رشد 37 درصدی ارزش بازار پرتفوی بورسی "ومعادن"

رشد 37 درصدی ارزش بازار پرتفوی بورسی "ومعادن"

سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در آبان ماه ارزش بازار خود را در بخش سرمایه‌گذاری‌های پذیرفته‌شده در بورس مبلغی بالغ‌بر 1،427،366 میلیارد ریال به ثبت رساند.

به گزارش گروه تحقیق بورس نیوز، سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات "ومعادن" در گزارش فعالیت ماهانه خود منتهی به آبان ماه سال جاری، مجموع سرمایه‌گذاری‌های خود در بخش‌های «پذیرفته‌شده در بورس» و «خارج از بورس» را مبلغی بالغ‌بر 107،909 میلیارد ریال به ثبت رسانده که این مبلغ در مقایسه با سال گذشته 41 درصد افزایش سرمایه‌گذاری را در پی داشته است.

شرکت "ومعادن" در آبان ماه سال 1400 عمده‌ترین سرمایه‌گذاری را در حوزه «پذیرفته‌شده در بورس» با مبلغ 78،311 میلیارد ریال به همراه داشته که بیشترین سهم را در این بخش «استخراج کانه‌های فلزی» با 57،663 میلیارد ریال به نام خود ثبت کرده و جایگاه بعدی را نیز بخش «فلزات اساسی» با 18،049 میلیارد ریال از آن خودکرده است.

بخش سرمایه‌گذاری خارج از بورس نسبت به سال گذشته 131 درصد افزایش به همراه داشته، عمده‌ترین سرمایه‌گذاری در خارج از بورس نیز متعلق به بخش «استخراج کانه‌های فلزی» با 13،207 میلیارد ریال بوده است.


بیشتر بخوانید: افزایش سرمایه 37 درصدی "ومعادن"


بر اساس این گزارش توسط گروه تحقیق بورس نیوز، "ومعادن" طی این دوره و در بخش «پذیرفته‌شده در بورس» ارزش بازار سرمایه‌گذاری‌های خود را برابر با 1،427،366 میلیارد ریال به ثبت رسانده، عمده‌ترین ارزش بازار طی آبان ماه مربوط به «استخراج کانه‌های فلزی» با 1،191،845 میلیارد ریال بوده که رشد 57 درصدی را در مقایسه با سال گذشته به همراه داشته است.

بر پایه این گزارش، همان‌طور که گفته شد سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در آبان ماه ارزش بازار خود را در بخش سرمایه‌گذاری‌های پذیرفته‌شده در بورس مبلغی بالغ‌بر 1،427،366 میلیارد ریال به ثبت رسانده که در مقایسه با سال گذشته 37 درصد افزایش را تجربه کرده و بیشترین ارزش بازار مربوط به «سنگ‌آهن گل گهر» با 536،870 میلیارد ریال بوده است.

شرکت "ومعادن" با سرمایه ثبت‌شده 54,900 میلیارد ریالی طی عملکرد 8 ماهه سال مالی منتهی به اسفندماه 1400 از محل سود سهام محقق‌شده درآمدی حاصل نکرده، شرکت در انتهای آبان ماه چندین شرکت با بهای تمام‌شده 78,311 میلیارد ریال در پرتفوی بورسی خود داشته که با رشد 1,723 درصدی به مبلغ 1,427,366 میلیارد ریال رسیده است.

فشار گرانی باعث خواهد شد بورس از یاد مردم برود! روغن در بازار کمیاب شد؟ واکنش اتاق ایران به شايبه‌های درآمدی این نهاد تجارت مشکوک یار غار عبدالناصر همتی با انگلیسی‌ها و حامیان اسرايیل +سند شرایط صادرات مجدد فلفل دلمه به روسیه مدیر عامل بانک تجارت:پرداخت وام به حقوق بگیران شاغل از شعب، تا سقف 100 میلیون تومان حقوق کارکنان خودروسازی‌ها چقدر است؟ سهامداران بخوانند/تصمیم رییس بورس برای پرداخت شود سهامداران خوش به حال این سهامداران شد پیشنهاد ویژه برای تیم اقتصادی دولت ريیسی سود سهام عدالت 99 کی پرداخت می شود؟ اگر در قرعه کشی برنده نمی شوید بخوانید گران‌ترین موبایل‌های بازار کدامند؟ / جدول نرخ‌ها هفته ای سرنوشت ساز برای سرمایه گذاران طلا پرداخت تسهیلات به حقوق بگیران شاغل از شعب، تا سقف یک میلیارد ریال بر اساس اعتبارسنجی سیگنال سازمان برنامه و بودجه برای بازار سرمایه خبر جدید از پرداخت سود سهامداران کدام بانک‌ ها وام بدون ضامن می ‌دهند؟ راهکارهای تويیتری برای بورس خونین قرعه‌کشی عرضه 6 محصول سایپا در دو طرح پیش فروش برگزار شد کچاد؛ ارزنده و سودساز | هیجان فروش حقیقی دامن کچاد را هم گرفت پرداخت سود سنوات گذشته سهامداران از طریق سجام انجام می‌شود عوارض صادراتی کالاهای نفتی با حضور کارشناسان بررسی شود این 2 خودرو دوباره گران شدند | جدول قیمت خودروهای داخلی در بازار 9 میلیون قطعه محصولات ایران خودرو ردیابی می‌شوند زمینه‌سازی ریزش بورس با تصمیمات همتی کمیاب‌ترین مرسدس بنز دنیا در ایران نامه مهم عشقی به مجلس پیش بینی کارشناسان از روند نرخ رمزارزها /بیت کوین تا... باید از ظرفیت زنان در سطح کارشناسی و مدیریتی استفاده شود/حضور بانوان در دخانیات افتخار است واکنش تند دو نماینده مجلس به مواضع ريیس اتاق... قرعه‌کشی عرضه 6 محصول سایپا در دو طرح پیش فروش برگزار شد مجمع دالبر | آیا ثبت افزایش سرمایه به مجمع عمومی عادی شرکت می‌رسد؟ اتصال 1000 روستا به شبکه پایدار و اینترنت لوکس‌سواران منتظر پیامک باشند شرایط استثنایی دریافت وام اعلام شد وضعیت عجیب 750 کامیون که در یک مرز، زمین گیر شده اند معاملات مشکوک دو پترو پالایشی در بورس هزینه رهن و اجاره خانه در دزاشیب +جدول منابع هدفمندی یارانه ها در بودجه مشخص شد جهش قیمت خودروهای پژو و رانا در بازار کارکنان بخش خصوصی هم مشمول دریافت وام بدون ضامن شدند کاهش قیمت خودروهای داخلی | قیمت‌گذاران بازار عقب‌نشینی کردند اعلام برندگان قرعه‌کشی دو طرح پیش فروش و مشارکت در تولید 6 محصول سایپا آخرین وضعیت جاده‌‌های کشور/ 34 محور به دلیل کاهش ایمنی مسدود است اقدام مشترک دولت و مجلس برای هدفگذاری خودروسازی مدیرعامل منطقه آزاد چابهار بازداشت شد کار مشترک مجلس و دولت برای صنعت خودرو جهش قیمت خودروهای پژو و رانا در بازار/ جدول قیمت‌ها 4 شرکت بورسی افزایش سرمایه دادند