بیمه آسیا پیشتاز دوی ماراتن بیمه‌ گران در پنج ماه 1400

بیمه آسیا پیشتاز دوی ماراتن بیمه‌ گران در پنج ماه 1400

بیمه آسیا در پنج ماه نخست امسال با تولید بیش از 42.5 هزار میلیارد ریال حق بیمه توانست سهم خود را در بازار شرکت های بورسی بهبود بخشیده و 18.1 درصد از کل حق بیمه...

به  گزارش اقتصادآنلاین، آمار تولید حق بیمه توسط 14 شرکت بیمه‌ای روی سایت کدال نشان می‌دهد که در پنج ماه نخست 1400، بیمه آسیا در جایگاه نخست قرار گرفته است و این در حالی است که با سهم 14.7 درصدی از لحاظ میزان پرداخت خسارت ، سومین شرکت بیمه ای است.

کالبدشکافی فروش پنج ماهه بیمه آسیا

بیش از 62 درصد از فروش شرکت های بیمه بورسی در این بازه زمانی پنج ماهه، به سه رشته مهم بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه خودرو و بیمه های درمانی اختصاص داشته است. بیمه آسیا نشان داد با مدیریت و عملکرد بسیار خوب، در این سه رشته، متمایز از سایر شرکت ها ظاهر شده است.

بیمه شخص ثالث: ارزش کل پرتفوی 14 شرکت منتخب در رشته بیمه شخص ثالث طی پنج ماه نخست امسال بیش از  75.8 هزار میلیارد ریال برآورد شده و سهم بیمه آسیا حدود یک چهارم این میزان فروش است که 45.1 درصد از کل فروش این شرکت را تشکیل می دهد. اما سه نکته در ارتباط با سهم بیمه‌های شخص ثالث از کل پرتفوی بیمه آسیا قابل تامل است؛ نخست انتخاب هوشمندانه این شرکت در پذیرش ریسک بیمه‌های شخص ثالث با هدف در اختیار گرفتن سهم بیشتر از بیمه‌های بدنه خودرو، دوم کنترل بهینه و بهبود نسبت خسارت به حق بیمه تولیدی در رشته بیمه شخص ثالث و سوم پایبندی و وفادارای بیمه‌گذاران به دلیل دقت و سرعت بیمه آسیا در پرداخت به موقع و منطقی خسارت‌های وارد شده به زیان‌دیدگان است.

بیمه‌ بدنه خودرو:  بیمه آسیا در رشته بیمه بدنه خودرو دست برتر را دارد و موفق شده است که حدود 14 درصد از کل پرتفوی خود را به این رشته اختصاص دهد در حالی که متوسط سهم این رشته در بازار بیمه های بورسی، تنها 6.4 درصد است. مشخص است که افزایش تدریجی سهم بیمه بدنه در پرتفوی بیمه آسیا ناشی از یک الگوی ترکیبی در پذیرش بیمه‌های خودرو بوده که ریسک ناشی از پوشش بیمه‌های شخص ثالث را تقلیل می‌دهد.

بیمه‌ درمان: شرکت بیمه آسیا البته در این پنج ماهه در پذیرش بیمه‌های درمان، به مدیریت ریسک و الزامات آن حساسیت بالایی نشان داده چنان که تنها 17.6 درصد از کل پرتفوی خود را در این پنج ماهه، به این رشته اختصاص داده است ولی سهم متوسط این رشته بیمه ای در کل بازار شرکت های بیمه بورسی 23.4 درصد است. مهم تر این که بیمه آسیا از کل حق بیمه تولیدی 14 شرکت به ارزش 54.8 هزار میلیارد ریال در رشته بیمه درمان، نزدیک به 14 درصد سهم دارد.

کارنامه  متمایز بیمه آسیا در خسارت

کارنامه بیمه آسیا در خسارت‌ها و ایفای تعهدات پنج ماهه نخست امسال متمایز است به گونه‌ای که هرچند این شرکت رتبه نخست در فروش را بین 14 شرکت به خود اختصاص داده اما سهم این شرکت از کل خسارت پرداخت شده 14.7 درصد است و در جایگاه سوم قرار دارد. افزون بر اینکه میانگین نسبت خسارت به حق بیمه تولیدی در بین شرکت‌های منتخب 50.2 درصد ارزیابی شده در حالی که نسبت خسارت به حق بیمه تولیدی بیمه آسیا در پنج ماهه نخست امسال به 40.8 درصد رسیده است.

