افزایش 14 هزار و 538 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 29 هزار میلیارد تومان فراتر رفت

افزایش 14 هزار و 538 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 29 هزار میلیارد تومان فراتر رفت

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با ا فزایش 14 هزار 538 واحد روبه‌رو شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند روبه‌ رشد مواجه شد، به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات با افزایش 14 هزار و 538 واحد به رقم یک میلیون و 285 هزار و 282 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن با افزایش 5119 واحد به رقم 397 هزار و 606 واحد رسید.

ارز بازار در بورس تهران به بیش از 5 میلیون 55 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در بورس تهران بیش از 7.4 میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب 867 هزار نوبت معامله و به ارزش 5390 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همچنین در فرابورس ایران امروز بیش از 23 هزار و 757 میلیارد تومان معامله شد، با این حساب ارزش معاملات دو بازار بورس و فرابورس به بیش از 29 هزار و 269 میلیارد تومان رسید.

امروز همه شاخص‌های بورس سبز بودند به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت در معیار وزنی ارزشی 1.1 درصد رشد کردند. همچنین این دو شاخص با معیار هم‌وزن 1.3 درصد رشد کردند.


نقشه معاملات امروز بورس تهران

شاخص آزاد شناور 95 صدم درصد رشد کردند. شاخص بازار اول بورس 1.5 درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس 57 صدم درصد افزایش یافت.

امروز نمادهای فولاد مبارکه، ملی‌مس، گل‌گهر، پتروشیمی پردیس، پالایش نفت اصفهان و پتروشیمی جم همگی بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشتند و در سمت دیگر نماد شستا بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته است.

امروز نمادهای پرتراکنش شامل لیزینگ کارآفرین، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، مدیریت ارزش صندوق بازنشستگی کشوری، دارویی برکت، صنایع ملی مس ایران، ایران خودرو و پالایش نفت اصفهان بوده‌اند.


وضعیت امروز پالایش یکم

خریداران واحدهای سرمایه‌گذاری پالایشی یکم هنوز با گذشت 10 ماه با 30 درصد زیان همراه هستند، هر واحد پالایشی یکم روز اول 10 هزار تومان فروخته شد، امروز فقط 7001 تومان معامله می‌شود.

امروز در فرابورس ایران شاخص کل 191 واحد رشد کرده و به رقم 18 هزار و 618 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 32 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران در فرابورس بیش از 2.9 میلیارد سهام و حق تقدم در قالب 475 هزار نوبت معامله و به ارزش 23 هزار و 857 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای پتروشیمی مارون، سنگ‌آهن گهرزمین، ذوب‌آهن، پتروشیمی تندگویان و مدیریت انرژی امیدتابان هور بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و برعکس نمادهای پتروشیمی زاگرس و صنعتی مینو بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته است.

نمادهای پرتراکنش شامل محصولات کاغذی لطیف، تهیه غذای دناآفرین فدک، توسعه و تولید سرب و روی ایرانیان، توسعه و عمران استان کرمان، گسترش صنایع روی ایرانیان، چوب خزر کاسپین و پتروشیمی ارومیه بوده‌اند.


روند یکساله شاخص بورس تهران

به گزارش فارس، از محل منابع ایجاد شده در بورس و فرابورس می‌توان پروژه‌های سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کارها را در شرکت‌های بورسی و فرابورسی اجرا کرد و یکی از روش‌های توسعه سرمایه‌گذاری در صنایع بزرگ از طریق تامین مالی بورسی و فرابورسی انجام می‌شود اما سرمایه‌گذاری در بورس همراه با ریسک و سود و زیان است بنابراین باید سرمایه‌گذاری حتما از محل پس‌انداز و در یک چشم‌انداز بلندمدت حداقل یک ساله صورت گیرد تا سرمایه‌گذار دچار زیان نشود.

همچنین برای سرمایه‌گذاری در بورس حتما باید مطالعه، مشاوره و سپس معامله انجام شود و با توجه به مشارکت گسترده مردم در بورس لازم است سود سهام مردم به صورت غیر حضوری و از طریق سامانه‌ جامع اطلاعات مشتریان سجام واریز شود تا مردم برای دریافت سودهای اندک خود در بانک‌ها معطل نشوند.

انتهای پیام/ب

زیان‌ده‌ترین بازار مالی در بهار 1400 کدام است؟

زیان‌ده‌ترین بازار مالی در بهار 1400 کدام است؟

بر اساس بررسی‌های اتاق ایران درحالی که سال گذشته در چنین روزهایی بازار سرمایه بالاترین بازدهی را ثبت کرده بود، حالا کمترین بازدهی را با منفی 18 درصد داشته و از طلا و ارز زیان‌بارتر بوده است.

TejaratNews.com/
هفتمین عرضه اولیه بورس تهران/"سپید" به بورس می آید

هفتمین عرضه اولیه بورس تهران/"سپید" به بورس می آید

سهام شرکت سپید ماکیان در روز چهارشنبه هفته جاری عرضه اولیه می شود.

BourseNews.ir/
رکورد افزایش سرمایه تاریخ بورس می‌شکند / افزایش سرمایه 1200 درصدی شستا

رکورد افزایش سرمایه تاریخ بورس می‌شکند / افزایش سرمایه 1200 درصدی ...

مدیر عامل «شستا» از افزایش سرمایه 1200 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها خبر داد.

TejaratNews.com/
قیمت دلار و یورو در بازار آزاد

قیمت دلار و یورو در بازار آزاد

در بازار ارز قیمت دلار 22 هزار و 850 تومان، قیمت یورو 27 هزار و 800 تومان و درهم امارات 6 هزار و 280 تومان اعلام شده است.

Bartarinha.ir/
اخباری که بورس فردا را متاثر خواهند کرد | قندی ها خواستار آزاد سازی نرخ شکر!

اخباری که بورس فردا را متاثر خواهند کرد | قندی ها خواستار آزاد ساز...

فردا در حالی بازار سرمایه کار خود را آغاز خواهد کرد که احتمالا ده خبری که در روز جاری منتشر شد بر روی آن تاثیرگذار خواهند بود. قبل از معاملات فردا دوشنبه 21 تیر 1400 این ده خبر را ببینید.

NabzeBourse.ir/
قیمت گوشی موبایل در بازار امروز 8 خرداد 1400 + جدول / معرفی گوشی جدید شیايومی

قیمت گوشی موبایل در بازار امروز 8 خرداد 1400 + جدول / معرفی گوشی ج...

قیمت انواع تلفن‌های همراه سامسونگ، اپل، هوآوی و شیايومی در بازار امروز شنبه هشتم خرداد ماه 1400 را مشاهده می‌کنید.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/
مسیر قیمت دلار بعد از انتخابات 1400/ پیش‌بینی 5 کارشناس از آینده بازار ارز

مسیر قیمت دلار بعد از انتخابات 1400/ پیش‌بینی 5 کارشناس از آینده ب...

رای‌گیری برای انتخابات 1400 به ساعات پایانی رسیده است اما بازار ارز فردا چگونه به رییس‌جمور کابینه سیزدهم واکنش نشان می‌دهد؟

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس شنبه 5 تیر 1400

پیش‌بینی بورس شنبه 5 تیر 1400

کارشناس بازار سرمایه معتقد است: واژه اعتماد به بازار سرمایه واژه صحیحی نیست بلکه اعتماد باید به اقتصاد و رونق در سرمایه‌گذاری شکل بگیرد تا مردم سرمایه‌گذاری کنند در واقع بهبود شرایط اقتصادی اعتمادسازی...

TejaratNews.com/
بورس بین‌الملل در کیش افتتاح می‌شود

بورس بین‌الملل در کیش افتتاح می‌شود

بازرگانیتهران- ایرنا- دبیر شورای‌ عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه بورس بین‌الملل در کیش به زودی و پس از صدور مجوز از سوی شورای عالی بورس افتتاح خواهد شد، گفت: این بورس برای جذب سرمایه‌های...

Irna.ir/
پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 2 تیر 1400

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 2 تیر 1400

امروز 1 تیر 1400 بورس بعد از مدت‌ها یک روز سبز را به خود دید و ارزش معاملات به شکل قابل توجهی رشد کرد و از 7 هزار میلیارد تومان عبور کرد. بورس فردا سبز خواهد بود؟

NabzeBourse.ir/
پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 از نگاه کارشناسان بازار سرمایه نشان می‌دهد بازار سهام احتمالا روندی متعادل را پشت سر بگذارد.

TejaratNews.com/
پیش بینی بورس فردا دوشنبه 31 خرداد 1400

پیش بینی بورس فردا دوشنبه 31 خرداد 1400

هر چند امروز بورس کار خود را با سبزپوشی شاخص ساز‌ها و رشد شاخص کل آغاز کرد، اما رفته رفته فشار فروش بر خرید غلبه کرد و در نهایت شاخص کل تنها با 1690 واحد افزایش به کار خود پایان داد. بورس فردا چگونه خ...

NabzeBourse.ir/
گروکشی سود سهامداران عدالت از سوی دو شرکت سرمایه‌پذیر پاداش 500میلیونی جزو کمترین پاداش‌‎ها است! تورم نقطه‌ای 62 درصدی هتل و رستوران‌ها قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در انتظار پایان دولت تدبیر و امید برق دوباره قطع می‌شود؟ نگاهی به اخبار رمزارز‌ها 1400/05/03 جزییات تقسیم سود 7 نماد بورسی | سهامداران کدام نماد بیشترین سود را دریافت میکنند؟ 147 هزار تن موز در 15 ماه گذشته غیرمجاز وارد شد کاهش تولید و عرضه در بورس کالا باعث افزایش قیمت سیمان شد کاهش بی‌سابقه تعهدات سایپا به 170هزار خودرو آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟| زمان پرداخت 10 درصد باقیمانده سود سهام عدالت توضیح بانک در مورد رقم پاداش نیم میلیاردی اختلاف 11 درصدی قیمت ارز نیمایی و آزاد، رانت‌آفرین است چرا قیمت بیت‌کوین در سه روز اخیر رشد کرد؟ بازار سیمان در دست 15 نفر!/ سلاطین سیمان چه کسانی هستند؟ تداوم تولید «شاهین» در ایام تعطیلات تابستانی ویديوی عجیب از تصویب پاداش 500میلیون تومانی قیمت گوجه‌فرنگی به بیش از 10هزار تومان رسید پیش‌بینی بورس 4 مرداد / اولین روز معاملاتی بورس مثبت خواهد بود؟ تکلیف گرانفروشی ایرلاین‌ها مشخص می‌شود؟ سیگنال‌های مهم برای بورس فردا دوشنبه 4 مرداد | افزایش سرمایه آپ لغو شد! اخلالگر 135میلیاردی بازار مرغ دستگیر شد آزاد سازی سهام عدالت بدون تاثیر در بازار سهام سقوط قیمت مسکن جدی است؟ آیا قیمت مرغ دوباره پرواز می‌کند؟ اجاره خانه دوباره افزایش یافت/ تعطیلات کرونایی به ضرر بازار مسکن تحلیلی بر دلایل رشد امروز قیمت بیت کوین بیت‌کوین 900 دلار بالا رفت/ روز نسبتا سبز بازار بقیه ارزهای مجازی توقف تولید نیسان آبی بعد از نیم قرن / آخرین قیمت نیسان چند است؟ سایپا چقدر خودرو به مردم بدهکار است؟ استارتاپ‌های سلامت؛ میان‌بری از داروخانه تا خانه دستان خالی سهامداران "لازما" از مجمع/مجمع لازما سود نداد تورم 2 رکورد جدید زد هیات مدیره جدید "فتوسا" تعیین شد رشد چراغ خاموش دلار در تعطیلات چرا ایرانی‌ها هر سال فقیرتر می‌شوند؟ سیگنال مهم به صنعت روغن‌سازی / ساوه در بهار به ازای هر سهم چقدر سود محقق کرد؟ 20 نماد با بیشترین بازدهی در تیرماه | عرضه اولیه‌ای با 100 درصد سود آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟ صادرات نفت ایران به چین قطع می‌شود؟ چین از ایران نفت وارد نمی‌کند افزایش 41 درصدی قیمت روغن موتور هیات مدیره "شرنگی" با مصوبه مجمع تغییر کرد چرا مجوزهای زايد کسب و کار حذف نمی‌شود؟ استخدام در یک شرکت خودروسازی جزيیاتی از افزایش سرمایه چند شرکت بورسی / لغو افزایش سرمایه آپ روغن خودرو 41درصد گران شد فروش سهام عدالت از چه زمانی آغاز می‌شود؟ "سکارون" املاک تهرانی را می‌فروشد "حفارس" اعضای هیات مدیره را تغییر داد

در حال بارگیری...