گزارش بازار بدهی 22 اسفند ماه / افزایش ارزش معاملات اوراق

گزارش بازار بدهی 22 اسفند ماه / افزایش ارزش معاملات اوراق

در معاملات امروز، 286 میلیارد تومان اوراق اخزا معامله شد که نسبت به میانگین روزهای گذشته با اختلاف بالاتر بود. سایر...

به گزارش اقتصادآنلاین؛ در معاملات امروز مجموعا 286 میلیارد تومان اوراق اخزا با میانگین بازده تا سررسید 28 درصد برای سررسیدهای کمتر از یک‌سال، و 27.7 درصد برای سررسیدهای بیش از یک‌سال، معامله شد. همچنین در اوراق اراد/افاد و گام نیز به ترتیب 27,23 و 256 میلیارد تومان معامله انجام شد. اوراق شرکتی نیز 413 میلیارد تومان معامله شدند.

نرخ بازده تا سر رسید

در نمودارهای زیر، اطلاعات مربوط به نرخ بازده تا سررسید و ارزش معاملات (میلیارد ریال) اوراق اخزا، اراد/افاد و گام، به ترتیب فاصله تا سررسید نمایش داده شده است.

توضیح اینکه ارزش معاملات هر نماد در سطر سوم اطلاعات نمودار، ذکر شده و اندازه دایره نمایش داده شده برای هر نماد به تناسب ارزش معاملات آن نماد تنظیم شده‌است.

اوراق اراد/افاد به ارزش 27,23 میلیارد تومان و با نرخ 16.7 الی 29.4 درصد معامله شدند. اوراق گام نیز به ارزش 256 میلیارد تومان و با میانگین نرخ 33.3 درصد معامله شدند. اختلاف نرخ بازدهی تا سررسید گام و اخزای با سررسید زیر یک سال نیز، 5.3 درصد بود.

ارزش معاملات

در نمودار زیر ارزش معاملات اوراق اخزا، اراد/افاد ،گام و اوراق شرکتی با تقسیم سود را به تفکیک سر رسیدهای زیر یک‌سال، بالای یک‌سال و بالای دو سال مشاهده می‌کنید.

آخرین اخبار بورس و اقتصاد