پیش بینی مهم / طلا بخریم یا سکه؟

پیش بینی مهم / طلا بخریم یا سکه؟

فعال بازار طلا گفت: قیمت انواع سکه و طلا در هفته پایانی مهرماه نوسان جزيی داشت که در نتیجه آن تقاضا نیز کاهش یافت و...

«محمد کشتی‌آرای» درباره تحولات بازار طلا در آخرین روزهای مهر اظهار داشت: هفته گذشته اخبار خاورمیانه قیمت طلا و فلزات دیگر را تحت تاثیر قرار داد و بهای جهانی طلا با افزایش همراه بود.

وی افزود: در هفته آخر مهره بهای انس جهانی طلا 17 دلار افزایش یافت و به یک‌هزار و 950 دلار رسید و این افزایش جهانی موجب نوساناتی در بازار داخل شد، اما در مقابل نرخ ارز که پیش از این سیر صعودی داشت دوباره کاهش یافت و با تعدیل به نرخ اولیه ارز بازگشت.

به گفته این فعال بازار طلا، تعدیل نرخ ارز باعث شد که قیمت طلا فقط 1.5 تا 2 درصد نوسان داشته باشد و تقریبا می‌توان گفت که قیمت‌ها ثبات داشت.

وی بیان‌داشت: در مجموع می‌توان گفت هفته پایانی مهر با توجه به تحولات سیاسی منطقه خاورمیانه، افزایش بهای انس جهانی طلا و نوسانات نرخ ارز در بازار طلا آرامش نسبی برقرار بود و سطح داد و ستدها نیز کاهش داشت و کاهش معاملات موجب ثبات قیمت‌ها شده بود.

کشتی‌آرای اظهار داشت: در آخرین معاملات روز گذشته قیمت سکه طرح قدیم 100 هزار تومان افزایش هفتگی قیمت داشت و سکه طرح جدید بدون تغییر قیمت معاملات را به پایان رساند.

وی ادامه‌داد: نیم سکه، ربع سکه و سکه‌های یک گرمی 200 هزار تومان کاهش قیمت هفتگی داشتند و این ریزش قیمت نشان از کاهش تقاضا در بازار برای خرید طلا و سکه است.

این فعال بازار طلا گفت: قیمت هر مثقال طلای آب شده تحت تاثیر افزایش بهای انس جهانی طلا 55 هزار تومان رشد داشت و هر گرم طلای 18 عیار نیز 13 هزار تومان افزایش قیمت داشت.

وی اظهار داشت: نوسانات جزيی قیمت انواع سکه و طلا حاکی از ثبات بازار طلا بود که موجب کاهش تقاضا هم شد و این افت تقاضا باعث شد حباب سکه هم 200 هزار تومان کم شود و در محدوده پنج میلیون و 200 هزار تومان باقی بماند.

کشتی‌آرای گفت: پیش‌بینی می‌شود در روزهای آینده بهای انس جهانی در محدوده یک‌هزار و 950 دلار باقی بماند و تحولات سیاسی پیش از این بر قیمت طلا تاثیری نداشته باشد و تا روز دوشنبه قیمت‌ها در این سطح باقی بماند.

 

local_offerبرچسب‌ها:

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد