الزام شماره‌گذاری خودرو و موتورسیکلت‌های نوشماره به دریافت مجوز از ستاد نوسازی

الزام شماره‌گذاری خودرو و موتورسیکلت‌های نوشماره به دریافت مجوز از ستاد نوسازی

پس از ابلاغ الزام ارايه گواهی اسقاط برای شماره‌گذاری خودروهای وارداتی...

به گزارش ایسنا، پس از آنکه ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده، ارايه گواهی اسقاط برای شماره‌گذاری خودروهای وارداتی (اعم از نو و کارکرده) را ضروری اعلام و تاکید کرد که تا زمان تصویب آیین‌نامه، در ازای شماره‌گذاری هر دو خودروی وارداتی بایستی گواهی اسقاط یک خودروی فرسوده ارايه شود، حال این سازمان تاکید کرده است که شماره‌گذاری خودروها و موتورسیکلت‌های نوشماره، بدون دریافت مجوز ستاد نوسازی ناوگان واسقاط خودروهای فرسوده ممنوع است.

طبق اعلام این سازمان، مهران سالاریه- ريیس سازمان نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده - ضمن اشاره به ماده 10 قانون ساماندهی صنعت خودرو و اصلاحیه این ماده، اظهار کرد: بر اساس این قانون یکی از ارکان شماره‌گذاری وسايط نقلیه تولیدی یا وارداتی نوشماره، دریافت مجوز از ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده است.

وی افزود: بر این اساس تمامی وسايط نقلیه نو شماره اعم از سبک، سنگین و موتورسیکلت برای دریافت مجوز شماره‌گذاری یا مشمول ارايه گواهی اسقاط یا پرداخت وجه به صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند.

سالاریه اظهار کرد: در این رابطه، مکاتبه‌ای با ريیس پلیس راهور فراجا صورت گرفته تا الزام دریافت مجوز ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده در فرآیند شماره‌گذاری خودروهای نوشماره لحاظ شده و هیچ خودرویی خارج از این فرآیند شماره‌گذاری نشود.

ريیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده در پایان تاکید کرد: تولیدکنندگان یا واردکنندگان انواع خودرو باید نسبت به ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در سامانه نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده به نشانی NNHK.ir اقدام و فرآیند مشخص شده را مطابق قانون برای دریافت مجوز شماره‌گذاری محصولات خود طی کنند.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد