تفاهم نامه همکاری میان فرابورس و گروه پیشگامان دنیای مالی

تفاهم نامه همکاری میان فرابورس و گروه پیشگامان دنیای مالی

با هدف توسعه همکاری‌های دو جانبه با حضور مدیرعامل فرابورس ایران و ريیس شورای سیاست گذاری پیشگامان دنیای مالی به امضا رسید.

خواندن 2 دقیقه

به گزارش بورس نیوز، جلسه امضای تفاهم نامه همکاری بین گروه پیشگامان دنیای مالی (با همکاری دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق (ع)) و شرکت فرابورس ایران با حضور امیر هامونی مدیرعامل فرابورس ایران و مهدی صادقی شاهدانی ريیس شورای سیاست گذاری گروه پیشگامان دنیای مالی در محل فرابورس ایران برگزار شد. این تفاهم نامه به منظور توسعه همکاری‌های دوجانبه علمی، پژوهشی و اجرایی بین دو مجموعه به امضا رسید.

امیر هامونی، مدیرعامل شرکت فرابورس ایران اظهار کرد: فرابورس با یک تیم جوان تشکیل شد تا با ساختارشکنی و ایجاد پویایی در محیط بازار سرمایه، ابزار‌ها و بازار‌های نوینی را با اهداف مختلف تامین مالی راهی این بازار کند.

وی افزود: باهمکاری سازمان بورس و تلاش همکاران، هم‌اکنون بالغ بر 20 ابزار مالی در فرابورس راه‌اندازی شده به نحوی که حتی حق اختراع و برند نیز در فرابورس معامله می‌شود و انواع صکوک که به حدود 10 نوع متفاوت می‌رسد، در حال معامله در این بورس است.

مدیرعامل شرکت فرابورس ایران ادامه داد: همچنین انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری اعم از جسورانه، خصوصی و قابل معامله در دسترس سرمایه‌گذاران قرار گرفته و تامین مالی جمعی نیز که بر پایه فرهنگ گلریزان ایران شکل گرفته و برای آن در دنیا تولید ادبیات شده، در حال فعالیت در فرابورس است.

هامونی با اشاره به محیط فعالیت سندباکس در فرابورس توضیح داد: سندباکس یا همان جعبه شنی می‌تواند مراحل خلق یک بازار و ابزار جدید و سیر فرایند‌های مربوط به تصویب دستورالعمل‌ها و مصوبات آن را به کمتر از یک سال برساند.

وی خاطرنشان کرد: فرابورس ایران در سند باکس، در یک محیط آزمایشگاهی با استارتاپ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان، پژوهشگران و دانشگاهیان می‌تواند ابزار جدیدی را طراحی، اجرا و آزمون کند و اگر بعد از 6 ماه روال فعالیت این ابزار یا بازار جدید به خوبی پیش رفت می‌توان برای مقررات‌گذاری آن اقدام کرد.

مدیرعامل فرابورس توضیح داد: سندباکس نقش مهمی در کاهش ترافیک درخواست‌های ارسال شده به هیات‌مدیره سازمان بورس درباره تدوین مقررات جدید و اصلاح مقرارت‌های قبلی دارد و بدین شیوه تنها برای طرح‌هایی که در محیط سندباکس به خوبی عمل کرده‌اند، زمان برای تدوین مقررات اختصاص داده می‌شود.

در این مراسم، همچنین، مهدی صادقی شاهدانی، ريیس شورای سیاست گذاری پیشگامان دنیای مالی بیان کرد: بازارمالی یک بازار تخصصی است، لذا هر فردی به راحتی نمی تواند در این حوزه اظهار نظر نماید بلکه نیازمند تخصص و دانش خاص این حوزه است. بر این اساس فعالیت در راستای توسعه دانش مالی با دید کاربردی از مهم‌ترین مولفه‌های توسعه و رشد بازار‌های مالی در ایران است.

ريیس شورای سیاست گذاری گروه پیشگامان دنیای مالی ادامه داد: ما آمادگی داریم تا با همکاری فرابورس در ارايه موضوعات و سوژه‌های موردنیاز بازار مالی کشور در حوزه توسعه بازار‌ها و ابزار‌های نوین تامین مالی به افراد فعال این گروه در شبکه فعالان مالی و همچنین دانشجویان مرتبط، رساله‌ها و پایان‌نامه‌ها را به سمت و سوی موضوعات موردنیاز فرابورس سوق دهیم و خروجی مورد انتظار را از کار پژوهشی دانشجویان دریافت کنیم؛ همچنین نکته مهم‌تر توجه به همکاری در موضوعات اجرایی و عملیاتی است که با همکاری دو جانبه میان دو مجموعه فرابورس ایران و گروه پیشگامان دنیای مالی همچنین دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق (ع) قابل دستیابی است.


صادقی شاهدانی با اشاره به فعالیت‌های شبکه فعالان مالی توضیح داد: ما در شبکه فعالان مالی با شناسایی و جذب افراد علاقمند، متخصص و با انگیزه از سراسر کشور در حوزه مالی توانسته ایم به ظرفیت بسیار مناسبی دست یابیم که همکاری با شرکت فرابورس ایران در راستای ارتقای دانشی این افراد و استفاده از تخصص اعضای شبکه فعالان مالی درپیشبرد طرح‌های اجرایی و پژوهشی میتواند بسیار کمک کننده و مفید باشد.

به موجب تفاهمنامه‌ای که چهارشنبه 19 خردادماه، ما بین گروه پیشگامان دنیای مالی و شرکت فرابورس ایران به امضا رسید محور‌های همکاری در موضوعاتی، چون تعاملات علمی، همکاری دو جانبه در طرح‌های پژوهشی، استفاده از ظرفیت شبکه فعالان مالی در طرح‌های اجرایی و عملیاتی فرابورس ایران، همکاری‌های آموزشی، تشکیل کمیته‌های تخصصی، همکاری عملیاتی در مانع زدایی از فعالیت بنگاه‌های اقتصادی و رفع چالش‌های تامین مالی، تعامل دوجانبه در راستای فرهنگ سازی و ارتقای سواد مالی و… تعریف شد.


  • بیشتر بخوانید:
عرضه سهام مدیریتی غیرکنترلی "خفولا 4" در نیمه تیرماه
پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 26 خرداد / بازار فردا مثبت می‌ماند؟

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 از نگاه کارشناسان بازار سرمایه نشان می‌دهد بازار سهام احتمالا روندی متعادل را پشت سر بگذارد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 11 خرداد 1400 / بازار تا پایان هفته متعادل خواهد بود

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

با توجه به روند تکراری بازار سهام در جریان معاملات فروردین 1400، برخی از سیگنال‌های مثبت برای بازار بی‌اثر شده‌اند. کارشناسان، بازار را در شرایطی می‌دانند که نمی‌توان اظهار نظر تخصصی درباره روند آن ار...

TejaratNews.com/
دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه بورس در سال جاری،‌ مربوط به شرکت لیزینگ کارآفرین در روز چهارشنبه انجام می‌شود.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سران قوا

پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سر...

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل 13 هزار واحد افت داشت و رکوردی دیگر در افت شاخص کل زده شد. بازار امروز تحت تاثیر کاهش نرخ دلار و ابهامات در نتیجه مذاکرات برجام بود. به گفته یک کارشناس بازا...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 28 اردیبهشت / صف‌های فروش فردا جمع می‌شوند؟

سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمایه

سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمای...

بورستهران- ایرنا- مدیر امور مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه سازمان بورس می‌تواند بخشی از دارایی خود را در صندوق تثبیت بازار سرمایه‌گذاری کند، گفت: سازمان بورس باید حدود 450 میلیارد تومان...

Irna.ir/
هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

کارشناسان بازار سرمایه درباره تاثیرات برجام در بازار نظرات مختلفی دارند و برخی معتقدند برجام اگر نتیجه نهایی و بزرگی داشته باشد شاید بتواند به نفع روند بورس باشد.

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس یکشنبه 2 خرداد / نماد مثبتی در بازار داریم؟

مروری به عملکرد بورس در هفته دوم خرداد 1400

مروری به عملکرد بورس در هفته دوم خرداد 1400

در هفته گذشته، بورس تهران چه عملکردی به جا گذاشت؟ بهترین بازدهی از آن چه نمادهایی شد؟ روند معاملاتی در هفته گذشته چگونه بود؟

EghtesadOnline.com/
واردات 16 میلیون و 410 هزار گوشی در یکسال گذشته لبنیات 70 درصد گران می‌شود؟ سهام عدالت امروز یک تیر چقدر شد؟ / سبد سهام عدالت به 11 میلیون می‌رسد؟ کاهش قیمت مسکن در پردیس/ وضعیت بازار اجاره مسکن در شرق پایتخت توضیح توانیر در مورد جدول‌های خاموشی‌ برق تلیسه چقدر سود توزیع کرد؟ | آیا شرکت برنامه‌ای برای افزایش سرمایه دارد؟ عرضه اولیه لطیف چهارشنبه 2 تیر 1400 می‌آید| چقدر نقدینگی نیاز دارد؟ + فیلم بیت کوین کانال 30 هزار دلاری را هم از دست داد پراید 111 امروز چند؟ وضعیت قرمز در بازار رمزارزها رشد 351 درصدی خالص درآمد کارمزدی بانک تجارت طی 3 سال چین وضعیت بازار رمزارز‌ها را قرمز کرد 40 درصد کالاهای بورسی، مشمول قیمت‌گذاری دستوری کشف بزرگترین مزرعه استخراج رمزارز در تهران تحلیل قیمت بیت کوین | آیا سقوط نزدیک است؟ پیش‌بینی بورس دوم تیر 1400 / شاخص به یک میلیون و 200 هزار واحد می‌رسد؟ پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 2 تیر 1400 قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | گرانی دلار در کانال 24/ سرعت خرید دلار در بازار... ثبت سرمایه "وسنا" در مرجع ثبت شرکت‌ها افزایش قیمت 30 درصدی محصولات بتنی "سفاسی" "غبهپاک" نرخ را بالا برد ارزش روز سهام عدالت چقدر شد؟ چین بر رمزارزها سایه انداخت انعقاد قرارداد میان "دبالک" و "دسبحان" تحلیل صورت های مالی یک بانک | زیان انباشته وبصادر کاهش یافت نرخ رسمی تورم خرداد اعلام شد آغاز چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کاغذ، مقوا، فرآورده‌های سلولزی و ماشین‌آلات وابسته خاموشی‌های بیشتری در راه است/ لطفا صرفه جویی کنید 30 دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز در اهواز کشف شد کشف و ضبط 24 دستگاه ماینر در استان سمنان تحلیل تکنیکال و بنیادی یک نماد پالایشی | شبریز صعودی می ماند؟ شناسایی بزرگترین مزرعه استخراج رمزارز کشور با 7 هزار ماینر در تهران "غپاذر" آماده پرداخت سود شد "کگل" از ماه آینده سود می‌دهد "کماسه" روز مجمع را مشخص کرد افت قیمتی کم‌سابقه ارزهای دیجیتال دیدار سهامداران "غاذر" در مجمع جلسه مجمع عمومی عادی سالانه شرکت احیا استیل فولاد بافت برگزار شد بیمه مرکزی به دنبال ساخت سریال طنز 300 میلیارد ریالی قیمت طلا و سکه در بازار امروز علت صف مقابل صرافی‌ها چیست؟ ارزش سهام عدالت امروز 1 تیرماه گزارش عملیات اجرایی سیاست پولی ایران برای ساخت مسکن در سوریه رقیب ندارد بورس امروز اول تیر ماه چگونه به پایان رسید؟ افزایش 70 درصدی قیمت لبنیات از هفته آینده چرا بازار بیت کوین و ارزهای مجازی ریزشی شد؟ رونمایی از گران‌ترین سوپراسپرت قرن ارزش پالایشی یکم 1 تیر 1400 چقدر است؟ شتاب در صعود شاخص بورس با رشد 18 هزار واحدی

در حال بارگیری...