میرکاظمی درباره اختصاص بودجه رتبه‌بندی معلمان چه گفت؟/...

میرکاظمی درباره اختصاص بودجه رتبه‌بندی معلمان چه گفت؟/...

اقتصاد کلانرییس سازمان برنامه و بودجه گفت: چیزی به نام ارز ترجیحی که مثلا گندم را با ارز 4200 تومانی وارد کنند، نداریم. اگر کسی بخواهد گندم یا نهاده وارد کند و اگر دولت بخواهد حمایتی از بخشی داشته باشد، طبق قانون بودجه 1401 باید مابه تفاوت ریالی پرداخت کند مابه‌تفاوت الان برای دارو و نان پرداخت می‌شود بقیه هم آزاد شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مسعود میرکاظمی در پایان جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران درباره اعتبارات سفرهای استانی عنوان کرد: در پایان سال گذشته تعهدات سفرهای استانی را بررسی کردیم که 135 درصد بود یعنی 35 درصد بیشتر از آنچه که عهد کرده بودیم به لطف خدا انجام شده است. امسال هم از مرداد ماه پرداخت‌های استانی‌مان بیشتر خواهد شد.

وی افزود: درآمدهای اصلی دولت بخشی از مالیات و بخشی هم از فروش نفت است. معمولا درآمدهای مالیاتی از مرداد به بعد تحقق بیشتری پیدا می‌کند چون تا در تیرماه اظهارنامه‌ها را بدهند یک مقداری زمان می‌برد به منابع پایداری برسیم که بتوانیم بودجه‌های عمرانی را پرداخت کنیم. دلیل ما همین است که تعهد داده‌ایم برای منابع و مصارف کشور استقراض نکنیم و روی این تعهدمان هم ایستاده‌ایم و بر همین اساس جلو خواهیم رفت.

ريیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه از مرداد ماه پرداخت‌های ما برای استان‌ها بیشتر خواهد شد، گفت: در تیرماه هم 12 هزار میلیارد تومان برای هزینه‌های عمرانی گذاشته‌ایم که تخصیص داده شده و منابع آن دیده شده که انجام خواهد شد این علاوه بر 15 هزار میلیارد تومان اوراقی است که برای طرح‌های عمرانی داده می شود یعنی در همین ماه ما حدود 27 هزار میلیارد تومان پرداخت می‌کنیم.

وی درباره اختصاص بودجه رتبه‌بندی معلمان یادآور شد: برای رتبه‌بندی معلمان ما 6 هزار میلیارد تومان این ماه دیده بودیم. قبل از اینکه به پایان ماه برسیم ما ماهانه جلساتی را با بانک مرکزی، وزارت نفت و وزارت اقتصاد داریم که منابع و مصارف‌مان را در آن ماه می‌بندیم تا مشخص شود چقدر باید بودجه جاری بدهیم و چقدر حقوق و اعتبارات عمرانی لازم است و اوراق سررسید شده چقدر است. قبل از رسیدن به پایان ماه حدود 10 روز مانده به انتهای هر ماه این مسيله بسته می‌شود و ما برای رتبه‌بندی منبع گذاشته‌ایم. دوستان دارند تلاش می‌کنند در وزارت آموزش و پرورش احکام را آماده کنند به محض آماده شدن احکام پرداخت‌ها صورت خواهد گرفت. ولی در سقف باید رعایت شده باشد چون اگر قرار باشد ریالی بیشتر تصویب شود، باید مصوبه قانونی برای آن بگیرند که امیدواریم این سقف رعایت شود. الان همان مبلغی که در قانون گذاشته شده باید رعایت شود که حدود 36 تا 38 هزار میلیارد تومان سقف تعیین شده در قانون بودجه است.

میرکاظمی درباره اینکه آیا شایعه بازگشت ارز 4200 تومانی صحت دارد، گفت: خیر اینطور نیست. الان قیمت گندم که تغییر نمی‌کند اسمش ارز 4200 تومانی است اما ما داریم آن را با مابه تفاوت ریالی می‌دهیم یعنی الان چیزی به نام ارز ترجیحی که مثلا گندم را با ارز 4200 تومانی وارد کنند، نیست. اگر کسی بخواهد گندم یا نهاده وارد کند و اگر دولت بخواهد حمایتی از بخشی داشته باشد، طبق قانون بودجه 1401 باید مابه تفاوت ریالی پرداخت کند مابه‌تفاوت الان برای دارو و نان پرداخت می‌شود بقیه هم آزاد شده است. پرداخت‌هایی که در سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها انجام شده برای حمایت از مردم جهت این مابه تفاوتی است که اتفاق افتاده است. البته توجه داشته باشید در همه کشورهای دیگر یکی از بحران‌های جدی به خصوص در غرب بحث افزایش قیمت مواد غذایی و به خصوص انرژی است این دو مضاعف شده و کشورهایی که 40 سال تورم‌شان صفر یا یک بوده جهشی در تورم داشته‌اند.

وی یادآور شد: ما تلاش کرده‌ایم با همین پرداخت‌هایی که انجام می‌شود مقداری از مردم در مقابل این نوسانات قیمت‌های جهانی حمایت کنیم. مثلا ما روغن را 700 دلار می‌خریدیم که الان به دو هزار و سیصد تا چهارصد دلار رسیده است. اما مردم ما رعایت کردند و ما هم تلاش کردیم تا جایی که می‌توانیم با استفاده از منابع پایدار خلق پول نکنیم و تورم ایجاد نکنیم و بتوانیم مردم را حمایت کنیم

ريیس سازمان برنامه و بودجه درباره پرداخت عیدی به کارکنان دولت در مناسبت های مذهبی و اینکه معلمان می‌گویند برای آنها چنین پرداختی انجام نمی‌شود، گفت: چنین مصوبه‌ای تا الان نداشته‌ایم و اگر چنین مصوبه‌ای انجام شود قطعا معلمان هم مشمول آن خواهند شد.

223225

پیش بینی قیمت بیت کوین تا پایان ماه / رمز ارز به کدام سمت می‌رود؟

پیش بینی قیمت بیت کوین تا پایان ماه / رمز ارز به کدام سمت می‌رود؟

اقتصاد کلاناقتصاد نیوز نوشت: بیت‌کوین (BTC) طی این هفته به بالاترین سطح هفت روزه بالای 24هزار دلار همچنین بالاترین سطح قیمت خود از اواسط ژوين رسید.

KhabarOnline.ir/
مدیریت بازار ارز و انضباط پولی در دولت سیزدهم

مدیریت بازار ارز و انضباط پولی در دولت سیزدهم

سیاستگذار پولی در دولت سیزدهم مجموعه اقداماتی با هدف کاهش بدهی بانک ها و اضافه برداشت آنها از منابع بانک مرکزی را در...

Borna.news/
قیمت طلا، سکه و ارز 1401.04.4/ ریزش قیمت طلا در بازار

قیمت طلا، سکه و ارز 1401.04.4/ ریزش قیمت طلا در بازار

بازرگانیروند قیمت طلا در اولین روز هفته در بازار ریزشی شد.

KhabarOnline.ir/
بازار ارز سکته کرد/ ریزش قیمت‌ها ادامه دارد؟

بازار ارز سکته کرد/ ریزش قیمت‌ها ادامه دارد؟

اقتصاد کلانمسیر بازار ارز همچنان نزولی است، اما کاهش قیمت‌ها در حال حاضر کاملا نامحسوس است.

KhabarOnline.ir/
عرضه و تقاضا در بازار ارز به تعادل رسید

عرضه و تقاضا در بازار ارز به تعادل رسید

ريیس‌کل بانک مرکزی با بیان اینکه در زمینه عرضه و تقاضای ارز تعادل خوبی در بازار ایجاد شده است تاکید کرد: در بسیاری از...

Bartarinha.ir/
این ارز دیجیتال سودآورترین دارایی بازار شد

این ارز دیجیتال سودآورترین دارایی بازار شد

دوج کوین با 13 درصد افزایش قیمت، به سودآورترین دارایی در بازار تبدیل می شود.

Gostaresh.news/
سیگنال مبهم برجام به بازار ارز

سیگنال مبهم برجام به بازار ارز

معامله‌گران درباره بازار هرات شرط‌بندی کردند، برخی از آن‌ها معتقد بودند قیمت دلار هرات افزایشی است و تا 30 هزار و 700...

Gostaresh.news/