با کاهش حقوق عوارضی، گمرک درآمد 35 همت را از دست داد

با کاهش حقوق عوارضی، گمرک درآمد 35 همت را از دست داد

ایلنا: رییس کل گمرک ایران اظهار داشت: برای تسریع انجام امور و تسهیل فرآیندگمرکی برای مردم، حقوق و عوارض گمرکی را کاهش دادیم به طوریکه از 4 درصد به یک درصد رساندیم و...

محمد رضوانی‌فر در مراسم افتتاح بندر خشک ریلی تهران با بیان اینکه براساس سند اولیه برنامه هفتم توسعه که تدوین شده، هدف آرمانی توسعه اقتصادی عدالت محور  در دستور کار و اجرا است، اظهار داشت: یکی از اصلی‌ترین موضوعات برنامه هفتم؛ توسعه و تسهیل و کاهش هزینه‌های فرایند حوزه‌های مرتبط با تجارت است.

وی ادامه داد: در ذیل این برنامه و هدف، مجموعه‌ بسته‌های سیاستی و حمایتی در نظر گرفته‌ایم که از جمله آن روان‌سازی و حمل یکسره کالا و استفاده از ظرفیت ماده 42 قانون امور گمرکی است که کالاها با حداقل زمان ترخیص شوند.

رییس کل گمرک کشور با بیان اینکه حجم علمیات با بالاترین سرعت در حال انجام است، گفت: برای تسریع انجام امور و تسهیل فرآیندگمرکی برای مردم، حقوق و عوارض گمرکی را کاهش دادیم به طوریکه از 4 درصد به یک درصد رساندیم و در این مدت درآمد از دسترفته از این محل بیش از 35 هزار میلیارد تومان بوده‌است.

وی افزود: اما مهمتر از از این موضوعات ایجاد زیرساخت‌ها است و باید ظرفیت ترانزیتی کشور در جاده‌ها و بنادر و شبکه ریلی راافزایش دهیم و گستردگی روابط ترانزیتی تجاری با کشورهای همسایه و بالفعل این ظرفیت به ایجاد زیرساخت‌ها نیاز دارد در کنار آنمی‌توان از ظرفیت ترانزیتی راین منطقه جغرافیایی(بندر خشک ریلی تهران) که در نزدیکی مراکز تجاری کشور است، استفاده کرد. همچین سرعت روند گمرکی را افزایش می‌دهیم و رویه‌های گمرکی در بندر خشک ریلی تهران آغاز خواهد شد.

معاون وزیر اقتصاد با اشاره افزایش سرعت تشریفات گمرکی گفت: تشریفات گمرکی مربوط به صادرات را به سه تا 4 ساعت انجام می‌دهیم.

سهم سرمایه‌گذاری از حجم اقتصاد ایران نصف شد +نمودار جزيیات 14 طرح راهبردی برای رهایی از خام‌فروشی نفت تجارت 2 میلیارد دلاری ایران و چین در 2 ماهه 2023 آماده ورود این خودروها در 1402 باشید ارزش دستمزدها در پایین‌ترین سطح تاریخ ایران پارلمان ترکیه با شراکت جامع اقتصادی با امارات موافقت کرد شرایط دریافت وام ازدواج در سال 1402 از راه‌اندازی لیست انتظار در مسیرهای پرتقاضا تا افزایش قیمت بلیت اتوبوس 6 خودرویی که امسال بازار را سوپرایز می‌کنند سوناتا جدید از راه رسید + تصاویر چالش های صنعت در 1401/ پیش شرط های رشد صنعتی در 1402 چیست؟ با حقوق 8میلیون تومانی نمی‌توان گوشت خرید! با حقوق 8 میلیون تومانی نمی‌توان گوشت خرید! متقاضیان دریافت وام ازدواج در 1402 بخوانند روند رو به کاهش رشد نقدینگی+جدول آغاز پذیره نویسی یازدهمین صندوق طلا، سه شنبه آینده در بورس انتقاد میرسلیم از سوخت ارزان/ دو دهه است برای کاهش ارزش پول ملی ایران برنامه ریختند سرمایه‌گذاری 200 میلیارد تومانی بیمه مرکزی در پلاسمای خون 3 میلیارد بدهید مزدا 3 صفر بگیرید! هشدار همتی به دولت ريیسی 6 خودرویی که امسال بازار خودرو را سوپرایز می کنند تجارت 2 میلیارد دلاری ایران و چین در 2 ماهه 2023 2 راهکار برای تشخیص کالای قاچاق و تقلبی قیمت جدید طلا اعلام شد (11 فروردین 1402) دو پیش شرط مهم برای رونق اقتصادی در 1402 جزيیات رشد تولید محصولات معدنی/ شیشه جام و کنسانتره در صدر تردد از محور کرج – چالوس و آزادراه تهران – شمال ممنوع است فعالان اقتصادی به آینده امیدوار شدند/ رشد سرمایه گذاری در بخش مولد جزيیات مصوبات شورای عالی اشتغال/ اختصاص 100 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال در سال جاری هشدار مهم همتی به دولت درباره تورم و نرخ ارز حق مسکن کارگران از چه زمانی پرداخت می شود؟ جزيیات دقیق از حقوق بازنشستگان در سال جدید جزییات ارزش معاملاتی املاک مناطق 22 گانه شهر تهران/ کدام منطقه پایتخت بیشترین رشد را داشت؟ حق مسکن 900 هزار تومانی کارگران از چه زمانی پرداخت می شود؟ جزيیات جدید از افزایش حقوق بازنشستگان در 1402 فوری / این گروه سهام عدالت 10 میلیونی می گیرند انفجار در بازار قیمت دلار | قیمت دلار امروز چند؟ سند اصلاحی توسعه بخش تعاون ابلاغ شد معرفی ایرلاین گرانفروش به تعزیرات تعیین شرایط افزایش سقف واردات/ نحوه رتبه‌بندی اعتباری اعلام شد ایرلاین گرانفروش به تعزیرات معرفی شد متقاضیان وام های کوچک، قربانی نقص سیستم اعتبارسنجی کشور جزيیات دقیق از حقوق بازنشستگان در سال جدید / حقوق مستمری بگیران در چه تاریخی واریز می شود؟ احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های استان تهران بخشنامه دستمزد 1402 کارگران ابلاغ شد هشدار جدی به ایرلاین‌های گرانفروش خبر خوش دولت برای سهام عدالتی ها | واریز سود سهام عدالت 10 میلیونی برای این سهامداران این هواپیما 4 ساعته از اسپانیا به استرالیا می‌رسد! پر شدگی سد های کشور به 54 درصد رسید جزيیات دقیق از حقوق بازنشستگان در سال جدید / حقوق مستمری بگیران در چه تاریخی واریز می شود؟