توضیحات هلدینگ آتیه صبا درباره مصاحبه نماینده اصفهان در صداوسیما

توضیحات هلدینگ آتیه صبا درباره مصاحبه نماینده اصفهان در صداوسیما

در پی مصاحبه عباس مقتدایی ،نماینده محترم مردم اصفهان با شبکه پنج سیما در خصوص هلدینگ آتیه صبا و شرکت های تابعه آن...

به کزارش برنا، در پی مصاحبه عباس مقتدایی ،نماینده محترم مردم اصفهان با شبکه پنج سیما در خصوص هلدینگ آتیه صبا و شرکت های تابعه آن ،روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا جهت شفاف سازی افکار عمومی و مخاطبان شبکه پنج سیما توضیحاتی در این خصوص ارايه کرد که مشروح آن در زیر می آید:

مدیر محترم شبکه پنج سیما

با سلام و احترام

به اطلاع می رساند پیرو پخش برنامه تهران20 روز سه شنبه مورخ 1399/11/07 از آن شبکه و طرح مطالبی از سوی دکتر عباس مقتدایی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی و عضو محترم کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص تحقیق و تفحص ایشان از هلدینگ آتیه صبا (وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری)، لازم است نکاتی جهت تنویر افکار عمومی و رفع ابهام جامعه بازنشستگان معزز کشوری ارايه شود. خواهشمند است وفق قانون این توضیحات در برنامه مذکور پخش گردد.

مطالب بیان شده درباره هلدینگ آتیه صبا از جمله زیان‌دهی مجموعه های کفش ملی و هتل های ایرانگردی و جهانگردی و همچنین پرداخت حقوق ماهانه 60 میلیون تومان به مدیرعامل هلدینگ و سایر مطالب ارايه شده، تماما به سنوات گذشته بازمی‌گردد و برخلاف اظهارات مطرح شده از سوی نماینده محترم، این موضوع هیچگونه ارتباطی به عملکرد و فعالیت دوره فعلی ندارد.

آگاهان به فعالیت اقتصادی صندوق های بازنشستگی از جمله صندوق بازنشستگی کشوری به خوبی می دانند که شرکت های واگذار شده به این صندوق در دولت های گذشته که مرتبط با دولت یازدهم و دوازدهم هم نیست، بعضا زیان ده بوده و به منظور رد دیون دولت ها به صندوق واگذار شده‌اند و لذا عملکرد صندوق بازنشستگی یا هلدینگ های تابعه سبب رکود، زیاندهی یا خسارت به این شرکت ها نشده و این شرکت ها از ابتدا دچار زیان بوده اند. تلاش مدیران صندوق در سنوات مختلف بویژه در دوره مدیریت فعلی، کاهش خسارت های وارده به سرمایه های بازنشستگان و سودآور کردن و کمک به چرخه تولید و اشتغال کشور بوده است.

با این وجود، خوشبختانه با رویکرد فعال و تغییر در دیدگاه مدیریتی طی یکسال اخیر و تعیین تکلیف فرآیند سودآوری با محور «جهش تولید» برای تمامی مجموعه های اقتصادی این صندوق در جهت کمک به تامین منابع لازم برای پرداخت حقوق بازنشستگان عزیز، روند سودآوری و سهم تامین منابع مالی از محل سود سرمایه گذاری ها برای پرداخت حقوق به بازنشستگان با وجود تحریم ها و شرایط خاص اقتصادی کشورمان پس از سال ها شاهد افزایش چشمگیر از 4 درصد به حدود 8 درصد می باشد، آن‌هم در شرایطی که با اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان منابع مالی مورد نیاز ماهانه از 4.800 میلیارد تومان به 8.500 میلیارد تومان رسیده است و سودآوری این شرکت ها در یکسال اخیر به دو برابر رسیده است. بنابراین سخن نماینده محترم مبنی بر بی کفایتی در مدیریت اقتصادی و مدیریت بهینه دارایی و سرمایه بازنشستگان، حداقل در یکسال اخیر قابل دفاع نیست.

موضوع شفافیت در عملکرد، برخورد سیستماتیک با تخلف و حذف عوامل موثر در ایجاد تخلف از بهمن ماه سال 98 و با ورود تیم مدیریت جدید صندوق و هلدینگ های تابعه آغاز شده که به دوران مجلس دهم شورای اسلامی بازمی گردد. با این رویکرد جدید، برای نخستین بار ورود آتیه صبا به بازار سرمایه (بورس) مطرح و به صورت کارشناسی و دقیق پیگیری شده است. فعالان اقتصادی به خوبی می دانند ورود شرکت ها به بورس به معنای قراردادن یک بنگاه اقتصادی در اتاق شیشه ای است. برهمین اساس، اجرای فرآیند ورود به بورس شرکت سرمایه‌گذاری آتیه صبا از شهریور 99 کلید خورد. اخذ مصوبه هیات مدیره صندوق بازنشستگی کشوری، انجام کلیه مراحل مرتبط با پذیرش در بورس اوراق بهادار و ایجاد شفافیت در کلیه ارکان مالی شرکت سرمایه‌گذاری آتیه صبا، در همین راستا و در طول یکسال عملیاتی شده است.

عملکرد شفاف هلدینگ آتیه صبا در یکسال اخیر، به عنوان مجموعه ای که در سال‌های مختلف دچار حواشی زیادی بوده و تنش‌های فراوانی را پشت سر گذاشته است و به سامان رسیدن این هلدینگ پس از مدت ها آن هم به دلیل روشن شدن افق راه و چشم انداز تعیین شده از سوی مدیران ارشد صندوق بازنشستگی و هلدینگ، سبب شده تا برخلاف ادعای نماینده محترم مجلس سود خالص 9ماه نخست سال 1399 این هلدینگ به عدد 12هزار میلیارد ریال رسیده که نقش مهمی در تامین منابع مالی مورد نیاز برای پرداخت حقوق بازنشستگان کشوری و سایر خدمات بیمه ای و رفاهی این صندوق به این عزیزان داشته است.

اتمام پروژه ملی آزادراه شرق سپاهان پس از سال ها کندی یا توقف در اجرای پروژه؛ راه‌اندازی مجدد و احیای شرکت‌های راکد و متوقف تابعه (4 شرکت)؛ تعطیلی 6شرکت کاغذی تابعه هلدینگ که خود به بازگشت سرمایه بازنشستگان و حذف هزینه های خسارت بار این نوع شرکت ها کمک کرده است؛ حمایت از 2شرکت برای خروج از زیاندهی، ورود به حوزه شرکت های دانش بنیان و شناسایی ظرفیت های جدید سرمایه‌گذاری در کشور؛ انجام اصلاحات ساختاری در حوزه مدیریت و نظارت بر شرکت‌ها و بهبود عملکرد در حوزه سرمایه‌گذاری با ارزیابی بیش از 50 طرح سرمایه‌گذاری، اصلاح و بهبود پورتفوی بورسی همگی نشان از ایجاد پویایی و ایجاد ساختاری برای مدیریت بهینه دارایی بازنشستگان عزیزمان دارد.

ادغام‌های شرکت‌های فعال در حوزه گردشگری نیز با هدف افزایش ظرفیت‌های شرکت سرمایه‌گذاری آتیه صبا در حوزه گردشگری و تجمیع توانمندی‌های موجود در این حوزه در دست انجام است که خود به کاهش هزینه های گذشته نیز کمک کرده است.

پیگیری دقیق 19پرونده حقوقی برای بازگرداندن اموال و دفاع از حقوق و سرمایه‌های بازنشستگان عزیز کشوری از بهمن 1398 آغاز شده و صندوق بازنشستگی کشوری و هلدینگ آتیه صبا با حساسیت و جدیت به دنبال آن هستند و لذا پیگیری های حقوقی که بخشی از آن مربوط به تخلفات صورت گرفته در گذشته و مبارزه با فساد بوده ارتباطی با اظهارات این نماینده محترم مجلس ندارد و در حقیقت پیش از تشکیل مجلس یازدهم اقدامات لازم صورت گرفته است و مقامات محترم دستگاه قضا در دادگاه های ذیربط مشغول رسیدگی به پرونده های مذکور و احقاق حقوق شرکت می باشند.

در مورد دریافتی نجومی مدیرعامل هلدینگ؛ این تخلف مربوطه به سال 96 و 97 بوده و مدیرعامل وقت صندوق بازنشستگی در سال 98 نسبت به برکناری مدیر خاطی اقدام کرده و مراتب با تشکیل پرونده در دستگاه های نظارتی ذیربط در دست پیگیری جهت عودت مبالغ یاد شده می باشد. شایان ذکر است که این موضوع به کرات طرح شده و بارها ابعاد آن توضیح داده شد و تصمیم یک مورد به کل مدیران شاغل در شرکتهای تابعه صندوق بازنشستگی کشوری منصفانه نمی باشد.

در خصوص هتلهای ایرانگردی و جهانگردی لازم به ذکر است که پیش از بروز و شیوع بیماری کرونا این گروه دارای 47 هتل فعال (4 هتل درجه 4 و سایر عمدتا درجه یک و دو) بوده است. بر اساس سیاست های صندوق بازنشستگی کشوری ظرفیت استفاده از این مجموعه هتلها عمدتا به پذیرایی از بازنشستگان محترم اختصاص می یابد. لذا علیرغم تغییرات مدیریتی و ساختاری یک سال اخیر جهت بهبود عملکرد شرکت، جبران استهلاک ساختمان های فرسوده با قدمت 60 ساله، مقابله با رکود ناشی از شیوع بیماری کرونا در سال جاری، تحلیل بازدهی سرمایه گذاری در خصوص این شرکت اصولا بدون در نظر گرفتن فرض تکریم بازنشستگان محترم محل اشکال است.

درباره مجموعه کفش ملی نیز باید تاکید شود که این مجموعه قدیمی که یک برند ملی است، در سال های متمادی خصوصا سال های 1378 لغایت 1380 دچار تغییر ساختار، تورم، تعداد نیرو و عدم پویایی در تولید و درآمدزایی شده است و در سال 1383 به عنوان یک شرکت زیان ده به صندوق بازنشستگی کشوری و هلدینگ آتیه صبا واگذار شده است. برای سودآور شدن این مجموعه برخلاف ادعای نماینده محترم، با تغییر سیستم تولید کفش، از محوریت تولید در کارخانه کرج به تولید کارگاهی در سراسر کشور و با هدف حمایت از اشتغال تولیدکنندگان خصوصی ، این شرکت نه تنها اکنون زیان ده نیست بلکه به مدد فعالیت 651 نفر از پرسنل خدوم شرکت و 239 فروشگاه قابل دسترس در کل کشور، به سوددهی رسیده و خوشبختانه در یکسال اخیر علاوه بر رشد در کیفیت محصولات و جذب مشتری توانسته است کمک شایانی به تولید داخلی بنماید. شایان ذکر است اگر این شرکت تولیدکننده نمی باشد، توانسته با ایجاد زنجیره تامین از تولیدکنندگان داخلی ظرفیت اشتغال قابل توجهی در کشور ایجاد نماید و هیچگونه محصول وارداتی در فروشگاه های این برند ملی به فروش نمی رسد. لذا خلق ارزش برای منابع و ثروت بازنشستگان محترم اتفاق افتاده است.

 

در پایان لازم به توضیح است که مدیرعامل و مدیران صندوق بازنشستگی کشوری و هلدینگ آتیه صبا همانگونه که نماینده محترم مجلس نیز اذعان می دارند، در چندین جلسه و کمیسیون مربوطه در مجلس حضور یافته و با ارايه توضیحات و اسناد و مدارک قانونی نسبت به رفع ابهام کمیسیون و نماینده محترم مجلس اقدام کرده است و در صورت لزوم به ارايه توضیحات بیشتر، مدیران این مجموعه آمادگی لازم را دارند.

بدیهی است که حق نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان نهاد ناظر، نظارت و بررسی عملکرد و فعالیت دستگاه ها و بنگاه های اقتصادی است و ما نیز خود را ملزم به پاسخگویی و شفاف سازی می دانیم.

 

روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا

 

 

افزایش حد نصاب سرمایه گذاری صندوق‌های درآمد ثابت در سهام

افزایش حد نصاب سرمایه گذاری صندوق‌های درآمد ثابت در سهام

هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، در جلسه امشب افزایش حد نصاب سرمایه گذاری صندوق های سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت در سهام را تصویب کرد.

EghtesadOnline.com/
کمک 10میلیاردی هلدینگ آتیه صبا و شرکت های تابعه به زلزله زدگان سی سخت

کمک 10میلیاردی هلدینگ آتیه صبا و شرکت های تابعه به زلزله زدگان سی سخت

محموله کمک های انسان دوستانه هلدینگ آتیه صبا و شرکت های تابعه از طرف صندوق بازنشستگی کشوری با دو تریلی به منطقه زلزله...

Borna.news/
صندوق سرمایه گذاری امین سامان خبر داد/ سرمایه‌گذاران، سود بهمن‌ماه صندوق امین سامان به حساب شما واریز شد

صندوق سرمایه گذاری امین سامان خبر داد/ سرمایه‌گذاران، سود بهمن‌ماه صندوق امین سامان به حساب شما واری...

صندوق سرمایه گذاری امین سامان خبر داد/ سرمایه‌گذاران، سود بهمن‌ماه صندوق امین سامان به حساب شما واریز شد

BourseNews.ir/
ثبت رکورد تولید روزانه 135 ذوب در ناحیه فولاد سازی و ریخته گری مداوم شرکت فولاد مبارکه اصفهان. رکورد قبلی با 133 ذوب در سی ام شهریور 99 به ثبت رسیده بود

ثبت رکورد تولید روزانه 135 ذوب در ناحیه فولاد سازی و ریخته گری مداوم شرکت فولاد مبارکه اصفهان. رکورد...

ثبت رکورد تولید روزانه 135 ذوب در ناحیه فولاد سازی و ریخته گری مداوم شرکت فولاد مبارکه اصفهان. رکورد قبلی با 133 ذوب در سی ام شهریور 99 به ثبت رسیده بود

BourseNews.ir/
خودکفایی ایران درصنعت ریل با ذوب آهن اصفهان

خودکفایی ایران درصنعت ریل با ذوب آهن اصفهان

معاون امور صنایع وزارت صمت گفت: با توجه به محصولات مهمی که ذوب آهن تولید می‌کند، استفاده کامل از ظرفیت تولید این شرکت، بسیار ضروری است و باید مواد اولیه پایدار برای این شرکت تامین شود.

BourseNews.ir/
اطلاعیه اولیه عرضه محصولات فولاد مبارکه اصفهان برای روز سه‌شنبه مورخ 99/11/28

اطلاعیه اولیه عرضه محصولات فولاد مبارکه اصفهان برای روز سه‌شنبه مورخ 99/11/28

تسویه نقدی مقدار پایه 3300 تن افزایش عرضه 116،400 تن قیمت پایه 160،400 ریال سررسید تحویل 1400/02/31 حداقل خرید 110 تن ورق رنگی : تسویه نقدی/اعتباری مقدار پایه 1000 تن افزایش عرضه 7000 تن قیمت پایه 244...

BourseNews.ir/
عرضه 4،000 تن ورق قلع اندود فولاد مبارکه اصفهان، در نهایت با تقاضای 1،600 تنی، روی نرخ پایه مچ و معامله شد.

عرضه 4،000 تن ورق قلع اندود فولاد مبارکه اصفهان، در نهایت با تقاضای 1،600 تنی، روی نرخ پایه مچ و معا...

عرضه 4،000 تن ورق قلع اندود فولاد مبارکه اصفهان، در نهایت با تقاضای 1،600 تنی، روی نرخ پایه مچ و معامله شد.

BourseNews.ir/
عرضه 12،000 تن ورق سرد لوازم خانگی فولاد مبارکه اصفهان، در نهایت با تقاضای 11،450 تنی، روی نرخ پایه مچ و معامله شد.

عرضه 12،000 تن ورق سرد لوازم خانگی فولاد مبارکه اصفهان، در نهایت با تقاضای 11،450 تنی، روی نرخ پایه ...

عرضه 12،000 تن ورق سرد لوازم خانگی فولاد مبارکه اصفهان، در نهایت با تقاضای 11،450 تنی، روی نرخ پایه مچ و معامله شد.

BourseNews.ir/
دامنه نوسان صندوق های سرمایه گذاری از شنبه چه تغییری خواهد کرد؟ + فیلم

دامنه نوسان صندوق های سرمایه گذاری از شنبه چه تغییری خواهد کرد؟ + فیلم

یکی از تصمیمات اخیر پیرامون بورس این بود که از شنبه 25 بهمن 99 دامنه نوسان سهام نامتقارن شود. دامنه نوسان صندوق‌های سرمایه گذاری چه تغییری خواهد کرد؟

NabzeBourse.ir/
بیشترین اثر مثبت بر بازار امروز به نام نماد‌های معاملاتی صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران ثبت شد

بیشترین اثر مثبت بر بازار امروز به نام نماد‌های معاملاتی صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفه...

بیشترین اثر مثبت بر بازار امروز به نام نماد‌های معاملاتی صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران ثبت شد

BourseNews.ir/
نماد 27 شرکت سرمایه گذاری استانی معاملاتی شدند

نماد 27 شرکت سرمایه گذاری استانی معاملاتی شدند

عضو هیات مدیره سازمان بورس گفت: نماد 27 شرکت سرمایه‌گذاری استانی در بورس قابل معامله شده است.

FarsNews.ir/
عرضه 45.000 تن ورق سرد خودرویی فولاد مبارکه اصفهان در بورس کالا با ثبت تقاضای اولیه 51.600 تنی در نرخ پایه مواجه و در نهایت با نرخ رقابتی میانگین موزون 208،587 ریال توام با 0.44 درصد رقابت نسبت به نرخ پایه معامله شد.

عرضه 45.000 تن ورق سرد خودرویی فولاد مبارکه اصفهان در بورس کالا با ثبت تقاضای اولیه 51.600 تنی در نر...

عرضه 45.000 تن ورق سرد خودرویی فولاد مبارکه اصفهان در بورس کالا با ثبت تقاضای اولیه 51.600 تنی در نرخ پایه مواجه و در نهایت با نرخ رقابتی میانگین موزون 208،587 ریال توام با 0.44 درصد رقابت نسبت به نرخ...

BourseNews.ir/
عرضه 34.980 تن ورق گرم خودرویی فولاد مبارکه اصفهان در نهایت با تقاضای 7.810 تنی مچ و معامله شد.

عرضه 34.980 تن ورق گرم خودرویی فولاد مبارکه اصفهان در نهایت با تقاضای 7.810 تنی مچ و معامله شد.

عرضه 34.980 تن ورق گرم خودرویی فولاد مبارکه اصفهان در نهایت با تقاضای 7.810 تنی مچ و معامله شد.

BourseNews.ir/

عرضه 34،980 تن ورق گرم خودرویی فولاد مبارکه اصفهان در نهایت با تقاضای 7،810 تنی مچ و معامله شد

واریز دو یارانه تا پایان سال آنچه سهامداران عدالت باید بدانند/ مشارکت 49 میلیون نفر در اقتصاد کشور قاچاق سیگار کاهش یافت آمریکا با آزادسازی منابع ایران در عراق موافقت کرد سود بین بانکی به 19.7درصد کاهش یافت با موافقت بایدن، منابع پولی ایران در عراق آزاد شد نفت رکورد 14 ماه خود را شکست یک هفته با صنایع بورسی مدیرعامل بانک رفاه کارگران به عنوان چهره نامی صنعت و اقتصاد کشور انتخاب شد سقوط 20درصدی ارزش بیت‌کوین افت 152 تومانی بهای دلار در این هفته / روند قیمت دلار و یورو در هفته‌ای که گذشت بررسی بورس در هفته دوم اسفند/ بازار سرمایه همچنان در مدار منفی گرانی، مصرف گوشت را تا 50درصد کاهش داد روند نزولی بورس تا کی ادامه دارد؟ قیمت میوه شب عید کاهش می‌یابد نرخ ارز صرافی ملی امروز جمعه پانزدهم اسفند بازگشت رشد به بورس به شرط حمایت بازارگردان‌ها ادامه تقاضای ضعیف برای محصولات ایرالکو درخواست هند درباره بندر چابهار قاچاق سیگار کاهش یافت چرا میوه گران شد؟ عرضه‌های سنگین فولاد مبارکه در بورس کالا مروری بر مهم‌ترین اخبار بازار سرمایه در هفته گذشته جهش قیمت نفت پس از تصمیم جدید اوپک ارزش هفتگی معاملات "فملی" بیش از 70 درصد کاهش یافت قیمت دلار چقدر شد؟ / سیگنال‌های جدید برای بازار ارز رقم واقعی سبد معیشت کارگران چقدر است؟ وضعیت بازار ارز در هفته دوم ماه اسفند چگونه بود؟ / قیمت دلار، یورو و درهم پیش از روز جمعه طرح اینترنتی تنظیم بازار گوشت در تهران و کرج تصمیم مجلس درباره مالیات خودرو و خانه آخرین قیمت طلا در شب عید / اخبار سیاسی مهم برای آینده طلا روند صعودی شبندر آغاز خواهد شد؟ عرضه و مصرف بنزین سوپر کاهش یافت واکنش به خبر فروش قسطی گوشت بیانیه چهاردهمین نشست وزارتی اوپک پلاس بوگاتی سفارشی به شکل کفشدوزک درآمد جهش قیمت نفت با تمدید توافق اوپک پلاس سرنوشت رمزارزها در سال 1400 کاهش قیمت تخم مرغ/ تخم مرغ تک نرخی شد مصوبه تلفیق برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اوپک فعلا قصد کاهش تولید نفت را ندارد/قیمت نفت افزایش یافت خرید مرغ فقط به شرط صف!/ فروش آنلاین مرغ ممنوع شد چند شرط برای بهتر شدن حال بازار سرمایه تصویب FATF چه تاثیری بر بورس دارد؟ قیمت خودروهای کره‌ای در بازار بازرگانان هندی، صادرات به ایران را متوقف کردند قیمت‌های بازار طلا و سکه در آخرین روز هفته / قیمت دلار و یورو امروز 99/12/14 میزان افزایش حقوق کارمندان دولت در سال آینده تکذیب ناپدید شدن هواپیمای ارمنی در آسمان ایران اخبار مهم برای سهامداران / بورس هفته بعد چه خواهد شد؟

در حال بارگیری...