قطعی گاز صنایع شروع شد/ سیمان دوباره گران می‌شود؟

قطعی گاز صنایع شروع شد/ سیمان دوباره گران می‌شود؟

برق چند واحد تولید سیمان قطع شده و این واحدهای تولیدی مجبور به استفاده از مازوت هستند. دبیر انجمن صنفی کارفرمایان سیمان می‌گوید: تنها به اندازه 15 روز مازوت برای مصرف دارند. آیا قیمت سیمان امسال هم مانند سال گذشته افزایش می‌یابد؟

به گزارش تجارت‌نیوز، با رسیدن فصل سرمایه و افزایش مصرف گاز خانگی، گاز برخی از واحدهای تولید سیمان در شمال و شمال ‌شرق کشور قطع شده است. حالا کارخانه‌های تولید سیمان مجبور به استفاده از سوخت مازوت هستند.

عبدالرضا شیخان، دبیر انجمن صنفی کارفرمایان سیمان در همین باره به تجارت‌نیوز می‌گوید: استفاده از مازوت تفاوت قیمت تولید و عرضه ما را زیاد می‌کند. به همین دلیل با ادامه قطع گاز، قیمت سیمان گران می‌شود.

اوجی، وزیر نفت پیش از شروع پاییز از روزانه 200 میلیون متر مکعب کسری گاز در زمستان خبر داده بود. پس از آن هم سخنگوی صنعت برق پیش از شروع زمستان اعلام کرد که احتمالا به دلیل کمبود گاز مجبور به سوزاندن مازوت در نیروگاه‌ها شویم.

مازوت سیمان را گران می‌کند؟

آن‌گونه که به نظر می‌رسد، سوزاندن مازوت گزینه جایگزین دولت برای صنایع بود. جایگزینی که بسیار گران بود و آلاینده‌های هوا را افزایش می‌داد.

سال پیش، با قطع گاز صنایع و توقف خط تولید سیمان، تقاضا چند روزی از عرضه پیشی گرفت و در نتیجه، قیمت سیمان گران شد. بعد از آن صنایع مجبور شدند برای تامین سوخت خود دست به سوزاندن مازوت بزنند.

در حالی که به نظر می‌رسد سوزاندن مازوت تنها آلترناتیو دولت برای تامین سوخت است، علی کلاهی، رییس کمیسیون صنایع اتاق ایران در توییتی هشدار داد: تنها 10 روز ذخیره مازوت در نیروگاه‌ها داریم.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان سیمان، توضیح می‌دهد: پیش‌بینی شده که احتمالا از اواخر آبان نتوانند به برخی از واحدهای تولید گاز دهند به همین دلیل هم اندازه 15 روز مازوت بین واحدهای تولید سیمان توزیع کرده‌اند.

سوزاندن مازوت به جای گاز، هزینه‌های تولید را بالا می‌برد. شیخان با تایید این مساله می‌گوید: خوشبختانه ما به تازگی از سیستم قیمت‌گذاری دستوری خارج شده‌ایم و قیمت ما در بورس مشخص می شود. با جایگزین شدن مازوت به جای گاز هم به زودی تغییر قیمت اعمال می‌شود.

مطالعه بیشتر: قطع برق زمستانه هم کلید خورد/ امسال حتی مازوت هم برای سوزاندن نداریم؟
نحوه خرید سیمان از بورس کالای ایران

نحوه خرید سیمان از بورس کالای ایران

برای خرید سیمان از بورس کالا می‌توانید به عنوان شخص حقیقی یا حقوقی اقدام کنید. اما دریافت کد معاملاتی بورس کالا برای افراد حقیقی و حقوقی، شامل مراحلی مجزا می‌شود و...

EghtesadOnline.com/
دولت از جان فولاد و سیمان چه می خواهد؟ / مصالح ساختمانی در معرض خطر قیمت گذاری دستوری

دولت از جان فولاد و سیمان چه می خواهد؟ / مصالح ساختمانی در معرض خط...

الگوی قیمت گذاری دستوری، بحث جدیدی برای سهامداران و فعالان بازار سرمایه ایران نیست چرا که اقتصاد ایران به طور کلی تحت تاثیر این مدل بوده و خصوصا در شرایط پرفشار...

EghtesadOnline.com/
سهامداران حتما بخوانند / قیمت سیمان و فولاد در معرض قیمت گذاری دستوری / دو وزیر در پی تثبیت بازار هستند

سهامداران حتما بخوانند / قیمت سیمان و فولاد در معرض قیمت گذاری دست...

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد.

EghtesadOnline.com/
آیا سیمان آبیک می‌تواند نیاز مشتریان پاسخ دهد

آیا سیمان آبیک می‌تواند نیاز مشتریان پاسخ دهد

سیمان آبیک مجددا با بارگیری «سیمان تیپ 2» گام به معاملات بورس‌کالا گذاشت و بیش از 26,4 میلیارد تومان درآمد کسب کند.

BourseNews.ir/
آیا تمرکز سیمان تهران باید تنها به فروش «تیپ 2» باشد

آیا تمرکز سیمان تهران باید تنها به فروش «تیپ 2» باشد

سیمان تهران در این هفته بیشتر سبدکالایی عرضه شده خود در بورس کالا را به فروش رساند و تنها 2 هزار و 800 تن از سیمان‌های این هفته را به انبار‌های

BourseNews.ir/
50 کارخانه سیمان تعطیل شد

50 کارخانه سیمان تعطیل شد

یکی از فعالان صنعت سیمان گفت: اکنون 76 کارخانه سیمان در کشور داریم که در استان‌های گرمسیر مشکلی از نظر تولید وجود ندارد چرا که گاز آنها قطع نشده است اما در استان‌های سردسیر مشکل تولید سیمان ایجاد شده ...

TejaratNews.com/
بخش خانگی مقصر کمبود گاز است؟

بخش خانگی مقصر کمبود گاز است؟

ایران دومین دارنده گاز است که هر زمستان با مشکل کمبود گاز مواجه می‌شود. مسيولان ادعا دارند دلیل این امر، مصرف زیاد بخش خانگی است اما آیا واقعا بخش خانگی مثصر کمبود گاز در ایران است؟

TejaratNews.com/
ورود سیمان به بورس، آغازگر حذف قیمت‌گذاری دستوری در صنایع

ورود سیمان به بورس، آغازگر حذف قیمت‌گذاری دستوری در صنایع

بورستهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه گفت: با ورود سیمان به بورس کالا و پذیرش اکثر شرکت‌های سیمانی در بورس، دولت گامی بزرگ در جهت احیای صنعت سیمان کشور برداشت که این رویه، آغازگر حذف قیمت‌گذاری دس...

Irna.ir/
اهدا سیمان رایگان برای بازسازی منازل خسارت‌دیده زلزله اخیر هرمزگان

اهدا سیمان رایگان برای بازسازی منازل خسارت‌دیده زلزله اخیر هرمزگان

­ريیس بنیاد مستضعفان در تماس تلفنی با استاندار هرمزگان از تامین سیمان رایگان برای بازسازی منازل خسارت دیده زلزله اخیر هرمزگان خبرداد.

TejaratNews.com/
خرید آنلاین سیمان در بورس کالا رونق گرفت

خرید آنلاین سیمان در بورس کالا رونق گرفت

معاملات گواهی سپرده سیمان امروز به دنبال استقبال خریداران خرد با افزایش مواجه شد.

YJC.news/
پیام مهم برای سازندگان مسکن / افزایش قیمت سیمان، مسکن را گران می‌کند؟

پیام مهم برای سازندگان مسکن / افزایش قیمت سیمان، مسکن را گران می‌ک...

با فرا رسیدن زمستان و قطع مجدد کارخانه‌های تولید سیمان، انبوه‌سازان نگران وضعیت بازار سیمان هستند. فرشید پورحاجت، دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان کشور از کمبود سیمان در زمستان ابراز نگرانی می‌کند.

TejaratNews.com/
سیمان؛ تجربه موفق بورس کالا

سیمان؛ تجربه موفق بورس کالا

ساماندهی بازار سیمان در دولت سیزدهم از طریق اصلاحات زیرساختی و عرضه در بورس کالا که منجر به حذف دلالان و تعادل بازار شد، نمونه موفقی از مدیریت بازارها به روش...

EghtesadOnline.com/
قطع گاز شرکت‌ های سیمانی از این هفته / احتمال ایجاد التهاب در بازار سیمان وجود دارد

قطع گاز شرکت‌ های سیمانی از این هفته / احتمال ایجاد التهاب در بازا...

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: گاز برخی از شرکت‌های سیمانی، از 25 آبان ماه قطع خواهد شد.

EghtesadOnline.com/
قطع گاز چند تولیدی سیمان در مناطق شمالی

قطع گاز چند تولیدی سیمان در مناطق شمالی

افزایش مصرف گاز در برخی از مناطق کشور موجب شد تا، گاز چند واحد سیمانی در مناطق شمالی و شمال شرقی کشور قطع شود.

TejaratNews.com/
اتحادیه مرغداران: ارزانی در راه است قیمت جدید واحدهای جهش مسکن/ خرید مسکن دولتی صرفه اقتصادی دارد؟ چند و چون مزایده 4 ناشر عرضه‌های اولیه جذاب در راه هستند ناشران بورسی در مسیر افزایش سرمایه فعالیت تجاری در مرزمیلک از سرگرفته شد روزگاری که مسيولان برای مردم درست کردند! ورود بزرگترین کلاهبردار کشور از مسکو به تهران پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس احتمال ریزش شاخص کل تا 1 میلیون و 310 هزار واحد/ دو دیدگاه برای سرمایه‌گذاری حرکت خلاف جهت قیمت سکه و طلا /دلار پیشروی کرد جزيیات دستگیری کلاهبردار 12هزار میلیارد تومانی پرداخت وام 10 میلیون تومانی به سرپرستان مبتلا به کرونا رشد قیمت یورو و دلار در صرافی‌های بانکی خبر‌های جدید خودرویی از زبان ريیس سازمان بورس پیام پنهان بودجه درباره مذاکرات هسته‌ای/ دولت به لغو تحریم‌ها خوش‌بین است؟ قیمت سکه در بازار امروز جزيیات تخصیص و پرداخت حقوق با روش جدید تازه‌ترین قیمت گوشت در میادین میوه و تره‌بار ادامه سودآوری شرکت‌های بورسی تا پایان سال عرضه اولیه‌های جذاب زیادی در راه‌ است قیمت احتمالی نفت و دلار در بودجه 1401 کاهش 7 دلاری قیمت طلا/تورم آمریکا فعلا ادامه دارد "همکاران سیستم" در تدارک ورود به بازار لوازم خانگی و خرده فروشی آخرین وضعیت قیمتی کالا‌های اساسی در بازار تصمیمات جدید برای حذف قیمت‌گذاری خودرو فروش ویژه خودروهای جدید بهمن در هفته آینده کاهش قیمت طلا به دنبال واکنش بانک مرکزی آمریکا روند سودآوری شرکت‌های تحت پوشش بورس تا پایان سال ادامه دارد وام 10میلیونی برای سرپرستان خانوار مبتلا به کرونا ارزش سهام عدالت 2 درصد کاهش یافت ارزش سبد سهام عدالت آب رفت/ سهام عدالت 532 هزار تومانی چند شد؟ با 17میلیون تومان چه خودرویی می‌توان خرید؟ خبرهای خوب بورسی؛ از حذف قیمت‌گذاری دستوری تا عرضه اولیه‌های جذاب ‌ بازار ارز محتاط شد / ریزش قیمت دلار جدی است؟ تجارت در مرز ایران و افغانستان عادی شد پیش‌بینی قیمت حبوبات در جهان / حبوبات گران می‌شود؟ سامانه بازرگام چیست و چگونه کار می‌کند؟/ عرضه مرغ و برنج 20 هزار تومانی! طرح ویژه فروش 2 خودرو فردا موتور افت بیش از 3 درصدی شاخص کل/ ریزش‌های متوالی بورس به پایان می‌رسد؟ قیمت دلار در صرافی‌های بانکی تهران، بیست و نهمین شهر گران دنیا شد! یارانه معیشتی آذرماه واریز شد نرخ ارز صرافی ملی امروز پنجشنبه 11 آذرماه انتشار صورت مالی میاندوره ای "مادیرا" توقف پذیرش محموله تجاری در مرز میلک "ساراب" صورت مالی تلفیقی 6 ماهه منتشر کرد "قنیشا" صورت مالی 12 ماهه حسابرسی شده منتشر کرد شرایط ثبت‌نام در مسکن دولتی آسان شد نرخ رسمی 29 ارز افزایش یافت