واکنش سازمان ملل به تصمیم برجامی ایران

واکنش سازمان ملل به تصمیم برجامی ایران

یک سخنگوی سازمان ملل به تصمیم ایران برای محدودسازی بازرسی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از تاسیسات هسته‌ای ایران واکنش نشان داد.

یک سخنگوی سازمان ملل به تصمیم ایران برای محدودسازی بازرسی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از تاسیسات هسته‌ای ایران واکنش نشان داد.

به نقل از پایگاه خبری اردوپوینت، فرحان حق سخنگوی سازمان ملل روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری در واکنش به برنامه ایران برای محدودسازی بازرسی های آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران، خواستار همکاری کامل ایران با آژانس شد.

او در این باره گفت که سازمان ملل از تمامی طرف های توافق هسته ای از جمله ایران می خواهد که به این توافق پایبند باشند.

بر اساس این گزارش، واکنش این مقام سازمان ملل در پی این مطرح می شود که کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دايم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین اعلام کرد که نامه توقف اجرای اقدامات داوطلبانه ایران تحت برجام از تاریخ 23 فوریه 2021 برابر با 5 اسفندماه، عصر روز دوشنبه تحویل مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شد.

غریب‌آبادی افزود: این اقدام در اجرای قانون مصوب مجلس شورای اسلامی برای لغو تحریمها و صیانت از منافع ملت ایران و در راستای حقوق مصرح جمهوری اسلامی ایران تحت بندهای 26 و 36 برجام و به علت عدم پایبندی طرف‌های مقابل به تعهدات خود در جهت رفع تحریم‌های غیرقانونی، صورت گرفته است.

نماینده دايم کشورمان تصریح کرد: در این نامه از آژانس خواستیم تا در اسرع وقت اقدامات لازم را برای اجرای درخواست‌های ایران جهت توقف اقدامات مختلف داوطلبانه، شامل اجرای پروتکل الحاقی، به عمل آورد.

وی افزود: از این پس، همکاریهای ایران و آژانس صرفا بر مبنای تعهدات پادمانی ادامه خواهد یافت تا زمانی که با لغو تحریمها به صورت عملی و ملموس، زمینه برای بازگشت ایران به اجرای مجدد این اقدامات فراهم گردد.

سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نیز روز دوشنبه در پاسخ به سوال دیگری در مورد اینکه اگر طرف های عضو برجام تا سوم اسفند به تعهدات خود عمل نکنند ایران اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف خواهد کرد و آیا در این ارتباط برنامه ریزی مشخصی شده است خاطرنشان کرد: مسايل ریز فنی را باید از سازمان انرژی اتمی بپرسید و طبق مصوبه مجلس اگر تا آن موقع مشخص شده دیگر طرف های عضو برجام به تعهد خود عمل نکنند دولت مکلف است که اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف کند و این زمان‌بر نیست و هر روزی فرا برسد می تواند اجرا شود.

خطیب زاده ادامه داد: بر اساس این مصوبه نظارت های فراپادمانی متوقف می شود که ما در چارچوب پروتکل الحاقی اجرای آن را به صورت داوطلبانه پذیرفته ایم.

وی خاطرنشان کرد: توقف اجرای نظارت های فراپادمانی به معنای پایان تمام نظارت ها نیست. چرا که ما عضو پادمان هستیم و بر اساس پادمان بخش عمده ای از نظارت ها ادامه خواهد داشت و اجرای پروتکل الحاقی متوقف می شود.

خطیب زاده ادامه داد: همکاری ما با آژانس ادامه خواهد داشت و ایران طی نامه ای همه موارد را به اطلاع آژانس می رساند. همانطور که پیش از این نیز این اطلاع رسانی انجام می شد.

وی افزود: تمام اقدامات ایران به سادگی برگشت پذیر است. به شرطی که دیگر طرف های عضو برجام به تعهداتشان عمل کنند.

این اقدامات ایران در پی خروج دولت دونالد ترامپ ريیس جمهور پیشین آمریکا از توافق هسنه ای در سال 2018، بازگردانی تحریم های پیشین آمریکا علیه ایران متحمل شدن تحریم های جدید و بد عهدی کشورهای اروپایی در عمل به تعهداتشان در راستای عادی سازی روتبط اقتصادی با ایران و کاهش اثر تحریم ها انجام می شود.

local_offerبرچسب‌ها:
اتفاق مهم درباره برجام / واکنش احتمالی بازارها چیست؟

اتفاق مهم درباره برجام / واکنش احتمالی بازارها چیست؟

رشد 8 درصدی بورس، 15 درصدی دلار، 17 درصدی سکه و 18 درصدی طلا آخرین کارنامه ماهانه بازارهاست. بازارها در حالی اسفند را آغاز خواهند کرد که خبر مهمی درباره برجام منتشر شده است.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی برگشت سریع بایدن به برجام / دلار 18 هزار تومانی در راه است؟

پیش‌بینی برگشت سریع بایدن به برجام / دلار 18 هزار تومانی در راه است؟

باراک اوباما گفته است: بایدن به سرعت به توافق هسته‌ای ایران برمی‌گردد. احتمال برگشت سریع بایدن به برجام درحالیست که برخی کارشناسان از جمله امیرحسین نام‌آور ریزش قیمت دلار تا 18 هزار تومان را پیش‌بینی ...

