طلای خود را کجا و چگونه بفروشید ؟ / از سایت ها و طلافرشان محلی تا دوست و همکار

طلای خود را کجا و چگونه بفروشید ؟ / از سایت ها و طلافرشان محلی تا دوست و همکار

بازار مالیگسترش نیوز نوشت : محمدولی ريیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت : بانک مرکزی باید توجه داشته باشد که یک کیلو طلا امروز حدود 400 تا 500 میلیارد تومان شده است. جا به جایی این رقم خیلی سخت است. نباید صنف طلا را همانند سایر اصناف ببینیم. باید شرایط و مسيولیت‌های مجزا برای صنف طلا ایجاد کنند تا طلافروش به راحتی پول جا به جا کند. امیدواریم بانک مرکزی کمک کند و این مشکلات برطرف شود.

طلا برای ایرانی‌ها سرمایه قابل اعتمادی است و در شرایط شادی و غم این سرمایه قابل استفاده است. خیلی از مردم طلا ذخیره می‌کنند تا در آینده خانه‌ای بزرگ‌تر بخرند. حتی طلا را به چشم دارایی برای روز مبادا می‌بینند. این دارایی باید قابلیت نقد شوندگی خوبی داشته باشد. در ایران دادوستد طلا روند مرسومی است و در بازار طلافروشان خیلی از کاسبان خریدار طلا شما هستند. به تازگی مردم گلایه‌ای از طلافروشان مطرح کرده‌اند که جویای این موضوع از اتحادیه طلا و جواهر تهران شدیم.

گزارش‌های مردمی حکایت از این دارد که در زمان فروش طلا پول به صورت یک جا پرداخت نمی‌شود. خیلی از طلافروشی‌های بزرگ هم ممکن هم‌زمان خریدار و فروشنده طلا در مغازه خود داشته باشند. در این شرایط از خریداری می‌خواهند، پول طلا را به حساب مشتری بریزد که فروشنده طلا است. این روند داد و ستد در بازار را برای مردم مبهم و سخت کرده است. همچنین در خصوص فرار مالیاتی نیز گمانه‌زنی‌هایی شده است.

پیرامون این موضوع آیت محمدولی؛ ريیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفتگو با گسترش نیوز گفت: در 6 ماهه اخیر داد و ستد جواهر آن گونه که باید باشد، در بازار رونق نداشته است.در شرایطی جواهر فروش طلایی را از فروشنده خریداری می‌کند اما در آن لحظه پول ندارد. نباید انتظار داشته باشیم که صندوق جواهر فروشان همیشه مملوء از پول باشد. اگر فروشنده آشنا باشد، طلا فروش می‌گوید باید چند روزی صبر کنید تا خرید و فروشی انجام دهم. اگر فروشنده را بشناسد، معامله با چک انجام می‌شود. البته نمی‌خواهم منکر شوم که این اتفاق صد در صد نمی‌افتد. ممکن در این میان کسانی در بین جواهرفروشان اذیت‌هایی برای فروشنده‌های طلا داشته باشند اما عموما همیشه به این شکل نیست. مرسوم است که مقداری از هزینه خرید طلا را پرداخت می‌شود، مابقی مبلغ را در چند روز بعد پرداخت می‌کند اما این به معنای اذیت مشتری یا فرار مالیاتی نیست.

چند محل برای فروش طلا

با ظهور فناوری‌های جدید به تازگی امکان فروش طلا در سایت‌های اینترنتی نیز فراهم شده است. سایت‌هایی مثل دیوار، شیپور و ... به مرکزی برای خرید و فروش تبدیل شده‌اند. البته این روش برای فروش طلا خیلی ایمن نیست. فروش طلا به همکار و آشنایان به یک شرط سودآور است. به شرط آنکه خریداری دست به نقد در بین آشنایان و همکاران داشته باشید. فروش قسطی و تسویه خرد خرد به سود شما نخواهد بود. فروختن طلا به طلافروشان محلی خوب است اما اصلا مقرون به صرفه نیست. کوتاهی مسیر و اعتماد به طلا فروش نکته مثبت است اما بیشتر طلا فروشان محلی قیمت کمی روی گوشی شما می‌گذارند.

طلافروشان درگیر قوانین سخت انتقال پول

محمدولی ضمن اشاره به شرایط قانونی کشور و مشکلات پرداخت اظهار کرد: در این روزها پول به سختی جا بجا می‌شود. برای جا به جایی پول سقفی را بانک مرکزی مشخص کرده است. امیدواریم این مشکلات به زودی حل شود. گلایه از فرار مالیاتی می‌شود اما باید به این موضوع نیز اشاره کرد که همکاران ما در حال حاضر مشغول پرداخت مالیات سال 1400 هستند. ای کاش شرایطی ایجاد شود که اگر طلا فروش داد و ستد بالایی داشت؛ در همان روز مالیات خود را پرداخت می‌کرد. در این شرایط سازمان امور مالیاتی نیز معطل پرداخت نمی‌ماند.

وی افزود: انتقال پول بین فروشنده و خریدار از طریق کارت ممکن 24 ساعت زمان ببرد. به دلیل روند طولانی پرداخت پول فروش خریدار گزینه‌های دیگری را جایگزین می‌کند و این روند به معنای فرار مالیاتی نیست.

پیشنهاد صنف طلا برای دریافت مالیات لحظه‌ای

ريیس اتحادیه طلا و جواهر تهران خاطرنشان کرد: نشستی با سازمان امور مالی داشته‌ایم، در این نشست پیشنهاد دریافت لحظه‌ای مالیات از طلافروشان را ارايه کردیم. این روند در کشورهای اروپایی نیز اجرا شده است. فعال صنفی در لحظه صدور فاکتور، به صورت آنلاین مالیات خود را به سازمان امور مالیاتی پرداخت می‌کند. اصناف متعدد از جمله صنف طلا آمادگی پرداخت لحظه‌ای مالیات را دارد.

محمدولی در پایان گفت: بانک مرکزی باید توجه داشته باشد که یک کیلو طلا امروز حدود 400 تا 500 میلیارد تومان شده است. جا به جایی این رقم خیلی سخت است. نباید صنف طلا را همانند سایر اصناف ببینیم. باید شرایط و مسيولیت‌های مجزا برای صنف طلا ایجاد کنند تا طلا فروش به راحتی پول جا به جا کند. امیدواریم بانک مرکزی کمک کند و این مشکلات برطرف شود.

21220

قیمت سکه و طلا امروز 29 تیر 1401

قیمت سکه و طلا امروز 29 تیر 1401

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (پنجشنبه) در بازار آزاد تهران به 14 میلیون و 835 هزار تومان رسید.

Borna.news/
سکه و طلا در بازار چند؟

سکه و طلا در بازار چند؟

طبق تحلیل دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران، باتوجه به نوسانات هرچند محدود اونس جهانی طلا و ثبات نرخ ارز در...

Bartarinha.ir/

ریزش قیمت‌ها در بازار سکه و طلا

قیمت سکه و طلا امروز 29 تیر 1401

قیمت سکه و طلا امروز 29 تیر 1401

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (چهار‌شنبه) در بازار آزاد تهران به 14 میلیون و 896 هزار تومان رسید.

Borna.news/
قیمت طلا، سکه و ارز 1401.04.13/ سکه و طلا در آستانه...

قیمت طلا، سکه و ارز 1401.04.13/ سکه و طلا در آستانه...

بازرگانیقیمت طلا و سکه امروز در بازار تهران همچنان در مسیر کاهشی حرکت می‌کند.

KhabarOnline.ir/
قیمت سکه و طلا باز هم کاهش یافت

قیمت سکه و طلا باز هم کاهش یافت

طبق تحلیل دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران، به دنبال کاهش...

Isna.ir/
قیمت سکه و طلا امروز 1مرداد 1401

قیمت سکه و طلا امروز 1مرداد 1401

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (شنبه) در بازار آزاد تهران به 14 میلیون و959 هزار تومان رسید.

Borna.news/

قیمت سکه و طلا امروز 23 مرداد1401/ قیمت سکه ریزش کرد

تغییرات حداقلی در بازار سکه و طلا

تغییرات حداقلی در بازار سکه و طلا

هر چند که طی یک هفته اخیر اونس جهانی طلا هشت دلار کاهش یافت و نوسانات نرخ ارز نیز محدود بود، اما تغییرات حداقلی در بازار سکه و طلا حاکم بود که موجب شد حباب سکه نسبت به هفته گذشته بزرگتر شود.

