واریزی جدید در حساب بازنشستگان کشوری | جدیدترین خبر از افزایش حقوق بازنشستگان در مرداد ماه

واریزی جدید در حساب بازنشستگان کشوری | جدیدترین خبر از افزایش حقوق بازنشستگان در مرداد ماه

​پرداخت وام 30 میلیون تومانی صندوق بازنشستگی کشوری با سود 4 درصد در سال جاری برای بازنشستگان کشوری در نظر گرفته شده است.
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

چند روز گذشته نعمت‌الله ترکی-مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به افزایش رقم و سقف پرداخت تسهیلات وام در سال 1402 تا 100 درصدی به نسبت سال گذشته گفت:پرداخت وام ضروری تا سقف 30 میلیون تومان برای 460 هزار نفر در سال جاری در نظر گرفته شده است که مجموع اعتبار صرف شده بدین منظور حدود 15 هزار میلیارد تومان می‌شود.

این وام که در قالب تسهیلات در نظر گرفته شده است، تا پایان امسال به این تعداد پرداخت می‌شود و متقاضیان می‌توانند با ثبت‌نام در سایت صندوق، درخواست خود را اعلام کنند.

البته به گفته مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، به این منظور هر ماه قرعه‌کشی خواهد شد و ماهانه به 35 هزار نفر این تسهیلات پرداخت می‌شود.

مبلغ وام 300.000.000 میلیون ریال است و فقط به حساب متقاضی در بانک صادرات که در سیستم احکام درج شده و از این حساب حقوق بازنشستگی/وظیفه دریافت می‌کند، واریز خواهد شد.

هرگونه تسویه حساب مربوط به وام‌های ادوار گذشته تاثیری در اولویت‌بندی و یا احراز شرایط دریافت وام ایجاد نخواهد کرد. متقاضیانی که از تاریخ صدور حکم بازنشستگی آنها کمتر از یک سال گذشته، مجاز به ثبت‌نام نیستند.

وراث ذکوری که تا سه سال آینده از لیست وظیفه‌بگیری حذف می‌شوند، مجاز به ثبت‌نام نیستند. متقاضیانی که حکم ترمیم سال جاری برای آنان صادر نشده است، مجاز به ثبت‌نام نیستند.

فقط یکی از وراث وظیفه‌بگیر با رضایت سایر وراث وظیفه‌بگیر می‌تواند از وام استفاده کند لذا سایر وراث می‌بایست پس از ورود به لینک «سامانه تعهد وراث» و تکمیل آن، رضایت خود را از دریافت وام توسط متقاضی اعلام کنند. لازم به ذکر است جهت تکمیل مشخصات در سامانه تعهد وراث برای وظیفه‌بگیران بیش از یک نفر الزامی است.

تنها در صورت تکمیل و تایید مشخصات در سامانه تعهد وراث درخواست ثبت‌نام کننده در لیست متقاضیان وام ضروری قرار خواهد گرفت.

درخصوص تعهد وراث صغیر و محجور، تنها از طریق سامانه مدیریت‌های استانی و با ارايه مستندات ( قیم نامه، حکم سرپرستی صادره توسط دادگستری جمهوری اسلامی ایران) قابل تايید است.

«بازنشسته» متقاضی که علاوه بر حقوق بازنشستگی خود به همراه سایر وراث از حقوق وظیفه استفاده می‌کند، به منظور امکان بهره‌مندی یک نفر از وراث وظیفه‌بگیر از تسهیلات وام ضروری، توصیه می‌شود «بازنشسته» متقاضی، از «دفتر کل بازنشستگی» خود اقدام به ثبت‌نام کند.

«وظیفه‌بگیر» متقاضی که علاوه بر اینکه به تنهایی از دفترکل اول حقوق وظیفه دریافت می‌کند، به اتفاق وراث دیگر از دفترکل دوم نیز حقوق وظیفه دریافت می کند. توصیه می شود «وظیفه بگیر» متقاضی، از «دفتر کل اول» اقدام به ثبت نام کند تا امکان ثبت‌نام یک نفر از مابقی وراث وظیفه بگیر از «دفترکل دوم» فراهم شود.

ذکر شماره دفترکل بازنشستگی، شماره ملی، شماره حساب بانک صادرات ایران و شماره تلفن همراه الزامی است. ثبت نام در سامانه، حقی را برای پرداخت وام به متقاضی ایجاد نخواهد کرد.

پس از اتمام مهلت ثبت نام، سوابق متقاضیان از جمله مجموع وام‌های دریافتی، بهره مندی از سایرتسهیلات، میزان حقوق و… مورد بررسی و اولویت‌بندی قرار گرفته و بر اساس میزان اعتبار تخصیصی توسط بانک عامل، «واجدین شرایط» تعیین و اسامی در سامانه اعلام می‌شود.

بازنشستگان و موظفین مشترک صندوق بازنشستگی کشوری می‌توانند با توجه به شرایط و ضوابط مذکور اقدام به ثبت درخواست وام ضروری خود کنند. پس از اعلام اسامی متقاضیان واجد شرایط، مبلغ وام بر اساس اولویت تعیین شده به شماره حساب متقاضی نزد بانک صادرات ایران واریز می‌شود./منیبان

سورپرایز نماینده مجلس درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان

حجت الاسلام سید کاظم موسوی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود بیان کرد: ایام سوگواری و عزاداری امام حسین (ع) را تسلیت می‌گویم. در همه جای کشور و اهل بیت عصمت و طهارت مردم وابسته هستند اما در اردبیل حال و هوای دیگری حاکم است. دعوت می‌کنم از نزدیک بیایید و عزاداری مردم را در اردبیل ببینید.

وی در ادامه اظهار کرد: استکبار جهانی یکبار از طریق سويد و فرانسه و بارها از طریق سایر کشورها اقدام به قرآن سوزی کرد. بنده می‌گویم غلط کردند. هرجا آموزه‌های قرآنی شفاف و روشن شد دشمن در رسیدن به آمال شوم خود شکست خورد و چون خفه شدند دست به این اقدامات می‌زنند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انتظار می‌رود دولت به تامین کالاهای اساسی و معیشت مردم توجه ویژه داشته باشد. نباید اجازه داد بیش از این مردم در حوزه معیشت در تنگنا قرار بگیرند. مقام معظم رهبری در بیانات خود تاکید داشتند که باید به مردم به ویژه به دهک‌های پایین توجه شود. مجلس شورای اسلامی هم قطعا دولت را در این مسیر در برنامه هفتم توسعه همراهی خواهد کرد.

وی در ادامه تاکید کرد: همسان سازی حقوق بازنشستگان لشگری و کشوری باید مورد توجه قرار گیرد. این اقشار سختی کشیده‌اند همه ما مسلمان هستیم و در یک کشتی قرار داریم که ناخدای آن نیز ولایت است باید دست به دست هم داده تا مشکلات جامعه حل شود. تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی، مطالبه مجلس شورای اسلامی از دولت است.

نايب ريیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مجلس شورای اسلامی واردات خودرو را تصویب کرده است وظیفه دولت است که آیین‌نامه آن را بنویسد و با انجام واردات اجازه ندهد بیش از این مردم از پراید و امثال آن آسیب ببینند.

موسوی در ادامه خواستار توجه به وضعیت جاده‌های استان اردبیل و افتتاح راه آهن اردبیل پس از گذشت 20 سال شد./ایسنا

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد