پروژه های عجیب و غریب پشت توکن‌ها/ از ساخت آکواریوم تا یافتن شریک جنسی رایگان!

پروژه های عجیب و غریب پشت توکن‌ها/ از ساخت آکواریوم تا یافتن شریک جنسی رایگان!

در چند سال اخیر بازار رمزارزها در ایران داغ شده است و یکی از انواع رمزارزهای مورد توجه در ایران توکن ها هستند؛ علت استقبال مردم ایران از توکن ها شاید ارزان بودن آنها در قبال کوین ها و یا دریافت آنها در قبال برخی از خدمات مانند زیر مجموعه گیری باشد.

به گزارش نبض بورس، یک «توکن» (Token) رمز ارزی است که بلاک چین مستقل برای خود ندارد و روی شبکه‌های دیگر مانند اتریوم جابه‌جا می‌شود.

 

در حال حاضر 5122 رمز ارز در حال معامله است که از این تعداد 4038 رمز ارز از نوع توکن هستند. اما آگاهی مردم از توکن‌ها شاید به وسعت آن‌ها در دنیای رمزارز‌ها نباشد.

متاسفانه آسان‌بودن ایجاد توکن‌های بی‌ارزش و بدون کاربرد، بستری برای کلاهبرداری هم فراهم کرده است و گاهی اوقات کلاهبرداران سعی می‌کنند توکن‌هایی که هیچ ارزشی ندارند را در قبال پول‌های واقعی مبادله کنند.

برای اینکه یک توکن بتواند ارزش جذب کند و مقبولیت به دست بیاورد، باید در یک پروژه کاربردی دخیل باشد و در صرافی‌های معتبر اضافه شود که به هیچ وجه کار ساده‌ای نیست.

بدون اغراق می‌توان گفت بیش از 90٪ توکن‌های بازار هدف و کاربرد خاصی ندارند و صرفا برای پرکردن جیب توسعه‌دهندگان عرضه شده‌اند.

جنون ICOها در سال 2017

در سال 2017 که به «جنون ICO‌ها» مشهور است، پروژه‌های کلاهبرداری زیادی با وعده‌های عجیب‌وغریب وارد میدان شدند و هر کدام با پیش‌فروش توکن‌های خود به سرمایه‌گذاران ناآگاه چند میلیون دلار پول به جیب زدند.

در سال 2018 با ترکیدن حباب بازار، تمام آن توکن‌ها به فراموشی سپرده شدند و هرگز نتوانستند حتی به قیمت اولیه خود برسند.

ماجرا از این قرار بود که در سال 2017 سرمایه داران با کمتر از 100 دلار، میلیون‌ها توکن را ساخته و به مردم مشتاق برای خرید رمزارز‌ها فروختند.

میزان تقاضا برای این توکن‌ها آنقدر بالا بود که در نهایت صد‌ها پیش فروش توکن راه اندازی و مردم زیادی برای خرید آن‌ها صف کشیدند.

در این زمان سرمایه گذاران به ایده‌های مرتبط با این توکن‌ها بی توجه بودند و به نبود پروژه یا پروژه‌های پر خطر در پشت توکن‌ها اهمیت ندادند.

به هم خوردن تعادل در عرضه و تقاضا باعث شد تا حباب زیادی در قیمت توکن‌ها به وجود بیاید و قیمت آن‌ها به سرعت بالا برود. تهییج جامعه به حدی صورت گرفت که مردم عادی سرمایه‌های خرد خود را تبدیل به توکن می‌کردند تا به هر شکلی به سود برسند.

پروژه‌های عجیب و غریب پشت توکن‌ها

پروژه‌های عجیب و غریب پشت توکن‌ها هم نتوانست مردم را مجاب کند که دل به این نوع از رمزارز‌ها نبندند و آن‌ها در شرکت‌هایی با ایده‌های بی‌معنی سرمایه‌گذاری کردند.

برای مثال، هدف از عرضه اولیه «PAquarium»، ساخت بزرگترین آکواریوم جهان بود که در آن سرمایه‌گذاران می‌توانستند از توکن‌های خودشان برای تصمیم‌گیری درباره اینکه این آکواریوم کجا ساخته شود استفاده کنند و به آن‌ها سهمی از سود‌های ناشی از راه‌اندازی آکواریوم اعطا می‌شد؟!

نمونه بعدی عرضه اولیه توکن «XmasCoin» بود که برای یک «پروژه مرموز» سرمایه جذب کرد و هیچ‌گاه مشخص نشد این پروژه چه بوده است.

توکن «Lust Coin» یک بازار بلاک چینی برای پیدا کردن شریک جنسی رایگان و ناشناس بود که تنها یک سال عمر کرد. دارندگان این توکن سهمی از یک جامعه فرضی و آزاد از قوانین را خریداری می‌کردند که در این جامعه خیالی افراد برای برقراری رابطه با جنس مخالف آزاد بودند!

توکن «Lust Coin» یک بازار بلاک چینی برای پیدا کردن شریک جنسی رایگان و ناشناس بود که تنها یک سال عمر کرد. دارندگان این توکن سهمی از یک جامعه فرضی و آزاد از قوانین را خریداری می‌کردند که در این جامعه خیالی افراد برای برقراری رابطه با جنس مخالف آزاد بودند!

توکن «ASTRCoin» یکی از خنده‌دار‌ترین توکن‌های موجود در بازار سرکایه گذاری بود که دارندگان این توکن در واقع بخشی از فضای 600 هزار سیارک شناسایی شده در کهکشان راه شیری را صاحب می‌شدند.

Wiki token هم یکی از پروژه‌های نابود شده رمزارزهاست که بر اساس آن قرار بود دارندگان این توکن بخشی از دانش مخفی درباره رمزارز‌ها را به دست بیاورند؛ این توکن اگرچه ظاهر موجه و آموزشی داشت، اما در ادامه نتوانست چیزی به دارندگان Wiki token عرضه کند.

اوج سرمایه‌گذاری‌ها در عرضه اولیه سکه در ژوين 2017 بود که به 200 میلیارد دلار در مجموع رسید، اما بعد از آن تب و تاب خرید توکن‌ها از بین رفت.

در ادامه حباب بازار توکن‌ها ترکید و روز به روز از قیمت آن‌ها کاسته شد به طوری که قیمت آن‌ها به صفر رسید و برخی از توکن‌ها برای همیشه از بین رفتند.

بعد از آنکه سازندگان توکن توانستند مقدار زیادی از این رمز ارز‌ها را به مردم عادی بفروشند، بازگشت سرمایه به سرمایه‌گذاران به 87- % رسید که نتیجه آن دود شدن سرمایه اکثریت قریب به اتفاق مردم عادی و ثروتمند شدن پدیدآورندگان توکن در دنیا بود.

هر معامله یک خریدار و یک فروشنده دارد که در معاملات رمزارز‌ها به ویژه توکن‌ها همواره یک طرف برنده و طرف دیگر بازنده خواهد بود. سازندگان توکن‌های بی ارزش در واقع موضوعات مضحک و غیر ضروری را با تبلیغات گسترده به مردم قالب می‌کنند.

گرایش مردم ایران به توکن ها و به صدا درآمدن زنگ خطر!

گرایش‌های چند ساله اخیر مردم ایران به توکن‌ها می‌تواند دوباره زنگ خطر جنون توکن‌ها را در ایران به صدا در بیاورد و تجربه 4 سال گذشته اروپا برای ایران رقم بخورد.

باید به خاطر داشت، رشد توکن‌های پر خطر با ایده‌های ضعیف با منفعت طلبی تولیدکنندگان آن‌ها به وجود می‌آیند، اما در نتیجه بی توجهی سرمایه گذاران به ایده‌های پشت توکن‌ها معامله شده و روز به روز قیمتشان بالاتر رفته و صاحبان آن‌ها به سود بیشتری دست پیدا می‌کنند./ منبع:سایت گرداب

داستان سقوط بیت کوین/ این بار چینی‌ها کار دست بیت کوین‌بازها دادند

داستان سقوط بیت کوین/ این بار چینی‌ها کار دست بیت کوین‌بازها دادند

حدود یک هفته‌ای است که شاهد عرضه و تشکیل صف فروش سنگین در بازار بیت کوین هستیم و امروز هم بیت کوین رقم زیر 39 هزار دلار را هم لمس کرد.

FarsNews.ir/
تويیتربازی با بیت کوین کار دست ایلان ماسک داد

تويیتربازی با بیت کوین کار دست ایلان ماسک داد

تويیتربازی‌های ایلان ماسک درباره ارزهای مجازی باعث شده که وی جایگاه ثروتمندترین فرد جهان را از دست بدهد.

FarsNews.ir/
چرا بیت کوین سقوط کرد؟

چرا بیت کوین سقوط کرد؟

ایلان ماسک دوباره با یک کلمه بازار ارز مجازی را بهم ریخت و باعث شد تا بیت کوین سقوط کند.

FarsNews.ir/

چرا امروز بیت کوین و ارزهای مجازی قرمز شدند؟

شرکت همیار ماینر، بهترین آموزگار و همیار در بازار بیت کوین

شرکت همیار ماینر، بهترین آموزگار و همیار در بازار بیت کوین

این شرکت همیار شما در اجاره ماینر و استخراج بیت کوین هم هست و پیشنهادهای ویژه‌ای را برای رساندن شما به سود در این حوزه در نظر گرفته است.

BourseNews.ir/
با بیت کوین، خودرو بخرید

با بیت کوین، خودرو بخرید

ایلان ماسک مدیر شرکت خودروسازی تسلا از استفاده بیت‌کوین برای خرید خودروهای گران قیمت این کمپانی خبر داد.

TejaratNews.com/
بیت کوین باز هم فتیله را پایین کشید

بیت کوین باز هم فتیله را پایین کشید

قیمت بیت کوین در معاملات یکی ـ دو روز گذشته بازار جهانی چند هزار دلار عقب‌نشینی کرد.

FarsNews.ir/

نوسان هزار دلاری بیت کوین در معاملات امروز

سقوط 9 هزار دلاری بیت کوین تنها در چند روز

بیت کوین 58 هزار دلاری شد

بیت کوین 58 هزار دلاری شد

برای سومین بار در یک هفته اخیر بیتکوین موفق به فتح کانال 58 هزار دلاری شد.

Bartarinha.ir/
ارز دیجیتال جای دلار را می‌گیرد؟/ چین به دنبال سلطه یوآن

ارز دیجیتال جای دلار را می‌گیرد؟/ چین به دنبال سلطه یوآن

ارزش جهانی دلار همچنان در حال نزول است و نرخ تورم این کشور به بیشترین حد 26 ماه اخیر خود رسیده. برخی معتقدند چنین شرایطی همزمان با گسترش ارزهای دیجیتال درجهان به احتمال پایان سلطه بین‌المللی دلار قوت ...

TejaratNews.com/
معامله مسکن و ویلا با بیت کوین/ تبعات خرید و فروش مسکن با ارزهای دیجیتال

معامله مسکن و ویلا با بیت کوین/ تبعات خرید و فروش مسکن با ارزهای د...

این روزها معامله ویلا یا خانه لاکچری با بیت کوین باب شده است. یک کارشناس بازار مسکن می‌گوید: ارزهای دیجیتال پول رسمی کشور نیست و معامله خانه با بیت کوین به لحاظ حقوقی امری غیرقانونی است.

TejaratNews.com/
این اخبار برای بازارهای امروز مهم هستند / 2 سیگنال برای بازار ارز دیجیتال

این اخبار برای بازارهای امروز مهم هستند / 2 سیگنال برای بازار ارز ...

بازار ارز روندی متفاوت از طلا و بورس را در پیش گرفته است. در روز سفر مهم نخست وزیر کره جنوبی به ایران، قیمت دلار کمی افزایش یافت اما قیمت طلا کمی ارزان شد و شاخص بورس نیز همچنان نزولی باقی ماند.

TejaratNews.com/
عرضه توکن سهام شرکت تسلا در صرافی بایننس

عرضه توکن سهام شرکت تسلا در صرافی بایننس

صرافی بایننس قصد دارد سهام شرکت‌های بزرگ جهان را به صورت توکن‌ به بازار خود اضافه کند. قرار است تسلا اولین شرکتی باشد که توکن سهام آن در بایننس عرضه می‌شود.

