بانک قرض الحسنه نیم درصد معوقه دارد/ انتشار گزارش 6 ماهه برای نخستین بار در کدال

بانک قرض الحسنه نیم درصد معوقه دارد/ انتشار گزارش 6 ماهه برای نخستین بار در کدال

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: اطلاعات صورت مالی و گیرندگان تسهیلات بانک قرض الحسنه در کدال منتشر شده است. امسال برای نخستین بار بود که گزارش 6 ماهه را انجام دادیم. گزارشات را مدون اعلام می‌کنیم. تسهیلات کاملا شفاف و مشخص است و نهاد‌های نظارتی نظارت کامل را دارند.

به گزارش بورس نیوز، سعید شمسی نژاد، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران درخصوص نظام قرض الحسنه در نظام بانکی کشور اظهار کرد: موضوع قرض الحسنه از دهه‌های گذشته یکی از متغیر‌های اقتصادی و بسیار مناسب برای قشر خرد و متوسط جامعه بود. در گذشته مدل‌های مختلف مثل صندوق‌های خانگی و مسجد و... از این قبیل نمونه ها بود تا اواسط دهه 80 که بانک‌های قرض الحسنه به وجود آمد.

وی افزود: در حال حاضر منابع دو بانک رسالت و قرض الحسنه مهر ایران، 16 درصد منابع قرض الحسنه کشور است. اما عملا 40 درصد وام‌های قرض الحسنه را پرداخت می‌کند که این میزان پرداخت رشد خوبی داشته است. در حال حاضر با مدلی که بانک‌های قرض الحسنه ایجاد کردند و رشد بیش از 70 درصدی بالاترین رشد منابع را بخود اختصاص دادند؛ بنابراین کم کم موضوع قرض الحسنه به جایگاه خود نزدیک می‌شود.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران ادامه داد: عملا رشد ما در دو بانک قرض الحسنه به این شکل است که در گام نخست 10 درصد منابع کل کشور را در حوزه قرض الحسنه داشته باشیم اما الان 3.5 درصد از منابع نقدینگی در قرض الحسنه انجام می‌شود.

شمسی نژاد همچنین خاطرنشان کرد: نسبت به سال گذشته 75 درصد رشد منابع و 80 درصد رشد تسهیلات را داشتیم. منابع بانک منابع ما قرض الحسنه است. تسهیلات پرداختی نیز قرض الحسنه است. در سال گذشته 60 همت و امسال 110 همت تسهیلات قرض الحسنه پرداخت کردیم. تحول خوبی در دولت سیزدهم در حوزه قرض الحسنه انجام شده است. میزان منابع بانک از 70 همت به 150 همت منابع رسیده است.

وی درباره تراکنش شعب در کل کشور بیان کرد: ما در جایابی شعب کمترین شعب را در تهران داریم. در صورتی که بانک‌های خصوصی و سایر بانک‌های تجاری بیشتر در تهران هستند. پراکندگی شعب را در شهرستان‌ها و نقاط دورافتاده قرار دادیم. شمولیت ما از طریق ابزار‌های الکترونیک است. ابزار‌های الکترونیکی، اسناد اعتبارسنجی غیرحضوری و ... در اختیار همه مردم قرار دارد. الان حتی 70 درصد افتتاح حساب به صورت آنلاین است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران عنوان کرد: در حال حاضر 30 درصد وام‌های ما کاملا بدون مراجعه به شعبه انجام می‌شود. به واسطه منابع و سپرده‌ای که افراد در حساب‌های قرض الحسنه دارند همه به طور مساوی از منابع استفاده می‌کنند. در استان‌های محروم تسهیلات حمایتی ما بیشتر است. به گونه‌ای تقسیم بندی شده که عدالت رعایت شود.

وی درباره پرداخت تسهیلات به کارمندان از منابع مردمی توضیح داد: پرداخت تسهیلات به کارمندان از محل سهام بانک است. تسهیلات قرض الحسنه هم پرداخت نمی‌شود. بانک مرکزی این مساله را ممنوع کرده است. ما به کارمندان تسهیلات مرابحه پرداخت می‌کنیم. این، ابهامی است که در اذهان عمومی به وجود آمده است.

شمسی نژاد درباره میزان شفافیت در بانک قرض الحسنه بیان کرد: اطلاعات صورت مالی و گیرندگان تسهیلات بانک قرض الحسنه در کدال منتشر شده است. امسال برای نخستین بار بود که گزارش 6 ماهه را انجام دادیم. گزارشات را مدون اعلام می‌کنیم. تسهیلات کاملا شفاف و مشخص است و نهاد‌های نظارتی نظارت کامل را دارند.

درموضوع معوقات، بانک قرض الحسنه کمترین معوقه را دارد. این بانک با تعداد پرداخت تسهیلات بسیار زیاد کمتر از نیم درصد معوقه دارد و این نشان از اعتماد و حسن اعتماد مردم به حوزه قرض الحسنه است.

اقدام ناهماهنگ روسیه و چین برای جایگزینی دلار آمریکا بخوانید/ افزایش قیمت انواع سکه و طلا بیش از 92 درصد چک در بهمن ماه وصول شد یک پیش بینی آینده بازار سرمایه ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی از مرز 74 هزار مگاوات گذشت آرامش بازار سیمان در سال 1401 با استمرار عرضه‌ها در بورس کالا شبکه آب و برق در مناطق زلزله‌زده خوی پایدار است افزایش 37 هزار و 869 واحدی شاخص بورس تهران مقایسه عرضه‌های اولیه سال 1401 | بزرگترین و کوچکترین عرضه اولیه سال 1401 تصمیمات دولت برای ایجاد ثبات در بورس تصمیمات دولت برای ایجاد ثبات در بورس هفتم و هشتم فروردین؛ ثبت نام جدد خودروهای داخلی انفجار بزرگ در بازار قیمت سکه | قیمت سکه امروز چند ؟ از تحقق وعده وزیر صمت در اتمام قرعه‌کشی خودروها تا تغییر کارکرد این گردونه برای تعیین نوبت‌ها خشم نخست وزیران رژیم اشغالگر قدس و انگلیس عجیب نیست این خودرو نقلی تنها 170 میلیون تومان/ عکس شبکه آب و برق در مناطق زلزله‌زده خوی پایدار است کاهش چشمگیر صادرات اقلام فولادی تغییر نام شهر جدید هشتگرد به مهستان قیمت بیت کوین ثابت ماند نام شهر جدید هشتگرد به "مهستان" تغییر کرد شبکه آب و برق در مناطق زلزله‌زده خوی پایدار است 26 قنادی به دلیل کم فروشی به تعزیرات حکومتی معرفی شدند کاهش عجیب قیمت دلار در بازار امروز | قیمت دلار در بازار امروز چند؟ واکنش خزانه‌داری آمریکا به روسیه و چین برای کنار گذاشتن دلار پرسش‌های پرتکرار معاملات سپرده نفت‌ خام و میعانات گازی 92.7 درصد چک‌ها در بهمن ماه 1401 وصول شد رشد صنعت در پاییز سال گذشته 11.6 درصد بود 13 هزار پروژه برای محرومیت زدایی محلات کم برخوردار بانک‌های کوچک آمریکا 120 میلیارد دلار زیان کردند ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی از مرز 74 هزار مگاوات گذشت هشدار وزارت راه و شهرسازی به خریداران ویلا در تعطیلات نوروز چگونه کارت سوخت المثنی بگیریم؟ آمادگی کروز برای تحقق شعار سال 1402/ ضرورت توجه به رشد تولید سیگنال رایگان در صرافی بینگ ایکس قیمت خودرو در بازار آزاد - 5 فروردین 1402 + جدول نرخ رسمی 11 ارز کاهش یافت جزيیات آغاز به کار ادارات و مشاغل مختلف مشخص شد واکاوی مهمترین اقدامات حمایتی دولت از بورس/ از حذف قیمت‌گذاری دستوری تا برنامه 10 بندی حمایتی اعلام زمان سوددهی 5 نماد بورسی زیان 120 میلیارد دلاری بانک‌های کوچک آمریکا در یک هفته قیمت طلا کاهش یافت کدام خودروها در بورس تاختند؟ صعود شاخص کل بورس در اولین روز معاملاتی سال جدید تشدید بارش‌های بهاری از ششم فروردین/ مردم از اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها بپرهیزند عکس | عراق این بویینگ های مدرن جدید را خرید! هفتم فروردین اولین خوشه‌های طلایی گندم برداشت می‌شود افتتاح خط ریلی رشت _ آستارا چهار سال دیگر ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی از مرز 74 هزار مگاوات گذشت ممانعت ترکیه از صادرات نفت کردستان عراق بدون موافقت بغداد