پیش بینی قیمت سکه در روز‌های آینده | معامله گران طلا منتظر این 3 رویداد هستند | وضعیت عرضه نفت خام ایالات متحده

پیش بینی قیمت سکه در روز‌های آینده | معامله گران طلا منتظر این 3 رویداد هستند | وضعیت عرضه نفت خام ایالات متحده

بررسی وضعیت بازار‌های موازی بورس (بیت کوین، سکه، طلا و نفت) می تواند به تصمیم گیری سرمایه گذاران کمک شایانی کند. نبض بورس ضمن مرور روند روزانه و هفتگی قیمت ها، به بیان پیش بینی بازار‌ها در روز‌های آینده نیز خواهد پرداخت.

به گزارش نبض بورس، بررسی وضعیت بازار‌های موازی بورس (بیت کوین، سکه، طلا و نفت) می تواند به تصمیم گیری سرمایه گذاران کمک شایانی کند. نبض بورس ضمن مرور روند روزانه و هفتگی قیمت ها، به بیان پیش بینی بازار‌ها در روز‌های آینده نیز خواهد پرداخت.

قیمت سکه

قیمت سکه امامی امروز در محدوده‌ی 32,499,000 تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی 0.29 درصد کاهش داشته است.

امروز حباب تمام سکه‌ها بجز سکه امامی سبز و افزایشی بود بطوری که در زمان نوشتن این گزارش حباب سکه امامی با 75 هزار تومان افزایش به 6 میلیون و 351 هزار تومان و حباب سکه بهار آزادی با 504 هزار تومان افزایش به 4 میلیون و 151 هزار تومان رسید. حباب نیم سکه و ربع سکه و سکه گرمی به ترتیب 5 میلیون و 025 هزار تومان و 4 میلیون و 610 هزار تومان و در نهایت 2 میلیون و 681 هزار تومان رسیدند.

فعالان بازار معتقدند که اگر سکه امامی 32 میلیون و 200 هزار تومان را از دست دهد احتمال عقب‌نشینی تا کف کانال یاد شده وجود دارد. البته به باور عده‌ای از تحلیلگران ماندگاری سکه بالای 32 میلیون و 500 هزار تومان می‌تواند کفه ترازوی افزایشی‌ها را سنگین‌تر کند.

قیمت طلا

قیمت طلای 18 عیار امروز در محدوده‌ی 2,755,600 تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی 1.05 درصد کاهش داشته است. انس طلا با 0.46 درصد کاهش به قیمت 2015 دلار و 32 سنت رسید.

معامله‌گران طلا، داده‌های تورمی CPI ایالات متحده را در روز سه شنبه رصد خواهند کرد. سپس در اواخر این هفته، گزارش فروش خرده‌فروشی ایالات متحده در روز پنج‌شنبه و شاخص قیمت تولید‌کننده (PPI) ژانویه در روز جمعه منتشر خواهد شد.

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین امروز در محدوده‌ی 48173 دلار معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی 1.84 درصد افزایش داشته است.

کارآفرین برجسته ارز‌های دیجیتال و مدافع مشهور بیت کوین سامسون موو با آخرین پیش بینی‌های خود باری دیگر مسیر یک میلیون دلاری شدن هر بیت‌کوین را ترسیم کرده است. موو، که به دلیل موضع صعودی خود در مورد بیت کوین شناخته می‌شود، می‌گوید: «سال نو چینی مبارک! سال 2024 سال اژد‌های سبز است. این اژد‌ها یک بار در قرن می‌آید و نشان دهنده ثروت، ثروت و خوشبختی است. ترکیب این اژد‌های خاص با #بیت‌کوین ممکن است آغاز کننده کندل امگا باشد.» به عقیده موو کندل امگا، کندلی است که بیت‌کوین را تا رشد یک میلیون دلاری همراه می‌کند.

قیمت نفت

قیمت نفت امروز در محدوده‌ی 81.47 دلار معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی 0.61 درصد کاهش داشته است.

به گفته‌ی استاندارد چارترد؛ رشد فزاینده بسیار محدودی در عرضه نفت خام ایالات متحده در سال 2024 وجود خواهد داشت و انتظار می‌رود رشد بشدت کاهش یابد و حتی در دسامبر 2024 از بالای 1.2 میلیون بشکه در روز نسبت به دسامبر 2023 منفی شود.
از طرفی اداره اطلاعات انرژی (EIA) نسبت به تولید نفت خام آمریکا بدبین‌تر است و پیش بینی کرده است که رشد عرضه ایالات متحده در اوایل سپتامبر منفی خواهد شد. در مقابل جی پی مورگان پیش بینی کرده است، قیمت نفت خام تا ماه می 2024، 10 دلار دیگر افزایش می‌یابد.

آخرین اخبار بورس و اقتصاد