جرقه صعود بورس زده شد؟ | بورس بازان محتاط شدند

جرقه صعود بورس زده شد؟ | بورس بازان محتاط شدند

دیروز شاخص کل بورس تهران به حمایت یک میلیون و 480 هزار واحد واکنش مثبت نشان داد، اما آیا می توان این واکنش را اولین جرقه برای پایان روند نزولی دانست؟

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اقتصادنیوز ، شاخص کل بورس تهران روز گذشته حدودا سه هزار واحد از افت خود را جبران کرد و بازگشتی رو به بالا داشت. البته بازگشت رو به بالای شاخص به اندازه ای نبود که بتواند رنگ قرمز را تبدیل به رنگ سبز کند و در نهایت شاخص کل با افت 4 هزار واحدی معاملات را به پایان رساند.

تحلیلگران تکنیکال بر این باورند که این بازگشت سه هزار واحدی به سمت بالا، واکنشی است به محدوده حمایتی شاخص کل. با این حال اما و اگرهایی برای بازگشت بورس به مدار صعودی باقی مانده است.

در روزی که شاخص کل بورس تحرکات مثبتی از خود نشان داد، یک نشانه نزولی در تابلو معاملات ظاهر شد که همین نشانه کافی است تا معامله گران گارد احتیاطی خود را باز نکنند.

شکسته شدن مجدد رکورد کاهشی ارزش معاملات

دیروز ارزش معاملات خرد بازار سهام به 2700 میلیارد تومان نزول کرد که این رقم یک رکورد جدید در کاهش ارزش معاملات خرد در سال 1401 محسوب می شود. پایین ترین رقم ارزش معاملات خرد تا پیش از این 2800 میلیارد تومان بود که شنبه همین هفته ثبت شد. به عبارتی در هفته جاری با وجود اینکه یک روز تعطیل بود، دو بار رکورد ارزش معاملات خرد به سمت پایین شکسته شده که این نشان از عمق رکود در بازار سهام دارد.

دیروز خروج پول حقیقی هم به میزان 400 میلیارد تومان ثبت شد که البته نسبت به روز دوشنبه بهبود یافته، اما همچنان جریان خروج پول حقیقی ها از بازار به طور متوالی رخ می دهد که قطع نشدن این روند، نشان از بی اعتمادی سرمایه گذاران حقیقی به بازار سهام و عدم خوش بینی آن ها به این بازار است.

شاخص سبز رنگ می شود؟

شاخص قدرت خریداران حقیقی هم روز گذشته بهبود بسیار ضعیفی داشت و از 0.79 در روز دوشنبه، به 0.82 در روز سه شنبه رسید که این تغییرات را نمی توان نشانه ای چندان مثبت دانست  و باید آن را از نوسانات عادی بازار برشمرد.

با این وجود در بازار امروز احتمال اینکه شاخص ها با رنگ سبز کار خود را آغاز کنند وجود دارد چراکه احتمالا اثرات حمایت از شاخص در روز گذشته، به معاملات امروز نیز کشیده خواهد شد. اما در نیمه دوم زمان معاملات احتمالا عرضه ها بیشتر از نیمه اول باشد چراکه هنوز نشانه هایی که پای خریداران بزرگ را به بازار باز کند، دیده نمی شود.

  • موافقت شورای عالی بورس با عرضه خودرو در بورس کالا
خبر مهم ريیس سازمان بورس برای انتشار یک شاخص جدید | شاخص کل بورس بازنشسته می‌شود؟

خبر مهم ريیس سازمان بورس برای انتشار یک شاخص جدید | شاخص کل بورس ب...

ريیس سازمان بورس گفت: پیشنهادهایی برای بهتر شدن شاخص کل در حال بررسی است و بر این اساس شاید یک شاخص جدید منتشر شود.

HamshahriOnline.ir/
افزایش بیش از 7 هزار واحدی شاخص کل بورس امروز 11 مرداد 1401

افزایش بیش از 7 هزار واحدی شاخص کل بورس امروز 11 مرداد 1401

شاخص کل معاملات بازار سرمایه امروز با افزایش 7338 واحدی (0.51 درصد) روبرو بود و در پایان معاملات بازار، شاخص کل در...

Borna.news/

جنگ دلار و ریال در منطقه شاخص کل / بورس امروز یک نکته جذاب داشت

فارس من|شاخص کل بورس معیار مناسبی برای ارزیابی وضعیت بازار سرمایه است؟

فارس من|شاخص کل بورس معیار مناسبی برای ارزیابی وضعیت بازار سرمایه ...

محاسبه شاخص کل بر مبنای بزرگ یا کوچک بودن سهم است که طبیعتا هر چه سهم بزرگتر باشد، وزن بیشتری را به خود اختصاص می‌دهد و در شاخص کل تاثیر بیشتری می گذارد.

FarsNews.ir/
شاخص کل بورس 2.5 واحد رشد کرد

شاخص کل بورس 2.5 واحد رشد کرد

کارشناس بازار سرمایه گفت: با ابلاغ بخشنامه جدید بانک مرکزی، اقبال فعالان بازار سرمایه به سمت نماد‌های بزرگ افزایش پیدا کرده است.

YJC.news/
بازار سرمایه بالاخره روند رو به رشد به خود دید/ افزایش 2410 واحدی شاخص کل بورس

بازار سرمایه بالاخره روند رو به رشد به خود دید/ افزایش 2410 واحدی ...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز در یک روند رو به افزایش، با 2411 واحد رشد همراه شد.

FarsNews.ir/
رشد کم رمق شاخص کل بورس

رشد کم رمق شاخص کل بورس

در نیمه اول معاملات امروز شاخص کل با رشد بیش از 3 هزار واحدی به رقم یک میلیون و 341 هزار واحدی رسید.

Borna.news/
حمایت شاخص کل بورس کجاست؟ / مقاومت؛ یک میلیون و 450هزار واحد

حمایت شاخص کل بورس کجاست؟ / مقاومت؛ یک میلیون و 450هزار واحد

تحلیلگر تکنیکال بورس گفت: اگر شاخص کل بورس به زیر محدوده یک میلیون و 380هزار واحد برسد، نماد‌های ارزنده بازار با فشار فروش مواجه می‌شوند.

EghtesadOnline.com/
بازگشت شاخص کل بورس به کانال 1.4 میلیون واحدی

بازگشت شاخص کل بورس به کانال 1.4 میلیون واحدی

در نیمه اول معاملات امروز شاخص کل با رشد بیش از 17 هزار واحدی به رقم یک میلیون و 404 هزار واحدی رسید.

Borna.news/
افت شاخص کل بورس به کانال یک میلیون و 300 هزار واحدی

افت شاخص کل بورس به کانال یک میلیون و 300 هزار واحدی

در نیمه اول معاملات امروز شاخص کل با افت بیش از 14 هزار واحدی به رقم یک میلیون و 396 هزار واحدی رسید.

Borna.news/
رشد 11 هزار واحدی شاخص کل بورس / شیمیایی‌ها یک دست سبزپوش شدند

رشد 11 هزار واحدی شاخص کل بورس / شیمیایی‌ها یک دست سبزپوش شدند

شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی با 11 هزار واحد رشد در محدوده یک میلیون و 437 هزار واحد قرار گرفت و کمتر از یک درصد رشد را ثبت کرد.

TejaratNews.com/
شاخص کل بورس به سمت تراز 1/7 میلیون واحد حرکت خواهد کرد

شاخص کل بورس به سمت تراز 1/7 میلیون واحد حرکت خواهد کرد

اختری زاد گفت: مقاومت بعدی شاخص کل بورس در محدوده یک میلیون و 700 هزار واحد است که شاخص کل در روز‌های آینده به سمت آن حرکت خواهد کرد.

YJC.news/
سبزپوشی ادامه دارد | افزایش 15 هزار و 314 واحدی شاخص کل بورس

سبزپوشی ادامه دارد | افزایش 15 هزار و 314 واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس امروز دوشنبه (18 مرداد 1400) با افزایش 15 هزار و 314 واحدی به یک میلیون و 433 هزار واحد رسید.

HamshahriOnline.ir/
رشد 5 هزار واحدی شاخص کل بورس

رشد 5 هزار واحدی شاخص کل بورس

درابتدای معاملات امروز دوشنبه 18 مرداد شاخص کل بورس با رشد بیش از 5 هزار واحدی به عدد یک میلیون و 423 هزار واحد رسید.

