رشد 5 هزار و 727 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات از 18 هزار میلیارد تومان گذشت

رشد 5 هزار و 727 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات از 18 هزار میلیارد تومان گذشت

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با رشد 5 هزار و 727 واحد روبه‌رو شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز شنبه با رشد 5 هزار و 727 واحد به رقم یک میلیون و 311 هزار و 222 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن با رشد 974 و احد به رقم 402 هزار و 585 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 5 میلیون و 346 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 8.6 میلیارد سهام،‌ حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 878 هزار فقره معامله و به ارزش 6 هزار و 214 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز همه شاخص‌های بورس سبز بودند، اما میزان افزایش شاخص‌ها زیر یک‌درصد بود، به گونه‌ای که شاخص کل بورس و شاخص قیمت با معیار وزنی - ارزشی 44 صدم درصد رشد کردند و این دو شاخص با معیار هم‌وزن 24 صدم درصد افزایش یافتند.

شاخص آزاد شناور 26 صدم درصد رشد کرد. شاخص بازار اول 34 صدم درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس 56 صدم درصد افزایش یافت.


نقشه معاملات امروز بورس تهران

امروز نمادهای هلدینگ معدنی خاورمیانه، پالایش نفت اصفهان، گسترش و نفت پارسیان، پالایش نفت تهران، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین و پالایش نفت تبریز به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشتند و نماد چادرملو بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته است.

امروز در فرابورس ایران شاخص کل 2 واحد عقب نشست و به رقم 18 هزار و 987 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک‌میلیون و 51 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران در فرابورس امروز بیش از 2.5 میلیارد سهام، حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 652 هزار فقره معامله و به ارزش 11 هزار و 865 میلیارد تومان داد و ستد کردند که با احتساب معاملات امروز بورس، ارزش معاملات بورس و فرابورس از 18 هزار میلیارد تومان فراتر رفت.

امروز نمادهای صباتامین، بانک دی، پالایش نفت شیرازو پالایش نفت لاوان بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و برعکس، نمادهای صنعتی مینو، آریاساسول و پتروشیمی زاگرس بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.


وضعیت امروز پالایش یکم

خریداران پالایش یکم هنوز با گذشت 10 ماه از خرید اولیه با 27 درصد زیان از اصل سرمایه خود همراه هستند، در حالی که قرار بود این صندوق با 30 درصد تخفیف باشد و خریداران سود کنند ،‌بارها وزیر اقتصاد قول داده بود که زیان پالایشی ها با سهام جایزه جبران می‌شود که این وعده هنوز محقق نشده است.

به گزارش فارس، روز چهارشنبه عرضه اولیه شرکت سپید ماکیان در بورس انجام شد و امروز نماد این شرکت برای برگزاری مجمع سالانه بسته شد. از سال گذشته تعداد زیادی از شهروندان در بازار سرمایه حاضر شدند که عمدتا از طریق خرید سهام عرضه اولیه مشارکت کردند. در نتیجه تعداد اندکی سهام به آنها تعلق گرفته و در نتیجه میزان سود تعلق گرفته به سهام این افراد نیز ناچیز است،‌ بنابراین در شرایط کرونایی لازم است شرکت‌های بورسی، سود سهام سالانه‌ای که در مجامع به تصویب می‌رسد را از طریق شماره حساب اعلام شده در سجام به حساب سهامداران خود واریز کنند تا از کارهای اداری واریز سود رهایی یابند و ذینفعان هم به سود ناچیز خود برسند.

در این زمینه لازم است زیرساخت‌های کافی برای واریز سود فراهم شود و شرکت‌های سرمایه‌پذیر نیز از این امکانات سامانه سجام بهره‌برداری کنند و سود سهامداران را به صورت غیرحضوری واریز کنند. اما با این وجود برخی از شرکت‌ها در اطلاعیه‌هایی اعلام می‌کنند سهامداران برای دریافت سود سهام خود با کارت ملی و شناسنامه به بانک مراجعه کنند.

امسال اکثر شرکت‌های بورسی در برگزاری مجامع خود سود شناسایی کردند و این نشان می‌دهد شرکت‌های حاضر در بورس و فرابورس ارزنده شده و اگر کسی با دقت مطالعه و مشاوره از محل پس‌اندازهای خود در بورس سرمایه‌گذاری کند، می‌تواند در یک چشم‌انداز درازمدت حداقل یکساله سود مناسبی به دست آورد. البته سرمایه‌گذاری در بورس همواره همراه با ریسک و نوسان است.

انتهای پیام/ب

هفتمین عرضه اولیه بورس تهران/"سپید" به بورس می آید

هفتمین عرضه اولیه بورس تهران/"سپید" به بورس می آید

سهام شرکت سپید ماکیان در روز چهارشنبه هفته جاری عرضه اولیه می شود.

BourseNews.ir/
رکورد افزایش سرمایه تاریخ بورس می‌شکند / افزایش سرمایه 1200 درصدی شستا

رکورد افزایش سرمایه تاریخ بورس می‌شکند / افزایش سرمایه 1200 درصدی ...

مدیر عامل «شستا» از افزایش سرمایه 1200 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها خبر داد.

TejaratNews.com/
اخباری که بورس فردا را متاثر خواهند کرد | قندی ها خواستار آزاد سازی نرخ شکر!

اخباری که بورس فردا را متاثر خواهند کرد | قندی ها خواستار آزاد ساز...

فردا در حالی بازار سرمایه کار خود را آغاز خواهد کرد که احتمالا ده خبری که در روز جاری منتشر شد بر روی آن تاثیرگذار خواهند بود. قبل از معاملات فردا دوشنبه 21 تیر 1400 این ده خبر را ببینید.

NabzeBourse.ir/
پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
آخرین صورتحساب سهام عدالت امروز 5 خرداد / رشد ناچیز سهام عدالت در جریان معاملات امروز

آخرین صورتحساب سهام عدالت امروز 5 خرداد / رشد ناچیز سهام عدالت در ...

ارزش سبد سهام عدالت امروز به 9 میلیون و 892 هزار تومان رسید. این رقم نسبت به دیروز 71 هزار تومان افزایش و 0٫72 درصد رشد داشته است.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس شنبه 5 تیر 1400

پیش‌بینی بورس شنبه 5 تیر 1400

کارشناس بازار سرمایه معتقد است: واژه اعتماد به بازار سرمایه واژه صحیحی نیست بلکه اعتماد باید به اقتصاد و رونق در سرمایه‌گذاری شکل بگیرد تا مردم سرمایه‌گذاری کنند در واقع بهبود شرایط اقتصادی اعتمادسازی...

TejaratNews.com/
"شرانل" در مجمع 5000 ریال تقسیم کرد / پرداخت سود سهام از طریق سامانه سجام

"شرانل" در مجمع 5000 ریال تقسیم کرد / پرداخت سود سهام از طریق ساما...

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت نفت ایرانول برای سال مالی منتهی به 1399/12/30 با رشد اکثر شاخص‌ها و با حضور سهامداران...

Borna.news/
بورس بین‌الملل در کیش افتتاح می‌شود

بورس بین‌الملل در کیش افتتاح می‌شود

بازرگانیتهران- ایرنا- دبیر شورای‌ عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه بورس بین‌الملل در کیش به زودی و پس از صدور مجوز از سوی شورای عالی بورس افتتاح خواهد شد، گفت: این بورس برای جذب سرمایه‌های...

Irna.ir/
پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 از نگاه کارشناسان بازار سرمایه نشان می‌دهد بازار سهام احتمالا روندی متعادل را پشت سر بگذارد.

TejaratNews.com/
پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 2 تیر 1400

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 2 تیر 1400

امروز 1 تیر 1400 بورس بعد از مدت‌ها یک روز سبز را به خود دید و ارزش معاملات به شکل قابل توجهی رشد کرد و از 7 هزار میلیارد تومان عبور کرد. بورس فردا سبز خواهد بود؟

NabzeBourse.ir/

پول‌های تازه در راه بورس

پیش بینی بورس فردا دوشنبه 31 خرداد 1400

پیش بینی بورس فردا دوشنبه 31 خرداد 1400

هر چند امروز بورس کار خود را با سبزپوشی شاخص ساز‌ها و رشد شاخص کل آغاز کرد، اما رفته رفته فشار فروش بر خرید غلبه کرد و در نهایت شاخص کل تنها با 1690 واحد افزایش به کار خود پایان داد. بورس فردا چگونه خ...

NabzeBourse.ir/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
باز پس‌گیری قله 2500 دلار برای آلومینیوم قیمت پایه وکیوم باتوم در نیمه اول مرداد اعلام شد قیمت پایه فرآورده‌های نفتی ویژه داخلی در نیمه اول مردادماه سال جاری ارز دولتی 33 قلم دارو حذف شد "فتوسا" تصمیمات مجمع را به ثبت رساند تصمیمات مجمع عمومی "قاسم" ثبت شد "سفار" تصمیمات مجمع عمومی عادی را ثبت کرد صورت سود و زیان میاندوره ای "کاذر" منتشر شد انتشار صورت مالی 3 ماهه حسابرسی نشده "ساوه" ثبت تصمیمات مجمع "زنگان" "دحاوی" هم صورت مالی میاندوره‌ای منتشر کرد "قرن" صورت مالی 3 ماهه حسابرسی نشده منتشر کرد از سلطان شکر و سکه به سلطان سیمان رسیدیم؟ رونمایی کمپانی «کیا» از مدل پیشرفته اسپورتیج مرغ 100هزار تومانی؛ از شایعه تا واقعیت ورود و خروج نقدینگی زیر تابلوی بورس، سبز شد روزهای خوب ارزهای دیجیتالی در راهند؟ سهم خوزستان از اقتصاد ایران سیگنال‌های مثبت به بازار سهام / بورس به کدام جهت حرکت می‌کند؟ از سلطان شکر و سکه به سلطان سیمان رسیدیم!؟ ريیس بنیاد مسکن بر اثر کرونا درگذشت ريیس بنیاد مسکن بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت قیمت‌گذاری دستوری ، عامل نابودی صنعت برق آب خوزستان به کویت صادر می‌شود؟ مصوبه نرخ 6400 تومان برای شیرخام اجرایی شد؟ مناطق ارزان کرج برای اجاره‌نشینی کدامند؟ / اندیشه ارزان‌تر است یا گوهردشت؟ امروز هر کیسه سیمان چند قیمت خورد؟ پیش‌بینی تورم افسارگسیخته در دولت ريیسی قیمت سکه طرح قدیم به 10400000 تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز 1400/5/2 چگونه مالیات عایدی مسکن محاسبه می‌شود؟ احتمال گرانی نرخ شیرخام در روزهای آینده قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | رشد نسبی دلار در بازار آزاد پیش‌بینی قیمت طلا فردا سوم مرداد بیسکوییت و شکلات هم گران شد آغاز اخذ مالیات از خانه‌های خالی پیش‌بینی بورس بعد از تعطیلات / فشار فروش در بازار بعد از تعطیلات موقتی است ظرفیت «دیوار» برای کسب و کار‌های کوچک بازگشت عقلانیت به معاملات در بازار سرمایه رمز ارزی که به ماه پرتاب شد توانمندی فولاد مبارکه برای صادرات اسلب گاز ترش/ بی‌اثر بودن تحریم‌ها نتیجه خودکفایی کشور است تنور داغ معاملات بورس در نخستین ماه تابستان حرکت به سمت نوآوری‌هایی فراتر از دیفای در شبکه اتریوم معرفی گوشی جدید شیايومی پوکو F3 GT + قیمت هر کیسه سیمان به بالای 110هزار تومان رسید سود و زیان 3 ماهه محصولات شیمیایی بازار ارزهای مجازی دوباره مثبت شد/ بیت کوین 4 درصد رشد کرد چه کسی پشت رشد اخیر قیمت بیت کوین است؟ ابزار جدیدی در راه بورس است؟ "خفولا" در دهم ماه جاری به مجمع می‌رود زنگ مجمع "مارون" به صدا درآمد

در حال بارگیری...