ريیس جدید هیات عامل ایمیدرو منصوب شد

ريیس جدید هیات عامل ایمیدرو منصوب شد

ريیس جدید هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران امروز معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت آيین تکریم و معارفه ريیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، امروز برگزار شد.

در این مراسم جنابی، دستیار وزیر صنعت، معدن و تجارت، با بیان اهمیت و ضرورت بیش از پیش به بخش معادن در کشور، اظهار داشت: به لطف خدا، دستاوردها و پیشرفت های خوبی در بخش های مختلف کشور تاکنون ایجاد شده و ظرفیت‌ها و فرصت‌های مهمی هم وجود دارد که با اتکا به انها، می‌توان مسايل و مشکلات موجود را مرتفع کرد که یکی از مهمترین این ظرفیت‌ها، معادن و صنایع معدنی است که از اولویت‌های مهم برای کشور محسوب می‌شود.

وی با اشاره به ضرورت توجه به بخش معدن، افزود: در نشست مقام معظم رهبری با کارگزاران نظام در اواسط فرودین‌ماه سال جاری، ایشان تاکید فرموند که اقدامات کلیدی در کشور قابل انجام است که می‌تواند نقش مهمی در رشد اقتصاد و حتی جهش اقتصادی کشور داشته باشد که یکی از این موضوعات، بخش معدن و ضرورت پرداخت به مسايل مرتبط با آن است.

دستیار وزیر صمت با بیان اینکه امروز وزارت صمت عزم جدی برای ایجاد تحول در بخش معدن و استفاده از این ظرفیت مهم در پیشرفت کشور دارد که همه برای این مهم بسیج شده‌ایم، بیان داشت: اقدامات بسیار خوبی در دو سال اخیر در بخش صنعت و معدن انجام شده که نویدبخش نتایج مهمتر در آینده خواهد بود تا وزارت صمت بتواند در پیشرفت و رشد تولید و اقتصاد کشور، نقش آفرینی بیش از پیش داشته باشد.

وی با اشاره به صحبت‌های سرپرست وزارت صمت در خصوص اینکه ایمیدرو باید نقش موتور محرک برای ایجاد تحول در بخش معدن در راستای ارتقای پیشرفت کشور در رشد تولید و اقتصاد ملی را ایفا کند، بیان داشت: البته در سنوات گذشته بویژه دو سال اخیر، کارهای بزرگی در ایمیدرو انجام شده که باید استمرار یافته و در نهایت از دستاوردهای آن، بهره‌برداری شود.

جنابی از ريیس سابق هیات عامل ایمیدرو که فردی متخصص، با اخلاق، متواضع، دغدغه‌مند و پر تلاش برای دستیابی به ماموریت‌های تعیین شده بودند، تشکر کرده و ابراز امیدواری کرد وی در مسيولیت جدید به‌عنوان مشاور عالی وزیر در امور معادن و صنایع معدنی، نقش مهمی را در اجرای وظایف تعیین شده ایفا کنند. همچنین ريیس جدید هیات عامل ایمیدرو را فردی متخصص و با تجربه خواند و ایشان بخاطر پذیرش این مسيولیت مهم قدردانی کرد و پذیرش مسيولیت از سوی مدیری از جنس و از داخل مجموعه را تصمیم خوبی دانست که به تداوم موفقیت‌های ایمیدرو کمک شایانی خواهد کرد.

دستیار وزیر صمت با بیان اینکه انتظار این است اگر مجموعه‌ای وابسته به دولت بوده، در مباحث اقتصادی تنها به سود خود و بیشنه‌کردن آن فکر نکند و به ملاحظات دیگر مانند اشتغال هم توجه کند، گفت: توجه به بخش آمایش سرزمینی موضوع جدی دیگری است که باید مد نظر قرار گیرد زیرا مجموعه ایمیدرو، در خصوص سرمایه‌گذاری‌ها، پروژه‌ها و طرح‌های کلان تصمیم می‌گیرد، به‌همین دلیل باید بحث آمایش سرزمینی در کشور و اینکه سرمایه‌گذاری‌ها در کدام بخش صورت گیرد تا نتایج بهتری را به‌همراه داشته باشد، به‌طور جدی مدنظر قرار گیرد.

وی با تاکید بر پرهیز از رقابت‌های مضر درون بخشی در میان شرکت‌های عضو خانواده ی ایمیدرو و ایجاد هم‌افزایی برای رسیدن به اهداف بزرگ را نکته مهم بعدی دانست و اظهار داشت: استفاده از ظرفیت‌های کنسرسیوم‌هایی که از داخل شرکت‌ها شکل می‌گیرد، ظرفیت بسیار خوبی است که می‌تواند اهداف بزرگی را تحقق بخشد و می‌توان از آن استفاده کرد.

دستیار وزیر صمت، ارتقای مشارکت مردم در امور به‌ویژه در معادن را موضوع مهم دیگر برشمرد و خاطرنشان کرد: واگذاری سهام معادن به مردم با اجرای فرآیند‌های قانونی توسط مدیریت گذشته ایمیدرو، به‌عنوان نمونه مورد توجه قرار گرفت اما می‌توان مدل‌های دیگری را نیز برای آن پیش‌بینی کرد تا بستر مشارکت مردم در این فعالیت‌ها بیشتر شود.

وی، مبارزه جدی، عملی و بدون جنجال، با هرگونه فساد، تخلف و سوء مدیریت آنهم در هرسطحی از فعالیت‌ها را بسیار مهم و ضروری دانست و گفت: در این زمینه، مجموعه ی وزارت صمت بسیار جدی است و باید در تمام مجموعه ی تابعه نیز مد نظر قرار گیرد.

پیش از وی، جعفری با تقدیر و تشکر از حمایت‌های وزیر وقت صمت و سرپرست فعلی وزارتخانه، به اثرگذاری ویژه معادن در اقتصاد کشور اشاره کرد و انتخاب خرمی‌شاد، به‌عنوان مدیری از خانواده معدنی را به‌عنوان یک اقدام مثبت برای پیشرفت اهداف این مجموعه برشمرد.

در ادامه خرمی‌شاد با تقدیر و تشکر از اعتماد سرپرست وزارت صمت، با اشاره به اینکه در فرهنگ نظام اسلامی، مدیریت و مسيولیت یک امانت است که وقتی به یک مسيول اعطا می‌شود، باید در یک زمان مشخص و با شایستگی به فرد دیگر منتقل شود که این اتفاق به‌خوبی توسط آقای جعفری انجام شد.

وی همچنین اعلام کرد که برای عملی شدن شعار سال که «رشد تولید و مهار تورم» است، معادن نقش مستقیمی در رشد تولید و نقش غیرمستقیم در مهار تورم دارند.

در این مراسم از زحمات «وجیه‌الله جعفری» تقدیر و تشکر شد و «امیر خرمی‌شاد» به‌عنوان ريیس جدید هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) معرفی شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد