BYD از خودرو جدیدش برای رقابت با تسلا رونمایی کرد/ عکس

BYD از خودرو جدیدش برای رقابت با تسلا رونمایی کرد/ عکس

خودروBYD خودروساز چینی تحت حمایت برکشایر هاتاوی، از جدیدترین خودروی الکتریکی خود به نام Sea Lion 07 رونمایی کرد که انتظار می‌رود در بزرگترین بازار خودروی جهان با تسلا مدل Y مقابله کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، BYD در نمایشگاه خودروی گوانگژو، شاسی بلند Sea Lion 07 را با قیمتی بین 200,000 تا 260,000 RMB معادل با 27,879 تا 36,319 دلار به نمایش گذاشت. در حالی که BYD در سال گذشته به بزرگ‌ترین سازنده خودروهای برقی جهان تبدیل شد، این خودروساز و تسلا همچنان رهبران بازار خودروی چین هستند و Sea Lion 07 اولین سهم BYD در بخش بزرگ‌تر SUV است.

از زمان عرضه آن، تحلیلگران به سرعت متوجه چالش احتمالی Sea Lion 07 برای رقابت در بخش SUV الکتریکی، تسلا مدل Y شده‌اند. مدیر اجرایی سرویس خودروی شانگهای مینگلیانگ در مورد این موضوع گفت:« زمانی که BYD وسایل نقلیه ای شبیه به مدل 3 و مدل Y تسلا بسازد، رقابت ایجاد خواهد شد.» این یک چالش جدی برای تسلا خواهد بود زیرا BYD اکنون از مزیت قیمت نسبت به رقیب آمریکایی خود برخوردار است.

قیمت تسلا مدل Y از 266,400 یوان معادل با ~ 37,167 دلار شروع می‌شود، برخی از تحلیلگران اشاره می‌کنند که BYD مزیت هزینه تولید را نسبت به تاسیسات تولید خودروساز آمریکایی در شانگهای، چین دارد. به گفته بانک سرمایه گذاری UBS، کارخانه‌های BYD می‌توانند Seal EV را با هزینه‌ای 15 درصد کمتر از تسلا که می‌تواند مدل 3 را در کارخانه Gigafactory شانگهای بسازد، تولید کند.

بیشتر بخوانید:
  • رونمایی از سمند شاسی‌بلند!/ عکس
  • اولین خودروی پرنده با موفقیت به پرواز درآمد!/ عکس

Sea Lion 07 همچنین دارای سیستم کنترل بدنه DiSus BYD است که انتظار می‌رود به جلوگیری از واژگونی خودرو در سرعت‌های بالا در پیچ‌ها کمک کند. بر اساس داده‌های انجمن خودروهای مسافری چین (CPCA)، تسلا در ماه اکتبر، 72115 دستگاه خودروی ساخت گیگا شانگهای، شامل 43،489 صادرات و 28،626 تحویل داخلی، تحویل داد.

منبع: teslarati

227323

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد