمت خرید ویلا در برخی از شهرهای استان گیلان به دست آمده است. بر اساس داده‌های استخراج شده میانگین قیمت خرید ویلا در برخی از شهرهای گیلان شش میلیون تومان است.

TejaratNews.com/
اتفاق عجیب در بازار مسکن / ورود بیت‌کوین در معاملات

اتفاق عجیب در بازار مسکن / ورود بیت‌کوین در معاملات

رونق بازارهای ارز مجازی باعث شده برخی مشاوران املاک، واحدهای مسکونی را برای معاوضه با بیت‌کوین آگهی کنند.

TejaratNews.com/
قیمت مسکن در پرطرفدارترین منطقه‌های تهران

قیمت مسکن در پرطرفدارترین منطقه‌های تهران

حدود 48 درصد خرید و فروش‌های بازار مسکن تهران در پنج منطقه 5، 10، 2، 4 و 14 انجام می‌شود که در شهریورماه با رشد تا 60 درصدی معاملات نسبت به مرداد مواجه بودند. این مناطق ویژگی‌هایی برای تقاضای بالا و س...

TejaratNews.com/
آب مازندران شور می‌شود؟ / چرا سدسازی لزوما به نفع مردم نیست؟

آب مازندران شور می‌شود؟ / چرا سدسازی لزوما به نفع مردم نیست؟

سد زارم‌رود دومین سدی است که کارشناسان نسبت به ساخت آن اعتراض زیادی کرده‌اند با این حال در فرآیند ساخته شدن قرار دارد. حنیف رضا گلزار، کارشناس محیط زیست و آب هشدار می‌دهد: این سد آب مازندران را شور می...

TejaratNews.com/
گرانی 7 برابری قیمت مسکن طی 4 سال

گرانی 7 برابری قیمت مسکن طی 4 سال

گزارش تحولات مسکن پایتخت در آخرین ماه از فصل تابستان روز گذشته توسط بانک مرکزی منتشر شد. این گزارش نشان‌دهنده افزایش قیمت مسکن است؛ متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی، رکورد جدیدی را ثبت کرده و به 31 م...

TejaratNews.com/
سد زارم‌رود، دومین سد برای نابودی مازندران

سد زارم‌رود، دومین سد برای نابودی مازندران

پس از احداث سد فینسک حالا مسولان سودای احداث سدی دیگر در این استان دارند. سدی که کارشناسان می‌گویند تقریبا بدون هیچ دلیلی احداث می‌شود و به جر آن، سرنوشت مازندران را بیش از پیش مانند خوزستان می‌کند.

TejaratNews.com/
قیمت مسکن در جنوب تهران کاهش یافته است

قیمت مسکن در جنوب تهران کاهش یافته است

رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه شهریور امسال در مناطق جنوبی تهران شاهد کاهش 2 تا 8 درصدی قیمتها بودیم گفت: تحرک نسبی بازار مسکن در شهریورماه ناشی از پایان فصل جابه‌جایی و رشد تقاضای سرمایه‌گذ...

Bartarinha.ir/
متوسط قیمت مسکن در تهران چقدر است؟

متوسط قیمت مسکن در تهران چقدر است؟

متوسط قیمت مسکن در تهران طی شهریور امسال به متری 31 میلیون و 703 هزار تومان رسید.

Bartarinha.ir/
بودجه 1401، مهم‌ترین علامت سوال بورس رشد اندک قیمت طلا در بازارهای جهانی مواد اولیه شیرخشک همچنان در گمرکات مانده دلایل افزایش قیمت قیر؛ از رشد قیمت جهانی تا معاملات تهاتری بورس در انتظار حذف ارز 4200 تومانی شاخص کل قرمز اما شاخص هم وزن سبزپوش است پیش بینی معامله گران از قیمت نفت در ماه های آینده دادوستد پنتان پلاس پتروشیمی بوشهر در بورس انرژی بیش از 109 هزار تن فرآورده هیدروکربوری به فروش رسید "حکشتی" برای تسویه اقساط تسهیلات ارزی لنگر کشید شاخص های بورس جهانی صعودی شدند نرخ 13 ارز ثابت ماند/افزایش نرخ 27 ارز ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی 2420 میلیارد دلار شد کاهش شاخص دلار برای دومین روز متوالی " وسدید " و ترکیبی نو از هیات مدیره نرخ رسمی 27 ارز افزایش یافته جزيیات وام و یارانه مسکن دولتی / پنج دهک پایینی منتظر باشند عرضه 133 هزار تن میلگرد و تیرآهن در تالار محصولات صنعتی و معدنی عرضه متانول فن آوران در رینگ بین الملل بورس انرژی سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در 28 مهرماه بورس در انتظار حذف ارز 4200 تومانی عرضه 133 هزار تن میلگرد و تیرآهن در بورس کالا شاخص ریزش 2 هزار واحدی دارد سهمیه بهین یاب برخی محصولات پتروشیمی حذف شد کدام سهامداران منتظر واریز سود باشند؟ اعضای حقوقی هیيت مدیره صندوق توسعه انتخاب شدند تکذیب اعلام قیمت‌های جدید خودرو " ثامید " تعدادی واحد اداری و تجاری را می فروشد بورس 42 واحد رشد کرد ضرورت بررسی اثر هزینه‌ای و درآمدی حذف ارز 4200 تومانی محل دفتر " سجام " دیگر استیجاری نیست انتخاب اعضای حقوقی هیات مدیره صندوق توسعه در مجمع تکذیب اعلام قیمت‌های جدید خودرو " قجام " باز هم " قیستو " را فروخت قرادرداد ایران و ونزويلا چقدر به نفع ماست؟ آغاز اصلاح قیمت خوردو رشد قیمت‌های جهانی، فرصتی برای صعود بورس " ونیرو " تصمیمات مجمع را ثبت کرد الگوی W و دو هدف شاخص‌کل تصمیمات مجمع " ستران " به ثبت رسید تصمیمات مجمع " غدام " ثبت شد الاکلنگ طلا و نفت آغاز ثبت‌‌نام طرح جهش تولید مسکن از امروز مجمع صندوق سرمایه گذاری نیکوکاری جایزه علمی فناوری پیامبر اعظم (ص)برگزار می شود صورت مالی میاندوره ای "وسپهر " منتشر شد جزيیاتی از وام طرح «جهش مسکن» / اقساط بازپرداخت آن چقدر است؟ خبری که شاید بر قیمت دلار تاثیر بگذارد " داراب " هم صورت مالی منتشر کرد مجمع اختصاصی بازارگردانی دارا داریوش در روز جاری ثبات کامل قیمت‌ها در بازار خودرو / قیمت خودرو امروز 28 مهر 1400