دارو برای مردم گران نمی‌شود/ پرداخت مطالبات کارخانه‌های دارو از بیمه‌ها و وزارت بهداشت

دارو برای مردم گران نمی‌شود/ پرداخت مطالبات کارخانه‌های دارو از بیمه‌ها و وزارت بهداشت

معاون امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه با اصلاح شیوه پرداخت یارانه دارو، هزینه‌های دارویی...

به گزارش خبرگزاری برنا، مجید فراهانی معاون امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه با اشاره به برنامه اصلاح سیاست ارزی دارو، اظهار کرد: به اذعان همه کارشناسان نحوه یارانه پرداخت یارانه داور در حال حاضر اثربخشی لازم را ندارد و دولت سیزدهم این شیوه را اصلاح می‌کند، به نحوی که یارانه به جای پرداخت به واردکننده یا تولیدکننده دارو از طریق پوشش بیمه‌ای به مردم و مصرف‌کننده نهایی پرداخت می‌شود.

وی افزود: برای اصلاح شیوه پرداخت یارانه دارو تمهیدات و آمادگی لازم در سطح دولت شکل گرفته و حتی تفاهم‌نامه‌ای در قالب تقسیم کار ملی با زمان‌بندی مشخص برای دستگاه‌های ذی‌ربط تدوین شده است؛ همان‌طور که رییس جمهور هم گفته‌اند این طرح به‌گونه‌ای اجرا خواهد شد که هزینه‌های دارویی مردم افزایش پیدا نکند.

معاون سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: یکی از موضوع مهمی که مورد توجه در تفاهم‌نامه بود این است که جمعیت کشور پوشش بیمه‌ای کامل شوند؛ بیش از 6 میلیون نفر تا به امروز بیمه شدند و منابع آن از منابع بودجه سال جاری که مبلغ 6 هزار میلیارد تومان در جدول تبصره 14 پیش‌بینی شده تامین می‌شود.

فراهانی تاکید کرد: داروهای جدیدی که پیش از این پوشش بیمه‌ای نداشتند، با اجرای این طرح افزایش قیمت خواهد داشت، اما این افزایش به مردم نخواهد رسید و حتی این داروها هم از طریق پوشش بیمه‌ای در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اهمیت تقویت بیمه‌ها برای اجرای این طرح؛ گفت: از ابتدای سال تا الان 8 هزار میلیارد تومان از تخصیص اعتبارات مصوب سازمان بیمه سلامت تخصیص داده شده تا بیمه سلامت بتواند همه بدهی خود را به مراکز درمانی مختلف طرف قرارداد پرداخت کند، همچنین بیمه نیروهای مسلح هم به‌صورت صد در صدی تا این مقطع زمانی مبلغ تخصیص داده شده را دریافت کرده است.

معاون امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: در اواخر خردادماه امسال 8 هزار میلیارد تومان در اختیار وزارت بهداشت قرار داده شد و 8 هزار میلیارد تومان نیز هفته گذشته تخصیص داده شد.

فراهانی تاکید کرد: از وزارت بهداشت درخواست شد فهرست کلیه طلبکاران شرکت‌های دارویی و ملزومات پزشکی به طور مستقیم اعلام شود تا بدهی آنها به طور کامل پرداخت شود، لذا بدهی دانشگاه‌های علوم پزشکی و بیمه‌ها به شرکت‌های دارویی و ملزومات پزشکی کاملا پرداخت می‌شود.

وی در پایان تاکید کرد: برای حضور قوی بیمه‌ها در این طرح ملی هفته بعد به‌صورت علی‌الحساب نیز مبلغی پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام/

حاصل فعالیت دولت ريیسی برای بورس چه بود؟ خبر جدید درباره یارانه نقدی و ارز دارو اولین کشتی باری به آب های اوکراین رسید شوکی که نذری‌های محرم را از رونق انداخت تعیین تکلیف دولت برای کارت نان به کجا رسید؟ | چه کسانی یارانه نان دریافت می کنند؟ درآمد نجومی مشاوران املاک متاورسی در ایران/... هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت قیمت نفت برنت به 95 دلار رسید قیمت نفت برنت به 95 دلار رسید بدهی خارجی در دولت سیزدهم کاهش یافت/ دیگر خبری از استقراض‌های پی‌درپی و چاپ پول نیست کدام اینترنت طرفدار بیشتری دارد؟ روند کاهشی هزینه وام مسکن ادامه دارد خاندوزی: تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند یک بام و دو هوای دولت در تنظیم بازار کالاهای اساسی/ جریمه عجیب و سنگین برای تولید کنندگان رب تردد در شمال کشور روان است دردسرهای بی پایان قیر تهاتری/ اصلاح قانون به سود فساد قیر رایگان؟ وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق در شمال کشور 75درصد مصرف کنندگان آمریکایی در پرداخت صورت حساب مشکل دارند قیمت اوراق مسکن برای مجردها و متاهل‌ها تشریح دلیل کمبود دستمال کاغذی و پوشاک در بازار/ 50 درصد مواد اولیه وارداتی است فارس من| مطالبه مردمی برای عرضه چادر و روسری با قیمت مناسب پروژه‌های آبی عراق؛ از تغییر مسیر دجله تا سدسازی روی اروند/ چالش جدید آبی برای ایران تعریف شد؟ ترفند مشاورین مسکن برای گران کردن املاک کدام بانک‌ها بیشتر وام دادند؟ هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت ترفند برخی از مشاورین املاک برای گران کردن املاک ایران چه جایگاهی در بین ابرتولیدکنندگان گاز در دنیا... توضیح رییس اسبق کانون صرافان درباره تغییرات قیمت دلار/... قیمت جدید برنج اعلام شد تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند وداع با یارانه نقدی؟ خاندوزی: افق روشنی در انتظار اقتصاد کشور است قیمت جدید برنج اعلام شد/ گزارش رسمی دولت از افزایش... سخنان جدید رییس کانون بازنشستگی درباره حقوق بازنشستگان/... قیمت این نوع پنیر به بیش از 100 هزار تومان رسید+ لیست قیمت خبرگزاری دولت خیال مردم را بابت ارزانی راحت کرد! بحران پیش رو مانند بحران بزرگ مالی است قیمت این خودرو در تهران از 11میلیارد فراتر رفت نخستین واحد نیروگاهی احداثی توسط صنایع وارد مدار شد فاکتور الکترونیکی یک گام دیگر به اجرا نزدیک تر شد دستورالعمل‌های بهداشتی ذبح دام در مراسم تاسوعا و عاشورا اعلام شد تراکنش‌های بانکی تیر ماه 686 هزار میلیارد تومان شد افتتاح حساب به صورت گروهی در بانک‌ها ممنوع شد صفر تا صد پیکان از اولین تا آخرین تولید / آنچه درباره خودرو مجبوب نمی دانید قیمت جدول خانه در چیتگر قیمت این خودرو آلمانی در بازار تهران از 11 میلیارد... قیمت آپارتمان در چیتگر ؟ + جدول قیمت نقل قول‌ها از افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان حکایت دارند اما این اخبار به معنی افزایش حقوق ماه مردا... اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید / کافی است نگاهی به جست‌وجوهای گوگل بیاندازید