10 خبر مهم برای بورس آخرین چهارشنبه سال 1401 | قیمت خودرو‌ها افزایش می‌یابد؟

10 خبر مهم برای بورس آخرین چهارشنبه سال 1401 | قیمت خودرو‌ها افزایش می‌یابد؟

خبر‌های مهمی امروز در فضای رسانه‌ها منتشر شد که قطعا هر یک می‌توانند بر روی روند بورس فردا تاثیرگذار باشند. توصیه می‌شود قبل از معاملات فردا این ده خبر را بخوانید.

به گزارش نبض بورس، امروز اخبار زیادی پیرامون مسايل اقتصادی، سیاسی و البته بورسی منتشر شد که قطعا می‌توانستند بر روی روند بورس فردا به هر حال تاثیرگذار باشند، اما به نظر این ده خبر تاثیر بیشتری بر روی روند بورس فردا داشته باشند؛ بنابراین توصیه می‌شود که قبل از معاملات فردا این ده خبر را بخوانید.

1- مدیرعامل وکغدیر طی مصاحبه‌ای اعلام کرده که افزایش سرمایه در بهار 1402 خواهد بود و افزایش سرمایه تا 4 هزار میلیارد تومان را خواهیم داشت.
2- مدیرعامل شرکت بورس تهران خبر داد؛ فرآیند پذیرش دیجی کالا و هزار دستان آغاز شد، انشالا، سال آینده این دو شرکت عرضه می‌شوند.
3- هیات مدیره شرکت معدنی و صنعتی چادرملو افزایش سرمایه 41 درصدی این شرکت از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی را مورد تصویب قرار داد.
4- بانک مرکزی جزيیات گزارش رشد اقتصادی 9 ماهه نخست سال جاری ار منتشر کرد که بر اساس آن رشد اقتصاد کشور در این مدت معادل 3.7 درصد و رشد بدون نفت معادل 3.2 درصد بوده است.
5- اسپوتنیک: منابع آگاه از رایزنی‌های ایران و بحرین برای بازگشایی سفارتخانه‌ها و از سرگیری روابط در آینده‌ای نزدیک خبر دادند.
6- وزارت راه و شهرسازی: چینی‌ها برای ساخت مسکن به ایران می‌آیند!
7- سخنگوی شورای نگهبان: پس از 16 جلسه فشرده و پیاپی، بررسی لایحه بودجه سال 1402 کل کشور در شورای نگهبان به پایان رسید و ابهامات و ایرادات شورا در خصوص این لایحه به مجلس ارسال خواهد شد.
8- منوچهر منطقی، معاون وزیر صمت: ابتدا عرضه خودرو در بورس از طریق مجلس منتفی شد و شورای رقابت هم حذف عرضه در بورس را اعلام کرد بنابراین فعلا بحث عرضه خودرو در بورس مطرح نیست.
9- محدوده افزایش قیمت خودرو در سال آینده 30 تا 70 درصد خواهد بود که اواخر فروردین 1402 اعلام می‌شود.
10- مجوز افزایش سرمایه 100 درصدی خلنت از محل سود انباشته صادر شد.

آخرین اخبار بورس و اقتصاد