پرده ای دیگر از حذف ارز4200

پرده ای دیگر از حذف ارز4200

پس از اصلاح نظام یارانه ای و حذف ارز 4200 تومانی بازار کالاهای اساسی روی خوشی ندیده و هر روز قیمت محصولات افزایش...

سیاست های ضد تولیدی باعث گرانی کالا و تکرار ظهور پدیده ای مخرب به نام کم فروشی و کاهش وزن محصول و کالاهای اساسی در بازار شده است.

مدت زمانی است که بازار مرغ تحت تاثیر سیاست های اصلاحی دولت دچار نوسان قیمت شدیدی شده تا حدی که به گفته متولیان این بخش بدنبال گرانی مرغ مصرف آن در کشور با کاهش بیش از 30 درصدی مواجه شده است.

هیچ کمبودی در بازار مرغ دیده نمی شود اما از گرانی هفته ای این محصول که بگذریم، تعجب مشتریان در حین خرید را شاهد خواهید بود که هر روز مرغ های راهی شده از کشتارگاه به بازار،کوچک تر و کم وزن تر می شوند.

 در همین رابطه حبیب اسدالله نژاد، مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران در گفتگو با اقتصاد 100 می گوید: زیان مرغداران پس از حذف ارز 4200 تومانی در واردات نهاده های دامی هنوز جبران نشده و اکثر مرغداران خوراک طیور خود را از بازار با نرخ آزاد تهیه می کنند.

وی ادامه داد: مصرف مرغ در سال جاری با کاهش بیش از 30 درصدی مواجه شده و از سوی دیگر ممنوعیت صادرات مرغ نیز زیان مرغداران را افزایش داده تا جایی که بیشتر تولید کنندگان ناگزیر به تعطیلی مرغدارای های خود شده اند.

اسدالله نژاد دلیل ریز بودن و کاهش وزن مرغ های عرضه شده به بازار را چنین توضیح داد؛ مرغداران سعی بر تامین نیاز بازار دارند و هیچ گاه تولید مرغ را متوقف نکرده اند اما عدم تامین به موقع نهاده های دامی از سوی دولت شرایط را برای تولید کنندگان سخت و گران کرده است.

اسدالله نژاد تاکید داشت: به دلیل کاهش جوجه ریزی و از سوی دیگر تامین نیاز بازار مصرف، دستور کشتار و عرضه مرغ با وزن پایین را به مرغداران داده اند.

به گفته مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران؛ بازرسی و نظارت وزارت جهاد کشاورزی در راستای تامین و ایجاد هماهنگی درعرضه مرغ، نامه‌ای صادر که در آن اعلام کرده، مرغ‌ها باید با سن 43 روز به بازار عرضه شود؛ که جای تاسف دارد و از این گونه رویکرد‌های ضد تولید برای سرپوش گذاشتن بر روی برخی قصورات و کوتاهی‌ها به شدت گله‌مند هستیم و انتظار میرود زیر مجموعه‌های وزارت جهاد کشاورزی در قبال مقوله تولید با درایت و دقت بیشتری عمل کنند.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران با اشاره به اینکه سن مطلوب در استان‌های غیر شمالی برای عرضه مرغ بالای 47 روز است، گفت: با اجرای چنین برنامه‌ای تولیدمرغ با کاهش 20 درصدی مواجه شده و این سیاست کاهش بیشتر تولید را به همراه خواهد داشت.

 اسدالله نژاد گفت: قیمت مرغ دستوری و پایین‌تر از قیمت تمام شده اعلام می‌شود و در دوماه اخیر هم به دلیل کاهش تقاضا در بازار پایین‌تر از قیمت مصوب بوده وعملا تولید کنندگان مرغ از لحاظ نقدینگی آسیب جدی دیده اند.

وی ادامه داد: باید هرچه سریعتر سیاست‌های دولت در راستای حمایت از تولید تغییر کند درغیراین صورت بازار تولید و مصرف مرغ با بحران مواجه خواهد شد و قیمت مرغ بازهم تحت تاثیر عوامل قرار خواهد گرفت.

 

ارزش بیت کوین صفر می‌شود؟ وضعیت عجیب در بازار خودرو بررسی انواع ارزهای دیجیتال؛ رمزارزهای مختلف را بیشتر بشناسید پرسودترین محصول ایران خودرو کدام است؟ ثبت بزرگترین مزایده تاریخ خصوصی سازی فاصله تورمی دهک‌ها 0.6 واحد درصد افزایش یافت معاملات توافقی دلار با قیمت 33 هزار و 600 تومان افزایش قیمت آلومینیوم دربازارهای جهانی سامانه جامع حقوقی و وصول مطالبات بانک سینا راه‌اندازی شد میزان صادرات نفت عراق به ایلات متحده اعلام شد افزایش افسارگسیخته قیمت‌ها کیک اقتصاد روز به روز کوچک‌تر می‌شود تورم 60 درصدی در محصولات خوراکی و آشامیدنی برنامه هند و امارات برای استفاده از ارزهای ملی در مبادلات خبر داغ امروز برای سهام عدالتی ها | واریز سود 2 میلیون تومان از امشب به حساب این افراد محسن رضایی : بندر امیرآباد در تحقق برنامه های اقتصادی دولت جایگاه ویژه ای دارد حسینی پور : مازندران می تواند سیاست های اقتصادی دولت در اوراسیا را پشتیبانی کند ایجاد شفافیت در معاملات خودروهای وارداتی با کمک بورس کالا قیمت گوشی‌های آیفون در بازار + جدول مزیت‌های صندوق‌های بخشی بازار سرمایه چیست؟ افزایش افسارگسیخته قیمت‌ها/ سرگردانی دولت برای بهبود معیشت شرایط خرید 4 خودروی جذاب لاماری ایما، هایما، تارا و پژو 207 در بورس | فروش ویژه 900 خودرو هایما فردا... موافقت نمایندگان ملت با الحاق ایران به سازمان شانگهای ببینید/ قابلیت های جالب ژیان در یک تبلیغ قدیمی رفع تعهدات ارزی، نیازمند راهکارهای موثر رونمایی از الگوی جدید تعرفه برق چین منابع بانکی را بیشتر از قبل به اقتصاد تزریق خواهد کرد نرخ بالای ارز، مشوقی برای رفع تعهدات صادرکنندگان پرداخت 4 هزار و 800 میلیارد تومان مطالبات سنواتی کامیون امپاور BD300، کامیونی پرقدرت، ایمن و با دوام از «خاندوزی» تا «خاندوزی»؛ دفاع تمام قد سخنگوی اقتصادی دولت از مدیرعاملی که توسط وزیر اقتصاد کنار گذ... بیش از 39 هزار میلیارد تومان به حساب سازندگان مسکن واریز شد اوراق ارزی اصلا جذابیت دارد؟/ شقاقی: ترمز دلار این‌گونه... چرا سود سهام عدالت یکجا پرداخت نمی شود؟ | پرداخت قسط دوم سود مشروط شد تخصیص کالابرگ یعنی توزیع فقر بزرگترین معامله تاریخ خصوصی‌سازی نهایی شد/ واریز بخش نقدی معامله افتتاح نخستین بانک ژن پیاز زعفران در ایران اتفاق عجیب در بازار تره‌بار/ میوه‌های نوبرانه ارزان‌تر از دیگر میوه‌ها تشریح جزيیات کمبود گازويیل برای کامیونداران مشمولان جدید رتبه بندی معلمان اعلام شد | جیب این معلمان پرپول می شود از چاله به چاه فقر امکان احداث صندوق های بخشی در دو صنعت فراهم است ممنوعیت واردات خودرو از فرانسه گل به خودی بود/ خدمات پس از فروش خودروهای صادراتی ما فاجعه است/ واردا... خانه در کدام شهر‌ها گران‌تر است بحران مسکن در ایران رفت و آمدهای "شستا" در شرکت‌های غیر بورسی همه پتروشیمی‌های منطقه ویژه پارس عملیاتی هستند فردا این دو خودروی سفارشی را از بورس بخرید حال خراب بازار مسکن داستان غم انگیز مال استریت تنها روستای بورسی دنیا | قلبم را یک میلیارد میفروشم!