ریزش قیمت نفت رکورد زد

ریزش قیمت نفت رکورد زد

قیمتهای نفت در معاملات روز پنج شنبه تحت تاثیر افزایش آمار مبتلایان به کرونا در اروپا و ادامه چالشهای این منطقه در زمینه واکسیناسیون، بیش از هفت درصد سقوط کرد که بزرگترین ریزش قیمت روزانه از ژوين بود و قیمت نفت آمریکا را به پایین 60 دلار رساند.

ایسنا: قیمتهای نفت در معاملات روز پنج شنبه تحت تاثیر افزایش آمار مبتلایان به کرونا در اروپا و ادامه چالشهای این منطقه در زمینه واکسیناسیون، بیش از هفت درصد سقوط کرد که بزرگترین ریزش قیمت روزانه از ژوين بود و قیمت نفت آمریکا را به پایین 60 دلار رساند.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت چهار دلار و 76 سنت معادل 7.4 درصد کاهش یافت و به 59 دلار و 84 سنت در هر بشکه رسید. بهای نفت آمریکا اواسط معاملات تا مرز 59 دلار و 65 سنت عقب نشینی کرده بود. این شدیدترین ریزش قیمت روزانه وست تگزاس اینترمدیت از 11 ژوين بود که 8.2 درصد سقوط داشت. همچنین شاخص نفت آمریکا برای پنجمین روز متوالی کاهش پیدا کرد و از آخرین بار که در 11 مارس افزایش داشت، بیش از 9 درصد کاهش داشته است.

بهای معاملات نفت برنت چهار دلار و 84 سنت معادل 7.1 درصد کاهش یافت و به 63 دلار و 16 سنت در هر بشکه رسید.

ریزش قیمتهای نفت پس از انتشار آماری روی داد که نشان داد آمار مبتلایان قطعی به کووید 19 در آلمان بیش از 17 هزار نفر افزایش پیدا کرده که بزرگترین افزایش روزانه از 22 ژانویه بود. بخشهای بزرگی از ایتالیا هم به قرنطینه بازگشت.

افزایش موارد مبتلایان در اروپا و محدودیتهای مربوط به پاندمی نشان داد که موج سوم پاندمی کووید 19 در این منطقه با کندی روند برنامه ایمن سازی، در حال شکل گرفتن است.

عامل دیگری که قیمتهای نفت را تحت فشار کاهشی قرار داد، پیش بینی آژانس بین المللی انرژی بود که بر اساس آن دو سال طول خواهد کشید تا تقاضای جهانی برای نفت به سطح پیش از شیوع ویروس کرونا برگردد. آمار رسمی آمریکا که چهارمین رشد هفتگی متوالی ذخایر نفت این کشور را نشان داد، به نگرانیهای بازار اضافه کرد.

همچنین تصمیم هند برای کاهش خرید نفت عربستان سعودی به میزان یک چهارم از ماه مه، به جو بازارهای نفت ضربه زد. این کشور که سومین واردکننده بزرگ نفت پس از چین و آمریکا است، در پی امتناع ریاض از موافقت با افزایش تولید اوپک پلاس، تصمیم مذکور را گرفته است.

دهلی نو برای کاهش قیمت سوخت، به نفت بیشتر با قیمت پایینتر نیاز دارد. چین در حال حاضر با نادیده گرفتن تحریمهای آمریکا، نفت ارزانتر ایران را وارد می‌کند که تلاشهای اوپک پلاس برای تقویت قیمتها را به چالش می کشد.

تا پیش از ریزش روز پنج شنبه، قیمتهای نفت طی چهار ماه گذشته روند صعودی داشتند که وقفه های معدودی داشت و حدود 80 درصد رشد کرده بودند. علاوه بر خوش بینی به عرضه واکسنهای کووید 19 و بازگشایی اقتصاد جهانی از قرنطینه، این افزایش قیمت عمدتا تحت تاثیر محدودیت عرضه اوپک پلاس روی داده بود.

محدودیت عرضه اوپک پلاس که از 9.7 میلیون بشکه در روز در ماه مه سال 2020 آغاز شد و اکنون به بیش از هفت میلیون بشکه در روز رسیده است، کمک کرد شاخص وست تگزاس اینترمدیت از منفی 40 دلار در آوریل به رکورد 68 دلار در هفته گذشته صعود کند.

در این بین، آمار سازمان JODI نشان داد صادرات نفت عربستان سعودی در ژانویه برای هفتمین ماه متوالی رشد کرد و به بالاترین حد از آوریل سال 2020 رسید. صادرات این کشور از 6.495 میلیون بشکه در روز در دسامبر به 6.582 میلیون بشکه در روز در ژانویه افزایش یافت. تولید نفت عربستان سعودی هم در ژانویه 9.103 میلیون بشکه در روز در مقایسه با 8.98 میلیون بشکه در روز در دسامبر بود.