TejaratNews.com/
تاکید برلین بر پایبندی ترويیکا به حفظ برجام

تاکید برلین بر پایبندی ترويیکا به حفظ برجام

وزارت امورخارجه آلمان روز چهارشنبه در بیانیه‌ای بر تعهد سه کشورهای اروپایی ترويیکا برای حفظ توافق هسته‌ای با ایران تاکید کرد.

Bartarinha.ir/
ترور برجام

ترور برجام

ريیس جمهور، صبح امروز در همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور تاکید کرد: نباید با شعار منافع ملی زیرپا گذاشته شود و نباید بگذاریم ترامپ و تروریست های کاخ سفید رابطه ایران و بانک های جهان را قطع کن...

BourseNews.ir/
برجام را حفظ می‌کنیم / اعطای کمک‌هزینه معیشت به 18 میلیون خانوار

برجام را حفظ می‌کنیم / اعطای کمک‌هزینه معیشت به 18 میلیون خانوار

ريیس جمهور ایران با بیان اینکه با ادامه برجام سال آینده به یک هدف بزرگ سیاسی امنیتی و دفاعی دست پیدا خواهیم کرد، گفت: سال آینده اگر این برجام را نگه داریم، تحریم تسلیحاتی ایران برداشته می‌شود.

Sena.ir/
اولین واکنش بورس به گام چهارم خروج از برجام / کدام نمادها بیشترین تاثیر را گذاشته‌اند؟

اولین واکنش بورس به گام چهارم خروج از برجام / کدام نمادها بیشترین تاثیر را گذاشته‌اند؟

بورس در میانه کار، روند معکوس به خود گرفت و وارد محدوده مثبت شد. از خبرهای تاثیرگذار در روند مثبت بازار، می‌توان به سخنرانی امروز ريیس جمهور و اعلام خبر آغاز گام چهارم خروج از برجام اشاره کرد.

TejaratNews.com/
بازگشت بایدن به برجام چه تاثیری بر بورس دارد؟

بازگشت بایدن به برجام چه تاثیری بر بورس دارد؟

پس از پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا امید به شکل‌گیری توافق میان ایران و آمریکا بیشتر شد. این امیدواری تاثیرات کاهش بر بازار ارز و طلا گذاشته است. اما بازگشت بایدن به برجام چه تاثیری بر بورس ایران دا...

TejaratNews.com/

خروج آمریکا از برجام تاثیری در روند فعالیت‌ اقتصادی ندارد/ آمریکایی‌ها از ابتدا خارج از برجام

ایران مصمم به باز گذاشتن مسیرهای حفظ برجام

ایران مصمم به باز گذاشتن مسیرهای حفظ برجام

رییس جمهور تبادل از طریق اینستکس همزمان با ورود پول فروش نفت از این طریق را در راستای استمرار تلاش‌ها برای حفظ برجام دانست و خاطرنشان کرد: گذشت زمان و از دست رفتن فرصت ها ایران را مجبور به اجرای گام س...

Sena.ir/
تلاش انگلیس برای حفظ برجام

تلاش انگلیس برای حفظ برجام

خبرگزاری انگلیسی «پرس آسوسیشن» گزارش داد، «جرمی هانت» وزیر خارجه انگلیس دوشنبه با سفر به بروکسل تلاش‌های دیپلماتیک تازه‌ای را برای جلوگیری از فروپاشی توافق هسته‌ای با ایران و کاهش تنش‌ها در خلیج فارس ...

Sena.ir/
بی‌توجهی به "برجام" و استارت تا مرز 440 هزار واحد

بی‌توجهی به "برجام" و استارت تا مرز 440 هزار واحد

مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن گفت: سهم‌های بنیادی رشد چندانی نداشته و زیر ارزش واقعی خود در حال معامله هستند و بیشتر رشد بازار متوجه سهم‌های کوچک بوده است.

