طلای جهانی در اوج دو هفته‌ای

طلای جهانی در اوج دو هفته‌ای

قیمت طلا امروز، سه‌شنبه با کاهش دلار از بالاترین حد 6 ماه اخیر به بالاترین حد دو هفته اخیر رسید.

به گزارش ایسنا، هر اونس طلا تا ساعت 8 صبح به وقت شرقی با 1.9 درصد کاهش به 1931 دلار و 70 سنت رسید که  بالاترین حد خود از 5 سپتامبر بود و قیمت طلای آمریکا نیز با 0.09 درصد کاهش به 1932 دلار و 70 سنت رسید.

ارزش دلار آمریکا در برابر رقبای خود پیش از تصمیمات کلیدی سیاست بانک مرکزی ایالات متحده، بریتانیا و ژاپن در هفته، 0.1 درصد کاهش یافت و طلا را برای خریداران خارجی ارزانتر کرد.

در حالی که انتظار می‌ رود فدرال رزرو هنگام اعلام تصمیم سیاست خود در روز چهارشنبه، نرخ‌ها را بدون تغییر نگه دارد، مرکز توجه روی چشم‌انداز آنها برای نرخ‌های آتی خواهد بود.

مایکل لنگفورد، مدیر ارشد سرمایه گذاری گفت: سخنرانی پاول، ريیس فدرال رزرو، احتمالا نشان می‌دهد که ریسک‌های تورمی از بین نرفته‌اند اما آنها در حالت انتظار برای تورم هستند. اگر فدرال رزرو برای کنترل تورم نرخ‌ها را افزایش دهد، طلای بدون بهره می‌تواند جذابیت خود را کاهش دهد.

طبق گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره با 0.3 درصد کاهش به 23.16 دلار رسید، پلاتین 0.4 درصد کاهش یافت و به 929 دلار و 49 سنت رسید و پالادیوم 0.8 درصد جهش کرد و به 1246 دلار و 21 سنت رسید.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد