خبر مهم رییس مجلس درباره نهایی شدن بودجه 1402

خبر مهم رییس مجلس درباره نهایی شدن بودجه 1402

قالیباف در خصوص بودجه 1402 اظهار داشت: لایحه بودجه 1402 تا اواخر هفته نهایی خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از برنا، محمد باقر قالیباف، رییس مجلس در گفت و گوی زنده تلویزیونی خود درخصوص بررسی لایحه بودجه 1402 گفت: امسال تصمیم بر این شد که دولت بودجه را براساس برنامه ششم توسعه تقدیم مجلس کند، مجلس در این ایام به صورت سه شیفت و فشرده بودجه را در زمان مقرر تصویب کرد و اکنون بودجه مراحل شورای نگهبان را طی می‌کند و انشااله تا اواخر این هفته نهایی خواهد شد‌.

وی در ادامه‌گفت: بودجه در دوبخش تقدیم‌مجلس شد. بودجه عمومی 4 درصد افرایش یافت و حدود 100 هزار میلیارد تومان که افزایش ناچیزی بود.

قالیباف در رابطه تاثیر بودجه در معیشت مردم گفت: در معیشت بحث اول حقوق هاست، در 1401 متوسط ده درصد را در میانه سال افزایش دادیم و در انتهای سال میانه20 درصد را هم‌برای حقوق ها در بودجه1402 افزایش دادیم وافرادی که 10‌میلیون به پایین حقوق می‌گیرند از مالیات معاف شدند. همچنین در این بودجه توجه بر این بود که در حوزه تولید بودجه افزایش یابد. به دولت اجازه داریم تا از کالابرگ برای دهک های پایین استفاده کند و خانواده هایی که قدرت خرید کمتر دارند حمایت شوند.

وی بیان‌کرد: معتقدم که به اندازه تورم نتوانستم‌پوشش کامل داشته باشیم ولی با سیاست های جبرانی مثل کالابرگ الکترونیکی و معافیت های مالیاتی، حمایت های خود را از قشر متوسط داریم.

رییس مجلس گفت: امروز با پیگیری ها‌مجلس و همکاری با ستادکل نیروهای‌مسلح و اخذ نظر رهبری به این‌جمع بندی رسیدیم که اصل موضوع سربازی نیاز به بازنگری و طرح جـدید و بهینه کردن بحث سرباز دارد و انشالله این در دست بررسی است تا شیوه سربازی مورد تجدید نظر واقع شود.

درحال تکمیل..

منبع: برنا
سیگنال نرخ دلار به بازار مسکن/ چگونه قیمت ملک 100 درصد... مخالفت دولت با اختصاص سهام عدالت به جاماندگان تغییر چیدمان سفره ندارها در 1401 ادامه روند کاهش و توقف تولید نفت در اقلیم کردستان عراق خریداران سکه بخوانند / حباب سکه افزایشی شد! شرایط دریافت وام فرزند دوم در سال 1402 نیمه جنون دلار / پیش شرط نزولی شدن قیمت دلار در 1402 مسافران هوایی در صورت گرانفروشی یا تاخیر می‌توانند شکایت کنند اطلاعیه سازمان امور مالیاتی در خصوص الزام اتصال به سامانه مودیان سهام عدالت میلیونی در انتظار این افراد فارس من| برای لغو مصوبه شورای عالی کار به دیوان عدالت شکایت می کنیم/ سفره کارگر کوچک نشود جابه‌جایی 40 میلیون وسیله نقلیه در تعطیلات نوروز امسال نرخ بیکاری در 1402 به کدام سمت می‌رود؟ سخنگوی سازمان هواپیمایی: احتمال تاخیر در برخی از پروازها وجود دارد ترافیک در محورهای شمالی همچنان سنگین است شرایط دریافت وام فرزند دوم اعلام شد دولت به وعده مهار تورم عمل کند/ چرا نمایندگان کارگری مصوبه حداقل مزد را امضا کردند جزيیات جدید از خودروهای وارداتی شاهکار جدید رنو را ببینید + تصاویر شرایط دریافت وام فرزندآوری در 1402 + جزيیات سیاست‌های کلی اصل 44 تجلی نگاه رهبر انقلاب به نقش دولت در اقتصاد شرایط دریافت وام فرزند دوم در سال 1402 آخرین خبرها از انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث سه میلیون خانه در کشور نیازمند نوسازی است جزيیات جدید از خودروهای وارداتی / متقاضیان بخوانند مصرف بنزین از 110 میلیون لیتر عبور کرد نرخ بیکاری در 1402 کمتر می‌شود یا بیشتر؟ | مهمترین دلیل کاهش نرخ بیکاری در سال‌های اخیر سرمایه گذاری 8 میلیارد دلاری در چابهار سالانه 500 میلیون بشکه نفت خام در کشور هدر می رود!/ 50 درصد از اتلاف انرژی در کشور قابل بهینه‌سازی ا... ابرتورم در راه است؟ نرخ بیکاری در 1402 به کدام سمت می‌رود؟ مصرف بنزین از 110 میلیون لیتر عبور کرد مسافران هوایی می‌توانند شکایت کنند 3 ریشه‌ تورم مزمن در اقتصاد ایران بازگشت بیت کوین به کانال 29000 دلار پس از یک سال تردد از محور چالوس و آزاد راه تهران- شمال ممنوع است قیمت دلار کولاک کرد | پیش بینی وحشتناک از قیمت دلار در روزهای آینده تفویض اختیار بخشودگی جرايم مالیاتی تا پایان اردیبهشت 1402 تمدید شد کاهش 25 درصدی بدهی خارجی کشور در دی ماه 1401 وزیر کار و تعاون: ادعای ایجاد 1 میلیون شغل درست است مصرف آب و برق مشترکان با حذف یارانه پرمصرف‌ها کاهش یافت چند توصیه به کشاورزان و باغداران برای مقابله با سرمازدگی وزیر کار: ادعای ایجاد 1 میلیون شغل درست است کاهش ناگهانی قیمت مرغ در بازار امروز | قیمت مرغ کیلویی چند؟ ابرتورم در راه است؟ / قاسمی: دولت به شدت مشغول چاپ پول است مصرف بنزین در 9 فروردین به 112 میلیون لیتر رسید/ رشد 3.5 درصدی مصرف قیمت جدید روغن نباتی و مایع چند؟ + جدول جزيیات برنامه بهینه‌سازی مصرف سوخت در 1402/ آغاز تعویض 4.5 میلیون بخاری فرسوده چگونه روغن زیتون اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟ الزام اشخاص حقوقی در پیوستن به سامانه مودیان مالیاتی