BourseNews.ir/

رشد بورس زیر سایه خروج از برجام / کدام نمادها بیشترین تاثیر را داشتند؟

بازار سرمایه؛ با برجام، بی برجام

120روز برای اثبات پایبندی به برجام زمان نیاز داریم/ آمریکا توان حمله نظامی ندارد

120روز برای اثبات پایبندی به برجام زمان نیاز داریم/ آمریکا توان حمله نظامی ندارد

مشاور فدریکا موگرینی در گفت‌وگویی ضمن اشاره به اهمیت برجام و همچنین اشاره به بی‌نتیجه بودن رویکردهای جنگ‌طلبانه دولت آمریکا تاکید کرد که اروپا مانند آمریکا اهداف پنهانی ندارد و حداقل 120 روز زمان نیاز...

Sena.ir/
از برجام حمایت می کنیم

از برجام حمایت می کنیم

مسيول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواهان پرهیز از تشدید تنش ها در روابط ایران و آمریکا شد وتاکید کرد که با تمامی ابزارها و اراده سیاسی از برجام حمایت می کنیم.

Sena.ir/
کمبودی در عرضه مرغ شب عید نداریم هشدار دامپزشکی خوزستان؛ مرغ زنده نخرید نوسانات بازار خودرو شدت گرفت شلیک افراد ناشناس به ماموران انتظامی دره شهر آغاز پیش‌فروش جدید محصولات ایران‌خودرو از فردا آغاز طرح پیش‌فروش ایران‌خودرو از فردا حراج سهام عدالت در شب عید / معاوضه سهام عدالت با خودرو! بررسی آماری بازدهی بازارهای موازی ده خبر مهم و تاثیرگذار بر بورس فردا + فیلم پیش‌بینی قیمت نفت در 2021 جهانگیری: توانستیم تحریم‌ها را کم‌اثر کنیم 1750کارت بازرگانی رفع تعلیق شد احتمال سقوط قیمت طلا تا 1200 دلار دارندگان سهام عدالت بدون ضامن وام دریافت می‌کنند گلابی کیلویی 125هزار تومان شد! کاهش 70 درصدی معاملات مسکن تهران در بهمن / اجاره‌بها 30 درصد گران شد ورود سهامداران جدید به بورس / متولدین 1400 به بورس می‌آیند جدال لفظی نوبخت و نماینده تهران در مجلس میوه از اولویت سبد خرید مردم حذف شد روند کفپارس در هاله ای از ابهام، صعود یا سقوط؟ عملکرد خوب وپاسار در دی ماه متولدین سال 1400 سهامدار بورس می‌شوند پیش‌بینی قیمت طلا فردا 10 اسفند / ریزش قیمت جهانی طلا ادامه دارد؟ تعرفه اینترنت پیام رسان‌های داخلی مشخص شد 70میلیون تسهیلات مسکن برای تولد فرزند سوم شعب کارگزاری آگاه با اتکاء به سرمایه ‌انسانی کارآمد، متخصص خلق ارزش می کند نرخ دلار نیمایی امروز 9 اسفند ماه دارندگان سهام عدالت بدون ضامن وام دریافت می‌کنند معرفی پر بازده ترین بازار برای سرمایه گذاری پیش‌بینی بورس فردا 10 اسفند 99/ نزول شاخص ادامه دارد؟ ایرانی‌ها 7برابر فرانسوی‌ها دورریز غذا دارند پیشنهاد رضایی برای ایجاد ایالت‌های اقتصادی ارزش بازار به 4 میلیون و 771 هزار میلیارد ریال رسید تغییر مالکیت 888 میلیون اوراق بهادار مالی درآمد ماهیانه "دعبید" افزایش یافت بدهی کره به چه شکل به ایران پرداخت می شود؟ پیش‌بینی نرخ ارز در روز‌های آینده کدال‌نگر 9اسفند1399/وپارسی‌ها بی‌نصیب از فروش اپال دارندگان سهام عدالت بدون ضامن وام دریافت می‌کنند راهکارهای نقل و انتقال منابع ایران در عراق دارندگان سهام عدالت بدون ضامن وام دریافت می‌کنند مظنه خودروی صفر را از اینجا جویا شوید! تامین مالی از بازارسرمایه راهی برای کنترل تورم/ رد فرضیه رشد تورم با صعود بازارسرمایه سرانه مصرف سیمان، یکی از شاخص های توسعه یافتگی دستمزد کارگران پایان اسفند نهایی می‌شود شرکت در انتخابات استانی سهام عدالت مشروط به ثبت‌نام در سجام است ارزش سهام عدالت من (9 اسفندماه) آیا واقعا دولت دلار را گران کرد؟ جدیدترین قیمت دلار و یورو / سومین نرخ ارز صرافی ملی 99/11/9 تدوین مرامنامه استاندارد خدمات در ایران

در حال بارگیری...