Bartarinha.ir/
بیت کوین رکورد زد / ارزش بیت کوین به بیش از 63 هزار دلار رسید

بیت کوین رکورد زد / ارزش بیت کوین به بیش از 63 هزار دلار رسید

اطلاعات کوین دسک نشان می‌دهد ارزش بیت کوین در روز سه شنبه بیش از 4 درصد افزایش یافته است. بزرگترین ارز مجازی دنیا از...

Borna.news/
تحویل یک میلیون و 286 هزار واحد مسکن مهر در دولت تدبیر و امید قیمت نفت به بالای 72 دلار رسید نقش موثر اوپک در دو رکود جهانی چرخه نفت افزایش صدور پروانه تاسیس و مجوز از ابتدای سال امکان مشاهده پرونده صادراتی در سامانه جامع تجارت فراهم شد سودسازی "کساوه" به 4420 ریال رسید شرایط دریافت وام مسکن ملی چیست؟ + اینفوگرافیک عقب‌نشینی محتاطانه قیمت دلار طبق منویات مقام معظم رهبری با سیاه نمایی‌ها مقابله می‌کنیم آغاز ثبت‌نام وام ودیعه مسکن، از ساعت 12 ظهر امروز افزایش سرمایه یک بانک | وزمین از شمولیت ماده 141 قانون تجارت خارج می‌شود؟ افزایش سرمایه 234 درصدی بانک دی معاملات بورس پس از انتخابات ریاست جمهوری به کدام سو می‌رود؟ نوکیا 110، 4G و 105، 4G معرفی شدند تمدید و آغاز بازارگردانی 2 شرکت بورسی قیمت خودرو پس از انتخابات کاهش می‌یابد خبر خوب برای سهامداران «شبندر» تحلیل بورس 26 خرداد / دخالت دولت شفافیت در بازار را بر هم می‌زند جزيیات پرداخت وام ودیعه مسکن و افزایش اجاره + جدول کیفیت خودروی شاهین فقط آماری نیست شاخص کل با افت 1190 واحدی مواجه است "قلرست" شکر را گران کرد "ساروم" ساختمان دفتر تهران را فروخت سرمایه گذاری خارجی 1,300,000 یورویی در "دروز" "تماوند" به بازار دوم فرابورس رفت تقسیم سود 1005 ریالی در مجمع "لخانه" دولت آینده و اعتماد از دست رفته سهامداران وضعیت قیمت مسکن بعد از انتخابات ممانعت از انحصار در بورس/ سرمایه‌گذاری مردم باید سود بدهد نه هزینه! نرخ رسمی 28 ارز کاهش یافت رانت حرف اول را در بورس نباید بزند! / اصلاح ایرادات بازارثانویه ارايه راه‌حل برای برون رفت از مشکلات بورس/ اهمیت شکل‌گیری "شورای ثبات" با اضلاع بورس، بیمه و بانک بازار اولیه اصالت دارد نه بازار ثانویه! / سوداگری که با غلبه بازارثانویه رواج گرفت آغاز عرضه اولیه ومدیر / ثبت سفارش تا کی ادامه دارد؟ شرایط جدید ثبت‌نام در طرح‌های پیش‌فروش خودرو اعلام شد افت 269 واحدی شاخص کل بورس قیمت ارز‌های دیجیتالی در 26 خرداد/ افت 0.4 درصدی قیمت بیت کوین پیش‌بینی قیمت مسکن بعد از انتخابات اولین خبر از عرضه اولیه ومدیر / ثبت سفارش کی آغاز می شود؟ اولین جزییات از شروع بورس امروز 26 خرداد افت 92 درصدی تولید خودرو / هشدار برای گرانی خودرو بازی سیاسی نامزدها در زمین بورس ریشه یابی ناهنجاری های عمده در بورس در دقایق ابتدایی بازار شاخص قرمزپوش است "چکارن" صورت مالی تلفیقی را منتشر کرد کارگران خوزستانی یکسال حقوق نگرفتند!/چالش‌های عجیب آب در اهواز این هم از گزارش فعالیت یک ماهه "سهرمز" بورس امروز چهارشنبه 26 خرداد 1400 | تابلو بورس تهران امروز چگونه بود؟ مجمع "سپهر" بازار برگزار می شود انتشار صورت‌های مالی میاندوره‌ای 9 ماهه صندوق سرمایه گذاری اوج ملت

در حال بارگیری...