Isna.ir/
80 درصد کالاها برای صادرات مشکل دارند/ خبر خوش به صادرکنندگان ثبت تقاضای 68 هزار مگاوات در روز‌های پایانی زمان اوج مصرف جزيیات وام 50 میلیون تومانی خبرنگاران/ اختصاص وام لوازم خانگی به زوج‌های تازه رفع ممنوعیت صادرات محصولات طیور به عراق پس از 6 سال سود سنواتی 6.5 میلیون سهامدار واریز شد پیش بینی بورس دوشنبه 24 مرداد 1401 | برجام ورق بورس را برمیگرداند مجمع کروی 1401 | برنامه شرکت برای افزایش سرمایه چیست؟ برنامه ریشه کنی 5 بیماری مشترک انسان و دام اجرا می شود رستوران‌های معمولی، لاکچری شدند/ فلافل هم دست نیافتنی شد! ده خبر مهم برای بورس فردا دوشنبه 24 مرداد | خبری مهم برای خریداران خودرو از بورس کالا سود سنواتی 6.5 میلیون سهامدار واریز شد اعطای 200 متر زمین و وام به مردم برای ساخت مسکن پرداخت 2500 میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی پرفروش‌ترین موبایل‌های بازار چند؟ حباب برنج ایرانی ترکید/ کاهش 15 تا 25 هزار تومانی قیمت برنج فروش ماشین آلات خطوط تولید و صنعتی در مزایده مردادماه پیش بینی قیمت ارز سولانا | وقت خرید سولانا است؟ اخبار مهم کدال یکشنبه 23 مرداد 1401 | خبری مهم برای بورس تهران علل افزایش تورم/ حکمرانی اقتصادی برای کنترل تورم و دستیابی به رشد شکست پروژه آلمان برای جایگزین کردن گاز روسیه با گاز قطر هشدار امداد خودرو سایپا به متقاضیان خدمات امدادی سخنگوی دولت: وضعیت اقتصادی کشور در مسیر اصلاح قرار گرفته است قیمت فیله مرغ به 100 هزار تومان رسید/ افزایش قیمت سینه مرغ + جدول قیمت ببینید | اظهارنظر جنجال‌ساز محمدرضا پهلوی: سیستان ارزش اقتصادی ندارد! پیش بینی قیمت سکه | هشدار به خریداران سکه انتقاد از نحوه توزیع وام ضروری بازنشستگی واردات نفت اتحادیه اروپا از روسیه افزایش یافت روزانه 2 هزار کامیون نفت نیجریه به سرقت می‌رود وام فوری 200 میلیون تومانی بدون ضامن | شرایط دریافت وام فوری با سود کم برای همه رشد 15 درصدی سود خالص "کچاد" طی 3 ماه نخست برای حضور در اربعین در "سماح" ثبت نام کنید انتقاد از نحوه توزیع وام ضروری بازنشستگی/ حرف حساب منتقدان چیست؟ اقتصاد ایران نیازمند بازتعریف اولویت‌هاست خروج سرمایه از کشور به دلیل نبود روند واحد درصدور مجوز ایجاد کسب و کار لیست قیمت خودرو امروز در بازار | ثبات قیمت خودرو امروز در بازار حباب قیمت برنج ایرانی ترکید مشکل آب چهار محال و بختیاری تا فردا برطرف می‌شود شاخص هم‌وزن افت کمتری به نسب شاخص کل ثبت کرد جراحی اقتصادی منجر به قطع عضو نشود! معاون هماهنگی شرکت ملی صنایع مس ایران منصوب شد قیمت این پنیر، 215 هزار تومان ناقابل! همه خودروهای وارداتی و داخلی در بورس کالا عرضه شوند شرایط تجمیع کارت‌های بانکی/ بانک مرکزی موافق تجمیع کارت‌هاست؟ خبرهای جدید از پرداخت سود سهام عدالت تامین خودروهای جایگزین سمند و تیبا با واردات خوردن صبحانه هم لاکچری شد/ قیمت این پنیر 215 هزار تومان ناقابل! خبرهای جدید از پرداخت سود سهام عدالت | سجامی شدن این افراد رایگان شد منطقی‌تر شدن قیمت‌گذاری عرضه‌های اولیه با تربیت کارشناسان ارزش‌گذاری بلومبرگ: کمبود سس گوجه‌فرنگی و کچاپ در آمریکا به دلیل خشکسالی و هزینه بالای سوخت 3 فاکتور مهم برای رشد بورس/ بانکی‌ها از مدار حقیقی‌ها خارج شدند