Borna.news/
بورس در هفته ای که گذشت/ شاخص کل بورس به یک مقاومت جدی رسیده است؟

بورس در هفته ای که گذشت/ شاخص کل بورس به یک مقاومت جدی رسیده است؟

بورس برای سومین هفته پیاپی با ورود پول حقیقی‌ها همراه بود که این مساله می‌تواند عبور از مقاومت شاخص کل را در هفته آینده تا حد زیادی محقق کند.

FarsNews.ir/
رشد بازار سرمایه به توسعه اقتصاد کشور منجر خواهد شد بازنشستگانی که کمتر از 10 سال حق بیمه دارند، حقوق دریافت می کنند رشد صادرات کالا از ایران به مقصد اروپا+ اینفوگرافی دریافت مستمری فرد بیمه شده بازنشسته با سابقه کمتر از 10 سال کاهش هروزه قیمت مرغ در بازار | قیمت مرغ کیلویی چند؟ قیمت انواع مرغ +جدول خبر فوری از افزایش حقوق بازنشستگان | واریزی جدید برای بازنشستگان امشب؟ سکه طرح قدیم 14 میلیون و 350 هزار تومان/ طلا ارزان‌تر شد اعلام میزان مستمری صندوق‌های بازنشستگی قیمت های جدید ساعت هوشمند در بازار قیمت روز انواع تلفن همراه +جدول آغاز خرید خودرو بدون قرعه کشی | خرید خودرو به قیمت کارخانه قیمت میوه و تره بار + جدول قیمت روز گوشت قرمز +جدول خبر مهم دولت برای یارانه بگیران | کالابرگ الکترونیک ماه آینده اجرایی می شود؟ قیمت طلا، سکه و ارز امروز 23 مرداد ماه/ سقوط قیمت طلا... واردات با کدام رمز ارزها مجاز است؟آیا برای اقتصاد ایران مفید است؟ واریزی جدید 1 میلیون و 200 هزار تومانی در جیب این افراد | واریزی جدید دولت را چه کسانی می گیرند؟ قیمت فروش وام ازدواج اعلام شد! امضای تفاهمنامه جدید توسط بانک سپه برق در مصر سهمیه بندی می شود همیشه نفرین؟! وام فوری 200 میلیون تومانی | نحوه دریافت وام فوری + مبلغ اقساط ریزش 500 هزار تومانی قیمت سکه/ نرخ جدید؛ 14 میلیون و 300 هزار تومان بیماری اقتصاد دیگر با قرص‌ و دوا درمان نمی‌شود/... قیمت دلار در بازار توافقی به 28 و 700 تومان رسید مشکلی برای تامین برق در مرزهای خوزستان وجود ندارد افزایش حجم تجارت روسیه و چین به 200 میلیارد دلار زمان ثبت سفارش خودرو در بورس کالا ابلاغ شد قیمت دلار صرافی ملی امروز یکشنبه 23 مرداد1401 قیمت این پنیر 215 هزار تومان ناقابل! برآورد اولیه خسارت 734 میلیارد تومانی سیل به واحدهای آبزی‌پروری کمبود شیرخشک، در آستانه بحرانی‌شدن قرار گرفت خبر خوش امروز/ این بازنشستگان حقوق می گیرند سهامداران عدالت رایگان سجامی می شوند ژويیه عرضه نفت خام عراق اوج گرفت زمان ثبت سفارش خودرو در بورس کالا ابلاغ شد ارز ترجیحی تورم پنهان ایجاد کرده بود/ علل اصلی بروز تورم سهمیه‌بندی برق به‌منظور صرفه‌جویی در مصرف گاز طبیعی در مصر فروش سالانه "پیزد" 26 درصد افزایش یافت شامپو بدن چند؟ بازار سیاه وام ازدواج ؛ فروش محضری60 میلیون تومان کاهش نرخ رسمی یورو برای دومین روز متوالی ماموریت ویژه وزیر نیرو برای تامین آب شرب این شهر آقای وزیر اقتصاد این عکس را حتما ببینید غیبت «حفاری» در فصل مجامع امسال موجه شد تدوین دستورالعمل استاندارد صید در آب‌های عمیق به زودی نهایی می‌شود رشد 14.5 دلاری قیمت خوراک دام در یک روز/چرا قیمت جهانی برابر صادرات اوکراین مقاومت می کند قیمت شیرخشک اعلام نشد،تولید در آستانه توقف 6 شهربازی در استان تهران پلمب شد