نگرانی در بازار طلا و سکه حاکم شد / گرانی در راه ...

نگرانی در بازار طلا و سکه حاکم شد / گرانی در راه ...

قیمت طلا و سکه آخرین هفته مهر را برخلاف دلار با رشد بازدهی به پایان رساند.

قیمت طلا  در دو هفته اخیر تحت تاثیر جنگ حماس و اسرايیل و اخبار سیاسی منتشر شده قرار گرفته است. قیمت طلا از شروع سال جاری کاهشی شد. در نیمه اول سال جاری قیمت طلا حدود 350 هزار تومان ارزان شد که این رقم تاریخی و غیر قابل منتظره بود. قیمت طلا حالا در روند افزایشی قرار گرفته و این نگرانی به وجود آمده که در پنج ماه باقیمانده از سال به یکباره فنر آن در رود و مانند سال قبل با رشد قابل ملاحظه ای همراه شود. تازه ترین خبر درباره قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا و سکه در حالی آخرین هفته مهر را به پایان رساندند که روند قیمت انس جهانی طلا و قیمت دلار افزایشی بود اما بازار طلا در روند کاهشی بسته شد. گفتنی است انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با قیمت 1974 دلار در حال معامله است و طی 24 ساعت گذشته رشد 25 دلاری داشته است.

به اعتقاد کارشناسان اقتصادی اثر اخبار مربوط به تنش‌های منطقه خاورمیانه روند قیمت در بازارهای جهانی را صعودی کرده و ریسک‌های سیستماتیک را افزایش داده است.  تکنیکالیست‌ها با توجه به جنگ حماس و اسرايیل روند قیمت طلای جهانی را صعودی پیش‌بینی کرده بودند آنها تاکید کردند اگر منطقه معاملاتی 1943 دلاری برای طلای جهانی تثبیت شود، مهر تاییدی برای روند صعودی انس جهانی است. قیمت طلای جهانی از آغاز جنگ حماس و اسرايیل، 6 درصد رشد کرده است.

با این وجود تحلیلگران بازارهای مالی داخلی، تغییرات قیمتی روزهای اخیرا را روند نمی‌دانند و همچنان معتقدند بازار در مسیر سایدوی یا خنثی در حرکت است. معامله‌گران همچنان نسبت به هر گونه مبادله بدبینند و معتقدند تا زمانی که دست بازارساز در بازار ارز باز است و قیمت دلار بیشترین اثر را بر قیمت طلا و سکه دارد، معاملات و پیش‌بینی در این بازار با ریسک بالایی همراه است.

برگشت سکه امامی به کانال پایین‌تر

روز گذشته پنجشنبه 27 مهر قیمت سکه امامی کاهش 356 هزار تومانی داشت و به کانال 28 میلیونی برگشت. این قطعه روز گذشته با قیمت 28 میلیون و 945 هزار تومان معامله شد. سکه‌ بهار نیز با افت 206 هزار تومانی با قیمت 25 میلیون و 685 هزار تومان معامله شد.

دیروز نیم‌سکه 50 هزار تومان کاهش قیمت داشت و با رقم 15 میلیون و 550 هزار تومان معامله شد.‌ ربع سکه و سکه‌گرمی بدون تغییر و با قیمت‌های روز چهارشنبه معامله‌ شدند. این قطعات به ترتیب روی قیمت 10 میلیون و 500 هزار تومان و  6 میلیون تومان ایستادند.

افت مثقال و رشد هر گرم طلا

پنجشنبه 27 مهر قیمت طلا روند متوازنی نداشت. هر مثقال طلای 18 عیار با 21 هزار تومان کاهش با رقم 10 میلیون و 535 هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای 18 عیار اما افزایش محدود سه هزار و 700 تومانی داشت و به رقم دو میلیون و 441 هزار تومان رسید. هر گرم طلای دست دوم نیز با قیمت دو میلیون و 408 هزار تومان معامله شد.

 

 

 

local_offerبرچسب‌ها:

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد