فارس من| ضرورت مدیریت مصرف آب از سوی پایتخت‌نشین‌ها/ سرانه مصرف در تهران بالا است

فارس من| ضرورت مدیریت مصرف آب از سوی پایتخت‌نشین‌ها/ سرانه مصرف در تهران بالا است

بر اساس آمار، مصرف آب شرب یک شهروند تهرانی به عدد 400 لیتر در روز رسیده است که این رقم 3 برابر یک فرد در کشور پرآبی نظیر هلند است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، مخاطبان فارس من با ثبت سوژه‌ای تحت عنوان «صرفه‌جویی و مدیریت مصرف آب راه عبور از خشکسالی» خواستار بررسی این مسيله توسط خبرگزاری فارس شدند.

در متن این پویش نوشته شده است: «کاهش نزولات آسمانی و عدم مدیریت صحیح در برداشت و مصرف آب در کشاورزی و صنعت و خانگی سالیان سال است که همواره کشور را در معرض تهدیدات خشکسالی قرار داده است؛ طرح نظام ملی و جامع آب کشور لازم است توسط متولیان تدوین و اجرا شود و راه‌های کاهش مصرف با آموزش و عزم ملی مناسب اجرایی شود».

در ادامه این پویش امضاکنندگان نوشته‌اند: «پذیرفته نیست آب آشامیدنی یا منابع ارزشمند حیاتی کشور در استخرهای عمومی و خصوصی، روش‌های آبیاری کم بازده در باغداری و کشاورزی و فضاهای سبز و غیره هدر داده داده شود».

بر این اساس، طبق سرانه مصرف آب بر اساس آمار ارايه شده از سوی شرکت آب و فاضلاب استان تهران، مصرف روزانه هر پایتخت‌نشین در فصل تابستان به 400 تا 500 لیتر می‌رسد، این درحالیست که یک فرد در کشوری به عنوان مثال هلند، با وجود اینکه کشورش سرشار از منابع آبی است، روزانه کمتر از 143 لیتر آب استفاده می‌کند.

مصرف قابل توجه آب در کشور ایران آن هم در 2 ماهه منتهی به سال جدید هیچ تطبیقی با شرایط بارشی کشور و منابع آب موجود ندارد. این مسيله در شرایطی رخ می‌دهد که گزارش‌های اداره کل هواشناسی استان تهران حاکی از آن است که متوسط دما طی ماه آینده حدود 0.5 تا یک درجه بیشتر از نرمال برآورد شده و این شرایط سبب می شود تا با توجه به حجم کاهش بارش از پاییز و پیش بینی افزایش نسبی دما طی سه ماه آینده، لزوم مدیریت منابع آب و مدیریت مصرف آب بیش از پیش احساس شود.

از طرفی در بازه زمانی کنونی با کاهش 45 درصدی منابع و کاهش 46 درصدی بارش‌ها در استان تهران روبرو هستیم، اما در همین شرایط دشوار مصرف یک شهروند تهرانی 3 برابر یک فرد هلندی است.

انتهای پیام/

فارس من| شیوه محاسبه کمیسیون مشاوران املاک تغییر می‌کند

فارس من| شیوه محاسبه کمیسیون مشاوران املاک تغییر می‌کند

مدیرکل دفتر اقتصاد وزارت راه و شهرسازی گفت: سامانه‌های املاک و مستغلات مشاوران املاک به سامانه سازمان امور مالیاتی متصل می‌شود و بر اساس حق کمیسیونی که این سامانه تعیین می‌کند، طرفین معامله اعم از خری...

FarsNews.ir/
اعلام وضعیت اضطراری در ایتالیا به دلیل خشکسالی بی سابقه

اعلام وضعیت اضطراری در ایتالیا به دلیل خشکسالی بی سابقه

خشک‌شدن بخش اعظم بلندترین رودخانه در ایتالیا باعث خشکسالی بی سابقه در این کشور شده و دولت این کشور وضعیت اضطراری اعلام...

Borna.news/

ایتالیا به‌دلیل خشکسالی، وضعیت اضطراری اعلام کرد

خسارت 6 میلیون یورویی گرما و خشکسالی به کشاورزی ایتالیا

خسارت 6 میلیون یورویی گرما و خشکسالی به کشاورزی ایتالیا

اتحادیه کشاورزان ایتالیا با برآورد خسارت سنگین 6 میلیارد یورویی مزارع این کشور از موج گرما و خشکسالی ، توافق استانبول برای تخلیه غلات از دریای سیاه را امید بخش خواند.

FarsNews.ir/
ماجرای 5پویش موفق به مناسبت 5میلیونی شدن فارس من

ماجرای 5پویش موفق به مناسبت 5میلیونی شدن فارس من

به مناسبت 5میلیونی شدن فارس من، مسیر پیگیری 5پویش پرامضا و موفق را بازخوانی کرده‌ایم.

FarsNews.ir/
خشکسالی به انگلستان رسید

خشکسالی به انگلستان رسید

کارشناسان گفته‌اند انگلیس ممکن است ماه آگوست (اوت) اعلام خشکسالی کند.

Borna.news/
فارس من| سهم 130 هزار واحدی‌ ‌بسیج مستضعفین در‌ اجرای نهضت ملی مسکن

فارس من| سهم 130 هزار واحدی‌ ‌بسیج مستضعفین در‌ اجرای نهضت ملی مسک...

سالانه 130 هزار واحد مسکونی از وعده ساخت یک میلیون مسکن ريیس جمهور با استفاده از ظرفیت جهادگران و بسیج مستضعفین ساخته خواهد شد.

FarsNews.ir/
فار س من| صرفه‌جویی و مدیریت مصرف آب مطالبه مردم برای عبور از خشکسالی

فار س من| صرفه‌جویی و مدیریت مصرف آب مطالبه مردم برای عبور از خشکس...

مردم با ثبت پویشی اعلام کردند که صرفه جویی و مدیریت مصرف آب راهکار عبور از خشکسالی است.

FarsNews.ir/
فارس من‌| چگونگی‌ تغییر سازوکار تعرفه مشاوران املاک

فارس من‌| چگونگی‌ تغییر سازوکار تعرفه مشاوران املاک

یک کارشناس مسکن گفت: با توجه به اینکه فرآیند خرید، فروش و اجاره‌ واحدهای مسکونی ارتباطی با ارزش خانه ندارد، می‌توان با تعیین رقم ثابت بدون وابستگی به ارزش معامله، نفع بنگاه مشاور املاک را از افزایش قی...

FarsNews.ir/
فارس من| مطالبه سهامدارن بورس بابت کاهش زمان واریز وجه فروش سهام

فارس من| مطالبه سهامدارن بورس بابت کاهش زمان واریز وجه فروش سهام

مخاطبان خبرگزاری فارس در بخش فارس من با ثبت پویشی با عنوان «کارگزاران بورس وجوه سهامدار را همان روز به حساب واریز کنند»، خواستار پیگیری در این‌باره شده‌اند.

FarsNews.ir/

فارس من| مطالبه جبران زیان سهامداران و سروسامان دادن به وضعیت بورس

فارس من| در نظر گرفتن مباحث جوشکاری در بخش عمران نظام مهندسی

فارس من| در نظر گرفتن مباحث جوشکاری در بخش عمران نظام مهندسی

مباحث جوشکاری در بخش عمران نظام مهندسی ساختمان در نظر گرفته شده و نیازی به اضافه کردن رشته جوشکاری در آزمون نظام مهندسی نیست.

FarsNews.ir/
فارس من| نحوه محاسبه هزینه آب و برق

فارس من| نحوه محاسبه هزینه آب و برق

بر اساس اطلاعات رسیده، هزینه قبض آب به طور عملیاتی بر اساس تعداد خانواده محاسبه شده و از سوی دیگر وابستگی بین هزینه برق و تعداد افراد حاضر در خانه وجود ندارد.

FarsNews.ir/
فارس من| دستور وزیر راه برای کاهش مشکلات متقاضیان مسکن ملی

فارس من| دستور وزیر راه برای کاهش مشکلات متقاضیان مسکن ملی

با تفاهم‌نامه‌های امضا شده بین وزارت راه و دستگاه‌ها و نهادهای متولی، زمینه کمک به احداث مسکن اقشار کم‌درآمد‌ مهیا می‌شود.

FarsNews.ir/
فارس من| مطالبه شفاف‌سازی در نحوه وام‌دهی به کارمندان بانک‌ها

فارس من| مطالبه شفاف‌سازی در نحوه وام‌دهی به کارمندان بانک‌ها

مخاطبان خبرگزاری فارس در پویش «فارس من» خواستار شفاف سازی در تسهیلات پرداختی بانک ها به کارمندان خود شده اند.

FarsNews.ir/
افزایش نرخ بهره آمریکا ادامه دارد؟ صعود طلای جهانی تحت تاثیر کاهش دلار خطری که دارندگان بیت‌کوین را تهدید می‌کند سند خانه بیاورید وام اجاره بگیرید! رد پای هکرهای کره شمالی در ممنوعیت تورنادوکش! 90 بورسی | 5 خبر پر حاشیه بورس در هفته‌ای که گذاشت! + فیلم یک اتفاق جدید برای سهام عدالتی‌ها پیش‌بینی جدید نایب رییس اتحادیه طلا از قیمت‌ها واریز افزایش حقوق بازنشستگان از امروز | حقوق بازنشستگان چند میلیونی شد؟ پیش‌بینی جدید نایب رییس اتحادیه طلا از قیمت‌ها/ طلا... برای خرید مونوپاد چقدر هزینه کنیم؟ بورس کالا دست دلالان خودرو را از سود بادآورده کوتاه می‌کند کاهش قیمت مرغ تازه در میادین تره بار هشدار 5 رییس کل اسبق بانک مرکزی به قالیباف: طرح بانکداری سلطه دولت بر بانک مرکزی را تشدید می‌کند هشدار یک اقتصاددان به یک اتفاق خطرناک ارزی/ قیمت واقعی... افشای جزيیات جدید درباره آیفون 15 و پرو مکس پیشتازی گروه خودرو، شاخص کل را مثبت نگه داشت! شروط رییس‌جمهور برای ترمیم حقوق اعلام شد/ بازنشستگان هنوز چشم به راه هستند برجام، تهدید یا فرصت برای بورس؟ یک بیت‌ کوین بدهید؛ بوگاتی تحویل بگیرید! آخرین قیمت خودروهای پرفروش در بازار امروز (26... قیمت خودروهای فردا ارزان شد! خودرو رکورد صدور کد معاملاتی در بورس کالا را شکست عرضه بلیت پروازهای اربعین با نرخ مصوب فقط در 10 روز پایانی شهریور خبر خوش دولت برای این افراد | ماجرای وام بانکی کم‌بهره خبرنگاران چیست؟ حال و هوای خیابان فردوسی پس از اخبار برجام معلمان از ثبت نام در سامانه رتبه بندی جا نمانند | سامانه رتبه‌بندی معلمان شروع به کار کرد حکمرانی ریال و اصلاح نظام بانکی به طور قاطع پیگیری می‌شود تصمیم نهایی دولت برای بازنشستگان | تکلیف مستمری‌بگیران تامین اجتماعی روشن می‌شود؟ دو خط پدافندی آب شرب شهرکرد وارد مدار شد گزارش بازار‌ها امروز 26 مرداد 1401 |بیت کوین همانند طلا و سکه کاهش یافت! خرید تضمینی گندم از 7 میلیون تن گذشت کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان بعد از 5 سال برگزار شد خریداران ملک گوش بزنگ باشند | قیمت آپارتمان در تهران؛ 26 مرداد 1401 حال و هوای خیابان فردوسی پس از اخبار برجام/ ریزش عجیب دلار در بازار تهران جزيیات پیش فروش محصولات زامیاد اعلام شد نرخ تورم انگلیس دو رقمی شد کدام بانک وام سربازی پرداخت می‌کند؟ | نحوه ثبت نام چگونه است؟ تعطیلی دوماهه کارگروه ویژه سهام عدالت جاماندگان سهام عدالت گوش بزنگ باشند | از این طریق سهام عدالت دریافت کنید افزایش پروازهای ایران و پاکستان به 15 پرواز در هفته بازنشستگان از دریافت وام جا نمانند | وام بازنشستگان افزایش یافت امکان استفاده از دستگاه رادیولوژی دندان برای مراکز درمانی آزاد شد برای خرید میز ناهارخوری چقدر هزینه کنیم؟ تالار املاک و مستغلات در بورس کالا ایجاد می‌شود طرح فروش اقساطی لوازم خانگی برای زوج‌های جوان خرید تضمینی گندم از 7 میلیون تن گذشت افزایش پروازهای ایران و پاکستان به 15 پرواز در هفته قیمت گوشی هواوی امروز 25 مرداد+ لیست قیمت برنامه‌ریزی‌ برای تسریع تملک اراضی ‌پروژه راه‌آهن رشت-آستارا