لوازم خانگی در راه بازار سرمایه

لوازم خانگی در راه بازار سرمایه

در حال حاضر 70 درصد بازار لوازم خانگی کشور در اختیار تولیدات ایرانی است که با رشد کمیت و کیفیت محصولات این صنعت در سال‌های آینده شاهد ورود آنها در بازار سرمایه...

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از سنا، دبیرکل انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی ایران با بیان مطلب فوق، گفت: حدود 500 تولیدکننده لوازم خانگی در کشور وجود دارد که کمتر از 20 تولیدکننده بورسی هستند. امیدواریم با حمایت‌ دولت سیزدهم شاهد ارتقاء کمی و کیفی تولیدات لوازم خانگی بوده و با تبدیل آن به برند ملی و بین المللی این صنعت به شکل جدی وارد بازار سرمایه شود تا ضمن ایجاد شفافیت در این صنعت، نقدینگی به سمت تولید و اشتغال هدایت شود.

سیدحسین حسینی شاهرودی با بیان اینکه سیاست‌های متضاد و نگاه کوتاه مدت در دولت‌های گذشته باعث شد فرصت جدی برای ورود شرکت‌های تولیدکننده لوازم خانگی به بازار سرمایه فراهم نشوند، اظهار کرد: با توجه به نبود چشم انداز، برنامه عملیاتی و استراتژیک بلند مدت در صنایع لوازم خانگی، تعداد اندکی از شرکت‌های تولید کننده به بازار سرمایه وارد شدند.

وی ادامه داد: طی 20 سال گذشته با ورود برندهای خارجی به ویژه کره‌ای، بیش از 70 درصد بازار در انحصار و اختیار شرکت‌های تولیدکننده خارجی بود به طوری که تولیدکنندگان داخلی رغبتی برای رقابت و سرمایه‌گذاری در این حوزه با تولیدکننده خارجی نداشتند.

حسینی شاهرودی توضیح داد: از سال 97 که کشور مجددا درگیر تحریم‌های ظالمانه شد، تعداد زیادی از برندها به خصوص کره‌ای‌ها پای خود را از ایران بیرون کشیده و کشور را با چالش جدی کمبود تولید مواجه کردند.

به گفته دبیرکل انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی ایران؛ سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان لوازم خانگی طی سه سال اخیر تمام تلاش خود را برای تولید با کیفیت به کار گرفته و از تمام ظرفیت‌های خود برای تولید بیشتر استفاده کردند.

حسینی شاهرودی تصریح کرد: طی این مدت، تولیدکنندگان لوازم خانگی موفق شدند تولید را به بیش از دو برابر برسانند به طوری که از حدود 8 میلیون قطعه در سال به 16 میلیون و 500 هزار قطعه در سال رسیدند که عدد بالایی است و اشتغالی بالغ بر 3 برابر اشتغال سال 96 را در حوزه لوازم خانگی رقم زدند.

این فعال بخش خصوصی اظهار کرد: طی این مدت، بخش خصوصی خود را بالا کشیده و در حال حاضر به جایگاهی رسیده که می‌تواند اعلام کند تا اوایل سال آینده صددرصد نیاز کشور در زمینه لوازم خانگی را برطرف کند.

وی بیان کرد: در حال حاضر بسیاری از برندهای کشور قابل رقابت با رقبای خارجی از جمله برندهای چینی و کره‌ای هستند اما متاسفانه هنوز این حوزه نتوانسته از منافع ورود به بازار سرمایه از جمله معافیت‌های مالیاتی و تامین مالی بهره‌مند شود.  

این فعال حوزه لوازم خانگی تصریح کرد: در حال حاضر مقدمات ورود به بازار سرمایه برای چند برند دیگر فراهم شده که به طور قطع با ورود آنها به بازار سرمایه, شاهد رونق این صنعت خواهیم بود.

وی در ادامه افزود: تولیدکنندگان طی سه سال اخیر ضمن به حداکثر رساندن تولیدات و ارتقای کیفیت، تکنولوژی جدیدی را در این حوزه ایجاد کردند.

دبیرکل انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی ایران ادامه داد: این روزها اجناس ایرانی که توسط تولیدکنندگان برند کشور تولید می‌شود نسبت به تولیدات گذشته متفاوت شده به طوری که امکاناتی چون خدمات پس ازفروش، گارانتی 5 ساله، کیفیت بالا و دیگر امکانات برندهای خارجی در این محصولات نیز وجود دارد.

حسینی شاهرودی تاکید کرد: اگر از ورود قاچاق لوازم خانگی جلوگیری شود به طور قطع تولیدکنندگان صددرصد نیاز داخلی را برطرف خواهد کرد. اما چناچه می‌خواهیم دربازار جهانی حضور پررنگی داشته باشیم بایدارتقای کیفیت تولیدات را جدی‌تر دنبال کرد در غیر این صورت به هدف نخواهیم رسید.

وی در ادامه توضیح داد: دو روز پیش جلسه‌ای با وزیر صنعت، معدن و تجارت، انجمن‌ها و تولیدکنندگان لوازم خانگی برگزار شد که در این جلسه، وزیر صنعت، معدن و تجارت و بخش خصوصی قول دادند سال آینده نه تنها کیفیت تولید داخل را بالا ببرند بلکه  معادل 50 درصد از واردات, باید صادرات باشد و سال 1402 این رقم به 100 درصد و سال 1404 به 200 درصد برسد.

دبیرکل انجمن  تولیدکنندگان لوازم خانگی افزود: نگاه وزارت بر صنایع لوازم خانگی نگاه به قله‌ است به این صورت که اگر خواهان کیفیت بالا در تولیدات هستیم باید صادرات را مدنظر قرار دهیم. خوشبختانه رقابت بین تولیدکنندگان داخلی بسیار است و هیچ گونه انحصاری وجود ندارد.

وی در پایان گفتگو در پاسخ به این پرسش که پس از حکم رهبری مبنی بر ممنوع بودن واردات لوازم خانگی از کره، انبارها مملو از لوازم خانگی است و فروشی وجود ندارد تا قیمت‌ها افزایش یابد، گفت: هر کالایی کد شناسایی دارد که وزارت صنعت آن را رصد و نظارت می‌کند و این موضوع شایعه‌ای بیش نیست.

local_offerبرچسب‌ها:
در لوازم خانگی داخلی به هیچ وجه افزایش قیمت نداریم

در لوازم خانگی داخلی به هیچ وجه افزایش قیمت نداریم

ريیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: در لوازم خانگی تولید داخل به هیچ وجه افزایش قیمت نداریم و کالاها با قیمت ثابت عرضه می‌شود، اما قیمت کالاهای قاچاق افزایش یافته که مقرر شده برخورد با ...

TejaratNews.com/
تولید لوازم خانگی نباید به سرنوشت خودروی داخلی دچار شود

تولید لوازم خانگی نباید به سرنوشت خودروی داخلی دچار شود

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: نباید هیچ کدام از صنایع ما تبدیل به صنایع گلخانه‌ای بشوند، نتیجه نگاه گلخانه‌ای به صنعت می‌شود آنچه که بر سر خودروسازی داخلی رخ داده است.

TejaratNews.com/
لوازم خانگی تقلبی با نشان برند‌های مشهور!

لوازم خانگی تقلبی با نشان برند‌های مشهور!

ممنوعیت واردات لوازم خانگی و ناتوانی تولید‌کنندگان داخلی در تامین نیاز بازار‌‌ به کالاهای با‌کیفیت و قیمت مناسب، موجب شده‌ لوازم خانگی تولید داخل، به لحاظ قیمت و کیفیت، قافیه رقابت با محصولات قاچاق را...

Bartarinha.ir/
لوازم خانگی قاچاق هم گارانتی 10 ساله دارند!

لوازم خانگی قاچاق هم گارانتی 10 ساله دارند!

مسيولان نسبت به خرید لوازم خانگی قاچاق با گارانتی‌های متفرقه هشدار داده‌اند، اما در بازار گفته می‌شود همین گارانتی‌های متفرقه، 10 سال ضمانت موتور، دو سال قطعات و حتی پنج سال در برابر آتش سوزی و دزدی ب...

TejaratNews.com/
لوازم خانگی در راه بازار سرمایه

لوازم خانگی در راه بازار سرمایه

در حال حاضر 70 درصد بازار لوازم خانگی کشور در اختیار تولیدات ایرانی است که با رشد کمیت و کیفیت محصولات این صنعت در سال‌های آینده شاهد ورود آنها در بازار سرمایه...

EghtesadOnline.com/

طرح ملی لوازم خانگی در ایران کلید خورد / انحصار خودرو در انتظار لوازم خانگی؟

چگونه لوازم خانگی قسطی بخریم؟ / توزیع یارانه به لوازم خانگی رسید

چگونه لوازم خانگی قسطی بخریم؟ / توزیع یارانه به لوازم خانگی رسید

پس از شعارهای اخیر درباره ممنوعیت واردات لوازم خانگی حالا حمایت از تولید داخل به صورت پرداخت یارانه به مشتریان هم آغاز شده است. اما چگونه می‌توان از یارانه خرید لوازم خانگی بهره برد و به صورت قسطی این...

TejaratNews.com/
لوازم خانگی ایرانی گران شد!

لوازم خانگی ایرانی گران شد!

لوازم خانگی ایرانی گران شد. نایب ريیس اتحادیه لوازم خانگی با تايید این خبر گفت: لوازم خانگی ایرانی به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه و نرخ دستمزد گران شد.

TejaratNews.com/

صادرات لوازم خانگی ایرانی واقعیت دارد؟ / مشتریان خارجی برای لوازم خانگی ایرانی!

افزایش قیمت لوازم خانگی غیرقانونی است

افزایش قیمت لوازم خانگی غیرقانونی است

مدیر کل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) اعلام کرد که افزایش قیمت لوازم خانگی، بدون مجوز وزارتخانه بوده و غیرقانونی است.

Bartarinha.ir/

پیش‌بینی آینده قیمت لوازم خانگی / عرضه لوازم خانگی افزایش یافت

بازگشت قیمت لوازم خانگی به نرخ‌‌های قبل‌

بازگشت قیمت لوازم خانگی به نرخ‌‌های قبل‌

ريیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: برخی تولیدکنندگان لوازم خانگی که اخیرا تعدادی از کالاهای خود را گران کرده بودند، مکلف به اصلاح قیمت‌ها و بازگردان قیمت کالاهای گران شده به قیمت‌های ...

TejaratNews.com/

قیمت لوازم خانگی خارجی بر مدار گرانی / لوازم خانگی ایرانی گران نمی‌شود

احتمال واردات لوازم خانگی خارجی به کشور / قیمت لوازم خانگی گران نمی‌شود

احتمال واردات لوازم خانگی خارجی به کشور / قیمت لوازم خانگی گران نم...

ريیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی از احتمال واردات لوازم خانگی خارجی به کشور خبر داد و گفت: چنانچه تولیدکنندگان لوازم خانگی نتوانند نیاز داخل را برآورده کنند احتمالا سال آینده واردات لوازم خانگی به ک...

TejaratNews.com/
مفتح: باید مردم را برای حذف دلار 4200 آماده کنیم ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان تمدید می‌شود؟ تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت تا دو هفته آینده تويیت ایلان ماسک دوباره جنجالی شد در لوازم خانگی داخلی به هیچ وجه افزایش قیمت نداریم ارز 4200 تومانی سبب افزایش هزینه‌های دولت و رشد تورم می‌شود صعودی بودن تمام شاخص‌ها برخلاف تصورات سرمایه‌گذاران هشدار FATF به ترکیه / خرید ملک برای ایرانیان سخت می‌شود؟ 650 میلیارد ریال اعتبار برای طرح‌های آبرسانی نمین و عنبران افتتاح راه آهن اردبیل؛ شهریور 1401 شنبه منتظر رشد شاخص باشیم؟ / کدام گروه‌ها پرسود هستند؟ زلزله FATF در بازار ارزهای دیجیتالی! سهام عدالت چقدر می‌ارزد؟/ افت 2 درصدی سهام عدالت در یک هفته خبر جدید FATF برای معامله‌گران / دلار دوباره گران می‌شود؟ مشخصات و آپشن‌های خودرو تارا 30میلیون ایرانی زیر خط فقر مطلق قرار دارند افزایش عرضه خودروهای دست دوم / خودرو ارزان می‌شود؟ به‌ روزرسانی رایگان شماره شبای 633 هزار سهامدار 3 بانک ادغامی بورس نزولی می‌ماند یا صعود می‌‌کند؟ متن و حاشیه بورس در هفته آخر مهر/ رشد 316 درصدی ارزش صف‌های خرید بازار سرمایه اختلاف 184 میلیون تومانی کارخانه و بازار / دناپلاس چقدر شد؟ سقوط آزاد لیر تمامی ندارد تولیدکنندگان تایر: ناچار به افزایش قیمت شدیم بازدهی بازارها، کمتر از تورم / ریسک سرمایه‌گذاری در کدام بازار کمتر است؟ (ویديو) سیر درآمدی ذوب آهن در نوار صعودی میزان افزایش حقوق سال آینده مشخص نیست واکنش‌ها به استفاده زودهنگام از مازوت/ «پس انرژی هسته‌ای کجاست؟» عابر بانک‌های بیت‌کوین در فروشگاه‌های وال‌مارت آمریکا قیمت پیکاپ در بازار چقدر است؟ وزیر راه: تجربیات تلخ مسکن مهر را تکرار نمی‌کنیم حراج جدید ایران‌خودرو/ با 86 میلیون تومان صاحب پژو 207 شوید! وضعیت بازارها در روزهای اخیر/ بورس این هفته جلو افتاد تداوم احتیاط در بازار ارز در هفته پایانی مهرماه توسعه راه‌های اردبیل در اولویت دولت نرخ ارز صرافی ملی امروز جمعه 30 مهر انتقاد پلیس از کیفیت پایین خودرو‌های داخلی پیش‌بینی آینده بازار سرمایه | آیا شاخص، سقف قبلی خود را می‌زند؟ سرانه مصرف بنزین ایران، 3 برابر جهان جدیدترین رقم وام مسکن / اجرای طرح جهش مسکن در 900 شهر نماینده تهران: باید از بحران گاز زمستان عبور کنیم شلیک اشتباهی بازیگر به مدیر و کارگردان پیش‌بینی آینده بازار سرمایه / آیا شاخص، سقف قبلی خود را می‌زند؟ سهمیه بنزین آبان کی واریز می‌شود؟ ایرالکو در ابتدای جاده خوشبختی این روز‌ها ماهی خوراکی لوکس محسوب می‌شود واریز سهمیه بنزین سودکاستیک پتروشیمی اروند روی زمین نماند بورس شنبه باز است؟ / آخرین خبر از پلمب ساختمان بورس حمایت دولت از کشت و صنعت سهمیه بنزین آبان امشب واریز می‌شود