رشد 2153 واحدی شاخص بورس تهران / ارزش معاملات دو بازار از 7 هزار میلیارد تومان فراتر رفت

رشد 2153 واحدی شاخص بورس تهران / ارزش معاملات دو بازار از 7 هزار میلیارد تومان فراتر رفت

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش 2154 واحد همراه شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند رو به رشد و نوسانی قرار گرفت و شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات چهارشنبه آخرین روز کاری بورس با افزایش 2154 واحد به رقم یک میلیون و 410 هزار و 749 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن با افزایش 2805 واحد به رقم 386 هزار و 755 واحد رسید.

امروز از روزهای استثنایی بود که شاخص هموزن از شاخص کل با معیار وزنی ـ ارزشی بیشتر رشد کرده است.

ارزش بازار در بورس تهران که ناشی از ارزش قیمت سهام شرکت‌های موجود در بازار به نرخ روز است، به بیش از 5 میلیون و 637 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 5.3 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 486 هزار فقره معامله و به ارزش 4 هزار و 221 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز همه شاخص‌های بورس سبز بودند البته میزان رشد، زیر یک درصد بوده است شاخص کل بورس و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی امروز فقط 0.15 درصد افزایش یافتند.

این دو شاخص با معیار هموزن 0.73 درصد افزایش یافتند، شاخص آزادشناور 0.18 درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس 0.8 درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس 0.25درصد رشد کرد.

امروز نمادهای پتروشیمی فناوران، شستا و پتروشیمی پردیس به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشتند و نمادهای فولاد مبارکه ، توسعه معادن و فلزات و ملی مس بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشتند.

در فرابورس ایران امروز برعکس شاخص کل رو به کاهش نهاد و با افت 9 واحدی به رقم 20 هزار و 243 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران بیش از یک میلیون و 130 هزار میلیارد تومان شد. ارزش بازار پایه فرابورس هم به بیش از 362 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در فرابورس ایران بیش از 1.6 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 246 هزار فقره معامله و به ارزش 2 هزار و 851 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

با این حساب ارزش معاملات امروز بورس و فرابورس بیش از 7 هزار و 62 میلیارد تومان شده است.


نقشه معاملات بورس تهران

امروز نمادهای سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، فرابورس ایران، بیمه کوثر، پالایش نفت لاوان و پتروشیمی تخت جمشید بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و نمادهای بیمه پاسارگاد و پتروشیمی زاگرس بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

به گزارش فارس، کارشناسان می‌گویند، سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه یک سرمایه‌گذاری درازمدت است که دارای ریسک و نوسان است و نباید از بورس انتظار بازدهی کوتاه‌مدت داشت و تنها افراد حرفه‌ای می‌توانند از بورس نوسان‌گیری کنند، اما عامه سرمایه‌گذاران بهتر است از طریق صندوق‌های با درآمد ثابت و دیگر صندوق‌های سرمایه‌گذاری وارد بازار سرمایه شوند.

همچنین یکی از منابع تامین مالی برای اقتصاد بازار سرمایه و بورس است که هم شرکت‌های دولتی و هم شرکت‌های بزرگ بورسی و فرابورسی می‌توانند از بازار سرمایه تامین مالی کنند. بنابراین لازم است دولت از کلیت بازار سرمایه و حضور مردم در این بازار حمایت کند و اجازه ندهد پول‌های خرد مردم از این بازار خارج شده و به سمت بازارهایی مانند ارزهای مجازی و یا بازار ارز و مسکن منتقل شود.

انتهای پیام/ب

یک پذیره‌نویسی جدید در فرابورس / بیمه پردیس وارد بازار می‌شود

یک پذیره‌نویسی جدید در فرابورس / بیمه پردیس وارد بازار می‌شود

بر اساس اطلاعیه فرابورس، شرکت در شرف تاسیس بیمه پردیس، 825 میلیون سهم خود را از روز 13 آذر 1400 پذیره‌نویسی می‌کند.

TejaratNews.com/
سیگنال مهم برجام برای بورس/ رشد شارپی سال 99 تکرار می‌شود؟

سیگنال مهم برجام برای بورس/ رشد شارپی سال 99 تکرار می‌شود؟

با کش‌دار شدن مذاکرات، انتظارات تورمی اوج می‌گیرد و بورس شاهد رشدهای شارپی مشابه انچه در سال 99 اتفاق افتاد، خواهد بود.

TejaratNews.com/
کیفیت شاسی بلندهای چینی در بازار ایران / معرفی خودروهای ایرانی هم‌قیمت

کیفیت شاسی بلندهای چینی در بازار ایران / معرفی خودروهای ایرانی هم‌...

شاسی بلندهای چینی با برندهای مختلفی در بازار ایران حضور دارند. اما آیا همه این خودروها از کیفیت مناسبی برخوردارند؟

TejaratNews.com/
کم‌کاری صندوق تثبیت بازار در بازارگردانی سهام عدالت/ مخابرات و مپنا سود سهام عدالت را ندادند

کم‌کاری صندوق تثبیت بازار در بازارگردانی سهام عدالت/ مخابرات و مپن...

سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی گفت: صندوق توسعه و تثبیت بازار با وجود دریافت 2 هزار میلیارد تومان از سود شرکت‌های سهام عدالت بازارگردانی سهام عدالت را انجام نداد و سهام عدالت همانند طفل یتی...

FarsNews.ir/
رشد 40 درصدی تجارت خارجی کشور

رشد 40 درصدی تجارت خارجی کشور

ريیس کل گمرک کشور گفت: کارنامه تجارت خارجی کشور در هشت ماهه سال 1400 رشد 40 درصدی داشته است.

Irinn.ir/
ترس در بازار سرمایه/ فشار فروش در بورس ادامه می‌یابد؟

ترس در بازار سرمایه/ فشار فروش در بورس ادامه می‌یابد؟

بازار سهام دومین هفته آذرماه را با منفی به پایان رساند. فشار فروش در بازار امروز زیاد بود. آیا این روند ادامه‌دار خواهد بود؟

TejaratNews.com/

بورس در انتظار دوشنبه سرنوشت‌ساز/ ریزش بازار سهام تا کی ادامه دارد؟

شنبه سرخ بورس/ فولاد در صدر منفی‌های بازار

شنبه سرخ بورس/ فولاد در صدر منفی‌های بازار

شاخص کل بورس امروز بیش از 27 هزار واحد ریخت و در کانال 1٫3 میلیون واحدی ماندگار شد.

TejaratNews.com/
ساعات کاری بورس کالا تغییر کرد / کرونا دست از سر بازار برداشت

ساعات کاری بورس کالا تغییر کرد / کرونا دست از سر بازار برداشت

بورس کالای ایران در اطلاعیه ای ساعت کاری خزانه های سکه طلا را با توجه به لغو محدودیت های کرونایی اعلام کرد.

EghtesadOnline.com/
شاخص بورس قرمزپوش ماند

شاخص بورس قرمزپوش ماند

بورستهران- ایرنا- شاخص کل بازار بورس امروز (شنبه، 6 آذرماه) با 27 هزار و 441 واحد کاهش، در جایگاه یک ‌میلیون و 366 هزار واحدی قرار گرفت.

Irna.ir/

عقب‌نشینی 27 هزار و 442 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 5.3 هزار میلیارد تومان فراتر...

بورس این هفته به کدام سو می رود؟ / پیش بینی روند بازار در روزهای پایانی پاییز

مشخصات فنی خودرو آریا / محصول جدید سایپا زمستان در بازار است؟

مشخصات فنی خودرو آریا / محصول جدید سایپا زمستان در بازار است؟

سایپا سال گذشته از اولین کراس اوور خود با نام آریا رونمایی کرد. این محصول قرار است طبق وعده‌ها، زمستان در بازار باشد. مشخصات فنی خودرو آریا چیست؟

TejaratNews.com/
قیمت سکه در بازار امروز

قیمت سکه در بازار امروز

امروز شنبه 6 آذر 1400 در بازار تهران قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به 12 میلیون و 650 هزار تومان رسید.

Bartarinha.ir/
اتفاق‌های مهم در آذر ماه/ از نوسانات بازار ارز تا واریز یارانه جدید

اتفاق‌های مهم در آذر ماه/ از نوسانات بازار ارز تا واریز یارانه جدی...

اتفاقات مهمی در آذر ماه در راه است، این اتفاقات هم در حوزه بازار ارز و هم در زندگی معیشتی مردم رخ خواهد داد.

TejaratNews.com/
قیمت واقعی گوشت اعلام شد کتاب «معاملات سودآور با الگوهای جدید بیل ویلیامز» به کتابخانه سازمان بورس رفت کاهش ارزآوری پتروشیمی‌ها در پی قطعی گاز خبری مهم برای سهامداران صبا / صبا افزایش سرمایه می‌دهد نرخ ویزیت بازهم افزایش پیدا می‌کند؟ صف‌کشی مقابل صرافی‌ها جمع می‌شود؟ مسکن در نیمه دوم سال ارزان می‌شود؟ یک پذیره‌نویسی جدید در فرابورس / بیمه پردیس وارد بازار می‌شود کندل سیاه بزرگ و امروز، روز سرنوشت! "وتجارت" صورت سودوزیان شرکت صرافی تجارت را منتشر کرد توقف نماد "وزمین" و بازگشایی تا 2 روز آینده توقف "وحکمت" به دلیل افشای اطلاعات گروه (ب) "وسقم"،"وسخوز"،"وسرضوی"مشمول رفع گره معاملاتی صندوق سرمایه گذاری مشترک بانک خاورمیانه مجمع برگزار می کند مجمع صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی دارا داریوش در هفته آینده سهامداران صندوق سرمایه گذاری طلای سرخ نو ویرا به مجمع می روند " فنفت" صورت مالی میاندوره ای شرکت تابعه خود را منتشر کرد "وایرا" صورت سود و زیان زیرمجموعه اش را منتشر کرد خودرو گران شد/ قیمت خودرو امروز 7 آذر 1400(جدول) انتشار صورت مالی 6 ماهه "گدنا" "فجام" صورت مالی حسابرسی شده منتشر کرد سیگنال مهم برجام برای بورس/ رشد شارپی سال 99 تکرار می‌شود؟ تیر خلاص دولت به طرح حذف ارز 4200تومانی؟ عربی‌ترین خودروی «بی ام و» روانه امارات می‌شود! سعید محمد: یکی از مریض‌ترین اقتصاد‌ها را داریم کم‌کاری صندوق تثبیت بازار در بازارگردانی سهام عدالت/ مخابرات و مپنا سود سهام عدالت را ندادند اعلام نرخ ارز بدون ذکر منبع ممنوع شد میرکاظمی: فقیر، فقیرتر و دارا، داراتر شد شرایط فروش و قیمت پیکاپ کلوت اعلام شد +جدول رونمایی از کیا‌ نیرو 2023/ مدل جدید چه ویژگی‌هایی دارد؟ شیايومی خودرو تولید می‌کند/ تولید 300 هزار خودروی برقی در سال 207 اتوماتیک 480میلیون تومان قیمت خورد بلیط هواپیما ارزان نشد که هیچ، گران‌تر هم شد! محمد: مترصد ایجاد بورس بین الملل در مناطق آزاد هستیم کوچ صنایع از اصفهان شروع شد؟ نقشه‌های سایپا برای تحول در بازار خودرو تراز 9 هزار واحد اولین هدف شاخص انبوه‌سازی خرید متری خانه ریسک دارد؟ / راه جدید برای تامین مالی ساخت و سازها «فروش خودرو زیر قیمت»، شگرد جدید کلاهبرداران بورس شامل حمایت دولت می‌شود؟/ توصیه مهم به سهامداران نرخ طلا و سکه در اولین روز هفته/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/06 شاهکار جدید و مرموز مرسدس بنز احتمال افزایش 10 درصدی قیمت خودرو قیمت خودرو خارجی در ایران 10برابر نرخ جهانی قیمت انواع سبزیجات 44درصد گران شد نوبل اقتصاد هم می رسد به... جایگاه ویژه بورس در نقشه راه رشد غیرتورمی دولت برق گران نشده؛ به فیش‌هایتان با دقت نگاه کنید احتمال کاهش قیمت خودرو با ورود به بورس ترس در بازار سرمایه/ فشار فروش در بورس ادامه می‌یابد؟