آغاز پروازهای حج عمره از 13 دی سال جاری

آغاز پروازهای حج عمره از 13 دی سال جاری

مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از آغاز پروازهای حج عمره از 13 دی ماه یا نیمه دوم دی ماه، خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، شمس‌الدین فرزادی پور مدیر عامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی در نشست خبری هفتمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل، لجستیک و صنایع وابسته، گفت: بلافاصله بعد از انجام عملیات حج تمتع، برای پروازهای حج عمره اعلام آمادگی کردیم و بنا به درخواست سازمان حج و زیارت در خدمت مردم برای انجام این فریضه خواهیم بود.

وی افزود: پروازهای حج عمره از 13 دی ماه یا نیمه دوم دی ماه آغاز می‌شود.

فرزادی پور در ادامه گفت: یکی از موضوعات مهمی که در تقویت و توسعه ناوگان هوایی دنبال می‌شود، سرهم کردن هواپیماهای زمینی است که در این راستا 7 فروند هواپیما در مرحله اجرا قرار گرفت.

وی افزود: تا کنون 2 فروند هواپیمای (ATR) وارد چرخه عملیاتی شده و سومین هواپیما هم در حال ورود است تا 25 روز آینده وارد چرخه می‌شود. 4 فروند دیگر در مرحله تامین قطعات است و سفارش گذاری شده که به محض تامین قطعات امیدواریم تا پایان سال وارد چرخه شوند.

وی گفت: هواپیمایی جمهوری اسلامی این آمادگی را دارد که هر هواپیمایی که استانداردهای مورد نیاز برای ارايه خدمات شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی را داشته باشد، وارد چرخه کند.

این مقام مسيول درباره هواپیمای سیمرغ گفت: این هواپیما یک هواپیمای کارگو است و برای نقل و انتقال بار استفاده می‌شود، این هواپیما دارای درب بارگیری است و قابلیت حمل بار تا 8 تن را دارد.

مدیر عامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی اظهار کرد: واگذاری شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی از 8 سال گذشته مطرح بوده اما روند نامناسبی را طی کرده و ما پیگیری می‌کنیم که یا از لیست واگذاری خارج شود یا تعیین تکلیف شود، بنابراین هنوز به دلیل پیچیدگی‌های ساختاری هواپیمایی جمهوری اسلامی، این واگذاری بسیار مشکل است و قطعیت ندارد.

فرزادی پور تاکید کرد: همه کشورهای دنیا که صاحب صنعت هوایی هستند یک ایرلاین ملی و صاحب پرچم دارند بنابراین برای کشوری مثل ایران وجود یک ایرلاین ملی واجب است.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد