کشف 200 تن طلای جدید از یک معدن در چین

کشف 200 تن طلای جدید از یک معدن در چین

چین اعلام کرد سهامدار عمده معدن طلای شیلینگ در منطقه لایژو در استان شاندونگ در شرق این کشور 200 تن طلای دیگر کشف کرده ا...

به گزارش برنا و به نقل از راشاتودی، شرکت دولتی "شاندونگ" چین که در زمینه اکتشاف معادن طلا فعالیت می‌کند روز جمعه اعلام کرد که سهامدار عمده این شرکت در معدن طلای شیلینگ در منطقه لایژو در استان شاندونگ در شرق چین 200 تن طلای دیگر کشف کرده است.


این کشف مجموع ذخیره طلای این معدن را به 580 تن می‌رساند که آن را به بزرگترین منبع ذخیره این فلز در چین تبدیل می‌کند که ارزش اقتصادی آن 200 میلیارد یوان (28.5 میلیارد دلار) تخمین زده می‌شود.


معدن طلای شیلینگ نزدیک به 2000 متر طول و کمی بیش از 2000 متر عرض دارد و حداکثر ارتفاع آن 62.35 متر است. چگالی سنگ معدن طلا در این منطقه به طور متوسط 4.26 گرم طلا در هر تن است. تخمین زده می‌شود که این معدن تا 30 سال آینده بتواند روزانه 10 هزار تن سنگ طلا تولید کند.


فنگ تايو، معاون مدیر کل گروه طلای شاندونگ که مالک این معدن است، در مورد این کشف گفت: ما بیش از 180 گودال در طول 300 هزار متر حفر کردیم. یکی از این حفاری‌ها 4006.17 متر عمق دارد که نمونه اولیه‌ای برای حفاری با قطر کوچک در کشور ما محسوب می‌شود.


در ماه مارس، چین از کشف یک ذخیره عظیم طلا به میزان 50 تن خبر داد که ارزش آن حدود 3 میلیارد دلار برآورد شده بود. این کشف در منطقه روستایی "روشان" که آن نیز در استان شاندونگ قرار دارد، صورت گرفته است.


بر اساس گزارش انجمن طلای چین، منطقه شمال شرقی شاندونگ دارای بزرگترین ذخایر معدن طلای این کشور با بالاترین میزان تولید و ذخایر طلا است.


طبق گزارش ها، در سه ماهه اول سال جاری میلادی، چین 84.97 تن طلای خام تولید کرده که نسبت به سال قبل 1.88 درصد افزایش داشته است.


در همین حال، مصرف طلای این کشور به کمی بیش از 291 تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل 12 درصد افزایش نشان می‌دهد.

local_offerبرچسب‌ها: