از افت فشار جریان صادرات گاز ایران به ترکیه جلوگیری شد

از افت فشار جریان صادرات گاز ایران به ترکیه جلوگیری شد

ایلنا: پروژه سیستم حفاظت در برابر صاعقه تاسیسات تقویت فشار گاز مرند با حضور مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایلنا به نقل از شرکت انتقال گاز ایران، غلامعباس حسینی، مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران در حاشیه افتتاح این سیستم که به بهره‌برداری رسید، گفت: پروژه سیستم حفاظت در برابر صاعقه تاسیسات تقویت فشار گاز مرند، مرگنلر و بازرگان از شهریورماه سال 1399 آغاز شد و پس از دو سال تلاش مستمر و فشرده نیروهای متخصص منطقه 8 عملیات انتقال گاز به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: اجرای این پروژه که شامل نصب دکل‌های مرتفع صاعقه‌گیر و کانال‌کشی برق است، افزون بر افزایش ضریب ایمنی تاسیسات منطقه 8 عملیات در برابر صاعقه، می‌تواند از تجهیزات و ادوات نصب‌شده در تاسیسات محافظت و از بروز آتش‌سوزی و انفجار ناشی از صاعقه جلوگیری کند.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران، هزینه ریالی این پروژه را نزدیک به 64 میلیارد ریال برآورد کرد و ادامه داد: همه تجهیزات جانبی استفاده‌شده در این پروژه ساخت داخل و این پروژه در تاسیسات تقویت فشار گاز مرند، مرگنلر و بازرگان اجرا، نصب و راه‌اندازی شده است.

از افت فشار جریان صادرات گاز ایران به ترکیه جلوگیری شد

حسینی تصریح کرد: با توجه به موقعیت راهبردی و اقلیمی منطقه 8 عملیات انتقال گاز و قرار گرفتن تاسیسات موصوف در منطقه برف و باران، ضرورت داشت پیش از آغاز فصل سرد سال بسترهای مناسب برای نصب و اجرایی شدن این پروژه فراهم شود.

وی گفت: صنعت گاز اکنون به‌عنوان صنعتی راهبردی و تاثیرگذار در امنیت و اقتصاد کشور است و حفاظت از تاسیسات و مراکز بهره‌برداری خطوط لوله برای پایداری انتقال گاز، هوشیاری و دقت نظر نیروهای عملیاتی را می‌طلبد.

براساس این گزارش، تاسیسات تقویت فشار گاز مرند پنج دستگاه توربین GE 10-2 دارد که هر کدام می‌تواند روزانه حدود 10.5 میلیون مترمکعب گاز عبور دهد. این تاسیسات روی خط صادرات گاز به ترکیه است و نقش اساسی در پایداری انتقال گاز دارد و در بحث جلوگیری از افت فشار و جریان گاز صادراتی به ترکیه نیز بسیار با اهمیت است.

 

پیام جدید رییس‌کل بانک مرکزی برای بازار ارز/ خرید و... عرضه خودرو در بورس کالا؛ از حذف دلالان تا کنار گذاشتن قیمت گذاری دستوری پیش فروش فراری با موعد تحویل 2 ساله! طلا رکورد افزایش قیمت را شکست با 5 میلیارد کجای تهران می‌توان خانه خرید؟ تاکید وزیر نیرو بر افزایش مبادله برق بین ایران و ترکمنستان طلا رکورد افزایش قیمت را شکست اعزام اکیپ‌های فنی برای رفع اختلال برق در مناطق زلزله‌زده هرمزگان یک پیش‌بینی جذاب از اقتصاد جهان در سال 2023 جژيیات طرح فروش فوری وانت جدید ایران خودرو اعلام شد _ بدون قرعه کشی 9 دستگاه همچنان به درگاه ملی مجوزها متصل نشدند جزيیات فروش فوق‌ العاده سایپا اعلام شد _ آذر 1401 روزگار سپری شده اتاقک های زرد ارتباط اتفاقی هشدار‌آمیز و جدی برای تورم در کشور گزارش بازار‌ها امروز 9 آذر 1401 | بازار بیت کوین برای سرمایه گذاری خطرناک است چهار مصوبه جدید برای رفع موانع تولید ابلاغ شد روسیه و چین به دنبال دور زدن سويیفت ایران چگونه از تله فقر فرار کرد و به دام درآمد متوسط افتاد؟ بیشترین افزایش قیمت آبان برای گوجه فرنگی و پیاز / تورم روغن علیرغم بیشترین افزایش قیمت سالانه، در آب... آخرین وضعیت قیمت طلای جهانی تورم نقطه به نقطه 43.2درصدی تولید در تابستان / کشاورزی صدرنشین تورم تولید تسهیل در روند صدور مجوز کسب و کار بدون مراجعه حضوری حجم پایه پولی به حدود 713 هزار میلیارد تومان رسید سایه سنگین ابهام بر بازار نفت/ سقوط بی‌سابقه تقاضا... تسهیلات آنی بانک شهر بدون حضور در شعبه اوراق ارزی، پاسخگوی بخشی از تقاضای موجود در بازار ارز شرط مهم افزایش قیمت طلا چیست؟ بحران خاموشی در اتریش غذا را جیره بندی کرد اجاره‌های میلیاردی برای آپارتمان‌های نقلی! میانگین هزینه سرسام‌آور برای سفر به قطر اجاره های میلیاردی برای آپارتمان های نقلی شمال تهران ! اعلام شرایط مشارکت در بورس بین الملل مناطق آزاد سه بانک چک الکترونیک خود را رونمایی کرده اند قیمت خودرو چقدر بالا رفت؟ / لیست جدید را اینجا بب... وضعیت سبد سهام عدالت امروز چهارشنبه 9 آذرماه 1401 آماده عرضه این خودروهای جدید در بورس باشید + اسامی ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است تغییر تعطیلات در کشور کلید خورد؟ آخرین جزییات از ادامه پرداخت یارانه نقدی / دریافت کالابرگ اختیاری یا اجباری؟ خودروهای وارداتی به مزایده گذاشته خواهد شد ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است افزایش صادرات غیر نفتی در 7 ماه نخست سال شاید اکنون بهترین فرصت برای خرید بیت‌کوین باشد! فردا؛ سفر ريیس جمهور به کردستان استفاده از ظرفیت ابزار‌های مالی بانک مرکزی یک ضرورت است مصوبات جدید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ابلاغ شد کاهش حقوق گمرکی کالا‌های مشمول از 4 به یک درصد مسکو و پکن در حال توسعه تسویه حساب‌ ها بدون سويیفت حراج جدید اوراق مالی اسلامی بانک مرکزی در هفته آینده رکود در منطقه یورو شدیدتر خواهد شد