بر اساس گزارش اینوستینگ، نمودارهای فنی روز پنج شنبه نشان دادند اگر فشار نزولی به زودی برطرف نشود، شاخص نفت آمریکا ممکن است کاهش بیشتری پیدا کند.

local_offerبرچسب‌ها:
قیمت نفت به مسیر نزولی بازگشت

قیمت نفت به مسیر نزولی بازگشت

قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی در پی ازسرگرفته شدن عبور و مرور کشتی‌ها از کانال سويز و تغییر توجه بازار به سمت نشست هفته جاری اوپک پلاس، کاهش پیدا کرد.

TejaratNews.com/
آمار جدید از فروش نفت ایران به چین

آمار جدید از فروش نفت ایران به چین

رویترز با اشاره به تخلیه روزانه 650 هزار بشکه نفت ایران تنها در 19 روز ابتدایی ماه مارس نوشت: پکن در ماه جاری میلادی یک حجم زیاد دیگری از نفت ایران را دریافت خواهد کرد.

TejaratNews.com/

فروش نفت ایران افزایش یافت

قیمت نفت به 62 دلار کاهش یافت

قیمت نفت به 62 دلار کاهش یافت

قیمت نفت در معاملات روز پنج‌شنبه بازار جهانی پس از آماری که رشد چشمگیر ذخایر بنزین آمریکا را نشان داد و نگرانی‌ها نسبت به ضعیف شدن تقاضا در بزرگترین مصرف کننده جهان را برانگیخت، کاهش یافت.

TejaratNews.com/
بلاتکلیفی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی شرکت نفت

بلاتکلیفی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی شرکت نفت

برخی مخاطبان با وجود اخذ امتیاز قبولی در آزمون، خبر از ناتمام ماندن فرآیند استخدام در وزارت نفت داده‌اند. دفتر مدیر کل منابع انسانی وزارت نفت می‌گوید: «فرایند استخدام هنوز در حال بررسی است.»

TejaratNews.com/
آغاز حفاری نفت و گاز در شمال ایران

آغاز حفاری نفت و گاز در شمال ایران

گزارش میدانی از نخستین عملیات حفاری نفت و گاز در شمال کشور که از دوروز گذشته آغاز شده است

Bartarinha.ir/
ایران تا چند سال دیگر نفت دارد؟

ایران تا چند سال دیگر نفت دارد؟

با مراجعه به اینفوگرافیک زیر ببینید تا چند سال دیگر ایران نفت دارد.

Bartarinha.ir/

صادرات نفت ایران چقدر افزایش می‌یابد؟

اعضای اوپک‌پلاس با افزایش تدریجی عرضه نفت موافقت کردند

اعضای اوپک‌پلاس با افزایش تدریجی عرضه نفت موافقت کردند

وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو اوپک‌پلاس با افزایش تدریجی تولید برای ماه‌های مه، ژوين و ژويیه سال 2021 میلادی موافقت کردند.

TejaratNews.com/
چین 1 میلیون بشکه در روز از نفت خام ایران را خریداری می‌کند

چین 1 میلیون بشکه در روز از نفت خام ایران را خریداری می‌کند

چین علیرغم ادامه تحریم‌های آمریکا علیه صنعت نفت ایران، احتمالا در این ماه یک میلیون بشکه در روز نفت از این کشور وارد می‌کند.

TejaratNews.com/
چین یک میلیون بشکه نفت در روز از ایران میخرد

چین یک میلیون بشکه نفت در روز از ایران میخرد

چین علیرغم ادامه تحریم‌های آمریکا علیه صنعت نفت ایران، احتمالا در این ماه یک میلیون بشکه در روز نفت از این کشور وارد می‌کند.

Bartarinha.ir/
اگر سهام شتران دارید، بخوانید (10فروردین)/ پالایش نفت تهران سبزپوش شد

اگر سهام شتران دارید، بخوانید (10فروردین)/ پالایش نفت تهران سبزپوش...

پالایش نفت تهران برخلاف روز گذشته سبزپوش شد و متعادل معامله شد. این نماد دومین نماد با بیشترین تاثیر بر رشد شاخص شناخته شد.

EghtesadOnline.com/
آخرین قیمت نفت پس از اختلال کانال سويز

آخرین قیمت نفت پس از اختلال کانال سويز

در حالی که کانال سويز به دلیل به گل‌نشستن یک کشتی بزرگ باری ممکن است برای هفته‌ها مسدود باشد، قیمت نفت به دلیل نگرانی از عرضه جهانی نفت خام، در روز جمعه بیش از 4 درصد افزایش یافت.

TejaratNews.com/
چین در دوه کرونا از آمریکا سبقت گرفت / بزرگترین پالایشگر نفت جهان شد

چین در دوه کرونا از آمریکا سبقت گرفت / بزرگترین پالایشگر نفت جهان ...

چین ظرفیت پالایش نفت خود را افزایش داده است و در سال 2020 با سبقت از آمریکا، به بزرگترین پالایشگر نفت جهان تبدیل شد.

TejaratNews.com/
معطلی 13میلیون بشکه نفت در راه کانال سويز

معطلی 13میلیون بشکه نفت در راه کانال سويز

در پی مسدود شدن مسیر کانال سويز توسط یک کشتی کانتیری، عبور حداکثر 10 نفتکش حامل حدود 13 میلیون بشکه نفت از این مسیر مختل شده است.

Bartarinha.ir/
کاهش 9 هزار واحدی شاخص بورس تهران/ ا رزش معاملات دو بازار از 6.5 هزار میلیارد تومان گذشت گرانفروشی نان، میوه و مرغ در صدر شکایات شرکت سبدگردان برلیان مجوز فعالیت گرفت سقوط 9 هزار دلاری بیت کوین تنها در چند روز بازگشت صف دلار به صرافی‌ها / سود یک میلیونی حتی به قیمت کرونا! قیمت طلا امروز 29 فروردین 1400/ عقب‌نشینی قیمت انواع سکه ریزش 9 هزار واحدی شاخص در پایان معاملات ورود کامل زنجیره فولاد به بورس کالا در حال عملیاتی شدن است شرکت سبدگردان تدبیر مجوز فعالیت گرفت بهبود نقدشوندگی بازار سهام با ورود سریع منابع مالی محدودیت اخذ موقعیت خرید فزاینده در قراردادهای آتی زعفران نگین لغو شد بورس انرژی میزبان عرضه انواع فرآورده پالایشی و پتروشیمی می‌شود قیمت خودرو‌های کار کرده در بازار امروز اوراق اجاره سهام منبع جدیدی برای تامین مالی از بازار سرمایه قیمت دلار امروز یکشنبه 29 فروردین 1400/ کاهش نرخ دلار در کانال 23 هزار تومان اطلاعیه اولیه عرضه محصولات فولاد مبارکه اصفهان برای روز دوشنبه مورخ 1400/01/30 قیمت دلار امروز 29 فروردین 1400 چقدر شد؟ نقدشوندگی بورس فدای دامنه نوسان؟! بررسی موضوع بورس در جلسه سران قوا بهبود نقدشوندگی بازار سهام با ورود سریع منابع مالی حاصل از انتشار اوراق برخورد قانونی با قرارداد‌های صوری مالکان "بورس" قربانگاه سهم‌های کوچک عرضه واحدهای سرمایه‌گذاری تعهد شده و تادیه نشده در نماد معاملاتی(فنابا4) گشایش مجدد حق تقدم خرید در نماد معاملاتی (زگلدشتح1) ویترین متنوع تالار صنعتی و معدنی بورس کالا افزایش نرخ 17 درصدی دو محصول صنعتی "بموتو" فروش املاک مشهد، تهران و قزوین "کقزوی" از طریق مزایده پذیرش میلگرد و شمش طلای دو شرکت در بازار اصلی نرخ رسمی 46 ارز ثابت ماند نحوه اخذ مالیات از بازیگران و اینفلوينسر‌ها قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/1/29 ارز تخصیص دهند؛ کمتر از یک ماه نهاده دامی وارد می‌کنیم "اخابر " با افت 2 درصدی دارای صف فروش 36 میلیونی صف فروش 13 میلیونی در "حکشتی" معاملات منفی همراه با افت 2 درصدی در این بیمه ای‌ها "تنوین" در صفر تابلو سبزپوش است نمادهای معاملاتی "ونیکی"، "و آتی"، "غمارگ" بازگشایی شدند فوتی‌های تهران به بیش از 130 نفر در روز رسید// ريیس شورای شهر تهران: آمار فوتی‌های کرونایی در تهران ... تغییر دوباره دامنه نوسان بورس از ابتدای اردیبهشت‌ماه حمایت واقعی دولت از بورس به چه معناست؟ اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران‌خودرو مشخص شد "فرابورس" و "انرژی 3" با افت 2 درصدی در حال معاملات گروه قندی نیز همسو با دیگر گروه ها معاملاتی پر عرضه را تجربه می کنند گروه انبوه سازان سراسر قرمزپوش است تعداد سهام مجاز (باز): 484| تعداد سهم های صف فروش :377| درصد تقریبی:78درصد "رنیک" و "رمپنا" بر مدار منفی معاملات "ثفارس" همراه با افت یک درصدی شاخص کل با گذشت یک ساعت از بازار افت 5 هزار واحدی را تجربه کرد افت 2 درصدی "های وب" و "اپرداز" باز هم سهم‌های کوچک "بورس" را سر بریدند

در حال بارگیری...