نکته اینجاست که نسبت خسارت در سه رشته بیمه شخص ثالث، بیمه های درمان و بیمه بدنه خودرو شرکت بیمه آسیا از میانگین نسبت خسارت 14 شرکت پایین‌تر است. به گونه‌ای که میانگین نسبت خسارت در بین شرکت‌های منتخب در رشته بیمه شخص ثالث 36.3 درصد، بیمه درمان 94.8 درصد و بیمه بدنه خودرو 55.6 درصد برآورد شده است ولی در بیمه آسیا این نسبت ها با فاصله ای معنا دار، به ترتیب 33.6 درصد، 71.8 درصد و 45.6 درصد است.

 

local_offerبرچسب‌ها:
رشد 9درصدی سود بیمه آسیا در مرداد ماه / سود عملیاتی آسیا به 570میلیارد تومان رسید

رشد 9درصدی سود بیمه آسیا در مرداد ماه / سود عملیاتی آسیا به 570میل...

بیمه آسیا در مرداد ماه 1400، 940میلیارد تومان حق بیمه جدید صادر کرد و خسارت پرداختی این شرکت به 370میلیارد تومان رسید.

EghtesadOnline.com/
شرکت‌های برق چین به مرز ورشکستگی رسیدند بازگشت بورس به قیمت‌های شاخص 1 میلیونی/ سهامداران در معاملات خود دقت کنند آمریکا یک شرکت مبادله رمزارز را تحریم کرد توضیح بانک مرکزی درباره محدودیت تراکنش‌ها ضرورت ثبت معاملات خودرو در سامانه عرضه 177 میلیون دلار در سامانه نیما تحریم دولت بایدن علیه رمزارزها رسمی شد گشایش در تخلیه کالای ملوانی از بنادر آبادان دریافت خدمت واریز شناسه دار از طریق خودپردازها امکان پذیر است هسته معاملات بورس دچار اختلال شده است؟ مبلغ و مهلت فروش اوراق گواهی سپرده مدت‌دار بانک رفاه کارگران افزایش یافت ببینید مسیر واردات خودرو باز شد! آیا سهمیه سوخت خودروهای سنگین قطع شده است؟ شرکت‌های جدید تامین اجتماعی وارد بورس می‌شوند / پرداخت به موقع حقوق بازنشستگان مدیرعامل بانک رفاه کارگران مورد تقدیر قرار گرفت اوراق سلف نفت خام وزارت اقتصاد به فروش رسید بازگشت اعتماد به بورس در گرو حمایت عملی از بازار است اسامی برندگان طرح امید رفاه مشخص شدند محدودیت مصرف برق صنایع لغو شد فروش 10 هزار میلیارد تومان اوراق سلف نفت در بورس انرژی حداکثر قیمت تخم مرغ 40 هزارتومان افزایش قیمت و رکود شدید در بازار لوازم التحریر هسته معاملات بورس دچار اختلال شده است؟ بورس، مادر خرج نیست! بالاخره برق مجانی شد یا قسطی؟! اثر واکسیناسیون عمومی بر بورس قیمت انواع مرغ و تخم مرغ در 30 شهریور 1400 (فهرست قیمت) بورس از دیگر بازارها عقب می‌ماند؟ / در بلند مدت بازار سهام سودآور می‌شود قیمت گوشت در 30 شهریور 1400 (فهرست قیمت) محدودیت جدید بانک مرکزی برای کارت به کارت آغاز اختیار معامله بر «فارس» شناسایی 7 هزار ماینر در بزرگترین مزرعه استخراج رمزارز در ایران چین، ایران را غافلگیر کرد / چرا چین از ایران نفت نمی‌خرد؟ آغاز دوره معاملاتی قرارداد های اختیار معامله خرید و فروش "فارس" از مهرماه 11 هزار درگاه بانکی مسدود شدند بازی کارت بلاکچینی با مزیت ارزهای دیجیتال سهامداران شرکت «گروه بهمن» سود سهام خود را در شعب بانک صادرات ایران دریافت کنند سهامداران حقیقی "ساوه" بخوانند افزایش سرمایه 113 درصدی "شرنگی" در مجمع سهامداران "شستان" دست خالی از مجمع مجمع "صبا " 193 تومان تقسیم کرد سقوط 11 درصدی ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتال فعالیت استخراج کنندگان مجاز رمزارز‌ها از مهرماه سهم نیم‌درصدی ما از بازار 3هزار میلیاردی سازمان شانگهای! چین هم از ایران نفت نمی‌خرد / افت 99 درصدی صادرات نفت ایران به چین قیمت طلا و سکه در بازار امروز زندگی سراسر سرمایه‌گذاری است یارانه به جیب پولدار‌ها می‌رود بورس با افت 36 هزار واحدی، حمایت خود را شکست وضعیت سبد سهام عدالت در 30 شهریور ماه

در حال بارگیری...