ثبت معامله بیش از 16 میلیون هزار اوراق گواهی سپرده کالایی

ثبت معامله بیش از 16 میلیون هزار اوراق گواهی سپرده کالایی

بازار گواهی سپرده در هفته منتهی به 31 تیرماه با ثبت معامله بیش از 16 میلیون و 324 هزار اوراق مبتنی بر کالا به ارزش بیش از 277 میلیارد تومان رقم خورد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از کالاخبر، حجم معاملات هفتگی بازار گواهی سپرده کالایی در بورس کالای ایران در هفته منتهی به 31 تیر به 16 میلیون و 324 هزار و 64 ورقه بهادار مبتنی بر کالا با ارزش بیش از 277 میلیارد و 118 میلیون تومان رسید و این در حالی است که ارزش معاملات هفته منتهی به 24 تیر نزدیک به 560 میلیارد تومان و حجم معاملات گواهی سپرده 30 میلیون و 25 هزار و 943 ورقه بهادار مبتنی برکالا گزارش شد.

در جریان معاملات هفته گذشته در بازار مالی بورس کالا، یک میلیون و 825 هزار و 633 گواهی سپرده زعفران در حالی دست به دست شد که این دارایی پایه با ثبت ارزش بیش از 78 میلیارد و 785 میلیون تومان صدرنشین شد و با کسب سهم 28 درصدی از ارزش کل معاملات و 11 درصدی از حجم در جایگاه دوم به لحاظ این دو آیتم ایستاد.

عنوان برتر معاملات هفته قبلبه لحاظ حجم همچون هفته‌های اخیر به سیمان با ثبت معامله 13 میلیون و 69 هزار گواهی سپرده، تعلق گرفت و ارزش معاملات این دارایی نزدیک به 9 میلیارد و 769 میلیون تومان شد. سهم این دارایی از حجم کل معاملات 80 درصد بود.

در هفته گذشته همچنین، یک میلیون و 46 هزار و 100 گواهی سپرده سکه طلا نیز به ارزش بیش از 157 میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت که این دارایی پایه رتبه سوم در حجم و اول در ارزش معاملات را از آن خود کرد. سهم طلا از حجم کل معاملات 7 درصد و از ارزش کل معاملات 57 درصد برآورد شده است.

ارزش معامله 383 هزار و 259 گواهی سپرده شیشه نیز از رقم 31 میلیارد و 545 میلیون تومان فراتر رفت و این دارایی مقام سوم به لحاظ ارزشی را بعد از سکه طلا و زعفران به نام خود کند. این دارایی پایه سهم 11 درصدی از ارزش کل معاملات را از آن خود کرده بود.

در هفته قبل و بر پایه 2 دارایی پسته و زیره سبز نیز در مجموع 72 گواهی سپرده معامله شد و ارزش 114 میلیون و 932 هزار تومان را رقم زد.

جاری شدن سیل در کره جنوبی سورپرایز اپل لو رفت / زمان رونمایی و قیمت آیفون 14 مشخص شد قیمت خودروهای فردا مشخص شد + جدول قیمت خودرو در بازار آزاد در 17 مرداد 1401 خریداران ملک بخوانند | قیمت آپارتمان در تهران 17 مرداد 1401 زمان واریز یارانه نقدی مرداد 1401 اعلام شد آخرین قیمت خودروهای اقتصادی بازار + جدول رشد تراکنش‌های بانکی در تیر ماه / جابجایی 686 هزار میلیارد تومان آخرین قیمت گل سرسبد سایپا در بازار رژیم صهیونیستی وادار به بازگشایی گذرگاه‌های غزه شد نذری‌های عاشورا و تاسوعا، سیب زمینی را گران کرد؟ عواقب تورمی به دلخواه ما نیست! 4 محموله کشتی غلات و دانه روغنی دیگر از اوکراین صادر شد لیست جدیدترین افزایش سرمایه‌ها | پیشنهاد افزایش سرمایه 62 درصدی نماد پالایشی مونسون چگونه می‌تواند حیات‌بخش باشد؟ قیمت محبوب ترین بنزها در بازار خودروی ایران +... خریداران خودرو بخوانند | آخرین قیمت انواع تیبا در بازار خودرو خریداران خودرو بخوانند | آخرین قیمت انواع تیبا در بازار خودرو نذری های عاشورا و تاسوعا ، سیب زمینی را گران کرد؟ اقتصاد جهان در تاریکی فرو می رود؟ کاهش بهای جهانی غلات در پی تداوم صادرات اوکراین 10 عامل موثر بر بورس فردا | خبری برای سهامداران دارویی آینده اقتصاد ایران با احیای برجام اعتصاب یک روزه بانک‌ها در لبنان وضعیت عجیب ارزان‌ترین خانه‌های تهران در 5سال وضعیت عجیب ارزان‌ترین خانه های تهران در پنج سال / افزایش قیمت 800 درصدی ملک در پایتخت آینده اقتصاد ایران با احیای برجام/ نرخ تورم و بورس چه تغییری می کنند؟ پشت‌پرده نایاب شدن دستمال کاغذی در بازار آخرین قیمت انواع تیبا در بازار خودرو + جدول ترافیک سنگین در محورهای شمالی/ جاده چالوس یک طرفه شد پشت پرده نایاب شدن دستمال کاغذی در بازار / اقتصاد دستوری حتی حریف دستمال کاغذی هم نیست! عادت به نوسان های برجامی پایان می یابد؟ / مسیر بورس پس از توافق احتمالی برای احیای برجام طرح جدید برای صرفه‌جویی اقتصادی؛ از چوبی کردن صندلی‌های اتوبوس‌های واحد تا اخذ مالیات از نوار کاست پیش بینی بورس فردا از دریچه تابلو | آیا زمان ورود به بورس است؟ + فیلم افزایش حقوق بازنشستگان قطعی شد / حقوق‌ها چند درصد افزایش می یابد؟ فارس من| مطالبه اصلاح و بهبود بورس از دولت مصرف سرانه گوشت کارگران ایران به سه کیلو در سال رسیده چین به 53 کیلو! جهش قیمت تازه‌های بازار خودرو/ تارا 50 میلیون تومان... با پرفروش‌ترین خودروهای جهان آشنا شوید سرگردانی 4 ماهه مسيولان دولتی در قیمت گذاری رب / تولیدکنندگان : مصرف کنندگان ضرر می کنند فارس من| مطالبه پرداخت سریع وام فرزندآوری/ 2 دستور بانک مرکزی برای تسهیلات فرزندآوری با پرفروش‌ترین خودروهای جهان آشنا شوید/عکس فارس من| مطالبه مردمی برای رفع مشکل شماره‌گذاری 207 ام سی فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران: با رویکرد انقلابی و جهادی می‌توان موانع را پشت سر گذاشت گام سوم برای حذف قیمت‌گذاری دستوری از اقتصاد اخبار مهم کدال دوشنبه 17 مرداد 1401 | کدام شرکت ها شفاف سازی می کنند؟ قیمت گوشت پايین می آید؟ / معافیت مهم برای عرضه کنندگان گوشت قرمز پیام متفاوت مدیرعامل ایران‌خودرو به مناسبت روز خبرنگار فارس من| شرکت سایپا به تعهدات گارانتی خود عمل نمی‌کند خرید گوشت برای این طبقه شغلی آرزو شد!