فینسک مازندران را خشک می‌کند!

فینسک مازندران را خشک می‌کند!

هفته پیش، نماینده مردم سمنان، از تخصیص 20 میلیارد تومان اعتبار پروژه احداث سد فینسک خبر داد؛ طرحی که کارشناسان هشدار می‌دهند، مازندران را تبدیل به خوزستان بعدی می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، پس از تصویب طرح انتقال آب مازنداران به تهران، چند روز پیش، نماینده سمنان با انتشار سندی در اینستاگرام از در دستور کار قرار گرفتن طرح فینسک خبر داد.

این طرح، قرار بود آب مازندران را به سمنان انتقال دهد و بسیاری از کارشناسان با آن مخالف بودند و حنیف رضا گلزار، کارشناس خاک، آب و محیط زیست به تجارت‌نیوز گفته بود: انتقال آب بین حوضه ای در اسناد بالادستی کشور فقط برای شرب مجاز دانسته شده ولی در تمام طرح‌های انتقال آب بین حوضه‌ای که با مقصد سمنان تعریف شده هدف اصلی گسترش صنعت و کشاورزی است.

تجارت‌نیوز هم چند روز پیش گزارشی در همین باره منتشر کرده بود و حالا برخی از نظرات کاربران درباره طرحی که کارشناسان هشدار داده‌اند مازندران را تبدیل به خوزستان بعدی می‌کند، می‌خوانیم.

«مایه بسی تاسفه که هنوز از ساخت سدهای نابجا درس نگرفتن و همه ایران رو دارند ازبین میبرند، واقعا این کارشناسا از کدوم دانشگاه مدرک گرفتن و چه فکری تو سرشونه؟»

«سلام ببخشید اینکه مازندران سرسبز و پرآب است به خاطر وضعیت طبیعی و ساختار آن است مردم مازندران هرگز اجازه این غارتگری و آسیب رساندن به روال طبیعی محیط زیست خود را نمیدهند»

«تنها جایی از ایران که انقدر باصفاست که کلی آدم از جاهای دیگه برای چند روز آرامش بهش پناه میبرن همین استان و آدمای مظلومشه که فکر کنم تا چند سال دیگه هیچی ازش نمونه»

«تامین آب بهانه است آقا،منطقه فینسک توریستی است .لذا یک سد زیبا کم بود که به سبزه آراسته شود و بعضی‌ها که زمین خریدند حالشو ببرند»

«آبهای حاصل از سیلاب و باران در منطقه فینسک فقط صورت روان آب به هدر میرود و هیچ استفاده اصولی صورت نمیگیرد، مطلب دیگر مگر کل جمعیت آن منطقه چندنفر هست؟ زیرا آن منطقه ییلاقی میباشد و فقط جنبه توریستی دارد»

«اینا کلا نوک دماغشون رو می بینن اصلا دید جهانی یا حداقل کشوری به طرح ها ندارن»

«پس این نمایندگان مازندران کجا هستن خوابند حرفی نمی زنند و کار ی نمی کنند؟»

«خدا لعنتتون کنه...به خاطر قدرت و مافیا بازی دارین این همه به مازندران آسیب میزنین...با این کارتون به کویر ایران اضافه میکنین و مشکل بی آبی هم حل نمیشه...»

«متاسفانه مازندران مثل خوراک لذیذ و خوشمزه ای هست که از هرطرف مورد دست درازی و تعدی همسایگانشه به خصوص سمنان و تهران باتوجه به اینکه ساکنین هردو استان اعم از مسوولین و شهروندان عادی در مازندران ملک شخصی دارند و اگر هم نداشته باشند برای تفریح و خوشگذرانی به این بهشت زیبا سفر میکند، از انسانیت به دور هست نمک خوردن و نمک شکستن.»

«امکان نداره ما مارندرانیا قبول کنیم این فاجعه است!»

«تو را خدا اطلاع رسانی کنید تا مردم مازندران از این خرابی اطلاع داشته باشند جلوی این کار باید گرفته بشه»

«با نماینده های تمام شهرهای مازندران صحبت کنید تا دیر نشده»

برای خواندن گزارش ماجرای طرح فینسک، گزارش «سد فینسک مازندران را تبدیل به خوزستان بعدی می‌کند؟» را هم بخوانید.

local_offerبرچسب‌ها:
ایران آب وارد می‌کند؟ / تابستان تمام شد، بحران آب تمام نشد

ایران آب وارد می‌کند؟ / تابستان تمام شد، بحران آب تمام نشد

برخی گمان می‌کردند که با تمام شدن سه ماه گرم کشور، مشکلات خشکسالی هم برطرف می‌شود و بارش‌ها دوباره به میزان قابل قبولی می‌رسند اما کم‌آبی و خشکسالی همچنان یکی از مشکلات بزرگ کشور هستند. به همین دلیل ه...

TejaratNews.com/
سد فینسک مازندران را تبدیل به خوزستان بعدی می‌کند!

سد فینسک مازندران را تبدیل به خوزستان بعدی می‌کند!

مدت زیادی از مطرح شدن طرح فینسک، طرحی که قرار بود آب مازندران را به سمنان منتقل کند و کارشناسان زیادی با ان مخالف بودند، می‌گذرد و حالا هفته پیش، نماینده مردم سمنان، از تخصیص 20 میلیارد تومان اعتبار پ...

TejaratNews.com/
بحران آب به شمال ایران رسید/ بحران آب عامل مهاجرت در 25 سال آینده

بحران آب به شمال ایران رسید/ بحران آب عامل مهاجرت در 25 سال آینده

بحران آب به شمال ایران رسیده و بسیاری از مهاجرت‌های 25 تا 30 سال آینده به دلیل بحران آب خواهد بود. مدیر سابق دفتر بـرنـامه‌ریزی کلان آب وزارت نیرو با اعلام این مطلب گفت بسیاری از مناطق کشور اکنون با ب...

TejaratNews.com/
آب مازندران به تهران منتقل می‌شود / علت قطعی برق و آب مازندران چیست؟

آب مازندران به تهران منتقل می‌شود / علت قطعی برق و آب مازندران چیس...

همزمان با خاموشی‌های گسترده این هفته در کشور، استان مازندران روزهای عجیبی را پست سر گذاشته و برق این استان چندین نوبت قطع شده است و این همه مشکلات این استان نیست؛ شهرستان آمل هم دو، سه روزی است آب شرب...

TejaratNews.com/
هفته پررونق بورس در مازندران

هفته پررونق بورس در مازندران

مازندران ساری - ایرنا - ارزش معاملات سهام در بورس منطقه‌ای مازندران طی هفته جاری به بیش از یکهزارو 500 میلیارد ریال رسید که جهش 54 درصدی را نسبت به هفته گذشته نشان می‌دهد.

Irna.ir/
چراغ سبز بورس منطقه‌ای مازندران به سرمایه‌گذاران

چراغ سبز بورس منطقه‌ای مازندران به سرمایه‌گذاران

مازندران ساری - ایرنا - بورس منطقه‌ای مازندران دومین هفته ماه مرداد را با جهش حدود دو برابری داد و ستد سهام نسبت به هفته پیش پشت سرگذاشت ، جهشی که کارشناسان سرمایه آن را نشانگر بی‌قراری سرمایه‌گذاران ...

Irna.ir/
هفته پررونق بورس منطقه‌ای مازندران

هفته پررونق بورس منطقه‌ای مازندران

مازندران ساری - ایرنا - ارزش معاملاتی هفتگی در بورس منطقه‌ای مازندران با افزایش پلکانی در یک ماه گذشته طی هفته جاری به 2 هزار و 77 میلیارد ریال رسیده است که نشانگر بازگشت تدریجی اعتماد سهامداران به ای...

Irna.ir/
بورس مازندران بر مدار افزایش معاملاتی

بورس مازندران بر مدار افزایش معاملاتی

مازندران ساری - ایرنا - بورس منطقه‌ای مازندران در حالی سومین هفته کاری ماه تیر را پشت سر گذاشته است که مقایسه آمار و ارقام نشان می‌دهد فعالان این بازار جرات بیشتری برای دادوستد پیدا کرده و ارزش معاملا...

Irna.ir/
رکورد خردادی معامله سهام در بورس مازندران شکسته شد

رکورد خردادی معامله سهام در بورس مازندران شکسته شد

مازندران ایرنا - ساری - رکورد ماه خرداد داد و ستد سهام در بورس منطقه‌ای مازندران در آخرین هفته این ماه با خرید و فروش 722 میلیارد ریال سهم شکسته شد.

Irna.ir/
بازگشت انگیزه برای فعالیت در بورس منطقه‌ای مازندران

بازگشت انگیزه برای فعالیت در بورس منطقه‌ای مازندران

مازندران ساری - ایرنا - بازار بورس منطقه‌ای مازندران در حالی سومین هفته ماه خرداد را به پایان رسانده است که فعالان این بازار انگیزه بیشتری برای فعالیت داشتند چون میانگین گردش مالی روزانه این بازار بیش...

Irna.ir/
امارات چگونه بحران آب را مدیریت کرد؟/ جای خالی چالش آب در مناظرات انتخاباتی

امارات چگونه بحران آب را مدیریت کرد؟/ جای خالی چالش آب در مناظرات ...

در شرایطی که بحران آب و برق و کرونا در حال حاضر گرفتاری‌های فراوانی برای اقتصاد ایران ایجاد کرده‌اند، در مناظرات و تبلیغات نامزدهای انتخاباتی حرفی از این چالش‌ها نیست.

TejaratNews.com/
430 میلیارد ریال سهم در بورس مازندران معامله شد

430 میلیارد ریال سهم در بورس مازندران معامله شد

مازندران ساری - ایرنا - طی هفته جاری فعالان بازار سرمایه 430 میلیارد ریال سهم را در بورس منطقه‌ای مازندران معامله کردند.

Irna.ir/
چرا ایران درگیر بحران آب است اما امارات نه؟

چرا ایران درگیر بحران آب است اما امارات نه؟

امارات سرزمینی کم آب است. خشک‌تر و کم‌آب‌تر از ایران. اما در سالی که ایران گرفتار بدترین خشکسالی نیم قرن اخیر است، اماراتی‌ها نگران بحران آب نیستند و این ماجرا را مدیریت کرده‌اند. آنها چگونه توانستند ...

TejaratNews.com/
718 میلیارد ریال سهم در بورس مازندران معامله شد

718 میلیارد ریال سهم در بورس مازندران معامله شد

مازندران ساری - ایرنا - طی هفته جاری فعالان بازار سرمایه 652 میلیارد ریال سهم را در بورس منطقه‌ای مازندران معامله کردند.

Irna.ir/
شرکت‌های برق چین به مرز ورشکستگی رسیدند بازگشت بورس به قیمت‌های شاخص 1 میلیونی/ سهامداران در معاملات خود دقت کنند آمریکا یک شرکت مبادله رمزارز را تحریم کرد توضیح بانک مرکزی درباره محدودیت تراکنش‌ها ضرورت ثبت معاملات خودرو در سامانه عرضه 177 میلیون دلار در سامانه نیما تحریم دولت بایدن علیه رمزارزها رسمی شد گشایش در تخلیه کالای ملوانی از بنادر آبادان دریافت خدمت واریز شناسه دار از طریق خودپردازها امکان پذیر است هسته معاملات بورس دچار اختلال شده است؟ مبلغ و مهلت فروش اوراق گواهی سپرده مدت‌دار بانک رفاه کارگران افزایش یافت ببینید مسیر واردات خودرو باز شد! آیا سهمیه سوخت خودروهای سنگین قطع شده است؟ شرکت‌های جدید تامین اجتماعی وارد بورس می‌شوند / پرداخت به موقع حقوق بازنشستگان مدیرعامل بانک رفاه کارگران مورد تقدیر قرار گرفت اوراق سلف نفت خام وزارت اقتصاد به فروش رسید بازگشت اعتماد به بورس در گرو حمایت عملی از بازار است اسامی برندگان طرح امید رفاه مشخص شدند محدودیت مصرف برق صنایع لغو شد فروش 10 هزار میلیارد تومان اوراق سلف نفت در بورس انرژی حداکثر قیمت تخم مرغ 40 هزارتومان افزایش قیمت و رکود شدید در بازار لوازم التحریر هسته معاملات بورس دچار اختلال شده است؟ بورس، مادر خرج نیست! بالاخره برق مجانی شد یا قسطی؟! اثر واکسیناسیون عمومی بر بورس قیمت انواع مرغ و تخم مرغ در 30 شهریور 1400 (فهرست قیمت) بورس از دیگر بازارها عقب می‌ماند؟ / در بلند مدت بازار سهام سودآور می‌شود قیمت گوشت در 30 شهریور 1400 (فهرست قیمت) محدودیت جدید بانک مرکزی برای کارت به کارت آغاز اختیار معامله بر «فارس» شناسایی 7 هزار ماینر در بزرگترین مزرعه استخراج رمزارز در ایران چین، ایران را غافلگیر کرد / چرا چین از ایران نفت نمی‌خرد؟ آغاز دوره معاملاتی قرارداد های اختیار معامله خرید و فروش "فارس" از مهرماه 11 هزار درگاه بانکی مسدود شدند بازی کارت بلاکچینی با مزیت ارزهای دیجیتال سهامداران شرکت «گروه بهمن» سود سهام خود را در شعب بانک صادرات ایران دریافت کنند سهامداران حقیقی "ساوه" بخوانند افزایش سرمایه 113 درصدی "شرنگی" در مجمع سهامداران "شستان" دست خالی از مجمع مجمع "صبا " 193 تومان تقسیم کرد سقوط 11 درصدی ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتال فعالیت استخراج کنندگان مجاز رمزارز‌ها از مهرماه سهم نیم‌درصدی ما از بازار 3هزار میلیاردی سازمان شانگهای! چین هم از ایران نفت نمی‌خرد / افت 99 درصدی صادرات نفت ایران به چین قیمت طلا و سکه در بازار امروز زندگی سراسر سرمایه‌گذاری است یارانه به جیب پولدار‌ها می‌رود بورس با افت 36 هزار واحدی، حمایت خود را شکست وضعیت سبد سهام عدالت در 30 شهریور ماه

در حال بارگیری...