شرکت‌های بورسی زیر ذره‌بین؛ بررسی عملکرد 10 سهم فلزی در سال جاری

شرکت‌های بورسی زیر ذره‌بین؛ بررسی عملکرد 10 سهم فلزی در سال جاری

مقایسه صورت‌های مالی 6 ماهه نخست سال جاری با مدت مشابه سال 1400 نشان می‌دهد که شرکت‌های گروه «فلزات اساسی» کارنامه قابل قبولی نداشتند. به نحوی که تنها سه سهم فلزی بررسی شده در این گزارش توانستند عملکرد بهتری از 6 ماهه سال گذشته ثبت کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، با انتشار صورت‌های مالی 6 ماهه نخست سال 1401 در سامانه کدال، این پرسش مطرح می‌شود که شرکت‌های تولیدکننده محصولات فلزی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل چه عملکردی از خود نشان دادند؟

مقایسه صورت‌های مالی 6 ماهه نخست سال جاری با مدت مشابه سال 1400 نشان می‌دهد که شرکت‌های گروه «فلزات اساسی» کارنامه قابل قبولی نداشتند. به نحوی که تنها سه سهم فلزی بررسی شده در این گزارش توانستند عملکرد بهتری از 6 ماهه سال گذشته ثبت کنند.

مطالعه بیشتر: شرکت‌های بورسی زیر ذره‌بین؛ بررسی عملکرد 10 سهم دارویی در سال 1401
فمراد

شرکت «آلومراد» موفق شد در این دوره EPS خود را با جهش 122 درصدی از 20 تومان به 45 تومان برساند. همچنین سود خالص این شرکت در 6 ماهه سال 1401 به 9 میلیارد و 14 میلیون تومان رسید.

فگستر

شرکت «گسترش صنایع روی ایران» در 6 ماهه نخست سال 1401 توانست سود خالص خود را از 22 میلیارد 126 میلیون تومان در مدت مشابه سال گذشته به 41 میلیارد و 128 میلیون تومان برساند. همچنین EPS این شرکت با جهش 86 درصدی روبرو شد و عدد 82 تومان را ثبت کرد.

فاسمین

شرکت «کالسیمین» موفق شد در 6 ماهه سال 1401 سود خالص خود را با رشد 49 درصدی به هزار و 48 میلیارد تومان برساند. همچنین این شرکت توانست در این دوره به ازای هر سهم 174 تومان سود شناسایی کند. لازم به ذکر است EPS این شرکت در مدت مشابه سال گذشته 117 تومان ثبت شده بود.

فولاد

شرکت «فولاد مبارکه اصفهان» در 6 ماهه نخست سال جاری نتوانست عملکرد دوره مشابه سال 1400 خود را بهبود ببخشد. به نحوی که سود خالص این شرکت با افت 6 درصدی همراه شد و رقم 32 هزار و 241 میلیارد تومان را ثبت کرد. EPS این شرکت نیز در این دوره 110 تومان ثبت شده است.

فملی

شرکت «ملی صنایع مس ایران» در این دوره 57 تومان سود به ازای هر سهم شناسایی کرد که در مقایسه با نیمه ابتدایی سال گذشته افت 6 درصدی را تجربه کرد. همچنین این شرکت در این دوره هزار و 465 میلیارد تومان کمتر از 6 ماهه سال گذشته سودسازی کرده است.

فجهان

«مجتمع جهان فولاد سیرجان» در 6 ماهه نخست 1401 به ازای هر سهم 19 تومان سود شناسایی کرد که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته با افت 35 درصدی مواجه شده است. همچنین سود خالص این شرکت در 6 ماهه سال جاری از هزار و 179 میلیارد تومان به 763 میلیارد و 691 میلیون تومان رسید.

هرمز

«فولاد هرمزگان جنوب» در 6 ماهه ابتدایی سال 1401 با افت 40 درصدی در سودسازی خود روبه‌رو شد. از این رو سود خالص این شرکت در این دوره به دو هزار و 506 میلیارد تومان رسید. EPS این شرکت نیز در این مدت 100 تومان ثبت شده است.

فخوز

«فولاد خوزستان» در 6 ماهه ابتدایی سال 1401 افت 44 درصدی در سودسازی داشت. چرا که سود خالص این شرکت از 6 هزار و 620 میلیارد تومان در مدت مشابه سال گذشته به سه هزار و 734 میلیارد تومان رسید. همچنین این شرکت در این دوره توانست به ازای هر سهم 19 تومان سود محقق کند.

زنگان

«صنعت روی زنگان» در 6 ماهه سال جاری نتوانست عملکرد خوبی از خود نشان دهد. به طوری که سود خالص این شرکت از 16 میلیارد و 735 میلیون تومان در مدت مشابه سال قبل به هفت میلیارد و 301 میلیون تومان در این دوره کاهش یافت. همچنین این شرکت در این دوره به ازای هر سهم 73 تومان سود شناسایی کرد. گفتنی است این سود در مدت مشابه سال قبل 167 تومان ثبت شده بود.

ذوب

«ذوب آهن اصفهان» در حالی که در 6 ماهه سال 1400 دو هزار و 195 میلیارد تومان سود ساخت در مدت مشابه سال جاری متحمل زیان 762 میلیارد تومانی شد. همچنین این شرکت در 6 ماهه سال 1401 به ازای هر سهم 12 تومان زیان شناسایی کرد.

مطالعه بیشتر: بررسی عملکرد 10 نماد پالایشی در سال 1401
زمان پرداخت مرحله اول سود سهام عدالت اعلام شد | سود سهام عدالت چقدر است؟ پیش بینی بورس فردا 19 آذر 1401 | کدام گروه‌ها مثبت و کدام منفی معامله خواهد شد؟ زمان واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی پیش‌بینی یک اقتصاددان درباره بودجه سال آینده در هفت ماه سال جاری چقدر سهام در بورس معامله شد؟ 10 خبر مهم برای بورس فردا 19 آذرماه | خبری برای سهامداران خپارس پیش‌بینی یک اقتصاددان درباره بودجه سال آینده/ حاتمی‌یزدی:... سود سهام عدالت اواسط دی ماه واریز می‌شود زمان واریز مرحله اول سود سهام عدالت اعلام شد اعلام زمان واریز مرحله نخست سود سهام عدالت | مرحله دوم کی واریز می شود؟ اگر زمان رانندگی بنزین تمام شد، چه کنیم؟ سهم کدام بانک‌ها از تراکنش های شبکه پرداخت بیشتر است؟ با 4میلیارد تومان کجای تهران می‌شود خانه خرید؟ کاهش هزینه کشاورزان با حمایت از ارقام کشاورزی پربازده با 4 میلیارد تومان کجای تهران می شود خانه خرید؟ از بازار میوه شب یلدا چه خبر؟ از بازار میوه شب یلدا چه خبر؟| هر کیلو انار، خرمالو، نارنگی و هندوانه چند؟ یک ساز‌و‌کار جالب اقتصادی؛ اثر سوپر استار قیمت انواع شیر کم چرب در بازار +جدول تامین اجتماعی، بانک و مالیات بزرگترین مشکلات تولید/ قیمت سیمان در بورس کالا کاهشی است/ اجازه واردات ... مقایسه 50 ساله اقتصاد ایران، ترکیه و عربستان رشد قیمت بیت کوین/قیمت به کانال 17 هزار دلاری برگشت آسمان 11 استان بارانی و برفی می‌شود زمان واریز مرحله نخست سود سهام عدالت اعلام شد کاهش هزینه کشاورزان با حمایت از ارقام کشاورزی پربازده لایروبی بنادر شمالی کشور با فناوری جدید زمان واریز مرحله نخست سود سهام عدالت اعلام شد نسخه رییس بانک مرکزی برای ساماندهی بازار ارز/ نرخ دلار... قیمت یک خانه 100 متری در نیاوران چند؟ افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی چه زمانی اعمال می‌شود؟ خرید طلای کارکرده به صرفه تر است یا طلای نو؟ جزییات زمان واریز حقوق بازنشستگان اعلام شد روند ریزش قیمت نفت متوقف شد پیش بینی قیمت ها در بازار طلا و سکه | حباب سکه چقدر زیاد شد؟ آغاز پرداخت 38 هزار میلیارد تومان از مطالبات بازنشستگان فراخوان جذب نیروهای تازه در صنعت نفت/ 17 هزار نیروی صنعت نفت تا 1408 بازنشسته می‌شوند 5 ابرچالش وزیر جدید راه و شهرسازی/ تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام 50 سال زمان می‌خواهد! قیمت آپارتمان های صد متری در نیاوران چقدر است؟‌ اگر پاداش بازنشستگی را دریافت نکرده اید بخوانید سرمایه گذاری و توجه به منابع انسانی را رها نمی کنیم/تولید صیانتی روزانه 5 میلیون بشکه نفت تحقق یافتن... تصویری از فقر؛ معاوضه وسایل خانه با برنج و مرغ ورود 8 فروند شناور تازه نفس به ناوگان کشتیرانی دریای خزر هماهنگی کامل وزارت صمت با وزارت نفت در بخش گاز صنایع زمان واریز حقوق بازنشستگان اعلام شد سایپا سهند یا ساینا اس، کدام ماشین بهتری است؟ / عکس اتلاف 55 درصدی آب در کشاورزی و 30 درصدی در شرب آیا مسکن بالاخره از زنجیر رکود تورمی خلاص می‌شود؟ 2000 قطعه زمین به متقاضیان واگذار شد تجربه تامین مواد اولیه فولادی‌ها در صنایع پتروشیمی بیت کوین کانال عوض کرد