بورس خیال بهبود ندارد / معرفی ریزشی ترین نمادهای...

بورس خیال بهبود ندارد / معرفی ریزشی ترین نمادهای...

بورس در معاملات 31 تیر ماه 1402 با ریزش 33281 واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال 1...

بورس، مانند سایر بازارهای مالی، تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد که می‌تواند باعث نوسانات آن شود. ارتباط پارامترهای مختلف اقتصادی با یکدیگر بسیار مهم است، اما هیچ چیز در بازار سرمایه قطعی نیست و همیشه احتمال وقوع روندی جدا از پیش‌بینی‌های تخمینی وجود دارد. در واقع، نوسان همواره در ذات بازار وجود دارد و باید در نظر گرفته شود.

در چند ماه اخیر، شاخص کل با اصلاحات سنگینی مواجه شده است و در ماه گذشته نیز شاهد عقبگرد سنگین شاخص کل بودیم. در انتها تیر ماه، وضعیت بازار اغلب نزولی به کار خود ادامه داد و در برخی روزها با رنگ سبز و قرمز نوسان داشته است. مدیران بورسی این روند را طبیعی می‌دانند، اما خبرهای حاشیه‌ای در زمینه سیاست و مصوبات دولت همچنان تاثیرگذار بر روند معاملات هستند.

برای کسب سود از سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه، باید شرایط بازار و سرمایه‌گذاری‌های موفق در گذشته را مورد بررسی قرار داد. اما باید به یاد داشت که سودآوری همواره با خطراتی همراه است و قبل از ورود به بازار سرمایه، باید با تحلیل دقیق و کسب اطلاعات لازم، ضرر و زیان‌های احتمالی را در نظر گرفت و با نگاهی باز و دوراندیش، به سرمایه‌گذاری در بورس بپردازید.

بورس معاملات روز شنبه را با ریزش آغاز کرد در ادامه این حجم از ریزش  افزایشی شد، طوریکه در میانه بازار به ریزش بالای 24 هزار واحدی رسید. نمادهای بورسی شستا، فارس، تاپیکو، شتران، شپدیس، پارسان و نوری تاثیرات مثبت و منفی موجب ریزش نسبی شاخص کل شدند. براساس نظر کارشناسان روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌هایی از هر گروه امکان رشد را دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس 31تیر 1402

شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با ریزش نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند  ریزش افزایشی شد تا با ریزش 12605 واحدی به 699 هزار و 935 واحدی رضایت دهد.

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با ریزش بالای 33 هزار واحدی به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز 71,733,982.493 میلیارد ریال، ارزش معاملات 43,296.215 میلیارد ریال و حجم معاملات 7.435 میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل فرابورس در معاملات امروز وسپهر، صبا، آریا، شگویا، کگهر، فغدیر و فجهان هستند.

توصیه به سهامداران در وضعیت نزولی بورس

برای موفقیت در بازار سرمایه، به عنوان یک سهامدار، باید موارد مختلفی را زیر نظر داشت.

قبل از سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه باید با دقت و دقیق بررسی کنید و اطلاعات لازم را به دست آورید. بررسی میزان سودآوری و ریسک‌های مرتبط با هر شرکت و هر صنعت می‌تواند به شما در انتخاب صحیح سهام کمک کند.برای کاهش ریسک، بهتر است بر روی چندین سهم سرمایه‌گذاری کنید تا در صورت نوسانات بازار، سرمایه بتواند تمامی خطر را پوشش دهد.

 سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه، یک بازی بلندمدت است. بنابراین، باید صبور بود و پایبند به سهام خود باقی ماند. هرگز تصمیم‌های ناشی از تاثیرات احساسی را نباید اتخاذ کرد و همیشه با تحلیل دقیق و اطلاعات کافی، تصمیم‌گیری را انجام داد. همچنین می‌توانید از منابع و اطلاعات موثق مانند گزارش‌های مالی شرکت‌ها، اخبار بازار و تحلیل‌های متخصصان استفاده کنید تا تصمیمات بهتری برای سرمایه‌گذاری و رسیدن به سود در بازار بورس داشته باشید.

سودآوری بورس به شدت به عواملی مانند روند بازار، عملکرد شرکت‌های مختلف، میزان سودآوری آن‌ها و تحولات اقتصادی و سیاسی کشور وابسته است. بنابراین، رصد و بررسی این عوامل می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری و سرمایه‌گذاری بهتر در بازار سرمایه کمک کند.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد